שדרוג זיכרון בלפטופ - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג זיכרון בלפטופ

galmic
 Share

Recommended Posts

היי,

יש לי לפטופ Lenovo IdeaPad 3 15IMH05 שהגיע עם 8Gנ (יש עוד סלוט 1 פנוי). אני מעוניין לשדרג (להוסיף לכל הפחות עוד 8 או בפיתרון שאני מעדיף להוסיף עוד 16 לסה"כ של 24)

בדקתי ב ורשום שם שאפשר להוסיף עד 32 מקסימום.

https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/lenovo/ideapad-gaming-3-15imh05

לעומת זאת שירות הלקוחות של אומר שהיצרן רשם ב spec מקסימום 16 (התמונה מהאתר הרשמי) ושלחו אותי לדבר עם המעבדות שמטפלות בלנובו (עדיין באחריות) ושם אמרו לי גם מקסימום 32.

image.png.355f7a60e32dc6e17e847ef314442425.png

אז יש לי כמה שאלות:

1. למי להאמין? 

2. במידה ואפשרי מעל 16, האם הפיתרון של 24 גיגה הוא טוב? (ההבדל בין קניית סטיק של 8 ל16 לא גדול במחיר)

3. כרגע יש לי 8GB 2933MHz . כשאני קונה עוד הוא אמור להיות גם DDR4 2933MHz? ומה לגבי CL? אני רואה שאפשר לקנות CL17 , CL21 זה קריטי מי מבינהם? ואיך אני יכול איזה CL יש לי כרגע?

4. במידה ואעשה את זה לבד האם יש דרך שאח"כ המעבדה תוכל לדעת שפתחתי לבד והוספתי זיכרון? (יש לפטופים בדיוק כמו שלי שנמכרים עם 16 ג'יגה והם ביקשו 180 שח רק על הפעולה של ההוספה)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- כתוב שלנובו מציעים אותו עם 16GB אבל לא שזה הנפח המקסימלי האפשרי. הנפח המקסימלי יותר קשור במעבד מאשר בכל דבר אחר ולפי לא צריכה להיות לך בעיה, רוב הסיכויים שגם שני סטיקים של 32GB יעבדו.

- זה לא קריטי אבל בעיקרון עדיף CL נמוך ככל הניתן, את התזמונים של הזכרונות הקיימים אפשר לראות עם CPU-Z

- המעבדה יכולה לדעת עם כמה המחשב נקנה במקור אבל מקובל ששדרוג עצמאי של או של דיסק זה לא דבר שפוגע באחריות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

תוריד CPU-Z ותצלם את לשונית SPD

image.png.73dfd9e12c17e3fd39607f84bac60acd.png 

לא מראה כלום גם (גם לא בסלוט ה2) לא אחרי ריסטרט.

בסופו של דבר החלטתי לקנות 16GB. מה מאלה עדיף:

image.png.ef1957574c3a6147818fd4e29874f00d.png

והאם יש דרך שאח"כ המעבדה תוכל לדעת שפתחתי לבד והוספתי זיכרון? (במידה ואצטרך להפעיל את האחריות אני יכול להוציא את הזיכרון לפני שאביא למעבדה אך האם עדיין יש דרך לראות שפתחתי?)

נערך על-ידי galmic
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך להוציא את הזיכרון. פשוט האחריות לא תהיה על הזיכרון שקנית במידה והוא תקול.

אבל שים לב שאתה פותח בעדינות כדי שלא לשבור את הפלסטיקים בתחתית.

יש ברגים שלא יוצאים עד הסוף, למשל אצלי בנייד לא הברגתי אותם החוצה עד הסוף ויצא ששברתי את הפלסטיק שלהם.

הייתי מנסה עם תוכנה אחרת לראות איזה מותקן כרגע. אולי תפתח את התוכנה כמנהל או שתוריד AIDA64

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אתה לא צריך להוציא את הזיכרון. פשוט האחריות לא תהיה על הזיכרון שקנית במידה והוא תקול.

אבל שים לב שאתה פותח בעדינות כדי שלא לשבור את הפלסטיקים בתחתית.

יש ברגים שלא יוצאים עד הסוף, למשל אצלי בנייד לא הברגתי אותם החוצה עד הסוף ויצא ששברתי את הפלסטיק שלהם.

הייתי מנסה עם תוכנה אחרת לראות איזה זיכרון מותקן כרגע. אולי תפתח את התוכנה כמנהל או שתוריד AIDA64

image.png.fef4a975072fd5395840ee929c95968f.png

במעבדה אמרו לי שברגע שאני פותח ועושה פעולה ללא המעבדה בתקופת האחריות אז היא מתבטלת לכן שאלתי אם תהיי דרך לראות שפתחתי.

עכשיו עם התוכנה שהצעת אני רואה שהמהירות היא 3200 ולא 2933 כמו היה רשום לי כשקניתי.

נערך על-ידי galmic
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ, לא יודע אם יש להם דרך ממשית לבדוק אם פתחת.

בנוגע לזיכרון, התוכנה לא מראה את כל הפרטים ביגלל תקופת הניסיון. אבל כפי הנראה הזיכרון של 3200MHZ CL22. רק שאצלך עובד ב-2933MHZ ביגלל מגבלה של הלוח אם.

ב-KSP יש את זה:

זכרון למחשב נייד Sodimm Kingston ValueRAM 16GB 3200Mhz CL22

צפוי להתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...