נייח למשחקים, כבר יש rtx 3080. נשאר 5000 ש"ח לשאר המפרט. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייח למשחקים, כבר יש rtx 3080. נשאר 5000 ש"ח לשאר המפרט.

nitzanj
 Share

Recommended Posts

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? 

התקציב הוא כ-8000 ש"ח, 3100 מתוך זה הלכו על כרטיס מסך, נשאר כמעט 5000. אפשר לחרוג טיפה אם יש הצדקה.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

100% משחקים. מסך 1440P 144hz, ככל הנראה או לכל הפחות compatible (המסך עוד לא נרכש, בימים הקרובים יוזמן).

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

כאמור, ה-3080 הנ"ל.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

לא ממש חשוב.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

מחשב גדול שיהיה נוח לבנות ושיהיה קר. מארז עם חלון, צריך . לא בהגזמה, אבל צריך.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

ללא , ללא הרכבה

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אוהב את פלונטר אבל אם יש סיבה לקנות במקום אחר אין בעיה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)?

ברגע שהמפרט יהיה סגור אני מזמין, בימים הקרובים.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)?

לא.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

אם אפשר שעוד 3-4 שנים נעדכן GPU ונוסיף קצת והמחשב יחזיק עוד שנתיים נניח - סבבה.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אין צורך בהרבה אחסון, מעדיף SSD אחד של טרהבייט מאשר פחות מזה ולהשלים בכונן מכני. הספק צריך להיות 750 אם הולכים לפי ההמלצות של

לא מתוכנן OC אבל עוד שנה שנתיים יכול להיות שהבחור יחליט שזה מעניין אותו. אני אשמח לראות אלטרנטיבות למקרה שהולכים עם משהו עם מכפלה פתוחה ולוח בהתאם (ולחילופין, אם מוותרים על זה, מה מרוויחים במקום באותו תקציב?).

מפרט התחלתי כנקודת מוצא מפלונטר:

CPU - Intel i5-10600KF
MOBO - TUF--Z490-PLUS-WIFI][b]TUF---PLUS-WIFI
RAM - CMK16GX4M2B3200C16][b]CMK16GX4M2B3200C16 - 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 - Black - Vengeance® LPX Series
CASE - Coolermaster - MasterBox Lite 5 With Remote - Front 3x120mm RGB/Rear 1x120mm Black
PSU - - 750W 80 PLUS® Gold RMx Series™ RM750x V2 - Black — Fully Modular PSU
CPU COOLER - NH-U12S-CHROMAX-BLACK 120mm CPU Cooler
SSD  -  1024GB (1TB) 970 EVO Plus M.2 NVMe

עולה אצלם כ-4600 ש"ח. אני אשמח לשמוע מה לא בסדר בחלקים, מה חסר, מה לא מאוזן וכו'. 

תודה רבה!

נערך על-ידי nitzanj
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה הייתי הולך על i710700

דגם כלשהו.

יש לו עוד 2 ליבות, בתוספת קטנה מעבד ללא .

בתוספת של 500 ש"ח מעבד עם מכפלה פתוחה.

נכון ש6 ליבות זה מספיק באופן כללי ויש משחקים שi5 עם יעקפו i7 בלי , בתקציב הזה זה מתבקש לדעתי.

למשל משחקי BF מולטי מנצלים את כל הליבות.

ניתן לחסוך קצת וללכת על רייזן, נטו למשחקים הוא באחוזים בודדים אחרי מעבד מקביל.

נערך על-ידי none77
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

המפרט נראה מצוין.
ומזל טוב על הקניה של כרטיס המסך, ממש אחד מברי המזל.
וסתם מסקרנות איפה קנית את כרטיס המסך? newegg?

הצלחתי להזמין מאמזון גרמניה אבל עד שאני לא אראה 'נשלח' במייל אני לא היה רגוע שזה באמת קורה.

יש שמועות לכאן ולכאן ויש מצב שזה יתבטל ואז כל הקניה פה תידחה. אמור להשלח ביום שני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Azam

בתור מישהו עם שימוש ותקציב זהה, הייתם ממליצים לחכות לאוקטובר/נובמבר ל-Zen 3 אם הקנייה לא דחופה?

גם מבחינת מעבד וגם מבחינת כרטיס מסך , הזמן הנכון לרכישה היא כאשר הסחורה נמצאת על המדפים בלי בעיות אספקה ועדיף אם יש בשוק תחרות.

אז גם כרטיס מסך עדיף לקנות לאחר שAMD יוציאו לשוק את המוצרים שלהם, אפילו אם אתה נעול ב200% על .  

1+  לגבי 10700KF , אולי אפשר לחפש לוח פחות יקר אם התקציב לא גמיש 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה לא זמן אידיאלי לקנות מחשב, חודשיים שלושה קדימה יהיה יותר קל. אבל יש לי דד ליין צפוף יחסית. מצד שני, אם ה-3080 בסוף יתבטל איכשהו גם אני אחכה...

כמה כדאי להשקיע במעבד? מהבדיקות המעטות שראיתי זה אחוזים בודדים במקרה הטוב ובאמת שהמחשב הזה לא יעשה כלום חוץ ממשחקים.

