ביטול OC מובנה בGTX 1650 SUPER - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטול OC מובנה בGTX 1650 SUPER

yellow acid
 Share

Recommended Posts

הסיבה שאני רוצה לבטל את הOC המובנה היא שיש משחק (AC:UNITY) שמתרסק המון ומבדיקה ברשת המון סובלים איתו מהבעיה הזאת, חלק אמרו שזה בגלל שהם עשו OC לכרטיס מסך שלהם. ניסיתי לבדוק בגוגל איך עושים את זה אבל לא מצאתי משהו.

תודה!

נערך על-ידי yellow acid
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברקלוק זה מצב שבו אנו מפעילים רכיב במהירות שעון יותר גבוה ממה שהוא אמור ולכן אין באמת דבר כזה OC מהמפעל .

מה שיש לך זה כרטיס מסך שיצא מהמפעל עם מהירות שעון יותר גבוהה מהגרסה הבסיסית והוא אמור לעבוד בצורה זאת ללא כל בעיה.

אם יש לו בעיה אז הוא אינו תקין  ומצדיק החלפה באחריות.

בכל מקרה עשית עוד כמה דברים במחשב.

אתה יכול להעזר ב OCCT לבדיקת יציבות המעבד.

אם לא מרחת כמו שצריך את המשחה הטרמית כאשר החלפת מעבד או אולי לא סגרת את צלעות הקירור כהלכה,  אז תהיה התחממות של המעבד .

יש בOCCT גם אפשרות לאמץ את כרטיס המסך , אם זה לא עובד אתה יכול לנסות להריץ FURMARK כדי לאמץ את כרטיס המסך .

אם הכרטיס עובר את FURMARK או OCCT אז הוא לא הבעיה שלך .

כמובן שדרייברים וענייני OS גם תמיד יכולים להיות סיבה לקריסות של משחקים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז באמת עשיתי בדיקה ואתה תקלה בAC:UNITY חזרה על עצמה.

היו כל כך הרבה ביקורות על קריסה של המשחק הזה ברשת שלא חשבתי לרגע שהבעיה בחומרה שלי.

מה שקורה זה שבבת אחת המאווררים שבמחשב נכנסים להילוך גבוה (לא יודע איזה מהם, יש לי 2 שמוציאים אוויר 1 למעבד ו1 בכרטיס מסך), ואני מקבל מסך שחור עם הודעה מטעם המסך "נכנס למצב חיסכון באנרגיה". כפתור ההדלקה של המסך הופך מכחול (כמו תמיד) לכתום (כמו שהמחשב כבוי והמסך דולק, וכמו שאני באמת מפעיל מצב חיסכון באנרגיה).

הבדיקה שעשיתי היא דרך התוכנה Afterburner, לחצתי על OC ועל "scan".

1668527280_.png.405e41f6fabbf8269ddb73a0e35a57ac.png

ה300 קופץ ל1215-1230

ה405 קופץ ל6000 ואז יורד קצת ל 5750

ה0 נשאר אותו דבר, הטמפרטורה עולה במעלה 1 כל כמה שניות.

ב52 מעלות אני מקבל את המסך השחור ואני שומע את המאווררים בעוצמה.

הפעלתי תוכנה שמקליטה את המסך שלי, אז למרות שהמסך נכנס למצב חיסכון באנרגיה והכל שחור, הצלחתי להקליט את הודעת השגיאה שהתקבלה ולצפות בה בסירטון!

The NVIDIA GTX 1650 device is not removable and cannot be ejected or unplugged

זה בהודעה שגיאה סטנדרט של , אז קופצת שגיאה אחרת

gpu_stressor.exe has stopped working

מההודעות שגיאה האלו שהתוכנה הפסיקה לפעול וחלונות יכולים לחפש פיתרון אונלין או לסגור את התוכנה.

חשוב לי לציין שבAC:UNITY התקלה הזאת קופצת מיד כשאני מפעיל את המשחק, אפילו אם המחשב רק נדלק עכשיו, ככה שקשה לי להאמין שזאת בעיה של חום.

