שדרוג כרטיס מסך או החלפת מפרט מלא? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג כרטיס מסך או החלפת מפרט מלא?

dkaro
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי מחשב בן 6 שנים ולאחרונה די גמרתי בדעתי לרכוש מפרט חדש עם המעבד החדש של שיוצא עוד כמה ימים.

ובכל זאת, כיוון שאני קל בלבד אני חושב בשנית ואולי ייתכן שהחלפת כרטיס מסך בלבד תעשה את העבודה?

המפרט הנוכחי שלי:
לוח אם: GA-H97M-D3H

מעבד: Intel i5-4690

זכרון: Hynix Original 8GB 1600

כונן SSD: דגם Source 2 480 GB

כרטיס מסך: HD 7970 WindForce 3X OC

מארז: Define Mini

ספק כח: 700W

הציפיות שלי הן להיות מסוגל להריץ משחקים (גם חדשים) ב-1,080P על אזור ה-60 הרץ, אין לי מסך שתומך ביותר מזה בכל מקרה (לא רזולוציה ולא הרץ).

מה הייתם ממליצים, להחליף כרטיס מסך בלבד או לרכוש כבר מפרט חדש?

ובמידה וכרטיס מסך - מהו הכרטיס המסך הטוב ביותר שיתאים לשאר המפרט בלי שיהיה צוואר בקבוק כלשהו (ובעצם יהיה בזבוז של תקציב)

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך בלבד. 

נכון להיום יש בערך 10 משחקים שלא מצליחים להחזיק  60 FPS עם המעבד שלך ( אני לא מדבר על מומצע , אני מדבר על האחוזון ה 1 של הנפילות בעומס) כל השאר מסתדרים יפה.

כרטיס שנותן תמורה מעולה לכסף לעבודה ב 1080@60hrz הוא ה 1660super , אם אתה מחפש לחסוך , ה 1660 נותן את אותה תמורה למחיר ( 10% הפרש במחיר , 10% הפרש בביצועים ).

אם אתה ממש לחוץ  אז  למעשה גם ה 1650 סופר נותן בערך אותה רמת FPS לשקל   אבל קצת יותר חלשים . 

ההשואה נעשתה על בסיס מחיר כמעט הכי זול שאני רואה בפלונטר ביחס לביצועים שרואיםב techpowerup .

המשוואה מתחילה להתעוות כאשר עולים  ל 2060 , 55 אחוז תוספת למחיר של  ה 1660 לעומת 35% תוספת ביצועים . 

* 1660TI נחשב יותר טוב ( משום מה, בטבלה הוא נותן אותם ביצועים ) מ 1660 סופר , הוא גם יותר  יקר.  כרגע יש אותו בפלונטר ב 1200 ש"ח  של ,  אם אתה אוהב את המוצרים שלהם. אני אישית כמוך-הולך לרוב על גיגהבייט . 

** אם אין לחץ ובעיקר אם אתה לא חושש לרכוש מחו"ל , אני מעריך שבבלק פריידי אפשר יהיה לקבל הנחה של 150-300 ש"ח על המחירים הנוכחים בחו"ל ואולי גם בארץ . לא חותם על כלום , רק תחושה. 

צא מנק' הנחה שב 21 ו 22 יתחילו לצאת משחקים שמנצלים ריבוי ליבות יותר טוב בגלל הקונסולות  החדשות , אז תהיה לך סיבה להחליף את המחשב בהמשך .

מאחר ואתה כרגע מצוייד בכרטיס שנותן ביצועים כמו 1050ti , אני ממליץ לא ללכת על פחות מ 1660 ואפילו לכוון קצת יותר גבוה.

אם אתה מצליח למצוא  rx5600xt עם ב 14 גיגהביט כמו שצריך ובאזור ה 1400-1450 , זה גם שומר על יחס ביצועים למחיר דומה ל 1660.

ביצועים של 2060 אבל במחיר משתלם .  כרגע יש אחד בפלונטר. 

