מחשב חדש, לפעמים נדלק לפעמים לא. במעבדה אומרים "הכל תקין". - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש, לפעמים נדלק לפעמים לא. במעבדה אומרים "הכל תקין".

harel1981
 Share

Recommended Posts

שלום חברים.
קניתי מחשב חדש לפני כחודשיים דרך KSP.
כשבועיים לאחר שהכל עבד תקין, בוקר אחד המחשב לא נדלק(נורה דולקת ע"ג לוח האם).
ניסית לפרוק מתח ולהמתין כחצי שעה - לא עזר.

לקחתי את המחשב למעבדה של KSP, ואצלם הוא נדלק במקום.
חזרתי הביתה - לא נדלק.
חיכיתי לבוקר למחרת לראות אם ידלק - לא נדלק.

חזרתי לסניף, גם שם לא נדלק.
המחשב היה אצלם כ10 ימים כשבזמן הזה נשלחו המעבד ולוח האם למעבדה הראשית לבדיקה(וביתר הזמן אין לי מושג מה נעשה).
לאחר 10 ימים וטלפונים רבים והתכתבויות שאין לי מענה... מתקשרים להודיע לי ש"המחשב תקין ואין בעיה ואפשר לאסוף אותו".

שאלתי את הנציג בסניף "אם הוא תקין, מה הוא עשה אצלכם 10 ימים?" 
"עשינו כל מיני בדיקות ואין תקלה. כנראה בעיה בחשמל אצלך בבית"

חזרתי הביתה, המחשב נדלק ועבד רגיל כמה שבועות.
אתמול בבוקר לא נדלק.
לקחתי את המחשב מיד לסניף ואצלם הוא נדלק.
הוא התעסק קצת וכששאלתי אותו מה הוא עשה, ענה "שמתי בידוד בין לוח האם למארז. בגדול הבעיה היא שיש חשמל סטטי".
חזרתי הביתה - נדלק.

תכננתי להשאיר את המחשב דלוק עד לאחרי החג כדי שלפחות בחג ישרת אותי במידה והבעיה עדיין קיימת.
אז הלכתי לישון כשהמחשב דלוק. בבוקר היה כבוי ולא נדלק. אני משער בגלל שלא ביטלתי את "מצב השינה".

נכון לכרגע, אחרי כשעה וחצי ניסית לחבר שוב(בשקע במטבח) - לא נדלק.

* עם רכישת המחשב, רכשתי גם "מגן ברקים". אחרי שלא נדלק פעם ראשונה החזרתי להם אותו.
* אחרי הפעם השלישית(אתמול) החלפתי את כבל החשמל של המחשב, את המפצל בקיר(אחד של הטלוויזיה ואחד של המחשב) והחלפתי את המפצל עם הכבל המאריך של המחשב(והציוד הנלווה).
* ניסיתי לחבר את המחשב בכל החדרים בבית. כולל סלון \ מטבח, חדר אוכל.
* בנוגע למתח החשמל בדירה, לפני רכישת המחשב, באותה נקודה עבד מחשב אחר כמה שנים טובות ללא בעיה. בסלון יש עוד מחשב שעובד ללא בעיה.
כרגע אני עובד עם לפטופ(מחובר קבוע לחשמל) באותה נקודה בחדר.

מה ניתן לעשות במצב כזה? המחשב חדש. במעבדה לא מספיק מקצועיים להגיד לי מה הבעיה ולכן אין לי אפשרות גם להפעיל ביטוח על אחד הרכיבים.
לבטל את העסקה אני כבר לא יכול.
בבקשה מישהו שיכול לעזור....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

תקשיב, אני חושד בספק כוח על אף שהספק ממותג מאוד חזק בתחום.

הדגם "antec vp700p plus" ידוע שיש לו מסילת 12V לא הכי יציבה במאמץ.

אני מציע קודם לנסות להשיג זמנית ספק איכותי של 500~650W, לחבר את הספק האחר למערכת לתקופה של חודש...

המערכת שלך לא צורכת יותר מ-500W.

תתחיל מפה ואז נראה מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

תקשיב, אני חושד בספק כוח על אף שהספק ממותג מאוד חזק בתחום.

הדגם "antec vp700p plus" ידוע שיש לו מסילת 12V לא הכי יציבה במאמץ.

אני מציע קודם לנסות להשיג זמנית ספק איכותי של 500~650W, לחבר את הספק האחר למערכת לתקופה של חודש...

המערכת שלך לא צורכת יותר מ-500W.

תתחיל מפה ואז נראה מה קורה.

יש לי ספק 500 תקין(בתקווה) מהמחשב הקודם. אני לא מבין גדול בחומרה, כך שאני חושש שההחלפה תגרום לאיזה נזק שיפגע באחריות.
ומצד שני בחנות לא מוכנים להחליף ספק כי לטענתם ''הכל תקין \ לא מוצאים מה הבעיה''. אני רק מזכיר ש"הכל תקין" אע"פ שהמחשב 'בילה' במעבדה שלהם 10 ימים.

האם יש מקום לחשש להחליף ספק בעצמי(בעזרת מדריך ביוטיוב)?

נערך על-ידי harel1981
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בעיה להחליף ספק, צלם את החיבורים של הספק הקודם שיהיה לך רפרנס לעבודה...

מבדיקה שעשיתי המערכת שלך היא 450W נטו, ככה שיש לך מספיק מקדם ביטחון עם ספק 500W (בתנאי שמדובר בספק איכותי ממותג).

אם תצתרך עזרה, תכתוב לי לפרטי אנסה לעזור לך.

