מחשב נייח למשחקים עד 5000 ש''ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח למשחקים עד 5000 ש''ח

shahar91
 Share

Recommended Posts

היי אני מחפש מפרט למחשב גיימינג. יש לי ידע בסיסי בחומרה אז אשמח להמלצות או דעות על מפרט שבניתי.

דברים חשובים:

עדיף דיסק קשיח אחד שלפחות m2 480GB+

צריך עכבר גיימינג (מוכן להזמין מחול במידה ויש הבדלי מחירים)

משחק מועדף כרגע הוא Edge of empire

אין צורך במערכת הפעלה או אופיס

עדיפות למערכת איוורור שקטנה (במידה ולא מדובר בהבדל מחיר ענק)

מעבר לכרטיס מסך, אין לי צורך בריבוי חיבורי pci כי אין לי רצון לחבר דברים נוספים.

לא חובה מפרט מksp / Ivory

צרפתי מפרט שבניתי, אשמח לדעות, שדרוגים (לא סגור על הספק כוח) או למפרט שונה לחלוטין.

KSP מחשב עם כרטיס מסך ברמה גבוה שתומך ב4k.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט מזעזע, חכה לאוקטובר.
יוצאים בשבועות הקרובים כרטיסי מסך שיתנו לך פי 2 ביצועים באותו מחיר וגם מעבדים חדשים מבית שעדיפים בתקציב שלך.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3070 = 2080TI ויעלה כ2500.
מעבר לזה שהמפרט לא מאוזן בעליל גם בלי קשר לזה, לשים I9 עם 2060 זה כמו לקנות בלמים קרמיים ב30000 שקל לסובארו פשע שנת 90'.

ה3070 אמור לצאת ב1 לאוקטובר, אבל לא ברור כמה זמינות תהיה בשבועות הראשונים עקב ההייפ מסביב לכרטיסים.
המעבדים החדשים של גם אמורים לצאת באוקטובר, אבל עליהם עוד אין כמעט מידע.
אם ממש דחוף לך אז חכה רק ל3070 ואם לא אז תחכה גם להשקה של לפחות לראות מה הם מציעים.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

3070 = 2080TI ויעלה כ2500.
מעבר לזה שהמפרט לא מאוזן בעליל גם בלי קשר לזה, לשים I9 עם 2060 זה כמו לקנות בלמים קרמיים ב30000 שקל לסובארו פשע שנת 90'.

ה3070 אמור לצאת ב1 לאוקטובר, אבל לא ברור כמה זמינות תהיה בשבועות הראשונים עקב ההייפ מסביב לכרטיסים.
המעבדים החדשים של AMD גם אמורים לצאת באוקטובר, אבל עליהם עוד אין כמעט מידע.
אם ממש דחוף לך אז חכה רק ל3070 ואם לא אז תחכה גם להשקה של AMD לפחות לראות מה הם מציעים.

אהבתי את האנלוגיה 😀

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המחשב הוא למשחקים הרכיב שהכי חשוב הוא כרטיס המסך ובהרבה, השקעה במעבד היא נכונה רק כאשר הקפיצה לרמת ביצועים הבאה של כרטיס המסך יקרה מדי.
מעבר לזה המעבד עצמו פה הוא פשוט לא מעבד מומלץ ולמה בכלל לקנות לו יקר כל כך אם אי אפשר להמהיר אותו?!
ומאיפה הזיכרון הסופר איטי הזה? לא ידעתי שעוד מוכרים כל כך איטיים.
בקצרה המפרט הזה פשוט לא טוב, אבל בכל מקרה שווה לך לחכות לפני הקנייה.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אם המחשב הוא למשחקים הרכיב שהכי חשוב הוא כרטיס המסך ובהרבה, השקעה במעבד היא נכונה רק כאשר הקפיצה לרמת ביצועים הבאה של כרטיס המסך יקרה מדי.
מעבר לזה המעבד עצמו פה הוא פשוט לא מעבד מומלץ ולמה בכלל לקנות לו קירור יקר כל כך אם אי אפשר להמהיר אותו?!
ומאיפה הזיכרון הסופר איטי הזה? לא ידעתי שעוד מוכרים זכרונות כל כך איטיים.
בקצרה המפרט הזה פשוט לא טוב, אבל בכל מקרה שווה לך לחכות לפני הקנייה.

