Fps/ips/1440p - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Fps/ips/1440p

royban
 Share

Recommended Posts

שבת שלום חברים.

מחפש לילד מסך מחשב לפורטנייט.

הכרטיס מסך העתידי יהיה ככל הנראה מסדרות ה 1660 או 2060.

אני קורא פה על 3 סוגי מסכים

1040p 144hz .

אני יודע ש זה סוג של פנל 

144 fps קצב רענון.

1040 מספר פיקסלים.

לא הצלחתי להבין מה המאפיין האופטימלי להרצת משחק כמו פורטנייט.

במה אני צריך להתמקד כדי להגיע לאיכות מקסימלית בפורטנייט?

תודה מראש

נערך על-ידי royban
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרת.

ips זה סוג הפאנל, לכל פאנל יש יתרונות וחסרונות, הפאנל הנחות ביותר זה TN, היתרון שלו היה זמן תגובה נמוך יותר, הורידו את זמן התגובה בips לכן חוץ ממחיר הייתי נמנע, יש עוד סוגי פאנלים.

תדר המסך Hz, זה כמה פעמים המסך מהבהב בשנייה, בכל רענון תאורטית הוא יכול לקבל מידע. 

FPS, זה כמה פעמים בשנייה הכרטיס מעביר מידע למסך (כמה בשנייה).

נדמה שאם הכרטיס מעביר fps יותר ממה שהמסך יכול לקבל זה מיותר, זה תלוי מאוד במשחק ובשחקן, זה יכול להקטין זמן תגובה, מה שחשוב לשחקני fps, בפועל לרובם זה לא ממש ישנה.

מסך רגיל יודע להציג פריימים בקפיצות, נניח יש לך מסך 60 והפריימים יהיו 40 הוא יציג 30 בשנייה, בשביל זה יש gsync, free sync שמתאימים את קצב הרענון של המסך לכרטיס.

רזולוציה fhd זה 1080p.

1920/1080 פיקסלים.

מעל יש 1440p/2k.

4k.

מה עדיף?

כמה שיותר fps, רזולוציה כמה שיותר גבוהה ופאנל טוב, זה רק חלק מהסיפור, בכללי זה פאנל טוב.

אבל זה לא כזה פשוט.

גיימר מצוי ישאף לפחות 60 fps, ההבדל ברור לרוב הגיימרים כשיש פחות מזה, מעל 60 מתחיל הוויכוח כמה ואם זה משנה, מה שברור שבמשחקים עם תנועות חדות מצד לצד, בעיקר במשחקי זה משנה יותר. בשביל להגיע לfps גדול יותר צריך כרטיס חזק יותר, אם מורידים הגדרות זה עולה.

ככל שהרזולוציה עולה הכרטיס מפיק פחות fps, לכן צריך לראות כמה fps הכרטיס יפיק ברזולוציה שבחרנו ואם זה יספיק לנו, תחרותי יעדיף לרדת ברזולוציה, להוריד הגדרות כדי להעלות fps ולהקטין זמן תגובה, יש כאלה שיתנו עדיפות לנראות, ככל שעולים ברזלוציה הפילטרים פחות נחוצים, יכול לשפר fps, לא כמו רזולוציה נמוכה יותר.

בכללי יש גם כמה פיקסלים יש בגודל מסך למשל בסמ"ר, ככל שהמסך קטן יותר הצפיפות גדלה, לכן הכלל אצבע שעד 25" יש פחות טעם במעל Fhd.

לדעתי, אם תכניס הכל למיקסר.

מסך 27", פאנל .

gsync עבור .

רזולוציה 1440p.

תבדוק כמה fps הכרטיס שתבחר צפוי להפיק ברזולוציה שתבחר ובתדר רענון שלו לפני שתקנה.

שהמעבד מספיק חזק עבור הכרטיס.

נערך על-ידי none77
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המושקעת.

אז אני מבין שככל שארד ברזולוציה בהגדרות של המשחק,כך אתקרב ליכולת ה fps המקסימלית של הכרטיס מסך.

מסך עד 24 מספיק fhd, מעל 24 ללכת לכיוון 2k.

בשני המקרים לבחור מסך עם מינימום 144    fps

הבנתי נכון?

מאיזה fps העין לא מבחינה בהבדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכום היתה דעתי בלבד לפי הנתונים שנתת, כל אחד רואה תרתי משמע אחרת, חשוב לו דברים אחרים. לדעתי לכוון מעל 60 fps חובה.

עד 60-120/144 אם מסתדר כדאי.

מעבר לזה מיותר.

מצד שני לא ראיתי מסך מעל 120.

אין חובה לנצל למקסימום את הכרטיס, חלק יעדיפו לרדת בfps ולעלות בהגדרות.

עם הזמן מסכי יהפכו ליותר נפוצים עבור גיימרים ככל שהכרטיסים יתחזקו והמחירים של המסכים והכרטיסים ירדו, שיהיו כרטיסים ברמה בינונית שיציגו כ90-120 fps ב4k בהגדרות גבוהות, ממוצע יכוון ל4k.

לגבי איזה fps העין מבחינה.

אין תשובה חד משמעית, למשל במצב סטטי למשל סרט הרזולוציה השולטת היא 24-30 fps, לא נתקלתי במישהו שמתלונן על זה, לאט לאט זזים לכיוון 60 fps, במשחקי הרפתקאות אין לדעתי ממש טעם במעל 60. הוויכוח הוא על משחקי FPS.

(first person shooting).

אתה יכול לראות במבחני רשת שאנשים מצליחים לזהות את קצב הרענון בעיקר בזמן שעושים תנועות חדות מצד לצד, מה שקורה הרבה במשחקי FPS, לדעתי עד 120 סביר שרובם ישימו לב במצבים מסויימים, מעבר לזה רובם לא. מצד שני לא ראיתי או שיחקתי במסך כזה עדיף לשאול מישהו שכן. 

במקרה שלך לגמרי הייתי נמנע לקנות מסך מעל 120/144 Hz.

נערך על-ידי none77
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקנה כרטיס מסך מסדרת 2000!

יוצאים ממש בימים אלו מסדרה 3000 שנותנים תוספת יוצאת דופן בביצועים, תגיד לילד לחכות איזה חודש ולקבל מחשב הרבה יותר טוב.
ולא ראיתי תקציב בשום מקום, אם תתן תקציב יהיה הרבה יותר קל להתאים לך מסך שיתאים לשימושים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...