2700 או 3600? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2700 או 3600?

oneq
 Share

Recommended Posts

שלום,

טוב אחרי שלשום החלטתי שזהו, אני לא מחכה יותר ומשדרג את המערכת שלי לפלטפורמה עדכנית יותר ( במיוחד שאין לי למה לחכות כי לא הכריזו על רייזן 3 אלא רק רייזן 5 שהוא גם ככה לא בתקציב שלי). 

רציתי לשאול 3 שאלות בבקשה: 

1, האם תהיה איזושהי הורדת מחירים בעקבות הדור הבא שהולך לצאת, ואם כן האם שווה לחכות עוד קצת עם הקנייה? 

2. האם 7 2700 הוא יותר Future Proof מאשר 5 3600 (בשל העובדה שהוא 8C/16T ולא 6C/12T כמו ה 3600)?

אני לא מתכוון לשדרג שוב מעבד ב-5 שנים הקרובות...

3. מה ההבדל בין 10400F ל-3600?

השימושים הם גיימינג בלבד, 

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.

המעבדים החדשים של אמורים לצאת לפני מארס 31 שנה הבאה

לא מעט זמן

לגבי האם יהיה ירידת מחירים קשה להגיד, המצב של הקורנה

מצד אחד הכוח קנייה של כולם נפגע מצד שני צריך להעביר את הזמן

2.

המעבדים אם מדברים על רוזלוציות גבוהות מ FHD לא מהוים צוואר בקבוק כמעט בכלל

זאת אומרת שהכל נופל על הכרטיס מסך וכך זה ישאר עוד כמה שנים טובות

אם אתה הולך על FHD ורק 144HZ לא חושב שתיהיה בעייה בעתיד

240HZ ויותר אולי זה יהווה בעייה בעתיד

3.

10400F מעבד למשחקים בעיקר יקר פחות ב 50 דולר נכון להיום מ ה 3600

מסוגל לתת ביצועים יותר טובים עד 10 FPS

אבל דורש מהיר כמו CL14 2666

או לוח אם Z490 בשביל לאפשר XMP - OC

ככה שיכול להיות שזה לא משתלם כל כך

חלש ב 10-20 אחוז בתוכנות כבדות ביחס ל 3600

נערך על-ידי aviv00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אז אני מבין שאין טעם לחכות למועד ההשקה כי לא בטוח אם תהיה ירידת מחירים, ואם כן אז היא גם לא תהיה משמעותית? 

2. אני משחק על 1080P - 60Hz. הכרטיס מסך הוא GTX 1060 6GB. אולי בעתיד אני אחליף ל-1440P עם כרטיס יותר חזק. 

3. משחקים זאת המטרה של המחשב. אז אולי עדיף לי לקחת 10400F עם 3000/3200Mhz? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לקבוע יש הרבה משתנים ,השיווק של כל חברה בודקת את כל המצבים האפשריים ובוחרת בדרך הכי טובה לחברה

אם תיהיה קנייה מאסבית מהשוק הפרטי יהיו ירידית מחירים אם יהיה בסרברים אז לא יהיה

אבל אין כל כך הצדקה ללכת על המעבדים המהירים האלה

הכרטיסי מסך היום החדשים אפילו לא מסוגלים להכביד על המעבדים של הדור הנוכחי

אם אתה משחק במשחקי eSport

תרגיש שיפור

תבדוק כמה יוצא לך עם 10400F וכמה עם RYZEN

אם אתה חושב על שידרוג עתידי אולי מתאים לך

או עם יותר פייצרים

נערך על-ידי aviv00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

הבחירה הנכונה היא רייזן 3600.
לוח אם GIGABYTE B550M DS3H עם צ'יפסט יותר עדכני

שאלה, למה דווקא ה 3600? הבחור מתכנן להחזיר את המחשב 5 שנים. והקונוסלות החדשות מגיעות עם מעבדי מתומני .

אני לא חושב שאתה טועה או צודק, אני ראיתי את האשכול ובכנות אני בהתלבטות מהי ההמלצה הנכונה, פשוט רוצה לדעת מה הסיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתן יותר ביצועים במשחקים ביגלל ליבות חזקות יותר.

