מחשב גיימינג + פיתוח ושימוש כללי מחיר של בערך 3000-3500 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב גיימינג + פיתוח ושימוש כללי מחיר של בערך 3000-3500

Radiostick
 Share

Recommended Posts

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

3000-3500 אפשר לחרוג מעדיף שלא ולא בהרבה

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

גיימינג - תכנות (unity + vs code) - שימוש יום יומי בסיסי

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

מסך גיימינג 144 לא יקר מדי - מוכן להוסיף אקסטרה כסף 

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

יש לי 550w שיכול להישאר במידה והמתח יספיק וכרטיס מסך RX470 שאולי יכול להישאר אבל אני לא מבין מספיק בזה

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

לא מאוד

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

לא - אורות זה נחמד בעדיפות שיראה אסטטי

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

לא - אזור אשדוד אך יכול לאסוף גם מאזור המרכז

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)?

בקרוב אבל אוכל לחכות טיפה

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)?

לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

לא בהגזמה אבל זה יהיה בונוס

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:
1: חם בחדר שלי לרוב אז בעדיפות שיוכל לקרר את עצמו טיפה

2: לא קריטי לי ביצועים סופר גבוהים אבל שלא יתחרפן בשנייה שיש לי משחק פתוח וכמה כרום

3: אבק? לא יודע  איך להסביר את זה אבללנסות למנוע מבק להיכנס

4: משתמש בWifi 

תודה רבה לכל העוזרים כי הבקשות שלי מאוד מוזרות 😅

נערך על-ידי Radiostick
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא תקציב ראלי למחשב לתכנות פלוס כרטיס מסך אם זה צריך לכלול גם מסך 144.

אפשר להשתמש בכרטיס המסך הקיים (ביצועים כמו 1650) אבל אני לא רואה מה הטעם במסך 144 אם הכרטיס בקושי יגרד את ה-60Fps.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.tms.co.il/161148

הכי טוב שתוכל להוציא במחיר הזה. לא כולל מסך ולא כולל תוכנת הפעלה - שלא ציינת אם אתה צריך.

אתה תאלץ להשלים - ולשלם - עם המציאות... מסך תוכל למצוא בכ - 900 שח. FHD 144HZ שאני לא יודע אם הכרטיס יעמוד בכלל בקצב הרענון.

https://ksp.co.il/?uin=63083&select=.1024..230..432..2533.&txt_search=

https://fre.co.il/items/3034681

לגבי המעבד. הוא רק כ''פרייס הולדר'' -  בערך ככה יעלה המעבד מהדור הבא... (עוד אולי מאה שקל - אלא אם החנויות יחליטו להיות יותר חזירים ממה שהם היום) ותחכה שהוא יגיע לשוק מתישהו בנובמבר.

לגבי כרטיס מסך. אולי עדיף לחפש ביד 2. אתה יוכל למצוא שם דברים מעניינים.

לגבי , אני נאלצתי להצמד כמה שיותר לתקציב... אז אם אתה רוצה להוסיף עוד 200 שח בערך תוכל לקנות עוד איזה 2TB HDD. אבל הSSD הקטן הוא די חובה.

(מערכת הפעלה אתה יכול לקנות ב 150 שח דרך חברות 'ספק חוקיות')

מקווה שעזרתי.

נערך על-ידי אריק פרלס
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שנבחר הלוח הכי זול שכולל wifi אבל לוחות b450 לא צפויים לקבל ביוס עם תמיכה במעבדים החדשים לפני ינואר. היה יותר משתלם לבנות מפרט סביב אינטל 10400f שעולה חצי אבל אפילו זה לא נכנס לתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות הבנתי שהציפיות שלי מהמחירים הם לא ראליות בעליל.... 

במידה וארצה כרטיס מסך שכן מצליח לסחוב 144fps אבל אני לא רוצה את הכרטיס הכי יקר בשוק מה תיהיה האופציה הכי טובה שלי? 

בנוסף לא הסברתי שמה שהתכוונתי על המסך זה שאני יודע שהוא יעלה הרבה ולכן אני שם אותו במין תקציב אחר כזה בעוד שהמחיר הרגיל או רק למחשב עצמו. 

שוב תודה רבה על העזרה כי כמו שאתם רואים אני לא לגמרי חזק בזה עד הסוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי. 

האם חשוב לך רזולוציה של המסך. אם אתה מסתפק ב FHD אז אולי אחד הדגמים החדשים שAMD יוציאו יתאימו. (אי אפשר לדעת כי עוד לא יצאו אבל הם יותר מכוונים לרזולוציה הזו בהנגשת המחיר והביצועים.) ובמידה ואתה רוצה מחשב שיריץ 144HZ על FHD אז הציפיות שלך לא כל כך לא ראליות. מחשב בשווי 4000-4500 יכול לספק לך את ה14HZ.

