RTX3070 - מבחן ראשון - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RTX3070 - מבחן ראשון

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של k534d

כל מי שמשחק יכול להגיד שמרגישי הבדל ניכר בין 40 ל 60.

שזה בדיוק מה שכתבתי, שנוכל להבחין בשפור מגודל 50%, ובתנאי, שהוא מתרחש בחלק הנמוך של סקאלת ה- FPS.

הטווח ערכים שנתת עונה להגדרה הזו שכתבתי:

60 לעומת 40 זה 50% שפור.  ו- 40FPS זה בחלק הנמוך של הסקלה, על כן בר אבחנה.

**אם מנגד היה מדובר על השפור המתקבל בעליה מ- 200 ל- 300 FPS, כבר לא היה בר אבחנה בעין.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

שזה בדיוק מה שכתבתי, שנוכל להבחין בשפור מגודל 50%, ובתנאי, שהוא מתרחש בחלק הנמוך של סקאלת ה- FPS.

הטווח ערכים שנתת עונה להגדרה הזו שכתבתי:

60 לעומת 40 זה 50% שפור.  ו- 40FPS זה בחלק הנמוך של הסקלה, על כן בר אבחנה.

**אם מנגד היה מדובר על השפור המתקבל בעליה מ- 200 ל- 300 FPS, כבר לא היה בר אבחנה בעין.

חשבתי שטענת שאין הבדל, טעות שלי.

בכל מקרה בנוגע ל200 ל 300, לא מעט מקצועיים טוענים שכן יש שיפור בגלל זמני תגובה, אני לא נכנסתי לזה יותר מדי כי זה לא ממש מעניין אותי. אבל אני נוטה להאמין שאנשים שמשחקים לפרנסתם יודעים על מה מדברים.

אני מניח שזה כמו שחיין אולימפי שיש להם בגדי ים מיוחדים על מנת לשכח את ההתנגדות של המים בעת השחייה, אם אני ואתה נשתמש בזה לא נרגיש שיפור אבל הם שהביאו את היכולות שלהם לקצה יכולים להרגיש את השיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן,

בעוד שבעיין קשה להבחין בשינוי כלשהו בחלקות האנימציה מאזור 100FPS ואילך, ובורב המקרים מאזור 60 ואליך,

בכל מה שנוגע ל- latency, אפשר לחוש מעבר ל- 100FPS, וכנראה שהאויר נגמר ליכולת הזו סביבות 150-200 סדר

גודל גס "במדידה מאולצת בכח". שהיא סבוב עכבר מהיר במטרה לבחון, עד כמה התמונה שעל המסך מתעכבת אחרי

תנועת היד.

הרבה פחות ניתן להבחין בעכבה, כשאתה משחק במשחק, שאתה מתרכז במשחק, ולא בנושאים טכניים ומנסה במלאכותי להוציא משהו מהמכונה (סבובי עכבר על ריק).

הדבר מאוד תלוי בפרמטרים נוספים מסביב שיכולים לאפשר את הסף בגובה כזה או אחר, היות וה- latency הוא לא רק

FPS, אלא מכלול של המוני משתנים ביחד:

מנוע המשחק, עבוד אותות קלט, הסקלר של המוניטור (למעשה רכיב איבוד האות האלקטרוני של המסך),

מהירות התיצבות הפיקסלים ברמה הפיסקאלית, וכדומה. משמע גם לפאנל המסך ישנה השפעה.

העכבה הטיפוסית במחשב ביתי היא מגודל 50-80 מילשניות, וביחס אליה, להוריד עוד מילי שניה או שתיים באמצעות

FPS משופר, באיזה שהוא שלב כבר נעשה לערך קטן מדי על מנת שיהווה משקולת ברת משמעות על העכבה הכוללת.

דוגמא במספרים להבין את הגדלים:

נגיד שעולים מ- 200FPS ל- 300FPS. מדובר איפה בקיזוז של בערך 1.6 מילישניות.

אלא ש- 1.6 מילישניות מורידים אותנו במקרה האופטימי של מערכת מהירה, כזו שהיא נגיד רק 50 מלישניות עכבה,

מאזור 50 מילישניות ל- 48.4 מילישניות. אך זהו שינוי זניח על מנת שאפשר לחוש פה.

ולכן אלו שטוענים שחשים בשפור בעכבה בעליה מ- 200 ל- 300FPS, הם איך לומר זאת בעדינות, פנטזיונרים.

הם נופלים במבחן עוור כמו זבובים בנושא הזה.

אילו היו מבינים עד כמה זהו מספר אפסי בגודלו, 1.6 מילשניות, והיו מבינים שהערך הזה מתגמד בגודלו ביחס לעכבה

הכוללת מקצה לקצה במערכת שהיא מגודל 50 עד 80 מילישניות, קרי היו מלומדים איך זה עובד, אז היו מדברים אחרת.