אחריות תיהיה בעיה, כי קניתי את הכרטיס יד שניה, ואין לי מושג מאיפה המוכר קנה אותו בעצמו, ויהיה לי קצת קשה להשיג את המוכר...

יכול להיות שזה שווה פתיחת דיון חדש, או עריכה של הכותרת המקורית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1650 סופר זה כרטיס שיצא לשוק לפני שנה וחצי וחייב להיות באחריות .

לרכוש כזה משומש ללא חשבונית זה רק בחצי מחיר מחיר או פחות ממה שעולה חדש וגם אז צריך לקחת בחשבון שבמקרה הטוב הוא גנוב ובמקרה הרע מקולקל .

אף אחד לא יתן לך תמיכה טכנית לגבי המשחק עצמו למעט החברה שממנה רכשת את המשחק  וגם זה בספק. 

מה שאתה יכול לעשות זה להתייחס למה שכתבתי מעלה כדי לבדוק שהחומרה שלך תקינה.

300 מה"ץ זה מהירות מנוחה  , אף משחק לא יעבוד לך במהירות כזאת , מהירות העבודה  הרשמית של ה GPU הזה ללא OC מהמפעל היא 1725  , אם המחשב קורס לפני שהוא מגיע למהירות הזאת , הכרטיס דפוק קשות או שהבעיה אינה קשורה למהירות השעון שלו ( רמז, היא כנראה לא קשורה למהירות השעון שלו ) .

הזכרון של הכרטיס אמור לעבוד ב 6000 , 400 זה  מנוחה.

52 מעלות למעבד או כרטיס מסך זה טיפה חם למנוחה, מאוד קר למאמץ ובאופן כללי רחוק למדי מסביבת ה 100 שהיא האזור של הקריסות הקשות.

קיים סיכוי שגם משהו לא יושב טוב במחשב ( כרטיס המסך למשל ) .

חיפשתי בגוגל את מה שכתבת:

gpu_stressor.exe has stopped working

וגיליתי שאנשים שונים מקצוות העולם אומרים לך את אותו הדבר ואתה מסרב להקשיב.

אני פורש, בהצלחה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסרב להקשיב?

אמרת לי להריץ בדיקות, אז עשיתי מה שאמרת והרצתי בדיקות והכנסתי את התוצאה.

סך הכל אמרתי שלדעתי הבעיה היא לא בטמפרטרוה של 52 מעלות כי הקריסות הן מידיות.

אז כן, אחרי כמה שעות שלא ענו לי כאן ניסיתי גם במקום נוסף ברשת. אני לא חושב שזה פסול או זילזול. סה"כ חיפשתי פיתרון שאפשר להסתדר איתו גם בלי אחריות כי אין לי קבלה.

בכל אופן אני אנסה לפתוח את המחשב ולהושיב אותו יותר טוב ולהריץ שוב את הבדיקות. אם בטעות זה יסתדר אני אעדכן פה.

יש מה לעשות בלי קבלה? לפנות ליבואן ישירות נניח?

תודה בכל מיקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי עם המוכר והוא אומר שקנה מKSP. לצערי אין להם מענה טלפוני, אז פתחתי קריאה באתר שלהם ואני מחכה שיחזרו אלי למייל. אני מקווה שהמספר הסידורי יספיק גם בלי קבלה.

ניסיתי גם להתקין את הדרייברים על 8.1 כי מישהו הציע שהבעיה במערכת הפעלה מיושנת, אותו דבר :(

אין לי מזל עם כרטיסים יד 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורמארק נותן אותה תוצאה, המסך מפסיק לקבל נתונים מהמחשב ונכנס למצב חיסכון באנרגיה (שניה אחרי שהבדיקה מתחילה ואני רואה את החלון עם העין האדומה של סרומן).

OCCT לא עובד לי.

אני על 8.1 כרגע

נערך על-ידי yellow acid
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי , לא הבנתי שאתה על 8.1 , זה באמת לא משהו חיובי.

עד כמה שראיתי הכרטיס הינו ללא חיבור 6 פין - אמת ? 