אתה משווה בין מעבדים מדורות שונים. אע"פ שהדור הישן יותר עם יותר ליבות, במשחקים יותר חשוב עוצמת בודדת (בהינתן מספיק כוח עיבוד מקבילי)

אגב, יש הבדל של 500MHZ בין רייזן 2700X לדגם ללא ה-X.

clock_analysis_compared.jpg

נערך על-ידי Jabberwock
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

יתן יותר ביצועים במשחקים ביגלל ליבות חזקות יותר.

אתה משווה בין מעבדים מדורות שונים. אע"פ שהדור הישן יותר עם יותר ליבות, במשחקים יותר חשוב עוצמת ליבה בודדת (בהינתן מספיק כוח עיבוד מקבילי)

אגב, יש הבדל של 500MHZ בין רייזן 2700X לדגם ללא ה-X.

clock_analysis_compared.jpg

זה אין לי ספק שה 3600 עדיף לפחות לבנתיים, אבל פותח האשכול מדבר על טווח של 5 שנים, החשש שלי שבגלל שהקונסולות עוברות למתומני כבר השנה, מהר מאוד אנחנו נראה משחקים שמנצלים את כל הכח הזה. ואז יהיה מעניין לראות אם ה 3600 עדיין יהיה עדיף על ה 2700. קיצר זה דיון לאשכול אחר, אני פשוט מסקרנות רציתי לדעת את הסיבות להמלצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

זה אין לי ספק שה 3600 עדיף לפחות לבנתיים, אבל פותח האשכול מדבר על טווח של 5 שנים, החשש שלי שבגלל שהקונסולות עוברות למתומני ליבה כבר השנה, מהר מאוד אנחנו נראה משחקים שמנצלים את כל הכח הזה. ואז יהיה מעניין לראות אם ה 3600 עדיין יהיה עדיף על ה 2700. קיצר זה דיון לאשכול אחר, אני פשוט מסקרנות רציתי לדעת את הסיבות להמלצה.

טוב, אחרי שקראתי קצת הבנתי שליבות זה לא הכל בחיים. אז מה אם הקונסולות עוברות ל-8 ליבות, מה שחשוב במשחקים זה מהירות הליבות ולא כמות הליבות. כמו שאפשר לראות ה-FX 8100 (שהוא מתומן ליבות) נמצא מאחורי ה- 3000G כפול הליבה. זה שהוא עם 8 ליבות לא עוזר לו בגיימינג בשום אופן, מעבד חלש. 

אני חושב שאני אלך על ה-3600. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ברמת העקרון האלגוריתמי עדיף כמה שפחות ליבות בהספק שווה ערך. וזה נכון לכל סוגי החישובים, לא רק למשחקים.

אם אפשר לקבל אחת בלבד, שחוזקה כשל n ליבות חלשות, היא תהיה עדיפה.

ומדוע:

אם יש n טרדים, אז בודדת בהספק שקול ל- n, תבצע אותו הדבר כמו מעבד שיש לו n לבות הרי.

אבל, אם נכנסים פחות מ- n טרדים, לדוגמא טרד אחד, הוא ירוץ על הליבה הבודדת החזקה,

פי n יותר מהר, מאשר שירוץ על אחת חלשה (במעבד בעל n הליבות).

לעולם זכרו,  עדיף כמה שפחות ליבות, בהספק שווה ערך להרבה לבות.

חלוקת העבוד לכמות לבות היא לא מתוך בחירה - אלא מתוך אילוץ.

משום שיש תקרת ביצועים שניתן לעשות ב- pipe line בודד. ולכן הכניסו עוד לבות כדי בכל זאת לגדול לרוחב,

באם אי אפשר לגדול לגובה.

