ZEN3 - המידע הכי אחרון וטרי שיש - עמוד 23 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ZEN3 - המידע הכי אחרון וטרי שיש

nec_000
 Share

Recommended Posts

בהשקת מוצר חדש העולה על כולם תמיד יהיה ת"קומץ" של אנשים שיקנו את המוצר במחיר גבוה.

אם המחיר באמת גבוה  המחירים ירדו והם יאלצו להוריד מחירים

אבל כרגע הביקוש מספיק חזק לחסל את מלאי

גם לפלאפונים של זה קורה כל הזמן שהמחירים מאוד גבוהים בתהחלה ואז יורדים אחרי כמה חודשים

כי כנראה שיש אנשים שלחוצים להתחדש ואולי גם מלאי לא גדול

ה  marketing של יודע למקסם רווחים בעזרת סקרי שווק סטטיסטיקות ...

ושל מאוד אגריסיבי :X

נערך על-ידי aviv00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

לא אשלם עוד 500 שקל למעבד AMD כי נותן לי 15% FPS שאני גם ככה לא שם לב אליהם.

זה אפילו גרוע מכך:

זה לא 15% יותר FPS. שכן את ה- 15% הללו מודדים רק במקרה מאולץ מלאכותית, כזה שמגדירים הגדרות גראפיות

מקלות 720P low כדי להמציא אותו. אבל אם אתה מגדיר כמו שצריך, דהיינו הגדרות ברזולוציה האמיתית שאתה עובד

בה ועומס גראפי גבוה, ה- GPU נחנק הרבה לפני המעבד, ואז מעבד מהיר יותר כלל אינו בא לידי ביטוי, לא רק בעינים

שלך, אלא גם בבנצ'ומטר. 

זו אחת הסיבות אגב מדוע אני (ושכמותי) עדיין עם מעבד בן 9 שנים. זה לא כי אין לנו כסף לשדרג, זה כי הבנו, שאנחנו

עדיין לא צריכים לשדרג. והשדרוג יבוא - או כשבאמת יהיה בו צורך, או שמתי שהוא יהיה משעמם לנו ולא נמצא על מה

לכלות את הכסף, ואז נקנה סתם בשביל הכיף. כל אחד וסף הסבלנות שלו כמו שאומרים. אני (במקרה) מחונך ומאומן

היטב ולא נשבר בקלות. והאמת שלא מזיז לי. מבחינתי כל הכסף שלא בזבזתי על שטויות במהלך חיי, הולך כמות שהוא

as is  לילדים ואני יותר מאשר שמח שזה יהיה כך. הם אלו שבאמת חשובים לי, יותר מהכל, ואינני מתבלבל לרגע בנושא

הזה. יש לי תוכנית, לא רק לפרוש בגיל צעיר מהגיל הרשמי עם בוחטות של כסף, אלא, שיהיה שם  מספיק לקנות לכל

אחד מהילדים דירה. יש לי מטרה, סימנתי אותה היטב, והנני עיקש בדבקותי בה. אם לבזבז בדרך על שטויות שאין לי בהן

צורך מסייע בידי לקדם את המטרה, אדרבה.

אגב להבדיל אלף הבדלות, הנה הפוך - שתראה שזה לא חד חד ערכי:

אבי בן 78 נחשף עתה למכונית פרימיום חדשה שהגיע לארץ (באמצעותי). אבל יש לו מכונית בת 3 שקנה בכמעט 200

אלף שח בשעתו ובקושי גמעה 33 אלף ק"מ. היא שווה היום קצת מעל 100 אלש"ח. כאמור הגיע לארץ בשעה טובה

סוף סוף הדגם החדש שמחליף אותה והוא קפיצת מדרגה ומאד מפתה. בלי להתבלבל אמרתי לו שיגש לקנות, שלא

יחשוב פעמיים. שהוא ואמא יבלו ויהנו מכל הכסף שחסכו במהלך חייהם והתעקשתי, שלא יחשוב לרגע קט להשאיר לי

או לנכדים שלו כלום. זה כנראה הולך להיות הרכב האחרון שלו שעוד יוכל לנהוג עליו מפאת הגיל. אז שישאיר את

האחריות הזו על כסף לי, הוא עשה את שלו די והותר, והגיע העת שיהנה ולא יחשוב על אחרים.

