RTX3070 - מבחן ראשון - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RTX3070 - מבחן ראשון

nec_000
 Share

Recommended Posts

זה ברור לכולם כולל נווידיה. בדור הקודם הם נתנו 11 גיגה בכרטיס של 1200 דולר, והיום נתנו 24 בכרטיס של 1500 דולר. לדעתי הם היו שאננים ונרדמו על המשמר, לא האמינו (כמו כולנו האמת) שיש ל משהו נורמלי כמו ב 3-4 דורות האחרונים.

אני היום אישית לא הייתי רוכש כרטיס מעל 600$ עם 8 גיגה זיכרון (שוב, 10 אולי כן אבל גם עם זה לא הייתי מרגיש נוח), במיוחד אם יש תכנון להריץ עם הגדרות מקסימליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לכולם לקרוא את התגובה של nvidia לנושא הזכרון, ואת הסרטון של gamer בנוגע לניצול בכרטיסי מסך.

הם למעשה טוענים שהנתון שרואים בתוכנות ניטור לא מראה את השימוש בפועל אלא את סך השימוש של הזכרון, כלומר יתכן שיש בלוקים בזכרון שהם בכלל לא בשימוש אבל מאוחסן בהם מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amit14

איך יכול להיות שלכולם זה ברור,חוץ מלאנווידיה?

המחשבה היחידה מאחורי זה היא לגרום להם להתיישן מהר וככה לשדרג שוב?

אם ככה אז למה בדורות הקודמים הביאו 11 גיגה?

לא ברור לי הקו מחשבה שלהם..

כל הקהילה מדברת על זה, ישנה תמימות דעים די מוצקה, ואין הרבה שחושבים כי 8/10GB זה מספיק.

קו המחשבה של נוידיאה, במקרה הפרטני הזה, השנה, לדעתי היה טעות אסטרטגית אשר התבררה להם היום היטב.

והם יתקנו אותה אוטוטו. סבלנות.

נוידיאה חברה רצינית שמגיבה מהר וההסטוריה הוכיחה זאת תמיד. גרסאות עם יותר בו יבואו בצורה זו או אחרת.

3070ti זה 10GB, ו- 3080ti זה עם 12GB. השקה כנראה בדצמבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

אני ממליץ לכולם לקרוא את התגובה של NVIDIA לנושא הזכרון, ואת הסרטון של gamer Nexus בנוגע לניצול זכרון בכרטיסי מסך.

הם למעשה טוענים שהנתון שרואים בתוכנות ניטור לא מראה את השימוש בפועל אלא את סך השימוש של הזכרון, כלומר יתכן שיש בלוקים בזכרון שהם בכלל לא בשימוש אבל מאוחסן בהם מידע.

תן לי לומר לך במילים פשוטות, one big lie.

כמות הזכרון הנצרכת בתוכנת הניטור, לוקחת את המיפוי ממערכת ההפעלה, של כל מה שהתוכנה שפכה ל- buffer.

מה שלא נכנס ל- Vram גולש ל- הכללי של המחשב.

משמע שחלק מהמשאבים הנדרשים לרנדור ולהרצת הקוד, אינם נמצאים בזכרון גישה מהירה = VRAM, אלא נמצאים בזכרון גישה
איטי להחריד = RAM, והבצועים בהתאם. שלא יעשו מכם מטומטמים.

תגובת נוידיאה היא בריחה בהולה משנתפסה עם המכנסיים למטה.

הוכחה מהירה לשקר שלהם תהיה הרצת הכותר כאשר ישנה חריגה מ- VRAM לעומת המצב כשאין חריגה, וניטור

הביצועים לא רק ב FPS אלא יותר חשוב כדי לראות זאת, נפילת קשות של FPS כאשר מתרחש page swap בין

VRAM ל- .

בדומה למצב שנגמר לנו ה- וה- swap file מדיסק קשיח לוקח עליו את היתרה. כולנו מכירים איך זה מפיל ביצועים

במיוחד בימים שבהם הדיסק היה מכאני למי שזוכר. וזה אותו הדבר לוגית מה שמתרחש פה. מהירות קטנה בסדר

גודל ממהירות VRAM.

יש כותרי משחק שמתוכנתים מסודר וזהיר מצידו של המפתח, ואם אין מספיק VRAM, הם לא מאפשרים בכלל להגדיר

את ההגדרות הגראפיות שביקש המשתמש. כותר אחד כזה לדוגמא הוא eternal של id software. הכותר

אינו מרשה מלכתחילה לעבוד עם חריגת VRAM, כי מתכנתי הכותר יודעים, שזה יוביל לגמגומים ול- stutters.

מבחינתם לא תודה, לא בכותר שלהם. הם מאלצים את המשתמש ומאשרים לו לקנפג, רק הגדרות נמוכות יותר שכן

נכנסות ב- vram buffer size.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

כל הקהילה מדברת על זה, ישנה תמימות דעים די מוצקה, ואין הרבה שחושבים כי 8/10GB זה מספיק.