מעבר לכל זאת, יש אלגוריתמים שלא ניתן למקבל מאומה, ואז על אחת כמה וכמה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר על גיימינג בלבד עדיף לקחת אינטל, גם במחיר וגם בביצועים הם פשוט לוקחים את , עם כל הכבוד לAMD שהם פרצו עם הרייזן ונתנו תחרות בסדר ה1000 וה2000 שלהם, אך סדרת 3000 לא שונה בהרבה מאינטל, מה גם שתפסו תחת והשוו מחירים בעוד אינטל הורידה את שלהם. תג המחיר של ה3600 עומד על 780שח בKSP, תג המחיר של 10400f הוא 690 שח, כל עוד אין לך כרגע לוח של מסדרת 1000 לא הייתי לוקח אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gery Gorenshtein

אם מדובר על גיימינג בלבד עדיף לקחת אינטל, גם במחיר וגם בביצועים הם פשוט לוקחים את AMD, עם כל הכבוד לAMD שהם פרצו עם הרייזן ונתנו תחרות בסדר ה1000 וה2000 שלהם, אך סדרת 3000 לא שונה בהרבה מאינטל, מה גם שתפסו תחת והשוו מחירים בעוד אינטל הורידה את שלהם. תג המחיר של ה3600 עומד על 780שח בKSP, תג המחיר של 10400f הוא 690 שח, כל עוד אין לך כרגע לוח של AMD מסדרת 1000 לא הייתי לוקח אותם.

כל מה שכתוב פה(חוץ מהמחירים) פשוט לא נכון, ה3600 יותר טוב מה10400 בכל שימוש אפשרי כל עוד אתה לא משתמש בלוח של 700+ שקל+זיכרון מהיר בגלל שאינטל הם חברה של חלאות שהחליטה להגביל את מהירות הזיכרון לפי הצ'יפסט סתם כדי לדפוק את הצרכנים.
זה לא אומר שה10400 הוא גרוע, להיפך ה10400F הוא הsweetspot מבחינת עלות\תועלת למשחקים כרגע, אבל להגיד שהוא טוב יותר מה3600 זו פשוט בדיחה.

עריכה: ורק כדי להבהיר לא למעבד לא ללוח האם ולא לזיכרון יש איזושהי בעיה לעבוד במעל 2666MHZ(המהירות שאינטל הגבילה אליה את הB460) הם שמו את ההגבלה הזאת אך ורק כדי לדפוק את הצרכנים ולייצר product segmentation שממש אין בו צורך.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של oneq

שלום,

טוב אחרי שלשום החלטתי שזהו, אני לא מחכה יותר ומשדרג את המערכת שלי לפלטפורמה עדכנית יותר ( במיוחד שאין לי למה לחכות כי AMD לא הכריזו על רייזן 3 אלא רק רייזן 5 שהוא גם ככה לא בתקציב שלי). 

רציתי לשאול 3 שאלות בבקשה: 

1, האם תהיה איזושהי הורדת מחירים בעקבות הדור הבא שהולך לצאת, ואם כן האם שווה לחכות עוד קצת עם הקנייה? 

2. האם RYZEN 7 2700 הוא יותר Future Proof מאשר RYZEN 5 3600 (בשל העובדה שהוא 8C/16T ולא 6C/12T כמו ה 3600)?

אני לא מתכוון לשדרג שוב מעבד ב-5 שנים הקרובות...

3. מה ההבדל בין 10400F ל-3600?

השימושים הם גיימינג בלבד, 

תודה רבה

אני רק שאלת תם, אבל היא אולי השאלה הכי חשובה שכלל לא נשאלה, לא על ידי אף אחד פה, ולא על ידך.

מה היא הפלטפורמה הנוכחית שלך, קרי מה הוא המעבד ?

משוב על שאלה זו ייתן בידנו כוון, להבין, האם המשימה שעבורה בקשת לרכוש מחשב חדש (לוח + מעבד + ואולי גם ?)

שהיא גיימינג, בכלל מצריכה שדרוג ? 

הרבה עושים טעות כבר בסעיף הזה והוא לאבחן לא נכונה, מהי נקודת התורפה במכונה הנוכחית.

על פי רוב וכמעט ברוב רובם המכריע של המקרים, צוואר הבקבוק הוא בכלל כרטיס המסך, ולא הפלטפורמה עצמה (מעבד).

אז בוא נבדוק תחילה יחדיו, מאיזו נקודת מוצא אנו מתחילים את המסע...

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...