מעבד חדש לאינטל 10100F - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד חדש לאינטל 10100F

nec_000
 Share

Recommended Posts

עוד דוגמא להראות עד כמה הרגישות של אנשים גרועה - תזכורת לעשור האחרון:

משך שנים מכרו לצרכים ו- cross fire. 

המכירה היתה לפי מדד FPS שהכפיל עצמו סדר גודל בשמוש בשיטה הזו. הללויה. וזה מכר המון.

כל פעם ששמו בנצומטר בצד ראו פי 2 FPS ושמחו.

רק סביבות שנת 2014 לערך (לא זוכר את השנה המדויקת) נוידאה הראתה שהמלך עירום. השתמשה בשיטת FCAT.

חפש על זה חומר בגוגל ותקבל הסבר.

ה- מייצר פי 2 FPS, אבל מדביק שתי אחת לתחת של השניה!

למעשה אתה מקבל פער של כמעט כלום בין תמונה אחת לתמונה השניה, ואז פער ענק בין תמונה שתיים לשלוש.

וחוזר חלילה. 1 - 2 דבוקות זו לזו. תמונות 3 - 4 דבוקות זו לזו. 5 - 6 דבוקות זו לזו, במרווח מילישניות

מאד קצר פחות מ- 10, ואחר כך פער ענק לסט של שתי התמונות הבאות (מעל 60).

ואז נוידיאה הראו הדגמה ב- slow motion , ירד לכולם האסימון, שהם בעצם קבלו אפקט של מחצית ה FPS, כי

המידע שהיה בין שתי דבוקות זו לזו היה כמעט זהה האחד לשני. לא התרחש כמעט שום שינוי במסך.

ואז נוידאה המציאה שיטה של סנכרון הנושא, מעקבים את הציור של התמונה הדבוקה לתחת של הקודמת באמצעות

התחלת הרנדור שלה, רק כאשר התמונה הראשונה סיימה בערך מחצית העבודה. השיטה הזו יצרה את המרווח הנדרש

בין התמונות וסדרה את העסק כך שמרווחים במילינשניות שבין כל התמונות כולם נעשה אחיד.

נשים לב שככה משך עשור וחצי מכרו פי 2 FPS, קרי שני , ואף אחד לא בדק אם הוא מרגיש בשפור בעיין או

החושים שלו בעכבר. רק כשהתגלתה האמת נפתח לצרכנים הראש. לפחות לאלו שהיו אז מספיק מעמיקים בתחום

וקוראים ידע. היתר המשיכו לקנות בלי לשאול שאלות כמובן וזרקו כסף לפח.

אותה השטות עושים היום כשמוכרים לנו FPS, מינ' FPS, וכל מני ססמאות וז'רגונים, נפנופי ידיים באויר,

בליווי אפס, אבל אפס השלכה בין מה שמדברים עליו, למה המשתמש במחשב הלכה למעשה חש או מרגיש בפועל

בחושיו האנושיים. כי זה כבר דורש התמחות ורצינות, זה קשה לבצע. זה מחקר, זה יקר. אז חוסכים ולא עושים את

המאמץ המעבדתי וחקר הביצועים והקשר הנדרש בינהם, והתוצאה בהתאם:

ערב רב של בורים נבערים הלוקחים החלטות קניה על סמך אויר. גרוע מכך, מדביקים בטמטמת את הסביבה שלהם

לתחביב. וככה זה נראה. אז בפורום שלנו לא תודה, אנחנו צרכנים שמקבלים פה ידע ונשתמש בו.

וכשחברים יכתבו הבלים שמבוססים על בורות, לא מאשים אותם זה המצב, אני אקח את המושכות ואבצע תיקון.

למען הקוראים זה דבר ראשון.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט של nec_000

כי זה כבר דורש התמחות ורצינות, זה קשה לבצע. זה מחקר, זה יקר.

אז חוסכים ולא עושים את המאמץ המעבדתי וחקר היבצועים והתוצאה בהתאם

מי אתה רוצה שיבצע את המחקר? היצרנים שרוצים שהמצב ישאר כמו שהוא? הצרכנים שלא מבינים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^בדיוק 👍

ולכן אם הרשת לא עושה את העבודה, אנחנו נעשה אותה. החברים פה בפורום ובקהילה.

לא נתעצל, נשב, נסביר, נכתוב, ונדגים למי שרוצה לקבל הדגמה. זו שליחות מבחינתי.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FPS גבוהה יותר גם עם מסך 60HZ עוזר במשחקים תחרותיים

בגלל שיש יותר FPS המידע שהמחשב מקבל מהשרת מוצג בצורה יותר טובה

בעצם "סופג" לאגים ו MICRO STUTTER

נערך על-ידי aviv00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תביאו לי שטויות של לינוס - הכל מוכר בכתבת תדמית הזו.