במחשבה שניה אהיה פחות מנומס, ברשותך כמובן:

"גיימרים מקצועיים" הם בעיקר זייני שכל מקצועיים, והרבה פחות מביני עניין מדעי את הנושא.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

תגיד לנו, לא נמאס לך להיות חסר תרבות כתיבה, שמעל לכך אפילו חשבון כתה ב' אינו יודע לעשות ?

60 לעומת 45 אינו 25% שפור.  אלא 33%.  מחלקים את הערך 60 בערך 45. 

שגם בו במבחן עוור ספק רב אם תעמוד. הייתי שם על זה כסף אפילו בהתערבות - יש לי סכוי טוב לעשות על חשבונך קופה נאה.

אז הנה למדת משהו, איך מחשבים אחוזים.

לגבי זה שאינך טורח לקרוא את הטקסט (שהוא קל להבנה) ומשכך מברבר לחברים ססמאות ברמה מנטאלית בגובה ים המלח,

הנה הטקסט שוב, נסה להבין מה נאמר בו  **לנוחיותך הדגשתי טקסט בכחול

בחזרה לפרקטיקה (עתה כותב לכל החברים). נשים לב למצב הבא:

נגיד שמאד רוצים אנו לשדרג כרטיס מסך מ- 1080ti , לדוגמא, ל- 2080ti או 3070 החדש.

אנו כבר מודעים לכך שהשפור האחוזי הוא לא משהו, בקושי 25 (גג) 30% (תלוי בסנריו).

עכשיו,

אם נקודת המוצא היא ש- 1080ti מספק עבורנו 100FPS, אזי לקבל 125-130FPS באמצעות השדרוג ,

הוא אינו משהו בר אבחנה בחושיו של אדם. מעל 100FPS הרגישות הופכת לאדישה.

אם נקודת המוצא היא שהכרטיס 1080ti מספק "רק"  60FPS, שהוא הסטנדרט רפרנס למערכות ויזואליות 60hz,

או אז השפור בגודל 25% יעלה אותנו מ- 60 לאזור 75FPS. גם זה לצערנו אינו פער בר אבחנה בחושיו של אדם.

אם הכרטיס התרסק לרמה של בקושי 30FPS, אזי לקבל 38FPS (שזה 25% תוספת) אולי יתחיל היכן שהוא לדגדג

איכשהו את כושר האבחנה האנושי, במקרים מאד מסוימים ולבעלי ראיה טובה וזריזה, שכן בתדרים הנמוכים קל יותר לשים לב להבדלים,

אבל לא כולם יצליחו לשים לב לשפור הזה.

אישית לא הייתי משדרג כרטיס מסך וזורק כסף לשווא, עד אשר השפור המתקבל הוא מגודל 50% לפחות. הייתי שואף לפי 2 כמובן.

משמע שהשדרוג הרללוונטי עבור בעלי 1080ti (כמותי גם - יש לי כזה במחשב) הוא לכרטיס מרמה של 3080 מינ'.

זה בדיוק מ טוען, לא כדי לשדרג מ 1080TI ל 3070, המליץ לשדרג שהקפיצה בביצועים כפולה או קרובה לזה, למשל למי שיש 1070

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים השמועה מדברת שנוידיאה שוקלת להפחית את מחירו של 3070 ל- 450$...

הכל תלוי בקצב המכירות שלו בשבוע הראשון, לאור מה שהתרחש בהשקת מהערב.

אם 3070 למרות זאת עדיין ימכר כמו לחמניות, משמע שאין טעם להוריד במחיר, ואז הוא ישאר על 500$.

מנגד אם המכירות יפגעו קשה ביחס לתכנון המקורי, הם יבצעו price adjustment כנראה מגודל 10% פחות

שמשמעו מחיר חדש של 450$.  

אני בעד, שנרוויח מזה משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיסים של גם הולכים להימכר כמו לחמניות...ביצועים טובים יותר בפחות כסף, טירוף, שוב יהיה חוסר מטורף בהשקה.

אבל יש מצב ש לא יורידו במחיר בגלל שיש הרבה FANBOYS ..הלוואי שיורידו, אני בכל מקרה הולך תמיד על :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב בשוק הבקושים לא שפוי ולא הגיוני כיום בעולם. הקורונה כנראה אשמה איכשהו.

ולכן אף אחת מהחברות לא תוריד מחירים כל כך מהר, כתבתי על זה הבוקר. השוק נעשה שוק פרימיום יוקרתי ושוק

ה- value נעלם.

כל עוד אתה מוכר את כל המחסן ועדיים רוצים עוד, הורדת מחירים היא בלתי סבירה ובלתי הגיונית שתקרה.