אם אני אלך על ה-i7 זה יהיה בלי OC ואז באמת אפשר לחסוך קצת על הלוח. שווה להתפשר על הצ'יפסט? לרדת מה- אם לא יהיה שום oc? הדבר הכי קריטי לי זה אמינות, ואחרי זה ופיצ'רים שייתנו קצת שקט שנים קדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קונה מחשב עכשיו והעכשיו יותר חשוב מהעתיד  .

לטעמי עכשיו מעבד i5-10600k עם OC עדיף על פני i7 ללא OC.

בראיה לעתיד אני מעריך שהמשחקים הכבדים שיגיעו בהמשך כן יוכלו להנות יותר מהליבות הנוספות של ה i7.

אני לא מציע לוותר על ה Z ועל יכולת ה OC אלא לבדוק אם יש לוח שעולה פחות מ1000 ש"ח שיכול לתת לך את התמורה שאתה מחפש וכך אולי לחסוך מעט על מנת שתוכל לרכוש מעבד i7K  או שפשוט תגדיל את התקציב.

אבל אם אתה מחפש לשחק על 120הרץ+ , אז מעבד ב OC נראה לי הכרחי . 

פשוט הפרופורציות מרגישות לי מוזר (גם נפח הזכרון אבל זה פחות מהותי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

אתה קונה מחשב עכשיו והעכשיו יותר חשוב מהעתיד  .

לטעמי עכשיו מעבד i5-10600k עם OC עדיף על פני i7 ללא OC.

בראיה לעתיד אני מעריך שהמשחקים הכבדים שיגיעו בהמשך כן יוכלו להנות יותר מהליבות הנוספות של ה i7.

אני לא מציע לוותר על ה Z ועל יכולת ה OC אלא לבדוק אם יש לוח שעולה פחות מ1000 ש"ח שיכול לתת לך את התמורה שאתה מחפש וכך אולי לחסוך מעט על מנת שתוכל לרכוש מעבד i7K  או שפשוט תגדיל את התקציב.

אבל אם אתה מחפש לשחק על 120הרץ+ , אז מעבד ב OC נראה לי הכרחי . 

פשוט הפרופורציות מרגישות לי מוזר (גם נפח הזכרון אבל זה פחות מהותי )

המפרט לא לגמרי מאוזן בגלל ה-3080, גם לדעתי - הכרטיס שאמור להיות כאן מבחינת התקציב הוא 3070. אבל הבר מצווה כבר שבוע הבא.

ברור לי שאם אני לא עושה את זה עכשיו עם 3080 אני מחכה לפחות חודשיים - וכנראה יותר - עד שאני בונה מחשב עם 3070.

ומצד שני, ה-3080 גוזל מהתקציב קצת יותר ממה שהוקצה בהתחלה לכרטיס מסך וגם מחייב ספק יותר רציני... בגלל זה מצד אחד אני רוצה לחסוך, מצד שני אני לא רוצה לחסוך איפה שבאמת לא כדאי. 

זכרון - 16 גיגה כמעט תמיד מספיק, ולעומת דברים אחרים נורא קל לשדרג עוד שנה-שנתיים אם יורגש צוואר בקבוק. גם מבחינת מהירות הלכתי על משהו בסיסי כי מכל מה שקראתי והתנסיתי בעצמי אין הצדקה להוציא עוד מאות שקלים על מהיר (לפחות לא עם אינטל).

גם לגבי המארז אני לא ממש שלם - מרגיש לי קצת זול אבל הוא נראה מספיק טוב ואמור להספיק לשימושים.

המעבד זה עיקר השאלה בשבילי. אני אנסה לבדוק אם אני יכול לקחת i7 (לא K) ולחסוך קצת בלוח ואולי להשאר פחות או יותר בתקציב. OC זה תוספת נחמדה אבל זה פחות משמעותי ואני לא אהיה בסביבה כדי לעזור כל הזמן, ככה שאני בכל מקרה לא אכניס אותו לעניין בקרוב. נראה שאפשר לוותר לגמרי וזהו.

ועם כל זה, יש עדיין סיכוי לא רע שהכרטיס לא באמת יגיע (יש אנשים שדיווחו על ביטולים, יש אנשים שקיבלו הודעות באתר שהייתה טעות בתאריך אספקה, ויש אנשים שאמרו להם מפורשות שהכרטיס כבר נשלח אליהם. לא ברור באיזה קטגוריה אני נופל) - ואם הוא לא מגיע אז כנראה שכבר נחכה עד ה-3070, והדור הבא של והכל יהיה שונה לגמרי... והילד יחכה בסבלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i7 לא מומהר יותר גרוע מI5 מומהר ואם אתה לוקח לוח זול יותר(לא Z) המהירות של הזיכרון גם מוגבלת מלאכותית על ידי מה שיוריד את הביצועים עוד.
אם אתה רוצה לקחת 8 ליבות כדי להיות בטוח אתה יכול לקחת R7 3700X שייתן לך קצת פחות ביצועים כרגע, אבל אחריי היציאה של הקונסולות עם ה8 ליבות של יכול להיות שיהיה מהפך עקב אופטימיזציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...