*** נראה שמחירים של גיגהבייט ל 1660 ו1660 סופר יותר טובים ב KSP . יש שם גם 5600 במחיר יותר טוב . (  כמה עשרות שקלים  , לא היסטרי ) .

אה, וגם פרט שולי קטן , החודש הולכים לצאת כרטיסים חדשים של ובעקבות זאת יצא ככל הנראה גם 3060 .

כולם יהיו יותר יקרים ומכוונים ל 1080@144hz או QHD או UHD . 

ואם  ה 8 גיגה שלך הוא בכרטיס אחד - כדאי לצרף לו עוד אחד לdual channel.  ממליץ על יד 2 .

אני מכרתי 1070 לפני כמה חודשים ב 600 ש"ח , אם תמצא נשמה טובה כמוני - כפרה עלי נסיך -  הוא נותן ביצועים של 1660 סופר בערך .

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה !

1. 1. עם כרטיסים כאלה והמעבד שלי האם לא תהיה בעיה של צוואר בקבוק? האם לא ייתכן שאני משלם על כרטיס שנותן תפוקה X אך בגלל המעבד אקבל רק 0.8X? (כי אם כן אולי עדיף מראש לקנות כרטיס שנותן 0.8X ויותר זול)
  2. 2. לגבי הזיכרון - כל 8GB יתאים לעבוד יחד עם הזיכרון שלי לא משנה מה הדגם?

דוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם אחרונה שבדקתי היו בעולם יותר מ2 משחקי מחשב. 

השאלה הזאת מאוד פתוחה ואולי יהיה אפשר להייחס אליה אם תציין באילו משחקים אתה משחק . 

הגישה שלי לגבי זה שרצוי תמיד שיהיו זהים ואם הם עובדים בDUAL CHANNEL אז חובה שיהיו זהים .

עקרונית גם אחרים עם נתונים דומים אמורים לעבוד ואם חייבים לקחת אחרים מוטב שהנתונים יהיו זהים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האסימון נפל לי כששיחקתי Planet Coaster ב-20 פריימים לשנייה והבנתי שאבד הכלח על המפרט שלי.

זו שאלה מעט טריקית כי אני לרוב לא משחק משחקים מאוד תובעניים, אך ייתכן שכן הייתי משחק אם היה לי היכולת.. בגדול מה שכן יצא לי לשחק נגיד בשנה האחרונה:

RA3 (כן כן !)

CS:GO

Planet Coaster

Cities Skylines

COD: Warzone

עם ה-2 הראשונים אין שום בעיה גם במפרט הנוכחי. אבל שאר המשחקים, גם אם רצים כרגע, לא בהכרח עם מס' פריימים רצוי. כן ייתכן שעם כרטיס חדיש יותר אנסה לשחק קצת יותר משחקי FPS.

אה ! ודבר נוסף ששכחתי לציין, אם אפשר שהכרטיס יהיה מסוגל להריץ וידאו על (לא משחקים), עדיף. הנוכחי אני לא חושב שמסוגל.

לגבי הזכרונות, שאלת תם: אתה מפריד בין סתם להוסיף עוד כרטיס ובין Dual Channel. מה ההבדל?

נערך על-ידי dkaro
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את planet coaster   ו SKYLINE , לא מוצא בדיקות שלהם.

COD: Warzone -  נראה שהמעבד שלך ינצל את כרטיס המסך כהלכה.

https://www.overclock3d.net/reviews/software/call_of_duty_warzone_pc_performance_review_and_optimisation_guide/3

כאמור, יש משחקים שאינם מסוגלים לנצל יותר מ 4 ליבות , משחקים אלו ינצלו את כרטיס המסך בצורה טובה מאחר והמעבד שלך הוא מספיק טוב על מנת להריץ אותם  ב 60 FPS באופן יציב. 

יש משחקים שמכוונים לנצל יותר  מ4 ליבות ומראים שיפור גם על מעבדי 6 ליבות נטו וגם על מעבדי 4+4  ומשחקים אלו מצפים ליותר מ4 ליבות ולכן מידי פעם יהיו נפילות בעומס אל מתחת ל  60 FPS , נגיד ל 40 , זה לא מצדיק רכישה של כרטיס שיריץ את המשחק כל הזמן על 40 .

