גיימינג 1080 מול 4K - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גיימינג 1080 מול 4K

jackhammer
 Share

Recommended Posts

היי חברים.

בשנים האחרונות הרבה ביקורות ובאנצ'מרקים מתייחסים לביצועים במשחקים ברזולוצית .
מה התועלת של גיימינג ברזולוציה כזאת על מסך סטנדרטי של 24 אינטש במרחק ישיבה רגילה (כלומר לא גיימינג על בסלון)?
מה יתן לי גיימינג ב4K ש1080 לא יתן בתנאים האלו?

זה פשוט נראה שהגענו לכוח עיבוד גראפי כל כך גבוה שב1080 מאוד קל (יחסית) לשחק כל משחק היום על הגדרות מקסימליות עם כרטיסים שהם לא הטופ של הטופ.
ובגלל זה היה צורך לדחוף את דרישת הכח כלפי מעלה כדי להבדיל את הביצועים של הכרטיסים בדגמים הגבוהים לנמוכים בבנצ'מרקים.
אבל ביום יום עבור הגיימר, זה לא נראה שיש מזה תועלת אמיתית....

אשמח לדעתכם המקצועית בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מסך 24 אינץ' באמת ש"4K" לא רלוונטי אלא אם אתה יושב ממש על המסך, אבל על מסכים גדולים יותר בהחלט יש שיפור מורגש באיכות התמונה.
אבל מה שאני לא מבין זה למה אתה קופץ ישר מ1080P ל"4K" שיש "2K" בדיוק ביניהם וזו הרזולוציה שבה רוב מסכיי הגיימינג החדשים באים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול אתם צודקים. יש גם 2K.
אבל השאלה שלי לא הייתה מוכוונת לרזולוציה הספציפית אלא יותר בכיוון של "מה נותן לי גיימינג על יותר מ1080?"
שוב, תחת תנאים ממוצעים של - כלומר מסך מחשב בגודל עד 24 אינטש במרחק ישיבה רגיל, 40-50 סמ...
את המקרים האחרים כמו גיימינג בסלון על מסך אני יכול להבין. מסך 60-80 אינטש קצת גדול מידי בשביל 1080. אבל ברוב המקרים זה לא המקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב24 אין שום הצדקה ל . אני גם לא חושב שיש הרבה מבחר של מסכים. 4K לא מכוון ל 24. 

ב 27 אני רואה שיפור על פני FHD אבל אני מעריך שמבחינת רזולוציה הייתי מסתפק ב QHD  .  אני הלכתי על בגלל יתרונות אחרים שיש במסך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

בגדול אתם צודקים. יש גם 2K.
אבל השאלה שלי לא הייתה מוכוונת לרזולוציה הספציפית אלא יותר בכיוון של "מה נותן לי גיימינג על יותר מ1080?"
שוב, תחת תנאים ממוצעים של גיימר - כלומר מסך מחשב בגודל עד 24 אינטש במרחק ישיבה רגיל, 40-50 סמ...
את המקרים האחרים כמו גיימינג בסלון על מסך טלויזיה אני יכול להבין. מסך 60-80 אינטש קצת גדול מידי בשביל 1080. אבל ברוב המקרים זה לא המקרה.

כשיש מסך גדול ממש מול הפרצוף שממלא את רוב שדה הראיה שלך, חווית המשחק משתדרגת משמעותית לדעתי. ואת זה קשה להשיג (בלי פגיעה באיכות) עם מסכים ברזולוציות נמוכות ולכן הולכים על .

נערך על-ידי captaincaveman
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון מעניין מאוד. מעבר לעניין הגודל קיים גם עניין הביצועים. כשיצא דור rtx 2000 הכותרות זעקו true gaming! בפועל זה מתאים לנישה קטנה של שחקנים. אני באופן אישי הייתי נזהר מאוד מהרזולוציה הזאת, אף אחד לא מבטיח לי שלא אצטרך להתפשר על הגדרות גרפיות בשנה הבאה כדי להשיג 60 fps יציב.

אני אישית עכשיו בדיוק מתלבט אם 2k יחזיק 144hz יציב לשנים הקרובות עם 3080. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאני אעדיף למקסם את כל ההגדרות על 1080 מאשר לעלות ל4K אבל להוריד חלק מההגדרות כדי לא לחנוק את החומרה.
בנוסף לעובדה שמסכי לא כל כך מיינסטרים, לא במגוון ובמיוחד לא במחיר.
אז בשביל התועלת המאוד קטנה במקרים המאוד ספציפיים שגיימינג ב4K נותן, הייתי מעדיף להשאר ב1080 על מקסימום הגדרות.

שוב, כמו שאמרתי בהתחלה, אם מדובר על גיימינג בסלון על בגודל 70 אינטש זה כבר משהו אחר וכמובן ש1080 לא כל כך יספיק (במיוחד במשחקים מהירים) אז זה תלוי בסיטואציה של כל אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ירדתי ממסך בגודל 40״ ברזולוציה של 60hz ל-1440p ultra wide 32 שמגיע ל-120hz.

חווית המשחק השתדרגה משמעותית מבחינתי, אבל כשיגיע ה-3090 אשקול חזרה ל- עם קצב ריענון מהיר כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...