נערך על-ידי urib
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שאני נתקל בשירות מקרטע אני מתחיל לחשוש  ולכן  אם המחשב הורכב בחנות, לא הייתי רץ להחליף ספק לבד בגלל החשש שהם יבואו אליך בטענות . אולי כדאי לבקש מהם שירכיבו .

למען הסדר הטוב, אני מניח שכאשר המחשב אינו נדלק אתה מנתק את ספק הכח מהכבל ל 10 דקות בערך ולאחר מכן מחבר ומנסה להדליק מחדש .

אל תפסול משהו מטופש כמו כפתור הדלקה או כפתור ריסט (  את זה  אני חושב שאתה כן יכול לנתק לבד ) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

ברגע שאני נתקל בשירות מקרטע אני מתחיל לחשוש  ולכן  אם המחשב הורכב בחנות, לא הייתי רץ להחליף ספק לבד בגלל החשש שהם יבואו אליך בטענות . אולי כדאי לבקש מהם שירכיבו .

הבעיה שלטענתם אין תקלה.

למען הסדר הטוב, אני מניח שכאשר המחשב אינו נדלק אתה מנתק את ספק הכח מהכבל ל 10 דקות בערך ולאחר מכן מחבר ומנסה להדליק מחדש .

- כן. עכשיו ניסיתי אחרי 4 שעות מהניסיון הקודם ואחרי 5 שעות סה"כ ולא נדלק.

אל תפסול משהו מטופש כמו כפתור הדלקה או כפתור ריסט (  את זה  אני חושב שאתה כן יכול לנתק לבד ) 

- איך יעזור לי לנתק כפתור הדלקה? ונניח ואנתק את הכבל שלו... איך אדליק את המחשב?
ראיתי באחד הפוסטים שרשמו לקצר עם מברג בין שני הפינים. אני חושש להתעסק עם זה. מה גם שאצלי מכפתור ההדלקה יוצאים אל הלוח 4 פינים(2+2)

ציטוט של urib

לא בעיה להחליף ספק, צלם את החיבורים של הספק הקודם שיהיה לך רפרנס לעבודה...

מבדיקה שעשיתי המערכת שלך היא 450W נטו, ככה שיש לך מספיק מקדם ביטחון עם ספק 500W (בתנאי שמדובר בספק איכותי ממותג).

אם תצתרך עזרה, תכתוב לי לפרטי אנסה לעזור לך.

תודה.
ספק כוח:  Seasonic S12II-520 80+ Bronze 520W

במחשב הישן הספק גלוי ומהצמה שיוצאת מהספק ניתן לראות פחות או יותר לאן כל חיבור הולך.
במחשב החדש הכל מכוסה במכסים, כפולים. נראה לי קצת פרויקט לפתוח אותם ואז לעקוב אחרי כל חיבור... 

2.jpg

נערך על-ידי harel1981
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

יש לך חבר או מכר שמבין במחשבים שיכול לעזור לך?

ציטוט של yoavke

.

עדכון:
בכל הפעמים שניסיתי להדליק את המחשב ולא הייתה תגובה, תמיד הוצאתי את כבל החשמל מהשקע ומהמחשב. ומחבר שוב בניסיון הבא לאחר כמה שעות ואז כשלא נדלק מנתק שוב.

לפני כשעה חיברתי את המחשב בשקע אחר בחדר, לחצתי הפעלה ושוב לא נדלק. הפעם השארתי אותו כפי שהוא מבלי לנתק או ללחוץ שוב על הפעלה. עכשיו כשבאתי לצאת מהחדר אני רואה אותו דלוק.
ניתקתי, העברתי למיקום שלו בחדר והוא נדלק.

*רק אציין שהפעם בניגוד לפעמים הקודמות ניתקתי לפני את הסוללה לכמה דקות. זה לא ממש עזר בתקלות הקודמות שגם בהן ניתקתי את הסוללה. אבל בפעמים הקודמות לא לחצתי הדלקה והשארתי אותו מחובר אע"פ שלא הגיב.

מה הקטע? למה הוא לא הגיב ואח"כ אני מוצא אותו דלוק?
מן הסתם אני משער שמחר או עוד שבוע שוב לא יידלק... אבל מה זה אומר בעצם שהוא נדלק אחרי השהייה של לחיצת ההפעלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

בדוק אם גירסת הביוס הינה הגירסה האחרונה ולא תעדכן ->

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-B450M-A/HelpDesk_BIOS/

איך בודקים איזו יש לי והאם היא הכי עדכנית?
* אציין שכשקיבלתי את המחשב, עשיתי עדכון רק לכרטיס המסך. אין לי מושג לגבי שאר החומרה, אם בהרכבה מעדכנים או שזה אוטו' מתעדכן וכו'.

ציטוט של redrastaman

תנסה לעשות בייפאס למתג הדלקה וכיבוי של המארז 

כפתור הדלקה או כפתור ריסט ... הייתה לי בדיוק אותה בעייה אחרי שהחליפו לוח אם זכרונות ספק

בסוף התקלה היית בכפתור 

איך עושים זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של harel1981

איך בודקים איזו יש לי והאם היא הכי עדכנית?
* אציין שכשקיבלתי את המחשב, עשיתי עדכון רק לכרטיס המסך. אין לי מושג לגבי שאר החומרה, אם בהרכבה מעדכנים או שזה אוטו' מתעדכן וכו'.

להכנס לביוס בעת הדלקת המחשב (שימוש במקש DEL) ולראות איזו גירסת ביוס מותקנת - תמונה להמחשה.

היה ואם יש הבדל בגירסת הביוס והינך חושש לעדכן - פנה למוכר לביצוע העדכון.

תמונה.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...