ZEN3 - המידע הכי אחרון וטרי שיש - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ZEN3 - המידע הכי אחרון וטרי שיש

nec_000
 Share

Recommended Posts

@nec_000

דיברתי על הIO. משום מה התגובה שלך נמחקה ואני לא רואה אותה.

הם מחויבים לGF לא יהיה מזעור וגם אין סיבה. גם GF עובדים על 12nm+ שאמור להיות יעיל משמעותית.

לא מאמין שנראה 24 ליבות. כשאין תחרות אין מוטיבציה לשחרר כזה מעבד. זה שמור לTR4.

נערך על-ידי st379
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך למה שנאמר פה בתחילת הדיון, לדעתי לא סביר ש יעלו מחירים משמעותית במעבדים החדשים, גם אם "הם יכולים" וגם אם יהיו להם ביצועים טובים יותר מ 10900K .

הסיבה היא, שלא מעט מופיעה בכתבות שונות, היא שאינטל הרבה יותר זמן בשוק, והרבה יותר יציבה ואמינה, תוסיפו לזה שיש אנשים וחברות שפשוט לא מוכנים לעבור ל עם השרתים הרבים שיש להם ולא מוכנים לקחת שביב של סיכון במעבר לחברה חדשה ודור חדש.

לכן לדעתי נשאר עם אותה מחירים, תיכף נראה אם זה נכון או לא  :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעריך אפשרות לעליה מסוימת במחיר. אולי לא לתקרה... אבל איפה שהוא למקום טוב באמצע.

קשה לי לראותם משחררים את ה- 8 ליבות ב- 329$, ועל כן הייתי מעריך שהם יעלו אותו ל- 399$.

מחיר שמחד יגלם את העליה הביצועית של המוצר והיותו מוביל השוק, המחיר צריך להראות את זה,

ומצד שני, לא חזירות. אלא איפה שהוא מקום טוב באמצע שיתקבל בהבנה על ידי הקהילה.

את ה- 12 ליבות, אם לא 499$ כמו בסבב הקודם, אז 599$ יראה כרגע כמשהו גם כן - מקום טוב באמצע.

לא חזירות, אבל לא מחיר רצפה.

להלן ההימור שלי איפה:

Ryzen 5800X במחיר 399$

Ryzen 5900X במחיר 599$

בואו נראה האם הימרתי נכון או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צופים 200 אלף באירוע live. חמישית מיליון. מכובד.
שפור מטאורתי של 19% ב- IPC. קרי השפור פר קלוק.

בנוסף שפור נצילות לחשמל מגודל עד 24%...

28% שפור במשחק shadow of the כדוגמא, מטה פירוט ליותר משחקים בתמונה

**אינטל עושים במכנסיים זה understatement נראה לי כרגע

משיקים במכה אחת את הכל:

5950X במחיר 799$

5900X במחיר 549$

5800X במחיר 449$

5600X במחיר 299$

זמינות המעבדים החל מיום 5.11.2020

image.thumb.png.c62891b62d5dafb54e1be3ca44cc2d4b.png

image.png.d2042a034375ebbefcb76130c036138b.png

image.png.d6661fc891668a12f006e0e019013f26.png

image.thumb.png.fba2841845b16c16f75fb992ebb06c9a.png

image.png.6ce61aa7eee616077be029d5519dbfdb.png

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סכום,

העלאנו לחברים שפה את המידע ב- live, מה שנקרא ב- real time. למי שלא צפה באותה עת.

קבלנו בפורום הכי מוקדם שאפשר בנושא זה.

AMD עשו את זה קצר ותחליטי, כשאתה לא משאיר פירורים לתחרות, אתה יכול לחתוך ישר ולעניין

אין צורך לברבר. ראינו הצגה ברורה של הרוב שכבר ידענו מבחינה טכנית, עם כמה תיקונים קלים.

מבחינה ביצועית במה שמעניין חובבי מחשב PC בבית וגיימרים, היום מובילים בעולם כמו שזה נראה

בלי יותר מדי ספקות. בכל מה שקשור לפרודוקטיביות היו מובילים לפני כן כבר, אז עכשיו ברחו לתחרות לגמרי.

המחירים קצת יותר גבוהים מאשתקד בכ- 50-100$ למעבד מה שהיה צפוי, אבל לא חזירות בכלל,

דווקא תמחרו בצורה כזו, שמועדדת לרכוש את המעבדים עם היותר ליבות, ולא את המעבדים הנמוכים

בליין שזה חידוש - זוהי תמורה שולית עולה ולא פוחתת. מחשבה מעניינת ללא ספק ...

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, שום דבר לא מפתיע המעבדים חזקים בדיוק במידה שכולם ציפו והמחירים בהתאם.

AMD משחקת אותה ומקפיצה מחירים , בסוף עוד תוריד מחיר ונתחיל להמליץ עליהם כי הם יתנו תמורה יותר טובה למחיר.

למעשה 5600X ב 300$ ? פיתאום i5 נראה מעבד לגיטימי ורלוונטי.

מקווה שזה זמני עד שיגמרו המלאים של ZEN2 או שיש להם עוד SKU בתוכניות כמו שהיה בדור הקודם למשל 5600 (בלי ה X) או 5700.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתוח:

בתמחור כזה, מעבדי ה- 8 ליבות 5800X אינם כדאיים הסבב הזה.  עושה כאילו רושם, ש- לא מעוניינת כל כך למכור אותם.

