מפרט מחשב נייח לגיימניג ב 1500 - מעבד ולוח אם בלבד+המלצות נוספות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב נייח לגיימניג ב 1500 - מעבד ולוח אם בלבד+המלצות נוספות

smoker09
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם , 

מחפש לשדרג מחשב ישן בן 6 שנים ,

לאחר ריענון וחיפוש שעשיתי אני מבין שעדיף לשדרג למעבד מדור 2 RYZEN של - בגלל התמורה לכסף והשדרוג העתידי (למרות שאני מבין שבשנה הבאה צפויה החלפה של התושבת למעבדים שלהם). אני אתפשר על דור אחד אחורה תמורת ביצועים טובים ומחיר טוב.

שאלה - האם כרטיס המסך שלי יכול לספק עבודה טובה לשנה/שנתיים הקרובות ורק אחר כך לשדרגו  ?

שאלה נוספת - האם עדיף מסדרת 550 או 570 או מספיק לשדרג רק ל 450 ? 

ושאלה אחרונה - בהנחה שאני לא בלחץ אטומי - האם עד סוף השנה הקרובה נראה הוזלות משמעותיות במעבדים מדור 2 של ושל לוחות האם המדוברים ? 

המפרט שיש לי כעת:

מעבד אינטל i5-4590

לוח אם H97-Pro4 -ASRock

כונן SSD mx500

כרטיס מסך Radeon RX 580 8GB ,

ספק כוח Antec GX900 550W

זיכרונות Zeppelin4GB DDR3 PC3-12800 - CL11 * 2  (כבר לא רלוונטי בגלל הלוח אם החדש)

זיכרונות חדשים תואמים ללוח אם חדש שנרכשו באמזון >>  Vengeance LPX 16GB (2 X 8GB) 3600 (PC4-28800) C18 1.35V Desktop Memory

מצ"ב הדרישות :

1. מה התקציב המרבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?  1400 עם אפשרות לחרוג עד 100 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?  כל המשחקים החדשים ב 1080P סביר - בעיקר COD WARZONE  ושאר משחקי הז'אנר

3. האם יש צורך בציוד היקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) - כן :

מפרט למעלה. צריך לשדרג מעבד ולוח אם - כל השאר אני חושב שאפשר להעביר למחשב הבא. תקנו אותי אם אני טועה.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?  8/10 - אם יש קירור שעולה עוד כמה גרושים ונותן בתמורה עוד שקט אשמח לשמוע

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'? - לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? - לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. - לא

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)? עד סוף השנה

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)? - לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? אשמח,לא קריטי 

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות - אין 

נערך על-ידי smoker09
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתחיל בכרטיס מסך. על 1080P הוא מריץ את WAR-ZONE בהגדות נמוכות על 110 FPS שזה די פצצה.(אבל איכות זבל)

ובהגדרות גבוהות על 80-90FPS שזה גם סבבה.

לוח אם ומעבד:

הייתי ממליץ לך להגדיל את התקציב. אנשים התחילו לחפש מחשבים טובים במחירים לא ראליים. אם אתה רוצה להתפשר על מחשב סביר, אפשר לארגן משהו. אבל היות ואתה מבין שהמעבדים של הם אכן טובים יותר ואין סיבה להתפשר על דור אחורה , כי זה חסכון זניח מאד (50 דולר) כי לא נראה לי שנראה מחירים 'זולים במיוחד' על 2 בזמן הקרוב...(וגם 3  מראה ביצועים מטורפים בגיימינג לפי מה שידוע, אפי' יותר מאינטל)

או, שאתה יוכל להזמין מחו''ל . למשל דרך ניואג, יעלה לך מעבד שעולה בארץ 1200 - בחול יעלה 980 שח אחרי כל המיסים והמשלוחים.  ולוח אם יעלה בערך 650 -700 שח. 

וכמובן אפשר להזמין בבלק פריידי את ZEN2 ואולי יצא לך מחיר טוב. (כנראה שבבלק תוכל להוציא מעבד 5-3600X ולוח אם נחמד של גיגה בייט (B550)  באיזה 1500...

