NVIDIA רוכשת את ARM תמורת 40 מיליארד דולר - רשמי! - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

NVIDIA רוכשת את ARM תמורת 40 מיליארד דולר - רשמי!

af db creid
 Share

Recommended Posts

ציטוט של af db creid

נחייה ונראה. בכל מקרה זה לא שARM לא הייתה כאן... לאט לאט היא באמת מחליפה את x86.

זה שאפל נטשה את X86 לטובת לא אומר שכל השוק עובר ל-, עובדה שמיקרוסופט כשלה במהלך הזה.

בנוסף, זרקה את התחום המקצועי שלה לפח אשפה ממזמן... ראה -פרו שקיבל רענון חומרה לאחר 6 שנים.

המניע של אפל כלכלי ושליטה על "גן-סגור", לכן המעבר ל- קל יותר עבורם, את שוק הפרו והגיימינג ממזמן לא מעניין.

אני גם לא רואה מעבדי בשוק תחנות העבודה, לפחות לא כרגע.

חוצמזה אינטל תחזור בגדול! אני לא שוכח את המהפכה שאינטל הביאה עם מעבדי , שיצאו ב-2006 והפכו את אתלון 64 שלי למיותר.

כמובן גם לא תשב בשקט ותמשיך להתפתח. לדעתי הוכיחה יעילות מדהימה בתחום של הקונסולות,

תחשבו לרגע... 500$ שבב שנותן ביצועים כמעט זהים למעבד 3700X+כרטיס 2080/2070, זה הישג מדהים ל-.

לגבי NVIDIA זה היה צפוי שהם זקוקים למעבד משלהם, לא סתם הם העדיפו את היריבה על פני בתחנות DGX A100 שלהם.

דבר אחרון לסיום, אני לא יודע איך מיקרוסופט תתמודד עם מעבד ARM ללא תמיכה לאחור ב-... זאת משאלת מוות עבורה! לפחות מהזווית של הלקוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי,
קח בחשבון אפשרות למערכות הפעלה שאינן מבוססות מקרוסופט.
להערכתי זו כוונת המשורר ברכישת והפיכתה לפלטפורמה שמתאימה (גם) לשרתים.
חלק נכבד מהתחום הפיתוחי למערכות server עובד על ואינו מתקרב למערכות מקרוספוט הידועות באיכותן

הירודה, לא רק ביצועית - אלא גם ובעיקר בשל רגישותה לסייבר, מה שהולך ונעשה משמעותי בעולם של היום עת

נוטל משקל הולך וגדל.

ובחזרה לגבי הרכישה של בהיבט הפיננסי, ראו מה קרה למנייתה של נוידיאה מאז.

בשעתו שתפתי עם החברים אודות השקעתי בחברת נוידיאה, מבוססת ראיה ארוכת טווח - על הכוון שאליו הם הולכים

מבחינה טכנולוגית, כמו גם אמוני בניהול וב- execution שלהם המוכיח עצמו כבר מעל 20 שנה ברציפות. הרכישה

הזו של אינה אלא עוד אבן בניה נוספת בגלגלי הנסיקה של החברה כלפי מעלה. עוד בלוק אחד של נדבח שהם

צריכים כדי להשלים full house טכנולוגי.  אין לי ספק שהם ימשיכו לאסוף חברות בשוק הגלובלי אשר להן יש

השלכה אסטרטגית על עולם המחשוב של המחר כמו לדוגמא שתי הרכישות האחרונות שלה.

אני בהחלט צופה שבתוך כעשור, נוידיאה תהיה החברה הגדולה בעולם בתחום הזה ותשאיר את ו- AMD

מאחור. הרבה מאחור. לצערי מזמן נתקעה בבינוניות מזוויעה (יש ברשותי מידע מבפנים על ידי מי שנמצא שם

ובקשר עימי) ו- היא בעלת פוטנציאל מעניין מאד (המניה משקפת זו), כל עוד ליסה ממשיכה לאחוז בהגה

ההובלה.  לא אתפלה אף אם נוידיאה תמשוך אותה לשורותיה כי היא מטאור שקשה להתעלם ממנו.  קרי אני בהחלט