אם אתה רוצה להנות ממסך טוב ברזולוציה 2K לפחות ופאנל IPS (צבעים מדויקים ויפים יותר) ו144HZ אז גם תאלץ לשלם על מסך יותר (בסביבות ה 1600 שח) וגם כרטיס מסך בסביבות ה 3.4K עד שח. וגם לוח אם ואתה גם רוצה וויפיי(לא שזה הבעיה זו עוד נקודה אם מנסים לחסוך כל שקל), זה יעלה משמעותית יותר כל הסיפור.

תכלס זה מחשב שיריץ לך פיצוץ (כנראה) בשנים הקרובות:

https://www.tms.co.il/161337

אפשר להחליף כ.מסך לפי המפרט הזה:

https://www.tms.co.il/161341

זה כבר פחות טוב... (אני לא יודע כמה ה 3070 יריץ לתווך הקרוב - רחוק על 2K ב144HZ)

ושוב המעבד רק כממלא מקום. הכוונה לדור הבא שיגיע בנובמר.

זה באמת מערכות (בעיקרון) ''קצה''.

נערך על-ידי אריק פרלס
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת ממליץ למישהו שרצה מחשב בפחות מ4000 שקל כרטיס מסך ביותר מ4000 שקל?(שהמחיר שלו בהזמנה מחו"ל הוא 3000).

בשביל FHD 144HZ אתה צריך להוציא כ1000-1200 ש"ח על המסך, מבחינת המחשב אם אתה רוצה לשחק הכל על ההגדרות הכי גבוהות אתה תצטרך כרטיס מסך כמו ה3070 או אחד מהכרטיסים החדשים של שנדע עליהם יותר בהמשך השבוע ושאר המחשב אמור לעלות כ2500, לדוגמה מפרט כזה עם מתאם wifi(עוד כ100 שקל) + אחד מכרטיסי המסך החדשים ייתן לך את מה שאתה רוצה ואמור לצאת סה"כ באזור ה+-4500(יכול להיות שייקח זמן עד שהמחיר של כרטיסי המסך יתאזן עקב ביקוש בהשקה).
אם אתה לא רוצה לחכות ולא קריטי לך לשחק הכל על ההגדרות הכי גבוהות אתה יכול להוסיף 1800 שקל ל5700XT(מאד לא מומלץ מכיוון שיש שיפור מאד משמעותי בביצועים בדור החדש שיהיה זמין כנראה עוד חודש ובינתיים אתה יכול להשתמש בכרטיס מסך שיש לך כבר).

קטגוריה מוצרים כמות מחיר
מעבדים Intel i5 10400F / 1200 Tray 1 ₪ 689
קירור למעבדים Arctic Alpine 11 Pro Rev 2 1 ₪ 47
לוחות אם Gigabyte B460M DS3H 1 ₪ 383
זכרונות Apacer 4 16GB (8Gx2) 3200 Panther Golden w/Heatsink 1 ₪ 305
מארזים Antec Case GX202 White Led 1 ₪ 186
ספקים למחשבים נייחים Gigabyte 750W PFC Gold 80+ Modular G750H 1 ₪ 387
דיסקים SSD A-DATA 480GB Ultimate SU630 SATA 3D QLC 1 ₪ 245
סה"כ ₪ 2242

אם בכל מקרה אין לך מאיפה להגדיל את התקציב אני מציע לך להשאר עם הכרטיס הנוכחי שלך עד שיצאו הכרטיסים ברמת הביניים מהדור החדש ולשדרג אז.
מבחינת אפשרויות לשדרוג בעתיד, אף לוח אם שתקנה עכשיו לא יתמוך במעבדים עתידיים מעבר לדור הבא של שיוצא ממש בהמשך השבוע(ואם תרצה להגדיל את התקציב תוכל לקנות אותו).

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

אתה באמת ממליץ למישהו שרצה מחשב בפחות מ4000 שקל כרטיס מסך ביותר מ4000 שקל?(שהמחיר שלו בהזמנה מחו"ל הוא 3000).

לא יודע מה קורה לעין שלי בתקופה האחרונה, אבל משום מה קראתי את מה שהוא כתב :

''במידה וארצה כרטיס מסך שכן מצליח לסחוב 144fps אבל אני לא רוצה את הכרטיס הכי יקר בשוק מה תיהיה האופציה הכי טובה שלי?''

למסומן באדום לא שמתי לב. חשבתי שהוא החליט ללכת עד הסוף חחח...

בכל אופן לא יודע אם הייתי מתפשר ומוותר על (עדיין מצחיק להגיד מתפשר על )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...