3080 20GB Vram וגם 3060Ti וביצועיהם ביחס לדגמי עבר מסדרה 2000 ו- 1000 - עמוד 9 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3080 20GB Vram וגם 3060Ti וביצועיהם ביחס לדגמי עבר מסדרה 2000 ו- 1000

nec_000
 Share

Recommended Posts

לפי מה שאומר היוטיובר מ-"Moore's Law Is Dead" בסרטון הזה, נבידיה לא ציפתה לשני דברים:

* ש- תלך "על כל הקופה" עם RDNA2, ולא תסתפק רק בתחרות ל-3070 (השמועות הראשוניות לטענתו היו כרטיס עם 62CU's שרץ על 2.1GhZ-2.2GhZ, שאמור להתמקד בעיקר ביעילות ובצריכת חשמל נמוכה יחסית - ואמור היה לאתגר את כרטיס המיינסטרים של נבידיה). עכשיו מדברים על כרטיס גדול יותר (80CU's), מהיר יותר (2.4GhZ-2.5GhZ), זללן יותר, שיכול (לפי אותן שמועות) להתנגח ראש בראש עם ה-3080 ללא כל בעיה (ובמקרים מסוימים, לאתגר גם את ה-3090).

* שיצוצו בעיות מלאי ותצואה בסדר גודל כזה עם סאמסונג (הוא מסביר שלדעתו ה-yields הם לא קטסטרופליים כמו שדיווח בהתחלה, או כמו שדיווח כל "אינסיידר" אחר, אבל הם לא טובים, ובהחלט לא עומדים באותה הרמה ליכולות התפוקה של TSMC). 

הוא מסכם את דעתו בכך ש-NVIDIA כן תשמור על כתר הביצועים האולטימטיבי, אבל במחיר כל דבר אחר: יעילות, זמינות, וגם תג מחיר, והפעם היא לא תתחרה רק ב-, אלא גם באינטל, שאמורה להביא את המתחרה שלה (לפי דיווחים) ל-3070 במהלך שנה הבאה.

אני אקח את כל מה שהוא טוען עם כפית גדושה מאוד של מלח, אבל אם RDNA2 תגרום לשינוי בתמת המחירים של עם אמפיר, אני חושב שהרווחנו כאן (וזה משתקף עם הדחייה להכרזה על 3070 יום אחד בדיוק אחרי החשיפה של RDNA2, למקרה שנבידיה תצטרך לתת שאדו-דרופ אחד מסיבי בתור מענה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא חתיכת קשקשן. חוכמה קטנה לפלוט מחדש מה שכל אתר אחר כבר אמר. מבחינתי, הערך היחיד של הערוץ שלו זה בידורי. הוא מברבר וכמה שבועות אחרי זה לוקח 180 מעלות ומתרץ את זה ב״מקורות הטעו אותי״ ועוד כל מיני.

שורה תחתונה, תיאורית הקונספירציה המפגרת שלו על ״התכנית של nvidia״ שכביכול מחזיקה מלאים אצלה ולא משחררת ל-AIB Partners שלה התבררה כחירטוט אחד גדול. אתה עושה בשכל עם המלח בכל מה שקשור אליו, אבל הייתי משנה את הכפית לכף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

הוא חתיכת קשקשן. חוכמה קטנה לפלוט מחדש מה שכל אתר אחר כבר אמר. מבחינתי, הערך היחיד של הערוץ שלו זה בידורי. הוא מברבר וכמה שבועות אחרי זה לוקח 180 מעלות ומתרץ את זה ב״מקורות הטעו אותי״ ועוד כל מיני.

שורה תחתונה, תיאורית הקונספירציה המפגרת שלו על ״התכנית של nvidia״ שכביכול מחזיקה מלאים אצלה ולא משחררת ל-AIB Partners שלה התבררה כחירטוט אחד גדול. אתה עושה בשכל עם המלח בכל מה שקשור אליו, אבל הייתי משנה את הכפית לכף.

