האם נראה בארץ 3080 במחיר קרוב ל700$? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נראה בארץ 3080 במחיר קרוב ל700$?

Yonatan Philip
 Share

Recommended Posts

ראיתי שהמחיר של הכרטיס בחנויות בחו"ל הוא כ700$, שזה לאחר עיגול 2500שח'.

כשאני מסתכל בחנויות בארץ הכרטיסים מתחילים ב4000שח'.

אני יכול להבין שיהיה הבדל במחיר, אבל ההפרש פה נראה לי לא הגיוני? האם אני מפספס משהו? האם זה בגלל בעיות היצע כרגע ואם אני אחכה כמה שבועות אני אראה כרטיס במחיר שפוי?

מישהו יכול להסביר לי מה קורה פה?  קפיצה של 60% במחיר מרגישה לי לא שפויה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yonatan Philip

ראיתי שהמחיר של הכרטיס בחנויות בחו"ל הוא כ700$, שזה לאחר עיגול 2500שח'.

כשאני מסתכל בחנויות בארץ הכרטיסים מתחילים ב4000שח'.

אני יכול להבין שיהיה הבדל במחיר, אבל ההפרש פה נראה לי לא הגיוני? האם אני מפספס משהו? האם זה בגלל בעיות היצע כרגע ואם אני אחכה כמה שבועות אני אראה כרטיס במחיר שפוי?

מישהו יכול להסביר לי מה קורה פה?  קפיצה של 60% במחיר מרגישה לי לא שפויה!

זה 700$ ללא מיסים, עם מע"מ בלבד זה כבר 820, עם נניח 20 דולר משלוח זה כבר 842$ ואז אתה בבערך 3000 וזה באמת בערך המחיר שתשלם אם תזמין מניואגג או , אבל בארץ בגלל שיש מעט מאד יבואנים הם מנסים לעשות קופה על הearly adopters ומתחזרים בצורה לא ריאלית בחודשים הראשונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מ700$ לכיוון ה3000שח' אני יכול להבין (בדיוק מהסיבות שכתבת), כלומר שאם אני אמתין קצת ניתן יהיה לקנות בארץ בסכומים האלו לדעתך?

אין לי בעיה עקרונית לקנות מאמזון/NEWEGG, פשוט נראה לי שיהיה קשה לממש אחראיות בקניה מחול במידה וצריך. 

אני קונה כרטיס חדש כי נסשרף לי הקודם ולממש את האחריות איתו זה בעייתי, אז הפעם אני מעדיף לקנות בארץ.

מתי לדעתכם ניתן יהיה לקנות בארץ כרטיסים במחירים שפויים (מתחת ל3,000שח')?

אני כרגע מוגבל רק לכרטיס הONBOARD. אני יכול לחיות איתו כמה שבועות, אבל לא רוצה לחכות חודשים רבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתחת ל3000 לעולם לא יקרה, אזור ה3300-3500 עוד חודשיים+-.
אם דחוף לך תחפש ביד שנייה אם יש איזה 2080S באזור ה2000, אבל אני אישית הייתי מנסה לחכות קצת ל3070 או מקסימום להזמין 3080 מאמזון\ניואגג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אזהרה אחת חשובה לאלו שרוכשים מאמזון, שיהיו מודעים לנושא השירות והאחריות במיוחד בתקופה זו.

למעט ברכישה עצמה - אם יש בעיות ב- 30 הימים הראשונים, או אז נוהגת להחליף במהרה no question

asked ובתנאי שימו לב: שרכשנו ישירות מאמזון, ולא רכישה כזו - שאמזון היא רק הפלטפורמה המשלחת עבור חנות

צד ג'. אז שימו לב.

ואם אכן רכשנו בצורה זהירה מאמזון עצמה (זה מופיע על ידי shipped and sold by LLC),

יש לזכור כי לאחר אותם 30 יום מעת הרכישה, מנתקת מגע מהרוכש בכל הנוגע לשירות, ומעבירה אותו למחלקת

השירות של מי שנושא באחריות למוצר. בדר"כ המשווק שלו בארה"ב (אם רכשנו מאמזון USA), או המשווק הגלובלי של

המותג.