שום דבר שלו אינו מדעי והוא יותר שופר יצרני החומרה מאשר משהו אחר.

היתה טענה ברשת אגב שהוא קיבל מימון מכובד, לבצע אותה מצד יצרן מוכר בתחום מסכי .

הבינו:

אין שום משמעות, לירידה למינ' FPS בגודל 80, על מסך 60hz, שזה מה שהביא לנו הבחור שפתח את הטמטמת בעמוד

הקודם ואת מסע ההסברים (שלי) שבוצע לאחר מכן. הבחור מצא כתבה שמראה, שמעבד 4 ליבות עם HT מספק

(במשחקים מסוימים) מינ' FPS של 80 וטעתנו היא - שזה לא טוב. כי המשושה ליבות הביא מינ'  110 באותו קטע.

על זה בנויה התזה שלו.

הוא הוטעה לחשוב שגורמי אנוש חשים בכך.  במציאות לא חשים. לא בשום מסך באשר הוא, ומעל הכל, 

על אחת כמה וכמה לא במסך שחותך את תדר הדגימה ל- 60 מלכתחילה. שזה בערך 99.9% מהמסכים בשוק עדיין.

נשים לב, שאנחנו מדברים על מערכת מבוססת מעבד ב- 80-100$ בשרשור הנוכחי, וצרכן של כזה תקציב עובד עם

מסך 60 hz לא 144 ולא 240.

מי שרוצה גימינג ב- 144hz או יותר, שיואיל בטובו לעזוב את השרשור הנוכחי, ולא להערבב בו. השרשור הנוכחי

אינו פונה אליו, או לסגמנט כבדים שבו הוא נמצא. הוא אינו קהל היעד שלו. 

השרשור הנוכחי שלנו הוא על "סוברו 1600" בעולם המחשוב, לא על פורשה 911 .

אגב מעבד 10100 מקביל ל- i7 7700 למי ששכח. שה- i3 מיתוגית לא יבלבל אותנו.

רק אתמול צרכנים חשבו ש- 7700 הוא ספינת דגל מדהימה לא ככה ? עלתה 350$ בשלהי 2017.

לא הרבה עבר בעולם הקדוד משחקים מאז, שהפך את המעבד 7700 לעגלה.

וכמו ש i7 7700 אינו עגלה בגיימינ (גם) היום, כך גם 10100.

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i3-10100/17.html

relative-performance-games-38410-2160.png

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אל תביאו לי שטויות של לינוס - הכל מוכר בכתבת תדמית הזו.

שום דבר שלו אינו מדעי והוא יותר שופר יצרני החומרה מאשר משהו אחר.

היתה טענה ברשת אגב שהוא קיבל מימון מכובד, לבצע אותה מצד יצרן מוכר בתחום מסכי .

הבינו:

אין שום משמעות, לירידה למינ' FPS בגודל 80, על מסך 60hz, שזה מה שהביא לנו הבחור שפתח את הטמטמת בעמוד

הקודם ואת מסע ההסברים (שלי) שבוצע לאחר מכן. הבחור מצא כתבה שמראה, שמעבד 4 ליבות עם HT מספק

(במשחקים מסוימים) מינ' FPS של 80 וטעתנו היא - שזה לא טוב. כי המשושה ליבות הביא מינ'  110 באותו קטע.

על זה בנויה התזה שלו.

הוא הוטעה לחשוב שגורמי אנוש חשים בכך.  במציאות לא חשים. לא בשום מסך באשר הוא, ומעל הכל, 

על אחת כמה וכמה לא במסך שחותך את תדר הדגימה ל- 60 מלכתחילה. שזה בערך 99.9% מהמסכים בשוק עדיין.

נשים לב, שאנחנו מדברים על מערכת מבוססת מעבד ב- 80-100$ בשרשור הנוכחי, וצרכן של כזה תקציב עובד עם

מסך 60 hz לא 144 ולא 240.

מי שרוצה גימינג ב- 144hz או יותר, שיואיל בטובו לעזוב את השרשור הנוכחי, ולא להערבב בו. השרשור הנוכחי

אינו פונה אליו, או לסגמנט גיימרים כבדים שבו הוא נמצא. הוא אינו קהל היעד שלו. 

השרשור הנוכחי שלנו הוא על "סוברו 1600" בעולם המחשוב, לא על פורשה 911 .

אגב מעבד 10100 מקביל ל- i7 7700 למי ששכח. שה- i3 מיתוגית לא יבלבל אותנו.