הם מאד יקרים, פותחים פער מחד גדול מדי ממעבדי ה - 6 ליבות, מצריכים תוספת של 50% למחיר תמורת רק 33% תוספת ליבות,

ונמצאים בפער קטן מדי ממעבדי ה- 12 ליבות. ה- 12 מצריכים תוספת של 22% במחיר אבל בשביל קבלת 50% עוד לבות. 

על פניו להערכתי אלו לא יקבלו המלצה חמה לקנותם מצד הסוקרים שיעלו סקירות בחודש הקרוב.

הם ימליצו, או שתקנו 6 לבות (גם כן במחיר לא מזהיר אבל זה מה יש) ב- 300$ סדר גודל, או שאם כבר,

תעלו ישר ל 12 ליבות ב- 550$. בבחינת, הכל או כלום.

די ברור שאם תומחר המעבד הזה ב- 300$ הוא מישיר מבט ל 10600k שעולה אותו הדבר, והוא כנראה טוב ממנו בגיימינג ובפוטושופ,

זה מה שאני מבין מזה. אחרת לא היו מתמחרים אותו כל כך גבוה.

מה זה אומר מבחינת אינטל:

זה אומר שהיא עתה בתפקיד של פעם, היא ה- underdog שיצטרך לשכנע לקנות ממנה, בגלל ה- value שהיא מציע,

קרי בגלל המחיר.

איך שגלגל מתהפך לו. וזה הלקח לכולנו לזכור, החיים זה גלגל שמסתובב - פעם אתה למעלה ופעם אתה למטה.

אז היום תורה של להיות למעלה ומגיעה להם מכל הלב - קרעו את התחת 5 שנים, נרדמה בשמירה, והם עקפו אותם בסבוב.

ייללא... איפה כל המעבדים שעפים עכשיו ללחות יד 2...  ?

אני מחכה למצוא איזו מציאה שתצדיק לי את השדרוג מעל ה- 2600k. למרות שהוא עדיין בועט נהדר ולא חסר (לי) כלום.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, ככל שאני חושב על זה, מוזר לי:

הפער בן ה- 6 לבות ב- 300$ דגם 5600, ל- 8 לבות ב- 450$ דגם 5800.

זהו פער גדול מדי. וגם חסר שם מעבד אחד בליין. 5700.

לכן מאד נראה לי, שמתכוונים בהמשך, אחרי שהרעש סביב ההשקה יגמר ועוצמת החגיגיה תתמוסס לה לאיטה,

בכדי לתת בוסט חוזר ולהזריק אויר למכירות, יוציאו את 5700, שיהיה 8 לבות עם 100mhz פחות תדר ומחיר שפוי יותר.

משהו שמה באמצע בין 300 ל- 450 דולר. אהמר על 469$ משהו כזה - מספר יפה.

אם הערכתי נכונה, השאלה רק מתי יוציאו אותו. מאד נרצה שמהר אבל זה לא תלוי בנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

מה זה אומר מבחינת אינטל:

זה אומר שהיא עתה בתפקיד AMD של פעם, היא ה- underdog שיצטרך לשכנע לקנות ממנה, בגלל ה- value שהיא מציע,

קרי בגלל המחיר.

העניין הוא שאני לא בטוח שנראה כל כך מהר הורדת מחירים מצד .

נכון להיום היא כבר מתקשה לעמוד בביקושים ויש לה שחודשים אחרי עדין הושקו רק על הנייר.

בשוק הביתי כבר ניצחה אותם בסיבוב הקודם , נראה לי שרוב הביקושים לשולחנים של אינטל מגיעים משוק OEM ובשוק הזה לא משנה כמה המעבד של הוא יותר טוב , תמשיך לשלוט שם ביד רמה.

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

למעשה 5600X ב 300$ ? פיתאום i5 נראה מעבד לגיטימי ורלוונטי.

במחיר שכזה, אכן, ה- 10400f ב- 150$ נראה רלוונטי מתמיד. כי הוא עולה חצי מה 5600X.

ושאף אחד לא ישלה עצמו לחשוב, שבגיימינג, הוא באמת יציב פשרה כלשהי בעומס החישובי

שמשחקים מציגים כיום ב- 2020. גם לא ב- BF5 במולטי פלייר. הכותר הזה עם 6 לבות 12 טרדים

קיבל כל מה שהוא רוצה ועם עודף. והוא מייצג את ה- case הכי כבד עבור CCU בגיימינג.

יתרה על כך, ממילא תמיד העומס במשחקים נופל על המאיץ מסך, תמיד. מגדירים כך שה- load עליו 100%.

אז מה זה משנה שעל הנייר ה- 5600X נגיד יביא עוד 20-30% FPS בהגדרות לא ראליות של 720P LOW. 

אף אחד לא משחק ככה ושלא ישקרו לכם. זה רק סוקרים שבאים להציג פואנטה עושים.

אין להצגה הזו שום תכלית ממשית. זו הונאה לשמה.

אז האם בשביל הבדל כזה, שבפרקטיקה לא קיים, קרי אותם 20-30% FPS תאורטיים ש- 5600X יביא מעל 10400f,

שווה לשלם פי 2 על המעבד ?    לא נראה לי.

רק מי שממש יצטרך את התוספת הפרודוקטיבית מהמעבד 5600X, כי יש לו עומסים אמיתיים ביישומים שהוא מפעיל

אותם בשגרה, יהיה כדאי לו לשקול, לשלם על מעבד זה כפול מה- six core value של המוכר בשם 10400f.

שהוא כרגע מסתמן אחד המעבדים הכי ראויים לרכישה ולהמלצה.

*מי שלא עקב, ה- 3600 נסק ל- 200$ כבר מזמן, מה שהוציא אותו מנקודת balance.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...