מה שאתה אומר זה שהמחשב קורס בשניה שאתה מפעיל עומס על כרטיס המסך , זה כמובן לא קשור ל OC או טמפ'  אבל זה יכול להיות הכל .

לוח, מעבד , , כרטיס מסך , ספק כח ותוכנה .

האם היה לך במחשב כרטיס מסך אחר לפני הכרטיס הזה ? 

האם הפעלת את המחשב עם המעבד הקודם והכרטיס החדש  ? , אם כן , האם ניסיתי להריץ משחק כלשהו בקונפיגיורציה כזאת והאם זה עבד ? 

OCCT תנסה להוריד גרסת 5.4.2 , זה קובץ אחד וחייב לעבוד , אם זה לא עובד כלל אז משהו דפוק במחשב שלך וזה לא ברמת כרטיס מסך.

אני מדבר על להפעיל את התוכנה ולראות את המסך שלה ואחרי זה להריץ מאמץ OCCT שמאמץ את המעבד - כדי לראות אם המחשב גם קורס במצב בו יש עומס על המעבד אבל 0 עומס על GPU . 

אני הורדתי מכאן: אפשר לבחור גרסה .

https://www.filehorse.com/download-occt/44137/

הקובץ תקין ובטוח למיטב ידיעתי 

נ.ב. 

תיקון , 1650 סופר יצא לשוק לפני פחות משנה.  KSP יוכלים לבדוק אחריות לפי סידורי, לא בטוח שהם רוצים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חיבור 6 פין.

לפני זה היה המובנה של המעבד לפניו משהו של רדאון מ2012 ששבק חיים.

עם הכרטיס הזה שיחקתי AC:ROUGE וAC:BLACK FLAG.

תאמת שזה המשחק הראשון שאני מנסה עם הכרטיס הזה והמעבד החדש. אני אנסה את הקודמים ואעדכן, אני צריך קודם להתקין אותם מחדש.

הקובץ החדש שנתת לי עובד, הפעלתי את הבדיקה במשך דקה וחצי שהCPU היה על 100% והכל היה בסדר אז עצרתי.

שמח לשמוע שהם יכולים לבדוק, בנתיים לא ענו לי למייל ואין להם מענה טלפוני בימי הקורונה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש התקדמות.

בדקתי את AC:ROUGE שעבד לי עם הכרטיס הזה והמעבד הישן, וברגע שהפעלתי אותו, שוב קריסה.

החזרתי את המעבד הישן, והפלא ופלא, הוא עובד.

מצד שני, גם עם המעבד הישן (I3) כשאני מפעיל את רופוס ובודק את הכרטיס, יש לי מסך שחור, אמנם כשזה עם המעבד הישן רופוס פועל כ10 שניות עד הקריסה בניגוד ל2 שניות עם המעבד החדש.

כבר אין לי מושג מה הולך עם המחשב הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בלוח 6-7 קבלים אלקטרוליטים .

תבדוק אם אחד או יותר  מהם נפוח .

https://images.app.goo.gl/HiJ9pBMaTJhjm3ed6

החשוד הראשון הוא זה שנמצא בין תושבות הזכרון ל PCIE16 . 

אם אתה לא רואה שום דבר , אפשר להעביר אצבע  על ה'גג' שלהם לאחר שהמחשב עמד כמה דקות ללא חיבור חשמל 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העברתי אצבע, אין שום בליטה  או נפיחות.

היום גם AC:ROUGE קרס לי ברגע שהפעלתי אותו, אמרתי לעצמי שבנתיים לפחות נגיע שם ל100% SYNC אבל לא...

בכל אופן, בשביל הרעיון, בגלל שכל פעם היתה קריסה כשהפעלתי את היוזר בנצ'מרק, החלטתי להוציא את הכרטיס מסך ולהשתמש במובנה של המעבד ולראות אם עדיין הבדיקה תקרוס, אז היא לא קרסה.

https://www.userbenchmark.com/UserRun/33749260

אני במקביל מנסה להשיג 10 בשביל לבדוק אם הבעיה במערכת הפעלה מיושנת כמו שאמרו לי במקום אחר.

אין לי מה להפסיד, גם KSP לא ענו עדיין....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...