RDNA2 מעבר לסבוב, המידע הכי עדכני - עמוד 15 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RDNA2 מעבר לסבוב, המידע הכי עדכני

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של nec_000

נו, אז מבטל את ההזמנה של 3090 או שמאוחר מדי ?

חלילה. אני לא חושב ש- ידעו לתת את מה ש-nvidia יתנו בדור הזה, דברים כמו ray tracing בשילוב , לא ברמה של .

אני כן סקרן לגבי האפשרות של smart access בין מעבד לכרטיס של . לא בטוח שזה משהו תלוי חומרה ולא סתם מוגבל תוכנתית ברמת דרייבר.

נערך על-ידי captaincaveman
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 340
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תמונות מצורפות

אני מבין את הרציונל שלהם מאחורי smart access (לגיטימציה לרכוש מערכת מבוססת נטו על AMD), אבל אני מאוד מקווה שהביצועים התחרותיים של ה-6900XT מול ה-3090 לא תלויים בפיצ'ר הזה. רייג' מוד, להבנתי, הוא סך הכול ה-OC המובנה של הכרטיס, אז בנוגע לזה אין לי הסתייגות כלשהי.

נערך על-ידי Hiiram
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rage mode הוא הזזת ה-slider של ה-power limit קצת ימינה... הוא אחראי לאחוזים בודדים של שיפור בביצועים, אבל עצם ההשוואה היא לא הוגנת, כי זה כרטיס מומהר... היו צריכים לעשות אותו דבר לכרטיס של או לא להשתמש בזה.

smart access הוא הרחבה של משהו שקיים המון שנים אבל היה מוגבל בנפח ל-256mb, לכן אני תוהה אם אפשרי יהיה לעשות את זה גם עבור כרטיסי . אני חושב שבלי שתי האופציות האלה מופעלות, נראה שה-6900xt איטי במעט מה-3090. לא במידה שמשנה משהו, אבל כמובן שלא נראה טוב במצגת שיווקית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

חבריי היקרים,

נראה לי שמיצינו את הדיון - על האם הוא מדליף אמיתי או איש נבואות בלבד.

בואו נחזור למהות הדיון, ברשותכם. ממילא זה מה שתכלס מענין אותנו.

התקדמנו מזמן, ומעולם לא סטינו מהדיון לגמרי בלאו הכי.

ציטוט של captaincaveman

rage mode הוא הזזת ה-slider של ה-power limit קצת ימינה... הוא אחראי לאחוזים בודדים של שיפור בביצועים, אבל עצם ההשוואה היא לא הוגנת, כי זה כרטיס מומהר... היו צריכים לעשות אותו דבר לכרטיס של NVIDIA או לא להשתמש בזה.

smart access הוא הרחבה של משהו שקיים המון שנים אבל היה מוגבל בנפח ל-256mb, לכן אני תוהה אם אפשרי יהיה לעשות את זה גם עבור כרטיסי NVIDIA. אני חושב שבלי שתי האופציות האלה מופעלות, נראה שה-6900xt איטי במעט מה-3090. לא במידה שמשנה משהו, אבל כמובן שלא נראה טוב במצגת שיווקית :)

בכללי המשחקים עם הפיצ'רים נראים קצת לא ברור. בחלק מהשקופיות הם השתמשו בפיצ'רים האלה, בחלק מהם לא (למשל באחת של 6800XT). אין לי בעיה שהם בוחרים להציג את הכרטיס שלהם באור החיובי ביותר (גם נבידיה עושה את זה, זה לא סוד, ותמיד לוקחים את הדברים האלה עם כוכבית), אבל אני רוצה להבין בדיוק כמה כל פיצ'ר תורם לי ובאילו סיטואציות הוא לא מתפקד כמו שצריך. 

מעבר לכך, נראה שהיא בונה את הכרטיסים האלה להיות אוברקלוקרים משמעותיים, אז אולי זה חלק מהפואנטה? ככה או ככה, להתקרב ל-3090 אבל ב-500 דולר פחות זה תחרותי לגמרי לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו בחזרה לשרשור,

השלב הבא בהשקת RDNA2 מתייחס לכרטיסי הביינים RX6700.

