שאלה רצינית לגבי מחירי חומרה בארץ - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה רצינית לגבי מחירי חומרה בארץ

forumate
 Share

Recommended Posts

אני אתן טיפה רקע:

היה צריך להיות דיון. ביקשתי לדחות אותו יום לפני הדיון ולא קיבלתי תשובה אז התייצבתי לדיון. הגעתי 10 דקות (או שאולי זה היה 20 דקות) לפני הדיון. אני ממתין וממתין קרוב לשעה ולא מגיע הדיון שלי. כשאני מנסה לברר מה קורה, נאמר לי שנפסקו הוצאות משפט לצד השני כי לא התייצבתי לדיון.

אני שואל מה זאת אומרת? אני יושב כאן ומחכה ולא קראו את מספר התביעה שלי. אמרו לי שבגלל שביקשתי דחיה קבעו הוצאות משפט לצד השני. עניתי שלא קיבלתי תשובה על דחיית הדיון והתייצבתי לדיון.

מפנים אותי לברר ומוציאים לי מסמך שנפסקו הוצאות משפט כמה דקות לפני שהגעתי כלומר קבעו כבר הוצאות משפט רבע שעה (או 25 דקות) לפני שהדיון היה צריך להתקיים. פניתי כמה פעמים לבית משפט בבקשה לבטל את ההוצאות שכן הן נקבעו לפני שהיה אמור להתקיים הדיון וסורבתי.

בעיני לא פחות משערוריה.

בדיון השני קיבלתי את הסכום ששילמתי + הוצאות משפט שהתקזזו עם אלה של הדיון הראשון.

אז כן, שווה מאוד לצד שכנגד לעשות מה שהוא רוצה.

שתי נקודות מעניינות:

1. הם הגישו כתב הגנה על ידי משרד עורכי דין (לא יודע אם הם משלמים סכום קבוע ליועצים משפטיים או שהם שילמו במיוחד עבור זה) והכפישו את שמי מפה עד להודעה חדשה כולל שקרים ברמה שחשבתי לבדוק אם אפשר לתבוע דבר כזה על הוצאת דיבה. הכנתי את עצמי לטענות שלהם, אבל אף אחת מהן לא עלתה בדיון.

2. הדיון השני היה בתקופה של שביתות של הקצרניות. אני מקבל את פסק הדין ורואה שרשום שהצדדים התדיינו מחוץ לבית המשפט (השופטת שולחת אותך בדרך כלל החוצה לפני הדיון לנסות להגיע לפשרה) ושהיא מקבלת את הסכם הפשרה או משהו כזה.

לא היה ולא נברא חחח

היא לא הוציאה אותנו החוצה בכלל להתדיין.

בקיצור, כל מיני דברים הזויים קורים בבית משפט.

תוסיף את זה שמחכים כמה חודשים טובים לדיון = לא שווה להגיע לבית המשפט. עדיף לנסות לפתור את הסיפור מחוץ לכותלי בית המשפט.

היה לי עוד כמה פעמים שהסברתי לצד שמול שאני כבר הגשתי בעבר תביעה קטנה ומכיר את התהליך (תוך הסבר) ושאני לא מעוניין להגיע לבית משפט ושגם לו לא כדאי להגיע לבית משפט (הוצאות על כתיבת כתב הגנה, שליחת נציג לדיון וכו').

בדרך כלל ברגע שהם מבינים שאתה רציני וכבר הגשת בעבר תביעה ואתה לא סתם אומר להם שתגיש, אז ב-70% מהמקרים מוצאים איך לפתור את העניין.

זו התביעה היחידה שהגשתי, אם כי יש לי הרגשה שבקרוב תהיה אחת נוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיפור הראשון הזוי ברמות, עצוב לשמוע שגם תביעות קטנות מתנהלות ע"י טרוריסטים.

צריך לפתוח מח"ש (מחלקת חקירות שוטרים) במשרד המשפטים\הנהלת בתי המשפט (מחלקת חקירות שופטים).

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהרגשה שלי, ממה שצפיתי בדיון הראשון שבו המתנתי הרבה זמן, המטרה של השופטת לא הייתה לשפוט אלא ששני הצדדים יגיעו בכוחות עצמם לפשרה.

אני לא יודע אם נובע מרצון למנוע מאחד הצדדים להרגיש שהוא מקופח או ממחסור כוח אדם.

בעיני זאת באמת הייתה שערוריה לפסוק הוצאות משפט בשעה מוקדמת יותר מהדיון על אי התייצבות מתוך הנחה שאם ביקשתי דחיה אז זה אומר שאין סיכוי שאגיע. ההגיון אומר שמחכים עד שעת הדיון ואז עושים את זה. השופטת תפרה אותי סתם ב-250 ש"ח (ועוד מספר חודשים שחיכיתי לדיון הנוסף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

בהרגשה שלי, ממה שצפיתי בדיון הראשון שבו המתנתי הרבה זמן, המטרה של השופטת לא הייתה לשפוט אלא ששני הצדדים יגיעו בכוחות עצמם לפשרה.

אני לא יודע אם נובע מרצון למנוע מאחד הצדדים להרגיש שהוא מקופח או ממחסור כוח אדם.

בעיני זאת באמת הייתה שערוריה לפסוק הוצאות משפט בשעה מוקדמת יותר מהדיון על אי התייצבות מתוך הנחה שאם ביקשתי דחיה אז זה אומר שאין סיכוי שאגיע. ההגיון אומר שמחכים עד שעת הדיון ואז עושים את זה. השופטת תפרה אותי סתם ב-250 ש"ח (ועוד מספר חודשים שחיכיתי לדיון הנוסף)

חצי מהמשפחה שלי עורכי דין וממה שאני מבין מהרבה מהסיפורים לשופטים פשוט לא אכפת ואתה לא מעניין אותם, הם רוצים שזה יסתיים מהר ולעבור לתיק הבא, הרבה מאד פעמים הם לא קוראים את כתבי ההגנה\תביעה במלואם, לא בודקים את העובדות שמועלות שם ולא מתעניינים בהיסטוריה המשפטית הרלוונטית גם אם אתה מפנה אותם לתיקים ספציפיים, בגדול אני מאחל לכולנו לא להיות צריכים לגשת לבתי משפט בשום מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...