אני מתעלם לחלוטין מכל הספקולציות שלו על "המאסטר מיינד מאחורי X", בדיוק כפי שעשיתי במקרה של AdoredTV לפני שנים (ואחרי שקיבל "כאפת" PR מ-, פתאום מצא זמן מתאים להחליף הילוך ו'לצאת עליה' עם כל מיני סרטונים ילדותיים, בכלל היו לי סיבות לעשות את זה), אבל מה שהוא אומר פה הוא איגוד בתצורת טיטול מסודר של מה שאומרים לא מעט ליקרים אחרים שעקבתי אחריהם: קיומו של כרטיס גדול יותר ומהיר יותר ממה שהחזיקה ליסה סו באותה תערוכה עם זן 3 (עניין שאחר כך סקוט הקרלמן [ראש החטיבה] דאג "להשוויץ" בפניו בראיון כלשהו ל-PCWorld), הידיעה ש- יושבת על אותו node של במשך שנתיים (אותו node שיתחזק את הקונסולות של ומיקרוסופט) ולכן הסבירות שיהיו פאשלות עם תצואה הן נמוכות למדי, וגם ההנחה ש-RDNA2 כנראה וורסטילית וגמישה יותר מ-RDNA1, ולכן מאפשרת תדרים גבוהים כאלה (ויש לנו דוגמה לכך מעולם הקונסולות דווקא, ה-GPU ב-PS5 רץ על תדרים דומים [2.2Ghz-2.3GhZ], והוא מבוסס על RDNA2).

אני אומר "בוא נשמור על הדברים תחת פרופורציות" כי לכל הידוע לי, אלו לא דברים מאושרים, אלו שמועות, וגם אם 1000 מדליפים שונים יגידו לי את אותו הדבר, לא אאמין לחלוטין למילה עד שלא אראה את באה בהצהרה מסודרת על זה. אני רק אומר, גם אם חצי מהדברים שהוא טוען פה נכונים, אני אהיה שמח מאוד - אותי אישית לא מעניין לראות ווראינט של ה-3080 עם 20GB ב-1000$, או ווריאנט של ה-3090 עם 12GB ב-1200$ (נגיד), אני רוצה מחירים נמוכים יותר כצרכן, וזה יכול להגיע מתחרות בכל הסגמנטים (כמו שהתווכחתי כאן עם nec בעבר על אותו נושא) ולא מעמימות ומ'פחד'\חוסר יכולת קבוע של מה-High End. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחושה הלא מבוססת על כלום שלי, היא ש- תצליח לתת פייט יפה ל-Nvidia בדור הזה. מנחש שהביצועים יהיו דומים, אבל היתרון של Nvidia ב-RTX ובמיוחד בשילוב שלו עם יתן לה יתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

התחושה הלא מבוססת על כלום שלי, היא ש-AMD תצליח לתת פייט יפה ל-NVIDIA בדור הזה. מנחש שהביצועים יהיו דומים, אבל היתרון של NVIDIA ב-RTX ובמיוחד בשילוב שלו עם יתן לה יתרון.

העניין הוא שהם לא מתקרבים אפילו לספק את הדרישה, אז אם לAMD כן יהיה מלאי רציני בהשקה יש סיכוי ממש ממש טוב שהם פשוט ינקו את השוק עד שנוידיה תתאפס עם הייצור שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של af db creid

אני מאמין שהם יתייחסו אליהם רק אם מצבם טוב משל NVIDIA.

הם כבר יצאו בהצהרה דומה על נושא המלאים ("זו לא תהיה paper launch"), זה גורם לי להאמין שכן תבוא הצהרה כלשהי.

זה גם נושא שמטריד משקיעים, אז קשה לי לדמיין שהם ידלגו עליו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

את התיאוריה אני מכיר. בפועל, מעטות החברות שעובדות ככה. בדרך כלל מדובר באירגונים גדולים ו/או שמרנים.

איכות קוד נקבעת על ידי כמה רבדים, אחד מהם היא סדר משמעת וקפדנות. עבודה לפי סטנדרטים מקובלים בתעשיה.

סגמנטציה היא אחת מהתכונות הללו לא רק למען הבטיחות שבעבודה, אלא למען אבטחת המידע. היא עוד כלי אחד בארגז הכלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...