תמיד יהיו משחקים שיותר מעמיסים על המעבד ויהיה שיותר מעמיסים על כרטיס המסך .

אתה יכול להתפשר כעת על כרטיס יותר זול אבל אם תחליף מחשב עוד שנה שנתיים אתה כנראה תרצה להחליף  גם אותו .

אם תכוון יותר גבוה,  אפשר להניח שאתה תעדיף להעביר אותו למחשב הבא. 

אין נכון או לא נכון , רק עניין של העדפה.

לפני ה 1070 היה לי כרטיס כמו שלך , למיטב זכרוני הוא נותן ביצועים דומים ל 1050ti . 

1650 סופר נותן  שיפור של 80% ביחס ל 1050TI .

1660 נותן שיפור של 100% . אני לא נוהג להחליף כרטיס עד שלא יוצא משהו שנותן לפחות פי 2 , סתם החלטה שרירותית שכזאת . 

אני מעריך שהכרטיס הנוכחי שלך עלה באזור ה 1500  כשהיה חדש. ככל שמשקיעים יותר ברכישה הראשונית , כך אנו מצפים שיחזיק לזמן רב יותר .

אל תצפה שכרטיס ב 800 יסחוב לך  5-6 שנים קדימה .

כולם מריצים על 4k

dual channel עובד עם שניהם במקביל ולכן יותר רגיש לכל הבדל קטן בין הסטיקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תודה!

לגבי הזיכרון, מבחינתי אני קונה כרטיס ושם אותו בסלוט נוסף.. זה נחשב דואל צ'אנל?

במידה וכן רכישת כרטיס נוסף 8G 1600, לא משנה איזה, יעבוד, או שאני חייב למצוא בדיוק בדיוק את אותו הכרטיס? (נדמה לי שזה יהיה כמעט בלתי אפשרי כרגע כי הוא מאוד מיושן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הנייר אמור לעבוד.

אם זה מישהו שנמצא קרוב אליך ומוכן לקבל חזרה גם אחרי  שבועיים אם יש בעיה, אז אתה יכול לנסות .

אם לא, אז כבר עדיף לרכוש זוג.

צריך לשים בתושבת באותו הצבע. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה לציין שגם cities skyline וגם Planet coaster הם רוצחי מעבדים ואני לא בטוח שתראה שיפור רציני עם כרטיס מסך חדש, אבל אולי עוד יעזור.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, תשתמש בתוכנת ניטור או אפילו בwindows task manager בtab של performance ותראה מה אחוז השימוש בזיכרון, במעבד ובכרטיס המסך בזמן שאתה חווה תקיעות, אם תראה שמשהו מגיע ל100% בזמן שהאחרים לא אז הוא החוליה החלשה ביותר.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, רשמים מ-Planet Coaster: בגדול כל השלושה פלרטטו באזור ה80%-90% לאורך כל זמן ההפעלה, אך היחיד שממש הגיע לפעמים ל-100% היה אכן המעבד..

השאלה אם יכול להיות אולי למשל ששדרוג של כ. מסך וזיכרון יוריד גם עומס ממעבד? כי גם אצלהם יש בבירור עומס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצבים בהם יש עומס על המעבד , עבודה עם ערוץ יותר מהיר נותנת למעבד מרווח נשימה נוסף .

אין מספיק מבחנים לנושא אבל אפשר למצוא  סרטונים ברשת שמראים הבדלים דומים.

https://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_pamieci_ram_ddr4_w_trybach_single_vs_dual_vs_quad_channel?page=0,13

כאן רואים גם את השיפור שמקבלים כאשר עוברים לערוץ מרובע . 

אז במקומות שבהם המעבד הוא כרגע צוואר הבקבוק , הוספת לעבודה בערוץ כפול יכולה לשפר ביצועים בצורה מורגשת .

ברור שאם אתה עובר לכרטיס מסך יותר חזק שיכול לדחוף יותר FPS אז הוא יעמיס יותר על המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...