אבל אם אתה רוצה לקנות בארץ אז כמו שכתבתי למעלה... לא ראלי במחיר הזה. וכנראה יהיה עדיף כבר ללכת עד הסוף ולקנות כבר 3

אישית ממליץ לך , ללכת על הדור הבא (ZEN 3 ) שיוצא בנובמבר. (אלא אם כן אין לך כוונה לשדרג כרטיס מסך עד שתחליף שוב את כל המערכת)

תקנה לוח כמו זה:

https://www.newegg.com/global/il-en/gigabyte-b550-aorus-pro/p/N82E16813145215?Description=B550&cm_re=B550-_-13-145-215-_-Product&quicklink=true

יצא לך בערך, 650+ 1100 שח . אבל לדעתי - שקט לשנים הקרובות. (דגם המעבד שיצא הוא 5-5600) 

לגבי X570 ו . אין לך צורך כלל בX570 (וגם לא תקציב לזה 😅 ) יספיק לכל הדעות - במיוחד במעבדים הנמוכים.

מקווה שעזרתי(:

נערך על-ידי אריק פרלס
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם .

אכן נראה שכדאי ללכת על דור 3 של ולקחת את ה 5600X (אולי הייתי מחכה ל 5600 אבל ייקח עוד כ 3 חודשים ולא חושב שיש לי סבלנות).

ואכן נראה שה יהיה די והותר למפרט שלי כרגע. 

אם אפשר להבין באמת איזה בקטגוריה הנ"ל הכי שווה את הכסף ?  ראיתי את הטבלה הנ"ל :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LktpFGY3lKrMlqnXTBoV30cV0Sz3WOPii9HZ9gcBybQ/edit?usp=sharing

מהווידאו הנ"ל:

מה הייתם ממליצים מפה ? 

שוב תודה רבה על השקעתכם וזמנכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה לא עברתי על הטבלה או על הסרטון , אבל אני למשל עם מעבד 3950X (מאד חזק) ולקחתי של גיגהבייט דגם ELITE.

אז https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=103303

אני מאד נהנה מהמקביל בX570. 

אולי זה גם יהיה טוב https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=103308

אבל לא יודע בדיוק מה הצרכים של 5-5600... אני אישית הייתי הולך על היקר יותר הוא נראה בנוי טוב יותר. אבל יתכן שזה סתם אהבה שלי לראות ''לבוש'' כמו שצריך. גם יש לו הרבה יותר VRM לא שאני יודע אם יש צורך בזה במעבד הנל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה הכנה היא שזה לא באמת משנה, אם אין פיצ'ר ספציפי שחשוב לך בלוח כל לוח וכנראה רוב הB450 יספיקו לך, במינימום הייתי ממליץ לך לוח עם 4 DIMM slots שתוכל להרחיב בעתיד, אבל חוץ מזה באמת שאין שום סיבה להשקיע בלוח האם בשביל מעבד עם 6 ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה ואני קונה את ה 5600X  ורוצה לעשות לו למקסימום שלו (4.6GHZ) לאחר תקופה - איזה לוח אם הכי טוב לזה והאם יש לוח שמונע ?

שאלה נוספת - האם ספק הכוח שלי - GX900 550W יחזיק את כל המערכת הנ"ל ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MOON MANGE, אם הוא רוצה לקנות את הדור הבא, B450 לפי מה שהבנתי יקבל עדכון ביוס רק עוד הרבה זמן (ככה אמר פה מישהוא..)

בכל אופן, אין הבדלים גדולים במחירי לוחות האם הזולים בB550 ככה שזה לא באמת קריטי...

לגבי אובר-קלוק  אין לי מושג. לא ניסית אף פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אריק פרלס

MOON MANGE, אם הוא רוצה לקנות את הדור הבא, B450 לפי מה שהבנתי יקבל עדכון ביוס רק עוד הרבה זמן (ככה אמר פה מישהוא..)

בכל אופן, אין הבדלים גדולים במחירי לוחות האם הזולים בB550 ככה שזה לא באמת קריטי...

לגבי אובר-קלוק  אין לי מושג. לא ניסית אף פעם.

B450 זה כבר חבל לקחת כי יש אחלה לוחות אם ל . עדכון הביוס ל B450 יקרה ככל הנראה בתחילת שנה הבאה ולכן בגלל שאני כבר רוה לקנות זה לא רלוונטי לגביי בכל מקרה. 
מחפש כאמור שיעבוד טוב עם ועם כרטיס קול טוב בנוסף לשלל חיבורים אחרים . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה "שלל חיבורים אחרים" וכמה אתה מתכוון להשקיע באוברקלוק? כי בלי הוספה של כמה מאות שקלים לקירור אתה לא תקבל כלום(וגם עם הוספה של כמה מאות שקלים לקירור ועוד כמה מאות ללוח האם תקבל מספר בודד של אחוזים לרוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...