רק אתמול צרכנים חשבו ש- 7700 הוא ספינת דגל מדהימה לא ככה ? עלתה 350$ בשלהי 2017.

לא הרבה עבר בעולם הקדוד משחקים מאז, שהפך את המעבד 7700 לעגלה.

וכמו ש i7 7700 אינו עגלה בגיימינ (גם) היום, כך גם 10100.

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i3-10100/17.html

relative-performance-games-38410-2160.png

עניתי לך טענות ענייניות, אתה יכול לא להסכים עמן, הנימה המזלזלת לא במקום...

המעבד 10100 הוא מעבד נהדר, יתמודד בגבורה עם רוב מה שיש לשוק להציע היום (ובשנים עברו...), אך הוא קניה גרועה למי שבעיקר גיימינג מעניין אותו

מי שאשכרה שוקל את המעבד הזה, אני מניח שהוא לא מחליף מחשב כל שלוש שנים, לכן המעבד הנ"ל צריך לשרת אותו ל-5 שנים הקרובות, לכל הפחות...

כמו שהראיתי לך בלינק בהודעה הקודמת, כבר היום מעבדי 4/8 מראים ירידה של 20%~ וצפונה כשמדובר במינימום FPS במשחקים מודרניים. כלומר המשחק דורש והמעבד לא יודע לתת. אז נכון להיום אפשר בהחלט להתעלם מהבעיה הזו כי היא לא תהיה מורגשת ברזולוציית הדיון - 1080p@60hz. אבל בעוד שנתיים שלוש? אני בכלל לא משוכנע

יוצא היום דור חדש של חזקות מאוד בתצורה של 8/16. לדעתי לא עוד הרבה זמן הדרישות יחלחלו למשחקים במחשב...

כבר היום במשחקים החדשים דרישה למעבדי 4/8 היא מינימום או מומלץ, לפעמים כבר לא מעבדי 4/4. לדעתי, הדרישה תעלה ל6/12 בטווח זמן של 3 שנים הקרובות

בנימה אישית, אני כיום עם 4770K ולא מתכנן להחליף בשנה הקרובה כי בשביל משחקי SP של השנים האחרונות והשעתיים שלוש בשבוע שיש לי זמן לשחק זה בזבוז כסף. אבל מאחר שאני בא מתחום התעופה וסימולטורים קרובים לליבי אני יכול להגיד לך שמעבדי 4/4 או 4/8 כבר לא מספקים את הסחורה. מזמין אותך להוריד את DCS (בחינם בסטים) ותגיד לי אתה איך הפריימים כשאתה בקוקפיט (ספויילר - לא משהו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגופו של עניין, לא נכון לקנות היום את מעבד העתיד, כי בעתיד, הרי שאותו מעבד יהיה הרבה יותר זול.

מה גם שאנו לא יודעים אם בעתיד,  ידרשו 6 לבות, או 8, או יותר ?

אז היום קונים 4 ליבות עם HT, כזה שאינו פוגע בחווית המשחק כהוא זה, גם לא במינ' FPS (שניסית להצדיק בגללו).

ובעתיד, כשהעתיד יוולד, אם דרישות השוק תעלנה מצד הכותרים, אז נקנה מערכת חדשה, או....

רק נשדרג את המעבד באמצעות חלק משומש בשוק היד השניה, כזה שמתאים ללוח שכבר יש לנו אותו ממילא.

אני שדרגתי השנה 2500K ללוח Z68 socket 1155 שלי, עם מעבד 2600K בחינם (מתנה מחבר).

אבל גם אילו הייתי קונה אותו בשוק היד השניה במחיר 200 שח טיפוסי, זה לא היה משנה את העובדה

שהשדרוג הזה היה מושג בגרושים של ממש. 

ולגבי תחזיות לעתיד, נשים לב להסטוריה:

נוכל לראות שהנה מי שקנה סנדי ברידג' 2500k או 2600K בשנת 2011, הפלא ופלא הלא יאמן קרה עבורו:

העתיד של 9 שנים לאחר מכן הגיע - אנו כבר ב- 2020. והעתיד של שנת 2011, עדיין מראה לנו, שלגיימינג,

מסתבר כי 4 ליבות עם HT עדיין בועט יפה בלי בעיות מובחנות. ה- 2600K שלי חלק כחמאה הולנדית.

דהיינו, שעדיין לא צריך לשדרגו עבור גיימינג. מדהים נכון ?

**נ.ב גם ה- 2500K שעבר לילדים שלי, עובד כחמאה הולנדית. ואין לו HT. כן, גם אני מופתע, אבל לא יכול

להתווכח עם עובדות מהשטח.