ואז זה כבר ספק חיצוני לאמזון. השירות מולו הוא קשה יותר, איטי, מסורבל, דורש התכתבות, שילוחים ארוכי זמן בשני

הכוונים במיוחד בתקופה של מגפת קורונה וסגרים ובעיות בטיסות ומשלוחים. כולל לפעמים פרוצדורה מול רשות המס

כדי שלא לשם מע"מ פעם נוספת על המוצר החליפי שנשלח. בקיצור ספור מהפטרה שלמי יש כח להתעסק איתו.

לכן בתקופה הזו להבדיל מבעבר, הייתי נוטה לרכוש יותר בארץ, בשביל השירות במסגרת האחריות (3 שנים) מחנויות

מסודרות ויבואנים רשמיים, לדוגמא KSP / TMS ודומיהן, אשר רוכשים מיבואנים מקומיים (ומגדילים את מעגל התמיכה

בנו הלקוחות במקרה שכזה).

כמובן עד גבול הסביר רוכש מקומית. הפער תוספת במחיר, צריך להיות הגיוני ומצדיק זאת, לא משהו בשמיים.

זו אגב אחת הסיבות שהנני נוטה להעדיף רכישת *כרטיס מסך* משומש, קרי לא רק בגלל שמקבלים יותר תמורה לכסף

שזה הברור מאליו, אלא, שכרטיס מסך משומש ניתן לבדוק אצל המוכר (שלפעמים מרשה לנו להשאילו הביתה לבדוק

בנוחיות בשקט שלנו וכבר קרה לי כמה פעמים ככה) טרם הרכישה, ובכך להלבין המוצר כמוצר תקין למהדרין. הבדיקה

הזו היא בעצם תהליך QC שעושים לבדנו כ- 30 דקות סדר גודל, היא מורידה את הסכון ואת החשש שהמוצר בעייתי.

יתרון נוסף במשומש היא, שאם הוא עובד בסדר גמור עתה עת אנו בודקים אותו, יש לזכור שבנוסף הוא גם עבד משך

תקופה ארוכה של כמה שנים בדר"כ אצל המוכר, ומשכך עבר QC איכותי מאד. ציוד ממין אלקטרוני אשר ממנו עשויים

כרטיסי מסך, הוא ציוד שעדיף איקזמפלר שעבר כברת דרך כשלהי, כזו שאיששה שהוא חף מפגמים, מאשר

איקזמפלר בתולי באריזה, שבו הסיכוי לתקלה גדול יותר סטטיסטית. למעשה בדיוק בגלל זה יש אחריות יצרן, כדי שלא

נישא אנו הרוכשים בסיכון אלא היצרן/משווק. הבדיקה הכי איכותית היא פשוט להריץ כרטיס אלקטרוני זמן רב, ואם הוא

עבר הרצה של חודשים (ואף שנים) בטרם שהגיע לידנו, הוא איקזמלר אמין (יותר מאחד חדש באריזה).

ככה עובד התחום הזה של אלקטרוניקה מסוג שהוא ללא בלאי ממשי מבחינה מכאנית/פיסית. 

רוצה לומר, שהייתי מאד שמח אילו יצרני כרטיסי המסך היו מסוגלים לבדוק את המוצר אצלם משך 3 חודשים ברציפות

ולהתעלל בו, לפני שהם אורזים אותו ושולחים לחנות. הבעיה היא שזה אינו מעשי מבחינה כלכלית, ולכן לא מבצעים

אותה. אנו נגיד תודה אם הכרטיס מסך עבד בדיקות QC בפס היצור, של 10 דקות. גם זה לא תמיד . הכל כתלות

במחירו של הכרטיס והאם הוא מצדיק את הטרחה הזו במונחי זמן וכסף ליצרן. 

כרטיס בעלות 700-1500$ לצרכן, יבדקו יותר ביסודיות, מאשר כרטיס בעלות 150$.... כי יש שם יותר בשר עבור היצרן,

על מנת להשקיע קצת יותר בבדיקות QC ממושכות.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

רק אזהרה אחת חשובה לאלו שרוכשים כרטיסי מסך מאמזון, שיהיו מודעים לנושא השירות והאחריות במיוחד בתקופה זו.

