איך להגביל זרם טעינה של טלפון ל~0.5A? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך להגביל זרם טעינה של טלפון ל~0.5A?

MichaelZ
 Share

Recommended Posts

לא מאמין שאפשר לעשות משהו בהגדרות של הטלפון, אז השליטה על הזרם צריכה לבוא ממקור המתח.

יש לי 6 או 7 מטעני , כולם כאלה שאפשר לחבר כל כבל סטנדרתי. הכבלים שאני משתמש בהם עם הטלפון הם מהסוג ה-"מגנטי". (למכשיר עצמו כל הזמן מחובר מתאם מגנטי).

כשאני מחבר את הטלפון ישירות למחשב - הזרם הוא באזור ה-430 mA. אומנם כשאני מחבר את הטלפון למטעני הקיר - הזרמים הכי נמוכים שאני מצליח להגיע אליהם הם באזור ה-1300 - 1400 mA.

אני רוצה לשמור על הסוללה בטלפון שלי לאורך שנים, לכן, אני חייב להימנע מזרמי טעינה גבוהים. זאת הסיבה שעד עכשיו תמיד הטענתי את הטלפון מהמחשב. אבל עכשיו קורה שאני צריך לשים אותו ליד המיטה ושם כבר מדובר במטען קיר. כשהטלפון על 10-15% הוא נטען מהמחשב ל-100% ב-7-8 שעות, שזה מושלם מבחינתי, מה שנקרא: overnight. משאיר אותו ליד המחשב כשאני הולך לישון ושם הוא נטען כל הלילה "על אש קטנה". אז להטעין אותו כל פעם ליד המיטה על 1.4A ולהרוג את הסוללה אני ממש לא רוצה.

חיפשתי פיתרון בגוגל אבל מצאתי שם רק אנשים שבוכים על טעינות איטיות, ההיפך ממה שאני מחפש. אומרים שעובי הכבל משפיע הרבה על זמן הטעינה, ז"א כבל דק = פחות זרם. הגיוני. אבל דווקא מבחינת הכבלים אני קצת מוגבל, מפני שכל הכבלים המגנטיים שאני יכול להשתמש בהם הם "עבים" ומאיכות טובה. אני יודע שיש מתאמים שיאפשרו לי להשתמש בכבל זול ו-"דק" אבל זה חכם לעשות דבר כזה? זה כמו להוריד את זרם המים במקלחת ע"י החלפת הצנרת ל-1/4 צול, במקום פשוט לסגור טיפה את הברז... אבל אם אין ברירה אחרת - אני מוכן. אני רק צריך לדעת שזה באמת עובד ואינו מסוכן, לפני שאני מזמין מתאם כזה מ-אלי אקספרס ואז מחכה לזה חודשיים. צריך גם לדעת איזה כבל יתן לי בין 0.4A ל-0.6A.

עוד "פיתרון" זה להביא מטען קיר ישן שיכול להוציא רק 0.5A (מצאתי באיביי). אני קצת מפחד מדברים כאלה, פשוט לא סומך על ציוד אלקטרוני מיושן, ובטח שלא משהו שהולך להיות מחובר לחשמל 24/7 ואלול לגרום לדליקה בדירה.

ליד המיטה יש לי 4 נקודות חשמל כש-3 מהן תפוסות. יש לי נקודה אחת שאני יכול לחבר אליה מטען . אמרתי כבר שיש לי מלא מטענים אבל עדיין הייתי צריך לקנות אחד חדש, בעל 4 יציאות. (מפני שחוץ מהסמארטפון יש לי עוד מכשירים שאני צריך לחבר ל-USB). המטען הוא Qualcom Quick Charge 3.0. יש לו 3 יציאות "רגילות" ואחת QC. לא חשבתי שהזרמים הכי נמוכים שיהיו לי עם הטלפון זה 1.4A. כמו שכבר ציינתי, יש לי מספר מטענים נוספים. יש אחד בעל 3 יציאות, שניים בעלי 2 יציאות ועוד 2 או 3 בעלי יציאה אחת. עם אף אחד מהם אני לא מצליח לרדת מ-1.3A... עכשיו שאני חושב על זה, יש לי מטען ישן של סוני שקיבלתי עם המינידיסק. צריך לבדוק לאן דחפתי אותו. אני זוכר שאפשר לחבר אליו כבל רגיל ואני לא מאמין שהוא מוציא יותר מ-חצי אמפר. מאוד לא רוצה להגיע למצב שאני צריך לנתק משהו מהחשמל על-מנת לפנות בשבילו נקודה, אבל לפחות זהו מטען שאני אוכל "לסמוך" עליו לא לשרוף לי את הבית. צריך אבל קודם למצוא אותו ולראות בכלל שהוא לא מוציא משהו דפוק כמו 200 mA.