קו המחשבה של נוידיאה, במקרה הפרטני הזה, השנה, לדעתי היה טעות אסטרטגית אשר התבררה להם היום היטב.

והם יתקנו אותה אוטוטו. סבלנות.

נוידיאה חברה רצינית שמגיבה מהר וההסטוריה הוכיחה זאת תמיד. גרסאות עם יותר זכרון בו יבואו בצורה זו או אחרת.

3070ti זה 10GB, ו- 3080ti זה עם 12GB. השקה כנראה בדצמבר.

איך זה מתכנס עם זה שהם כבר ככה לא עומדים בביקוש..וההיצע כמעט ולא קיים?

ואם מתכננים השקה בדצמבר זה אומר הכרזה בשבוע-שלושה הקרובים,לא?

אגב..בגלל הדחיה הנוספת של סייברפאנק נראה שלאנשים יש סבלנות לחכות עוד קצת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב רק שההשוואה שהבאת לפנינו היא ב - כן. 1080P לא נועד לה.

רק הדור החדש של שנת 2020 שהושק זה עתה, הוא דור ה- החלוץ.

רק דור זה מחזיק מספיק הספק חישובי וארסנל אמצעים על מנת לתמוך בכמות כזו של פיקסלים כנדרש.

1080ti הוא כרטיס בן 3, נולד ב- 2017 והיה אז מאד חזק לתקופתו, ממש אובר קיל.

לכן היום הוא כרטיס mid level טוב וראוי. יהיה מקביל בביצועיו ל- 3060/3060ti סדר גודל.

אבל בנגוד אליהם לו יש 11GB ולא 6/8 מסכנים, שכבר לא מספיקים לכלום.

למשתמש שעובד במסך 1080P, הוא עדיין אובר קיל, ומי כמוני יודע, יש לי כזה.

כל עוד לא עולים למדרגת ה- 1440P או , הצורך בכרטיס חזק יותר ממנו, כנראה לא קיים.

מי שדילג למסכים 1440P/4K, מוטב שיחשוב על הדורות היותר חדישים של מאיצים גראפיים.

מינ' 2080Ti/3070 .

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amit14

מתוך כתבה על צריכת זיכרון של watch dogs legion:

This game does have a VRAM usage bar in the graphics option that tells you if you exceed your VRAM capacity of the video card or not. In the examples above we have the 8GB GeForce, RTX 3070 FE installed. In the first screenshot, we have the game set at 1080p at “Ultra” settings, and you can see it says VRAM usage is 7438MB out of our 8043MB available. 

Here is the interesting thing, in the second screenshot we are still at 1080p and all we have done is enable the “Medium” (the lowest) Ray Tracing option. Yet, look at what has happened to the VRAM counter, it now says we exceed the 8GB of VRAM on the card, 8127MB out of 8042MB. Just turning on the lowest Ray Tracing mode has already caused us to exceed the 8GB on our RTX 3070 FE. In the third screenshot we have “Ultra” Ray Tracing enabled, you can see it’s at 8154MB out of our 8043MB. Ray Tracing seems to want more than 8GB of VRAM.

In this screenshot above we have 4k enabled with No Ray tracing. Notice that it too exceeds 8GB of VRAM usage. It wants 8208MB out of our 8043MB on our 8GB RTX 3070 FE. This is WITHOUT Ray Tracing, this is just 4k with “Ultra” game settings. It seems 4k wants more RAM as well and the 8GB on the RTX 3070 isn’t enough, according to the game anyway. In the second screenshot we have enabled Ray Tracing at 4k, look how much VRAM it wants now, almost 9GB. So, cards at 10GB and above should be fine, but 8GB cards? This game wants a lot.

מטריד, במיוחד כשלא מדובר על כותר דור הבא אמיתי....

אני חושב ש-3070 הוא לא כרטיס ל- fully maxxed gaming. רחוק מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אלו שנחפזו לרכוש כרטיסי 3070/3080 הסבב הזה, עם 8/10GB יאכלו לקרדה בשנה הבאה.

ההתפכחות כואבת. החפזון מן השטן. ידע הוא כח, ואי העמקה בתחום מקצועי ולמרות זאת רכישת צעצועים בו

מבלי הבנה מספקת, תהיה כאובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה קצת מגזים. זה אומר פגיעה קלה בביצועים, לא כרטיס שעולה באש.

מבטיח לך שגם 3080 שחנקו לו את הזיכרון יהיה מהיר בהרבה מה-2080ti למשל.

וגם 3080 שחנקו לו את הזיכרון יהיה מהיר בray tracing (על אחת כמה וכמה כשמפעילים dlss) מ-6800xt

נערך על-ידי captaincaveman
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...