למעט ברכישה עצמה - אם יש בעיות ב- 30 הימים הראשונים, או אז נוהגת להחליף במהרה no question

asked ובתנאי שימו לב: שרכשנו ישירות מאמזון, ולא רכישה כזו - שאמזון היא רק הפלטפורמה המשלחת עבור חנות

צד ג'. אז שימו לב.

ואם אכן רכשנו בצורה זהירה מאמזון עצמה (זה מופיע על ידי shipped and sold by Amazon LLC),

יש לזכור כי לאחר אותם 30 יום מעת הרכישה, מנתקת מגע מהרוכש בכל הנוגע לשירות, ומעבירה אותו למחלקת

השירות של מי שנושא באחריות למוצר. בדר"כ המשווק שלו בארה"ב (אם רכשנו מאמזון USA), או המשווק הגלובלי של

המותג.

ואז זה כבר ספק חיצוני לאמזון. השירות מולו הוא קשה יותר, איטי, מסורבל, דורש התכתבות, שילוחים ארוכי זמן בשני

הכוונים במיוחד בתקופה של מגפת קורונה וסגרים ובעיות בטיסות ומשלוחים. כולל לפעמים פרוצדורה מול רשות המס

כדי שלא לשם מע"מ פעם נוספת על המוצר החליפי שנשלח. בקיצור ספור מהפטרה שלמי יש כח להתעסק איתו.

לכן בתקופה הזו להבדיל מבעבר, הייתי נוטה לרכוש יותר בארץ, בשביל השירות במסגרת האחריות (3 שנים) מחנויות

מסודרות ויבואנים רשמיים, לדוגמא KSP / TMS ודומיהן, אשר רוכשים מיבואנים מקומיים (ומגדילים את מעגל התמיכה

בנו הלקוחות במקרה שכזה).

כמובן עד גבול הסביר רוכש מקומית. הפער תוספת במחיר, צריך להיות הגיוני ומצדיק זאת, לא משהו בשמיים.

זו אגב אחת הסיבות שהנני נוטה להעדיף רכישת *כרטיס מסך* משומש, קרי לא רק בגלל שמקבלים יותר תמורה לכסף

שזה הברור מאליו, אלא, שכרטיס מסך משומש ניתן לבדוק אצל המוכר (שלפעמים מרשה לנו להשאילו הביתה לבדוק

בנוחיות בשקט שלנו וכבר קרה לי כמה פעמים ככה) טרם הרכישה, ובכך להלבין המוצר כמוצר תקין למהדרין. הבדיקה

הזו היא בעצם תהליך QC שעושים לבדנו כ- 30 דקות סדר גודל, היא מורידה את הסכון ואת החשש שהמוצר בעייתי.

יתרון נוסף במשומש היא, שאם הוא עובד בסדר גמור עתה עת אנו בודקים אותו, יש לזכור שבנוסף הוא גם עבד משך

תקופה ארוכה של כמה שנים בדר"כ אצל המוכר, ומשכך עבר QC איכותי מאד. ציוד ממין אלקטרוני אשר ממנו עשויים

כרטיסי מסך, הוא ציוד שעדיף איקזמפלר שעבר כברת דרך כשלהי, כזו שאיששה שהוא חף מפגמים, מאשר

איקזמפלר בתולי באריזה, שבו הסיכוי לתקלה גדול יותר סטטיסטית. למעשה בדיוק בגלל זה יש אחריות יצרן, כדי שלא

נישא אנו הרוכשים בסיכון אלא היצרן/משווק. הבדיקה הכי איכותית היא פשוט להריץ כרטיס אלקטרוני זמן רב, ואם הוא

עבר הרצה של חודשים (ואף שנים) בטרם שהגיע לידנו, הוא איקזמלר אמין (יותר מאחד חדש באריזה).

ככה עובד התחום הזה של אלקטרוניקה מסוג שהוא ללא בלאי ממשי מבחינה מכאנית/פיסית. 

