NVIDIA רוכשת את ARM תמורת 40 מיליארד דולר - רשמי! - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

NVIDIA רוכשת את ARM תמורת 40 מיליארד דולר - רשמי!

af db creid
 Share

Recommended Posts

מה תפקידה של בעולם?

קראתי איפשהו שהם מייצרים למוצרים מסויימים שדורשים כוח עיבוד קטן, מין ניסוח מוזר....

מה בתאכלס הם מייצרים? 

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Architecting a Smarter Word 😉

יש שתי ארכיטקטורות מודרניות בעולם המעבדים: X86 וARM. רוב הדסקטופים והלפטופים הם X86ת והשאר . מעבדי SNAPDARGON, לדוגמא, מבוססי . גם אפל עוברת לARM במקים ולמיקרוסופט יש את WINDOWS ON . מעבדי יותר חזקים אבל הרבה יותר בזבזניים בחשמל ולא ALWAYS CONNECTED אז כנראה שהעתיד הוא בARM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להבנתי, נסיון לתת דריסת רגל בתחום המעבדים CPU, ולהיות חלק ממנו גם. כיום CPU יש לאינטל ול- כאשר לנוידיאה אין.

כנראה שהם רוצים להשתמש בטכנולוגיה שרכשו כדי להכניס רגל בעולם המובייל זה דבר ראשון, שהוא עולם ענק במונחי שוק, וגם לתחום 

השרתים כשלב נוסף. לתת עוד אופציות. יתכן ויבנו מערכות סגורות מוכנות מבוססות כל כולן על נוידיאה, בלי צורך להזדקק לאינטל או .

מהיכרותנו את הנהול האיכותי והאנשים המאד איכותיים שמועסקים בנוידיאה גם, יש להם מה שנקרא proven execution,

יש להניח שהם יצליחו למנף את העסקה למשהו מוצלח בסופו של עניין. שלמו המון כסף על אבל זה המחיר בשביל להכנס לתחום.

נוידיאה אט אט גדלה להיות גורם בעל משקל רציני בתחום העבוד, על הכוונת ללא ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית פחות מפריע העניין הרגולטורי שבעניין.

אני מניח שגם אינטל אם לא ניסתה לקנות את ,

כמו גם .

לא, לא שכחתי את הצדדים האפלים של כלפי הצרכנים,

אבל אני מסתכל גם מחו לגיימינג, ושם, התרומה של נווידיה

היא לא פחות מראויה להערכה רבה. לדעתי לפחות.

נערך על-ידי napoleon45
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לא מעט חברות ישראליות אה לה GSI והבאנה שמשתמשות בארכיטקטורה של ומתחרות ישירות ובעקיפין בניודיה .גם בחו"ל המתחרות שלה בתעשיית הרכב החכם משתמשות בarm.

עבדתי עם כמה וכמה מוצרים של חברות כאלו וכתבתי ופירמוור במוצרי אמבדד ואני מכיר את התחום מבפנים ואני בטוח שהעסקה הזאת הולכת להרעיד את האדמה בכל עולם האמבדד והבינה המלאכותחת, לפי דעתי תוך כמה שנים כמה חברות שמתחרות בה ואין להן את המשאבים לעבור לrisc5 יקרסו.

ניוידיה ידועה כחברה שמעלה מחירים ומנצלת את העמדה המובילה שלה כקרטל בצורה מאוד יעילה (כמו שאתם בוודאי רואים עם כרטיסי המסך שלה), בכל מקרה לא לוקחת מקדם רווח גבוה ומאפשרת ללקוחות  שלה לעשות מה שהם רוצים עם הארכיטקטורה, גם בלי העסקה ניוידיה יכלה לייצר מערכות מלאות עם מעבד מבוסס ארכיטקטורת והיו להם כבר מעבדי מובייל טובים מבוססי עם הTegra. הקנייה לא מאפשרת להם לעשות שום דבר חדש שהם לא עשו מקודם. לא! המהלך הזה הוא מהלך שנועד לחסום את המתחרות ואין בו שום הגיון אחר.

זה מאוד מזכיר לי את מה שקרה עם המודמים הסלולרים של ואפל. בתור מי שיצא לו לכתוב או לתמוך במוצרים של אני יודע שהמודמים שלהם מעט בעייתיים, יש הרבה בעיות בדרייברים ובפירמוור בחומרה שהיא רק טיפלה שונה מהרגיל וקשה לתקן ולהתמודד איתם כי אם אתה מבקש תמיכה ואתה לא לקוח גדול של החברה, לא מי יודע מה אכפת להם, גם אם הם מודים שיש להם באגים.

הסיבה לכך היא שחוץ מהסינים שהיום בגלל טראמפ זו בעיה לעבוד איתם הם פחות או יותר החברה היחידה שאתה יכול לקנות ממנה מודמים סלולריים. גם לאינטל היו עד לא מזמן אחלה מודמים סלולריים והעבודה איתם היתה יותר טובה, אז עכשיו אפל קנו אותם ואף אחד אחר לא יכול להשתמש יותר במודמים של בסלולר וכל מי שמייצר סמארטפון מתחרה נשאר עם מודם של קוואלקום שהרבה יותר קשה לעבוד איתו. כך אפל שכבר עבדה עם קיבלה יתרון עקיף על כל המתחרות למרות שבכל מקרה היא קיבלה מאינטל מודמים גם לפני כן.

זה מה שהולך לקרות לדעתי עם ניוידיה, כרגע ההסכמים עם arm מונעים שינויים חד צדדיים בעסקאות, אבל בדור הבא של המזעור הם יוכלו לעשות מה שהם רוצים. מה ימנע מהם למשל לפתח סלולרים יותר טובים מקוואלקום ולא לאפשר לקוואלקום גישה לדור הבא?

נערך על-ידי Buck
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהם ימנעו גישה, כן חושב שהם יעצבו את הארכיטקטורה בהתאם לצרכים שלהם.

ציטוט של Buck

לפי דעתי תוך כמה שנים כמה חברות שמתחרות בה ואין להן את המשאבים לעבור לrisc יקרסו.

לעבור לRISC? התכוונת CISC? אף אחד לא רוצה לעבור לCISC...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחיה ונראה, אתה בשוק קפיטליסטי שהמטרה בו לעשות כמה שיותר כסף אם ניוידיה תוכל, היא תעשה זאת.

הרגולטור צריך לאסור על העסקה הזאת, זה בערך כמו שמקדונלדס תקנה עכשיו את כל שוק הבשר בארץ.

הכוונה ל
   risc-v
יש לי קולגות שיצא להם לעבוד על קונטרולרים של NXP\Freescale שהיו מבוססים על הארכיטקטורה הזאת.

https://venturebeat.com/2019/12/11/risc-v-grows-globally-as-an-alternative-to-arm-and-its-license-fees/

נערך על-ידי Buck
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...