מחירים מורידים רק כאשר יש בקוש שהוא נמוך מההיצע, וצריכים לאזן בין השניים. אנחנו לא שם ולא קרוב לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --Shadow--

זה בדיוק מ Nexus טוען, לא כדי לשדרג מ 1080TI ל 3070, המליץ לשדרג שהקפיצה בביצועים כפולה או קרובה לזה, למשל למי שיש 1070

אבל יש מצב ש NVIDIA לא יורידו במחיר בגלל שיש הרבה FANBOYS ..הלוואי שיורידו, אני בכל מקרה הולך תמיד על NVIDIA

אתה מבין שיש הבדל בין המלצה לבין להצהיר שיש לך הוכחה מדעית שאנשים לא יכולים להבדיל בשיפור של 25% בביצועים כן?
ובקשר להערה השניה שלך ברור לך שבדיוק בגלל שאתה אחד מהפאנבויז אז לא יורידו מחירים?(זה והעובדה שהם בשום מקרה לא יכולים לספק את ההיצע בחודשים הקרובים אז אין להם שום אינטרס להעלות את הביקוש)

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אתה מבין שיש הבדל בין המלצה לבין להצהיר שיש לך הוכחה מדעית שאנשים לא יכולים להבדיל בשיפור של 25% בביצועים כן?
ובקשר להערה הזניה שלך ברור לך שבדיוק בגלל שאתה אחד מהפאנבויז אז לא יורידו מחירים?(זה והעובדה שהם בשום מקרה לא יכולים לספק את ההיצע בחודשים הקרובים אז אין להם שום אינטרס להעלות את הביקוש)

תגיד, משעמם לך בחיים עם הערות האלו? כן אני מעדיף את , ואת האמינות שלהם, תקרא לזה איך שאתה רוצה.

אוקיי בגללי לא יורידו מחירים, יאלה לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

בנתיים השמועה מדברת שנוידיאה שוקלת להפחית את מחירו של 3070 ל- 450$...

הכל תלוי בקצב המכירות שלו בשבוע הראשון, לאור מה שהתרחש בהשקת rdna מהערב.

אם 3070 למרות זאת עדיין ימכר כמו לחמניות, משמע שאין טעם להוריד במחיר, ואז הוא ישאר על 500$.

מנגד אם המכירות יפגעו קשה ביחס לתכנון המקורי, הם יבצעו price adjustment כנראה מגודל 10% פחות

שמשמעו מחיר חדש של 450$.  

אני בעד, שנרוויח מזה משהו.

דווקא את ה3070?זה נראה שהלכו הרבה יותר לכיוון הראש של 3080...גם מבחינת התמחור וגם מבחינת הביצועים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך כתבה על צריכת של watch dogs legion:

This game does have a VRAM usage bar in the graphics option that tells you if you exceed your VRAM capacity of the video card or not. In the examples above we have the 8GB , 3070 FE installed. In the first screenshot, we have the game set at 1080p at “Ultra” settings, and you can see it says VRAM usage is 7438MB out of our 8043MB available. 

Here is the interesting thing, in the second screenshot we are still at 1080p and all we have done is enable the “Medium” (the lowest) Ray Tracing option. Yet, look at what has happened to the VRAM counter, it now says we exceed the 8GB of VRAM on the card, 8127MB out of 8042MB. Just turning on the lowest Ray Tracing mode has already caused us to exceed the 8GB on our 3070 FE. In the third screenshot we have “Ultra” Ray Tracing enabled, you can see it’s at 8154MB out of our 8043MB. Ray Tracing seems to want more than 8GB of VRAM.

In this screenshot above we have enabled with No Ray tracing. Notice that it too exceeds 8GB of VRAM usage. It wants 8208MB out of our 8043MB on our 8GB RTX 3070 FE. This is WITHOUT Ray Tracing, this is just with “Ultra” game settings. It seems wants more RAM as well and the 8GB on the RTX 3070 isn’t enough, according to the game anyway. In the second screenshot we have enabled Ray Tracing at , look how much VRAM it wants now, almost 9GB. So, cards at 10GB and above should be fine, but 8GB cards? This game wants a lot.

מטריד, במיוחד כשלא מדובר על כותר דור הבא אמיתי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

amit14 - כבר מובן היום שלרכוש כרגע כרטיס עם 8 גיגה זיכרון זו טעות. לדעתי אפילו ה 10 של ה 3080 גבולי.

איך יכול להיות שלכולם זה ברור,חוץ מלאנווידיה?

המחשבה היחידה מאחורי זה היא לגרום להם להתיישן מהר וככה לשדרג שוב?

אם ככה אז למה בדורות הקודמים הביאו 11 גיגה?

לא ברור לי הקו מחשבה שלהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...