רוצה לומר, שהייתי מאד שמח אילו יצרני כרטיסי המסך היו מסוגלים לבדוק את המוצר אצלם משך 3 חודשים ברציפות

ולהתעלל בו, לפני שהם אורזים אותו ושולחים לחנות. הבעיה היא שזה אינו מעשי מבחינה כלכלית, ולכן לא מבצעים

אותה. אנו נגיד תודה אם הכרטיס מסך עבד בדיקות QC בפס היצור, של 10 דקות. גם זה לא תמיד מבצעים. הכל כתלות

במחירו של הכרטיס והאם הוא מצדיק את הטרחה הזו במונחי זמן וכסף ליצרן. 

כרטיס בעלות 700-1500$ לצרכן, יבדקו יותר ביסודיות, מאשר כרטיס בעלות 150$.... כי יש שם יותר בשר עבור היצרן,

על מנת להשקיע קצת יותר בבדיקות QC ממושכות.

יש לא מעט יבואנים עם אחריות בינלאומית, לדוגמה .

לפני כשנה מימשתי אחריות על 1080ti שנקנה באמאזון גרמניה במעבדה של בהרצליה [ברח לי שמה].

המחירים בארץ חזיריים לחלוטין כרגע, אבל לשמחתנו זה עולם גלובאלי וקל להכנס לביתה חדשה ולקבל 3080 עד הבית עם משלוח יומיים של פדקס ב 3200₪ לערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של danielzy

יש לא מעט יבואנים עם אחריות בינלאומית, לדוגמה אסוס.

לפני כשנה מימשתי אחריות על 1080ti שנקנה באמאזון גרמניה במעבדה של אסוס בהרצליה פיתוח [ברח לי שמה].

לאחר שיחות ארוכות עם שירות הלקוחות של תוך בדיקה של כמה וכמה רכיבי חומרה, מתן אחריות בינלאומית מצריך בדיקה של כל מוצר ספציפית, לרוב בלוחות אם אין אחריות בילאומית, בלפטופים צריך להתקשר ולבדוק ע"פ דגם מדוייק וכהנה וכהנה.

פעמים שבארץ לא היה ברירות אם דגם מסויים מקנה אחריות בינלאומית, ואז שלחו אותי לצ'וטט עם צוות התמיכה באתר העולמי של .

במוצרים שמקבלים תמיכה בינלאומית יכול להיות פתרון נפלא באמת להזמין מאסוס, רק שלרוב המחירים שלהם, ובפרט של כרטיסי מסך גבוהים, ולפעמים בעשרות אחוזים מהמתחרים ביחסי עלות תועלת, רק כי הם ממותגים תחת TUF,STRIX והס מלהזכיר את ROG, ולא תמיד הם באמת מוצרים מובילים ביחסי עלות תועלת (ונכון שיש להם גם מוצרי קצה חסרי תחרות ממשית), אלא שיש להם חווית משתמש באתר ופרזנטציה מהטובות שיש ביצרניות החומרה, אם לא הטובה ביותר,מוזמנים להעיף מבט במוצרי באתר הרשמי. 

אם מישהו ימצא דיל טוב של כרטיס עם אחריות בינלאומית כישגיע מלאי סדיר ושפוי נשמח לקבל עדכון.

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-One

לאחר שיחות ארוכות עם שירות הלקוחות של אסוס תוך בדיקה של כמה וכמה רכיבי חומרה, מתן אחריות בינלאומית מצריך בדיקה של כל מוצר ספציפית, לרוב בלוחות אם אין אחריות בילאומית, בלפטופים צריך להתקשר ולבדוק ע"פ דגם מדוייק וכהנה וכהנה.

פעמים שבארץ לא היה ברירות אם דגם מסויים מקנה אחריות בינלאומית, ואז שלחו אותי לצ'וטט עם צוות התמיכה באתר העולמי של אסוס.