בזמן שאני מחפש את הקופסא של המינידיסק הייתי רוצה לקבל פה פיתרון אלגנטי ופשוט לבעיה הזאת שלא צריכה להיות בכלל קיימת. (אם מישהו רוצה להציע לי להתחיל להלחים נגדים במקביל....כאילו, פליז...)

מבחינתי, פיתרון חלומי זה מטען קיר בעל 4 יציאות, כשאחת היא 3A, שתיים הן 2A או 1A ואחת היא 0.5A (או משהו בסגנון).

אני יודע שחייב להיות משהו.

בתודה מראש!

מיכאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בהכרח הטענה ב1.4A תגרום להפרש טמפ' משמעותי לעומת 0.5A, או בקיצור סיכוי סביר שההפרש באורך חיי הסוללה יהיה זניח.

תחפש מטענים ישנים בבית/משפחה/חברים.

אצלי למשל-

samsung travel adapter 0.7A

מטען לקינדל

0.85A

מטען למצלמה a6000

0.5A

חלק עם micro usb

יש מתאמים.

נערך על-ידי none77
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להשיג כבל בלי החוטים של הDATA מחוברים (לרוב כולם בורחים מהם) בלי החוטים האלו

המטען לא ידע באיזה קצב להטעין וישאר על הקצבים הנמוכים (לא QC)

בלי קשר לשמור על הסוללה זה לא רק קצב טעינה 
זה גם לשמור על טעונה רוב הזמן ועוד

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כבל שמחבר רק בין ה-DC פלוס ומינוס.

כן, זה עשה משהו. עם הכבל הזה בכל המטענים הזרם לא עובר את ה-0.95A. לא מה שרציתי אבל עדיף מכלום.

לא יודע אם פשוט "לזרום עם זה" או לחפש פיתרון אחר.אני עדיין צריך להזמין את המתאם בשביל החיבור המגנטי שיש לי בטלפון...

עוד לא מצאתי את המטען הישן של המינידיסק, ואני גם לא כזה בונה עליו. הוא לא "מטען קיר". צריך לחבר לו כבל חשמל בצד אחד וכבל בצד השני. נקודות החשמל ליד המיטה כבר ב-"בלאגן". אני ממש לא מתלהב מלחבר לשם מפצלים או/ו להדביק מטענים לקיר. לא יודע מה לעשות.

למה פשוט אין מטען קיר עם 3 יציאות רגילות ויציאה אחת "SC"?

(slow charge)

"מגביל זרם" קומפקטי שמחברים בין המטען לבין הכבל גם היה מסדר לי את העניינים.

תודה על העזרה.

אחכה לעוד תגובות, אולי יהיה פיתרון "אמיתי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את המטען של המינידיסק. כתוב עליו 800 mA. כשאני מחבר אליו את הטלפון הוא מוציא 1300... איזה טימטום ובזבוז זמן.

אבל למדתי משהו מהעניין: כשהטלפון שלי לא רואה DATA, אלא רק מתח אז הוא לא נותן לעצמו למשוך יותר מ-0.95A. זה שימושי לי מהבחינה שכל עוד אני מחבר אותו ל- עם כבל "מטומטם" אני יכול להיות רגוע שהוא לא ישרוף את עצמו עם זרמים מטורפים כמו 2.7A (כן, יצא לי למדוד גם כאלה). אז לא משנה איפה אני אהיה ובמטען של מי אני אשתמש, כל עוד יש איתי את הכבל הזה ואני יכול לחבר אותו, אני יכול להיות בראש שקט.

0.95A זה לא 0.5A אבל זה גם לא 1.3-1.4. כנראה שבינתיים אני אצטרך לחיות עם זה, לפחות עד שאחשוב על משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטען הוא סך הכל , שומר על המתח הרצוי כפי יכולתו.

דווקא הרכיב של הטעינה בטלפון קובע באיזו מהירות להטעין.

אם תשים לב, רוב הטלפונים מאיטים את קצב הטעינה כאשר המסך דולק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני יודע שזה רק "ספק כוח" אבל הגדרת את זה יפה בשביל כאלה שלא מבינים. לי אישית מזמן נמאס להתווכח עם אנשים שמטעני טלפונים היום הם בסה"כ "שנאים".

אני מספיק זקן כדי לזכור את המטענים שבאמת היו "מטענים", דוגמת אריקסון ו-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...