אז אם ללמוד מההסטוריה הטריה שתוארה בפסקה קודמת,

עשוי לקרות אותו הדבר הלאה. יתכן, אך לא הכרחי כמובן, ש- 4 לבות עם HT ישרת אותנו טונה של שנים.

לא הייתי מעז להתנבא, שכותבי קוד לגיימינג, בכזו קלות ינצלו יותר מ- 8 נימים. זה קשה לבצע כבר ככה.

ולכן בבחינת מזכור סכונים לכיס, ומניעת הוצאה כספית שעשויה להתברר כמיותרת,

נבון לקנות כרגע, את ההספק המבוקש לכרגע. ולדאוג לבעיות ההספק של העתיד, אם וכאשר הן בפועל תגענה.

שערותיי הלבנות שבעו כאלו שתכננו לעתיד הלא נודע, רק כדי לגלות בעתיד, שהתוכניותיהם התנפצו לרסיסים.

וכפי שכתבת, לך 4770K, לי 2600K, והנה אנחנו לא משדרגים. אז מה אנחנו יודעים שאחרים לא ?

אנחנו יודעים שעוד לא נולדו המשחקים שמקריסים לנו את המערכת, או קרוב לכך.

ואכן לנו אין כל טעם לקנות היום מחשב חדש מבוסס 10100F. עבורנו זה לא שדרוג בכלל.

הוא מקביל ביצועית סדר גודל למה שכבר יש לנו ממילא.

לנו בעלי 2600K - 4770K משתלם יהיה לשדרג, רק ביום שהמעבדים הנוכחיים שלנו יפגינו חולשה מובחנת

וברורה, אלא שאז אנחנו נשדרג ישירות ל- 8/16 ליבות (לפחות) או מה שיהיה cost effective בשוק המיחשוב באותה עת.

עכשיו נעבור למשהו אחר,

נכון תהיה הטענה במישור הכספי גרידא, שמי שעכשיו נכנס למסע רכש מחשב חדש בעשרת אלפי שקלים

סדרי גודל, קרי כזה עם מאיץ גראפי מהמילה האחרונה 3080 או RX6800, מערכת גדולה יקרה וחדישה,

מה שנקרא מחשב פרימיום, השקול האם להתקמצן על 350 שח ולקחת מעבד מרובע לבות במקום משושה,

נעשה ללא רלוונטי. עם זה אני מסכים. ישנה תמימות דעים במקרה שכזה.

אך זה לא הדיון בשרשור הנוכחי. הדיון בשרשור זה מתייחס למשהו שונה. הוא מתייחס למקרה שמחפשים לרכוש

מחשב חדש מאפס או לשדרג איזה מחשב תפוח אדמה אמיתי, במערכת חדשה, אך ברמת תקצוב כזו שהיא על הצד

הזול של המפה. לדוגמא מערכת ב- 1500-3000 ש"ח הכל כולל הכל, כולל הכרטיס מסך.

ולתקציב entry level שכזה, הלוקסוס של עוד 350 שח או פחות 350 שח הנדרשים כתוספת למעבד משושה

במקום מרובע, הוא לוקסוס שאינו כדאי. משום שבתקציב , כל שקל קובע. בטח הוצעה שמגדילה את התקציב

ב- 10-20%. במיוחד כאשר השפעת המשושה ליבות, כרגע, בלתי מורגשת בתמורה התחושתית מהמכונה.

רוצה לומר, שבכל פרויקט רכש מחשב חדש, התשובה לשאלה, האם נכון לשדרג רכיב כלשהו במפרט, היא תלוית

הקשר של גודל התקציב.  350 שח זה הרבה במחשב של 1500-3000 ש"ח, וזה כלום במחשב של 10K ש"ח.

לרוב רובם המכריע של מחשבים ביתיים לילדים (וגם לעצמנו המבוגרים - לפחות אלו שאינם פאנטים בתחום),

מחשב גיימינג ב- 1500-3000 שח זה בהחלט ההלך המקובל. ורק למעוט הצרכנים שהם מושבעים 

בגילאים טיפוסיים של 17-28, זה לא הוקטור שיתאים להם, ושייגשו אלו לרכוש מחשב ב- 10K שח. מצידי גם

ב- 20K - מה שעושה להם טוב.

איננו פונים למשוגעי הפרארי והפורש המחשוביים, במסע הצדקה, לקנות טויוטה קורולה.

הדיון הנוכחי שמצדיק את המרובע החדש 10100F של במחיר סופר זול, פונה ללקוחות הטויוטה קורולה,

שהיא  במקרה מה שקונה רוב רובו המכריע של השוק. במקרה, אבל ככה זה. 

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...