במוצרים שמקבלים תמיכה בינלאומית יכול להיות פתרון נפלא באמת להזמין מאסוס, רק שלרוב המחירים שלהם, ובפרט של כרטיסי מסך גבוהים, ולפעמים בעשרות אחוזים מהמתחרים ביחסי עלות תועלת, רק כי הם ממותגים תחת TUF,STRIX והס מלהזכיר את ROG, ולא תמיד הם באמת מוצרים מובילים ביחסי עלות תועלת (ונכון שיש להם גם מוצרי קצה חסרי תחרות ממשית), אלא שיש להם חווית משתמש באתר ופרזנטציה מהטובות שיש ביצרניות החומרה, אם לא הטובה ביותר,מוזמנים להעיף מבט במוצרי ROG באתר הרשמי. 

אם מישהו ימצא דיל טוב של כרטיס עם אחריות בינלאומית כישגיע מלאי סדיר ושפוי נשמח לקבל עדכון.

דווקא ה TUF שלהם ב 3080 נמכר ב MSRP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תיתן יד לחזירות המקומית. תרכוש מהביצה במחירים שזה אמור להיות. הדרך היחידה לטפל בנגיף הזה (חזירות יבואנים) היא להצביע באמצעות כרטיס האשראי. עצוב שהם מנסים למכור אותם במחירים של ספסרים באייבי. אגב, לאור הסוגיה של הקבלים (מישהו פה בפורום פתח על זה אשכול) אז בתאכלס הכי כדאי זה לרכוש את הכרטיס של . אבל בטח עכשיו יהיה אפילו קשה יותר להשיג אחד. בקיצור אם זה דחוף לך, פנה לשוק היד שנייה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של KobyC92

אל תיתן יד לחזירות המקומית. תרכוש מהביצה במחירים שזה אמור להיות. הדרך היחידה לטפל בנגיף הזה (חזירות יבואנים) היא להצביע באמצעות כרטיס האשראי. עצוב שהם מנסים למכור אותם במחירים של ספסרים באייבי. אגב, לאור הסוגיה של הקבלים (מישהו פה בפורום פתח על זה אשכול) אז בתאכלס הכי כדאי זה לרכוש את הכרטיס של ASUS. אבל בטח עכשיו יהיה אפילו קשה יותר להשיג אחד. בקיצור אם זה דחוף לך, פנה לשוק היד שנייה. 

גם בחול המחירים כרגע מעל המחיר המומלץ לצרכן פשוט צריך לחכות, זה תמיד ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מלאים. אבל חלק מהכרטיסים נמכרים ב MSRP. אם תצליח לתפוס את רגע החזרה של המלאי. אתה מוזמן להסתכל בnewegg. כרטיס TUF כולל מיסים למשלוח עד הבית בכ 3150. האמת שלפי יחס המרה נכון זה באמת יוצא גבוה יותר. אבל זה כי ממירים פה שקלים ביחס של 3.8 בערך. אם מסתכלים על החנות דרך ארהב רואים שזה עולה 700 דולר. 

נערך על-ידי KobyC92
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לרכוש בדולרים ולא בשקלים, ולבצע את ההמרה שלך משקלים לדולרים בחשבון בנק שלך פה בארץ.

שכן יקר לבצע רכישות בשקלים באתרים בחו"ל, הנה רק הראת דוגמא לכך.

בדר"כ עמלת ההמרה היא מסוג של שוק שחור ויקר.

לדוגמא לי בחשבון יש גם יורו וגם דולר חוץ משקלים. כי הנני בין השאר משקיע בבורסות בינלאומיות, ועל כן צריך את

המטבעות הללו בשגרה. למשל בשביל להשקיע ב- NYSE צריכים דולרים.

אחד מכרטיסי האשראי שלי משויך למטבע דולר בחשבון מטח שלי בעו"ש.

כרטיס שני משויך למטבע יורו בחשבון המט"ח.

לכשהנני נכנס למשל לגרסת האתר האמריקאי, נגיד , הנני בוחר להציג לי הכל במחיר דולר ארה"ב.

ולאחר מכן גם מזמין בדולר ארה"ב ישירות.  התשלום נעשה דולרי למהדרין כמו תושב ארה"ב, ומשלם אנכי מחשבון

המט"ח הדולרי - זה שאליו הכרטיס האשראי המתאים משויך.