הנה רכוז הפרטים הידועים עד כה מכל ההדלפות. בשלב הזה יש לנו בטחון מספיק גדול כבר להניח, שהם די נכונים אם לא לומר ודאיים:

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-6700-xt.c3695

מדובר בליבה קטנה יותר הנקראת Navi22.

היא תבוסס על 40 יחידות עבוד CU, עם cache שלא ידוע מה נפחו , ורוחב פס 192 סיביות עם בנפח כולל

של 12GB Vram.

ביצועיו ככל שידוע לנו עתה, הם ברמה של 0-5% מתחת ל- 2080ti.  

המחיר המוערך הוא 399$ .

נשים לב שלמרות שאנו נוטים לחשוב שהגיימר המצוי קונה רק את הפרימיום, זה שמעל 500$, במציאות העסקית אנחנו טועים.

רוב השוק קונה את הרמת מחיר שמתחת ל- 500$. עיקר השוק, 80% ממנו, נמצא ברמות המחיר שבין 200-450$.

ולכן דווקא הכרטיסים שבסגמנט הזה, הם הלחם והחמאה של התעשייה. ושם נמצא את סדרת rx6700 ואת rtx3060/3060ti.

הכרטיס 6700xt צפוי להיות מהיר כמו (או טיפונת מתחת) ל- 2080ti אך לספק גם 12GB , מה שיהפוך אותו ל sweet spot positioned

שיקרוץ לחלק גדול בקרב קהילת הגיימרים. מה שיפה הוא המחיר המתוכנן בגובה 400$. זה יהיה ה- mid grounder החדש של .

ההערכות מדברות על השקה בדצמבר או ינואר הקרובים.

מדובר על שני מאווררים וכנראה האיור הבא הוא הנכון:

AMD Radeon RX 6900 XT would feature 5120 Stream Processors; RX 6700 XT:  2560 SPs and RX 6700: 2048 SPs

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין אותי לדעת האם ה-MSRP של כל הכרטיסים החדשים ישתנה בעקבות מעבר למדינה שאינה ארה"ב\אירופה - ביפן ה-3090 עולה 2000$, ה-3080 קרוב ל-1000$, וה-3070 ב-700$ (pre-sale tax כמובן).

מקווה בשביל אותם שווקים שנראה אחידות קצת יותר גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

מדובר בליבה קטנה יותר הנקראת Navi22.

היה תבוסס על 40 יחידות עבוד CU, ומה שמעניין, הפעם ללא cache , ולכן רוחב פס 192 סיביות עם GDDR6 בנפח כול של 12GB Vram.

ללא הקאש מה יעזור? RDNA1 עם קצת יותר ושיפור בתדר ? לפחות הבאגים בחומרה יתוקנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

ללא הקאש מה יעזור? RDNA1 עם קצת יותר זיכרון ושיפור בתדר ? לפחות הבאגים בחומרה יתוקנו

צודק, זו בטח טעות. אז כנראה זה עם cache, או שזה 384bit. אחד מהשניים.

בכל אופן זה משהו מהיר כדי 30% מעל rx5700 ששם אותו למעשה מרחק יריקה מביצועי 2080ti.

400$ מתורגמים למחיר ישראלי (אחרי התיצבות מחירים) בגובה 2000 ש"ח לצרכן.

nice

זו הקטגוריה שיותר מדברת אלי...

כי לאוכל נבלות שכמותי, מה שהמדרגה הזו מאפשרת, זו הוזלה במחירי כרטיסי יד שניה.

שהם למעשה מה שאני מעוניין בו מלכתחילה :flipa:

ננסח זאת כך:

במצב בו הושק מוצר שמקביל סדר גודל ל- 2080ti, במחיר 400$ לצרכן, שיש לו 12GB זכרון,

שזה 1 יותר ממה שיש ל 2080ti (קרי לא סובל מהתרוץ שצריכים לספק במקרה של 3070 עם ה- רק 8GB)

אז בכמה יוכלו מוכרי יד שניה למכור את 2080ti שלהם ?

נגיד 250-300$ ?

שזה בארץ סביבות 1250-1500 ש"ח לערך בלוח יד 2...

הבנת לאן אני חותר...

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
 Share

• צור חדש...