לשמחתי הוא אימץ את הצעתי והזמין את הרכב החדש שוב פעם ב- 200 אלף שח וזה לא כסף פעוט. התעקשתי גם

שיקח את הדגם הכי מאובזר וטופ שיש. עשיתי עליו ועל אימי עבודת שכנוע והצלחתי. שיהיה לו לבריאות, הוא איש יקר

שעשה הרבה ומגיע לו. מה שהוא עבר במהלך חייו אינני מאחל לאף אחד, אפילו לא לשונאינו.

ציטוט של lompy

מי שהולך לחנות לקנות מחשב חדש , לא יקנה מעבד משומש מיד 2.

גם ברמת מחירים כזאת אני לא רואה את יד 2 מוצף במעבדים משומשים מדור קודם. אולי אני טועה

אני מתכוון שלא לצרכן ההמוני, אני מתכוון אלינו, החובבנים המתקדמים. אלו שלא מפריע להם לרכוש ביד שניה.

יש לנו כבר מספיק נסיון הבנה וקלומטרז' שצברנו, אשר לימדנו, שזה בסדר ובטוח לעבוד כך...

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איש המערות,

הריזן דור 5000 הוא שדרוג נוסף באבולוציה של קנפוג איכותי ומתוחכם ש- הכניסו למוצר שלהם, ועוד באותה

ליטוגרפיה כן. הם הצליחו הפעם לעשות מעשה כשפים המזכיר את הימים הטובים של נוידיאה, לא רק שפור דרמטי

בביצועים, אלא בד בבד עם הורדה יפה בצריכה אנרגטית ובתרמיקה.

המעבדי 5000 האלו כנראה שאפילו לא צריכים מים, שמוגזם עליהם, ויסתדרו היטב עם אויר.

כן, גם עם 16 לבות המעבד הזה הוא 105 וואט מהמפעל שלא נשכח... איפה נתפס כדבר הזה.

הם עשו את הלא יאומן והלא מצופה מהם. מי שהגיעה לכזו אומנות גבוה בשליטה בטכנולוגיה הוא לבטח גורם מאד רציני

וחכם. וזה השכל שיש היום במעבדות , הרווחנו. שרק ישאר כך. אני מפחד לחשוב מה הם הולכים להשיק בדור 6000

הבא, עם 5nm וסוקט חדש וגדול יותר . עכשיו אחרי שהם הציבו רף כזה גבוה במרוצת 3-4 השנים האחרונות, אם

נזכה לקפיצה נוספת דומה, נתחיל לאכול גזרים ולהניח תפילין.

בנתיים השמועות מדברות על אפשרות ל- 12 ליבות per ccx. על הקטנת ה- io die בזכות נטישת 12nm שמהם היא

מורכבת היום ופינוי מקום על הסוקט. על אולי עד 3 chiplet למעבד. על אפשרות ל- cache level 4 ענקי (1-4GB)

המתבסס על טכנולוגיית HBM. 

לאינטל מחכה אתגר רציני. ליסה אינה מתכוונת לעצור בשביל אף אחד, היא סימנה מטרה לתת לעולם השבבים שיעור

שלא ישכח בהסטוריה. מבחינתה המתחרה שלה זו היא עצמה.

אגב יש שמועות על דרמה סנסציונית פורצת דרך בתחום , שהולך להביא את כל החוכמה שלהם מריזן

לעולם ה- GPU. חלוקת המעבד לכמה die מופרדים, כדי לשפר עלויות יצור ולהרים סקלאביליות. 

*כדאי לג'נסן להתחיל וללמוד מה הם עשו ב- RDNA2 ושיהיה מוכן לבאות. שלא יתפס חלילה עם המכנסיים למטה

כמו אינטל. כי מאז דור 1000 של 2016 נראה שהם קצת הורידו רגל מהגז ונתנו ל- הזדמנות לחזור.

התעסקו יותר ב PR ופחות בשיפורים ארכיטקטוניים.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

בזכותך נלמד גם עברית בפורום, גוון מבורך 👍

דרך טובה ללמוד את המילה "אדרבא" היא בבדיחה הבאה:

יוסי: המורה אם היו קוראים לך מינה הייתי ממיין אותך.

מורה: אבל קוראים לי זינה

יוסי: אדרבא ואדרבא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר התחלנו להזכיר ולדבר על Zen4, אז זה מתחיל להתבשל כמו שאומרים.

ככל הנראה יספקו שוב פעם קפיצת מדרגה משמעותית בביצועים:

https://www.tweaktown.com/news/76162/amd-talks-zen-4-cpus-after-3-stomps-all-over-intels-best/index.html

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...