עמלת ההמרה עבורי משקל לדולר מתקיימת רק בעת קניית דולרים בבנק, לכשהנני צריך לבצע כזו מעת לעת,

על מנת להגדיל את יתרות הדולר. שער ההמרה הוא סביבות סדר גודל של 1% מעל היציג. ואין עמלות לשמחתי.

משמע, אם נגיד השער היציג 3.40 שח לדולר, אז אני משלם סביבות 3.44 ש"ח או משהו כזה (סדר גודל עקרוני)

לבנק ומבצע רכישת דולרים.

זו הצעתי לכל החברים גם, פתחו חשבון דולרי בתוך החשבון עו"ש, קנו בו דולרים כשצריך, ותבצעו רכישות במטבע

הדולר ישירות מהאתרים שבארה"ב. אותו הדבר אפשר גם ביורו כמובן, למי שמבצע רכישות מספקים באירופה.

או בפאונד אנגלי וכדומה....

רק בידקו קודם את עלות ההמרה שלכם בבנק כן, היא משתנה מלקוח ללקוח, כגודלו, וגובה ההנחות להם הוא זכאי מול

הבנק. רק אם זה משתלם כמותית, תעשו את זה.

בשביל לקנות פעם בהמון זמן מוצר רק על מנת לחסוך כמה גרושים, אל תתעסקו עם זה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אתה יכול לרכוש בדולרים ולא בשקלים, ולבצע את ההמרה שלך משקלים לדולרים בחשבון בנק שלך פה בארץ.

שכן יקר לבצע רכישות בשקלים באתרים בחו"ל, הנה רק הראת דוגמא לכך.

בדר"כ עמלת ההמרה היא מסוג של שוק שחור ויקר.

לדוגמא לי בחשבון יש גם יורו וגם דולר חוץ משקלים. כי הנני בין השאר משקיע בבורסות בינלאומיות, ועל כן צריך את

המטבעות הללו בשגרה. למשל בשביל להשקיע ב- NYSE צריכים דולרים.

אחד מכרטיסי האשראי שלי משויך למטבע דולר בחשבון מטח שלי בעו"ש.

כרטיס שני משויך למטבע יורו בחשבון המט"ח.

לכשהנני נכנס למשל לגרסת האתר האמריקאי, נגיד Newegg, הנני בוחר להציג לי הכל במחיר דולר ארה"ב.

ולאחר מכן גם מזמין בדולר ארה"ב ישירות.  התשלום נעשה דולרי למהדרין כמו תושב ארה"ב, ומשלם אנכי מחשבון

המט"ח הדולרי - זה שאליו הכרטיס האשראי המתאים משויך.

עמלת ההמרה עבורי משקל לדולר מתקיימת רק בעת קניית דולרים בבנק, לכשהנני צריך לבצע כזו מעת לעת,

על מנת להגדיל את יתרות הדולר. שער ההמרה הוא סביבות סדר גודל של 1% מעל היציג. ואין עמלות לשמחתי.

משמע, אם נגיד השער היציג 3.40 שח לדולר, אז אני משלם סביבות 3.44 ש"ח או משהו כזה (סדר גודל עקרוני)

לבנק ומבצע רכישת דולרים.

זו הצעתי לכל החברים גם, פתחו חשבון דולרי בתוך החשבון עו"ש, קנו בו דולרים כשצריך, ותבצעו רכישות במטבע

הדולר ישירות מהאתרים שבארה"ב. אותו הדבר אפשר גם ביורו כמובן, למי שמבצע רכישות מספקים באירופה.

או בפאונד אנגלי וכדומה....

רק בידקו קודם את עלות ההמרה שלכם בבנק כן, היא משתנה מלקוח ללקוח, כגודלו, וגובה ההנחות להם הוא זכאי מול

הבנק. רק אם זה משתלם כמותית, תעשו את זה.

בשביל לקנות פעם בהמון זמן מוצר רק על מנת לחסוך כמה גרושים, אל תתעסקו עם זה.

איך הצלחת להזמין לארץ מביצה בדולרים? זה ממיר לי לשקלים בלי לשאול אותי ואין אפשרות לשנות את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...