רואה אפשרות שליסה במעמד סמנכ"לית בכירה וסגניתו של מנכ"ל נוידיאה, כמי שמובילה את חטיבת  פיתוחי ה- CPU

של החברה בעת הזו. יבוא מעניין. תמורת הסכום הנכון וכיסיה של נוידיאה שהן העשירות ביותר בעת הזו, ליסה

תסכים. במיוחד כמי שתסומן כיורשתו הישירה של מנכ"ל נוידאה ליום שיפרוש. הוא מאד ישמח להביאה לכהן לצידו

באמפריה הענקית שהוא בונה, לא רק בשל מה שהיא תביא לנויאיה, אלא גם כדי להוריד אותה מאפשרות של מתחרה

שלו.

נוידיאה תהיה החברה היחידה שהיא מובילה עולמית בארבעת הרגליים - CPU, GPU, , ותקשורת בין שבבית ובין

מערכתית, כאשר שתי המתחרות יחזיקו בקושי שתי רגליים (אינטל / AMD), שכל אחת מהן היא איננה מובילה של

אותן שתי רגליים בכלל.

אינטל ו- עוד יעבדו קשה מאד ויזיעו רבות, על מנת לשרוד אל מול מפלצת ארבעה ראשית שנוידיאה תקים.

ונוידיאה כבר היום היא המובילה העולמית ב- 3 הרגליים מתוך ה- 4: 

היא המובילה העולמית ב- GPU, היא המובילה העולמית ב- , והיא המובילה העולמית בתקשורת (אחרי שרכשה את

מלנוקס).  היא תעשה מ- את מה שצריך כדי להפוך אותה למובילה העולמית בתחום CPU בתוך זמן לא רב, כמו

שהערכתי מעלה, בתוך כעשור. קרי רק עוד רגל אחת נשארה לה כדי להוביל את המרובע.

יש לה כרגע הובלה עולמית ב- 3 מתוך 4 היכולות הנדרשות. משם הדרך לשליטה עולמית ומונופוליזציה קצרה.

מונופליזציה הינה הדרך הכי אפקטיבית מבחינה עסקית להיות הכי רווחי שניתן.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ARM ממש לא צריכה את ניוידיה על מנת להפוך לשחקן דומיננטי בעולם השרתים. החברה כבר מזמן תכננה לשרתים והיא אמורה לשחרר אותם כבר בשנה הבאה. 

הארכיטקטורה שלה חסכונית בחשמל, מה שאומר שהמעבדים שלה גם כמעט ולא מתחממים. זה יחסוך מלא כסף על חשמל ועל קירור לחברות שרתים ואמור לדעתי להמשיך את המגמה של הדחיפה האיטית של מחוץ לתחום.

לגבי , היא הולכת במסלול של . חברה שבעה שהתנוונה מההצלחה שלה וסובלת מניהול כושל.  מהצד השני לא רואים זאת בינתיים בשורת הרווח.

אגב, כמה לקוחות כדוגמאת אמאזון כבר ניצלו את החסכון בחשמל על מנת ליצור מעבדים מטורפים עם 64 ו128 ליבות שמבוססים על ארכיטקטורת והם השתחררו לשימוש כבר השנה.

נערך על-ידי Buck
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של af db creid

ובדיוק לכן לא טוב לנו הרכישה הזו.

אנסה להרחיב את הטעון על מנת שיהיה יותר מדויק:

לא טוב לנו הצרכנים. אבל כן טוב לנו המשקיעים (אלו שמהמרים על הסוס כנראה הנכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתה לי שיחה על הנושא עם כמה חברים היום, משהו מעניין שעלה שם הוא שARM מקבלת סודות מקצועיים מהמתחרות של ומדובר על התכנונים הכי רגישים וסודיים של יחידות העיבוד והמעגלים ויש כאן הסכמי סודיות שהולכים להיות מופרים ויכולים להגיע לבתי משפט. יש כאן הבטים מאוד בעייתיים מבחינה חוקית.

גם אם הרגולטור האמריקני יסכים אולי להעלים עין על מנת לחזק את השליטה של ארה"ב בעולם הטכנולוגי, לא בטוח שהרגולטור האירופאי יסכים. מבחינת זה אפילו ידחוף אותם להשקיע בRISC5 יותר מהמהלכים של טראמפ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...