בעיות יציבות אחרי שידרוג מ i7-8700k ל i9-9900k על לוח אם z370 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות יציבות אחרי שידרוג מ i7-8700k ל i9-9900k על לוח אם z370

אאאאריאל
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם. 

יש לי לוח אם מסוג z370 K6, מעודכן לBIOS האחרון ביותר. ללא אובר קלוקינג או שינוי פרט להמהרה של הזכרונות. 

השבוע החלפתי בין המעבדים והמחשב עלה כרגיל, הכל נראה בסדר גמור. כשבדקתי טמפ' ראיתי שה idle  יושב סביב ה 35 מעלות. הרצתי Cinebench20 והטמפ' הסתובבו סביב ה98 מעלות אבל המחשב סיים את ההרצה והתוצאה היתה די מפתיעה לטובה (4841 ל 9900K למול 3280 של ה 8700K) מצד אחד נפלא אלא שכשהרצתי Prime95 המחשב קרס בערך אחרי עשרים דקות. המאווררים שלי נשלטים על ידי התוכנה של ומכוונים להגיע לפעולה מקסימלית כבר ב 70 מעלות בערך. 

לדעתי הבעיה היא במתחים, הם מרגישים לי גבוהים מדי... מצרף פה של Hwmon ב IDLE ותחת עומס (Cinebench).

מה אומרים\ות ?  

מפרט המחשב שלי הוא:

Asrock z370 k6

G.skill 64GB 

GTX 1070 Gainward 

ספק כח 750W Platinum 80+

קירור מעבד : ARCTIC Liquid Freezer 240

תודה מראש

9900K_LOAD_HWmon.JPG

9900K_IDLE_HWmon.JPG

נערך על-ידי אאאאריאל
שכחתי להוסיף סוג הקירור...
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה מתח חריג.

מה התדר?

תעשה ערכי ברירת מחדל בביוס ותבדוק.

אולי לא שמת את המשחה על המעבד כמו שצריך, או שלא יושב טוב.

תוודא שכל המאווררים מסתובבים ושהמשאבה עובדת.

תרגיש אם יש אוויר חם ביציאות מהמארז.

https://siliconlottery.com/pages/statistics

image.png.940eb91c09b680953aef293d2e688e7c.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה. 

אני חושב ששמתי את המשחה טוב, יוצא אוויר חמים מהמאווררים- הסט אפ מאווררים אגב הוא : 2X140 Intake מקדימה, ה 2 (תכלס ארבעה) של המים Exhaust למעלה   ועוד אחד בדופן האחורית גם כ Exhaust 

לפי הטבלה ששלחת ה VCORE שלי כן גבוה, תחת עומס הוא מגיע ל 1.4 פלוס.. כאמור, עובד על STOCK בלי שום משחק או

שים לב גם שבתמונות ששלחתי לוח האם יחסית נשאר בטמפרטורה גבוהה אני חושב ש ה VRM של לוח האם הזה טוב ולכן זה גם לא מה שמשפיע לדעתי. 
העברתי לערכי ברירת מחדל של הלוח אם ובאמת קיבלתי שיפור של בערך 5-7 מעלות תחת עומס וגם ב IDLE, מה שגורם לי להאמין שאפשר לשפר גם את זה עם ערכים נכונים של המתחים השונים. 

אני לא מבין לעומק בכל מה שקשור במתחים, אבל זוכר שיש משהו שאחראי על הסטייה האפשרית של המתח ואולי הוא לא מכוון נכון... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ענית מה התדרים.

1.4V כשכמה ליבות במאמץ?

לפי התמונה שלך זה היה 1.28V.

ככל שפחות ליבות עובדות התדר עולה.

ניתן להגדיר V offset, העלאת או הורדת מתחים בערך קבוע, בכל מקרה התוכנה מראה את המתח בפועל.

סביר שהלוח שלך כמו רוב הלוחות משנה את הגדרות ברירת המחדל של למשך הטורבו כדי לשפר ביצועים, אתה יכול לשנות ידנית.

https://www.anandtech.com/show/13544/why-intel-processors-draw-more-power-than-expected-tdp-turbo

נערך על-ידי none77
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...