ZEN3 - המידע הכי אחרון וטרי שיש - עמוד 20 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ZEN3 - המידע הכי אחרון וטרי שיש

nec_000
 Share

Recommended Posts

למשחקי מחשב נכון לנובמבר 2020 אין שום הבדל מורגש, ובקושי יש בכלל הבדל מדיד, בין 5600/5800/5900/5950.

לא דרופים ולא נעליים.  ויש שכבר שמדדו אותם כולם כמובן. בכוונת מכוון שמתי את המבחן של 720P, כדי להבטיח לאחרון

הספקנים, שלא כרטיס המסך הוא זה שמגביל פה את התוצאות שנמדדו. התוצאות חדות וברורות:

relative-performance-games-1280-720.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם נגדילה ונבקש לראות את התוצאות כמו שהן במציאות המעשית, קרי כשמגדירים עומס גראפי הולם במשחק,

ומן הסתם אף לא קונה מחשב ובכוונה שם הגדרות גראפיות קקה ורזולוציה נמוכה, אלא שם הגדרות איכות תמונה טובה, 

או אז העומס ממילא מושת על הכרטיס הגראפי ולא על המעבד, ואז נוצר מצב, שאפשר עבור גיימינג להשתמש

בפלטפורמת מעבד אפילו הרבה יותר חלשה מ- 5600x מבלי להפסיד מאומה.

הגרף הבא מתאר מה קורה למשחק כאשר מי שמכתיב את הביצועים הוא כרטיס המסך ולא המעבד, כמו שזה מה שבפועל קורה.

מעבר מהיר על הגרף יוכל ללמדנו, שגם מעבד ישן במונחים של היום עדיין יספק את הסחורה ואפילו יפה מאד:

relative-performance-games-38410-2160.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כלל ידוע. לגיימינג בתקציב מוגבל, מוטב לחסוך במעבד ולקנות את המעבד חלש יותר שיעשה את העבודה ואת הכסף שנחסך להשקיע בכרטיס הגרפי. ביצועי הגיימינג יהיו עדיפים בזכות הכרטיס הגרפי.

(למשל עם -ים ישנים A10 לעומת i7 + הכרטיס המובנה במעבד, ה-A10 היה הרבה יותר חלש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דברו על זה ברשת,

כנראה מי מבין הסוקרים שהריצו בדיקה עם מהירות ו- infinity fabric איטי, קבלו בגיימינג תוצאות נמוכות יותר.

סוקרים שהשכילו לשים זכרונות עם תזמונים טובים, חלקם אפילו סדרו את היחסי ריצה תדר על 1:1 מהירות 4000

ומהירות bus על 2000, אלו קבלו תוצאות טובות יותר שמראות את היתרון של ריזן 5000 פורץ קדימה.

זה כנראה (כרגע) ההערכה מדוע TPU פיספס (ולא רק הוא אגב).

אך זה עדיין אינו משנה את התמונה, כי עם או בלי האופטימיזציה המוזכרת, זה פלוס מינוס אחוזים בודדים לכאן או לשם

anyway, ולא משהו שמשנה את התובנה. לעולם CPU השפעתו במשחקים משנים ושולית, כל עוד יש מספיק ליבות

כמובן. קרי גם 4 ליבות עם HT מודרני, יהיה בכל המשחקים indistinguishable ממעבד צמרת. בכל המצבים המעבד

הוא זה שממתין ל- GPU לסיים לחשב את התמונה, ולא להפך. מה שכתב בור ועם הספר גם כמה פוסטים מעלה.

עכשיו,

גם אם min FPS יורד מ- 130 נגיד ל- 100 בגלל שירדנו ממעבד מיליון ליבות לכולה 4, זה עדיין, רק משהו שרואים

בבנצ'ומטר ולא מסוגלים לחוש בו בחושים אנושיים. שכן לא ניתן להבדיל ב 130 ל- 100 average FPS, לא כל שכן

כשזה מינ' FPS, אירוע שמתרחש לאלפית השניה, קרי מרווח בדיד בין איזה שתי תמונות עוקבות היכן שהוא על רצף של

רבבות שכאלו.

כואב לי הלב שהרשת מלאה בכל כך הרבה מלל סקירות ומבחנים ומה לא, כשכולן נוגעות ברחוף עדין על התחום,

ואף אחת איננה צוללת מספיק לעומק במה שבאמת חשוב:

? can you feel the difference with your own eyes and sensors.

שיעשו קצת מבחנים כאלו בצורה בוגרת ואחראית, הרשת תתחיל להראות אחרת. אלא שאז אני חושש שאמת מסוימת

תצא לאור, היצרנים שמתפרנסים מלדחוף חומרה חדשה, יהיו קצת בבעיה לשכנע ולמכור עוד ועוד שפורים אפסיים

שצריך מקרוסקופ בכדי להבחין בהן בכלי מדידה וניטור דיגיטאלי, כאשר חושים אנושיים אינם רגישים לכאלו שינויים קטנים.

העניין הוא, כשאין כסף אין אינטרס, זו הסיבה שלא מדברים על הנושא כמו שצריך.

וכשיש כסף, קרי אינטרס למכור,  לא מפליא הכיצד זה שיש אינספור כתבות שידאגו להזכיר זאת לצופה. 

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

image.png.0975caaf72bf5cf55c77e7b44d115857.png

הליבה הכי איטית אצלי מגיע ל-4750 והמהירות עוברות את ה-5GHZ. מטורף :)

שאפו. :)

איזה אוברקלוקרים מרשימים הרייזנים החדשים. 

יש לי 3900X ואני בקושי סוחב אותו ל-4.4GhZ all cores.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שיצא בינתיים התרשמתי בטירוף. ראיתי אנשים שעושים מקס כמעט לכל הליבות ל-5.0GhZ, אני בטוח שעוד כמה יזכו בלוטו הסיליקון וימקססו את כולן מבלי לחפש קירורים לא קונבנציונליים מתישהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiiram

שאפו. :)

איזה אוברקלוקרים מרשימים הרייזנים החדשים. 

יש לי 3900X ואני בקושי סוחב אותו ל-4.4GhZ all cores.

זה לא ... זה factory defaults בביוס למעט ה-XMP לזיכרון. עוד לא התחלתי לשחק עם זה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...