אז בעצם להתאים את המעבד לרמת של הכרטיס מסך. ללכת לפי ההמלצות יצר למעבד?

מזאת אומרת אי אפשר להמיר את הקירור?

איפה אתה מוצא את הנתונים על מהירות הזיכרונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shahar91

אז בעצם להתאים את המעבד לרמת של הכרטיס מסך. ללכת לפי ההמלצות יצר למעבד? לא הבנתי את השאלה, מפרטים למשחקים צריך לבנות סביב כרטיס מסך, צריך להבין איזה כרטיס אפשר להכניס בתקציב ולבנות את המפרט סביבו.

מזאת אומרת אי אפשר להמיר את הקירור? לקנות יקר למעבד שאי אפשר להמהיר(overclock) זה זריקה של כסף לפח 90% מהזמן.

איפה אתה מוצא את הנתונים על מהירות הזיכרונות? רשום במפרט שלהם

כמה דחופה לך הקניה? חכה טיפה ותקבל מפרט מלא שייתן לך משמעותית יותר ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט למשחקים בוחרים קודם כל לפי כרטיס המסך- למפרט ב5000 שקל אתה יכול להכניס בנוחות כרטיס כמו ה3070 שיעלה כ2500 ש"ח(אחריי כל ההייפ של ההשקה) וב2500 שנשארו לראות איזה שילוש(לוח+מעבד+זיכרון) +מארז וספק אתה יכול להכניס.

בתקציב הזה כנראה ספק 650~W איכותי ב300-400 שקל ומארז(שלדעתי הוא רכיב שלא צריך להשקיע בו כלל) ב200-300 ,כל עוד לא חשובה לך האסתטיות של המחשב ושקט מוחלט הוא לא קריטי, אז נניח ש600 למארז+ספק ואז יש לך 1900 למעבד+זיכרון+לוח, בתקציב הזה לוח סביר+ מהסדרה האחרונה מתאים והוא יעלה כ500-600 שקל + 350~ לזיכרון ונשאר לך בערך 1000 למעבד, המעבד היחיד שמתאים לתקציב הזה ולשימוש הוא ה3600, במידה והתקציב היה קצת גבוה יותר היה אפשר להוסיף ולקנות 10600K ואם התקציב היה נמוך יותר אז 3300X, למרות שמספר ליבות העיבוד שלו נמוך יותר ולא הייתי ממליץ לקנות אלא לחסוך קצת ולקנות במינימום מעבד עם 6 ליבות.

עריכה: כמובן ששכחתי איחסון אז SSD 500GB ב250~ שקל ולמתוח את התקציב טיפה ומקסימום להוסיף עוד איחסון אחר כך בblack friday או סתם שלאט לאט המחירים ירדו.

זה בגדול הguideline שאני עוקב אחריו.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

מפרט למשחקים בוחרים קודם כל לפי כרטיס המסך- למפרט ב5000 שקל אתה יכול להכניס בנוחות כרטיס כמו ה3070 שיעלה כ2500 ש"ח(אחריי כל ההייפ של ההשקה) וב2500 שנשארו לראות איזה שילוש(לוח+מעבד+זיכרון) +מארז וספק אתה יכול להכניס.

בתקציב הזה כנראה ספק 650~W איכותי ב300-400 שקל ומארז(שלדעתי הוא רכיב שלא צריך להשקיע בו כלל) ב200-300 ,כל עוד לא חשובה לך האסתטיות של המחשב ושקט מוחלט הוא לא קריטי, אז נניח ש600 למארז+ספק ואז יש לך 1900 למעבד+זיכרון+לוח, בתקציב הזה לוח סביר+ מהסדרה האחרונה מתאים והוא יעלה כ500-600 שקל + 350~ לזיכרון ונשאר לך בערך 1000 למעבד, המעבד היחיד שמתאים לתקציב הזה ולשימוש הוא ה3600, במידה והתקציב היה קצת גבוה יותר היה אפשר להוסיף ולקנות 10600K ואם התקציב היה נמוך יותר אז 3300X, למרות שמספר ליבות העיבוד שלו נמוך יותר ולא הייתי ממליץ לקנות אלא לחסוך קצת ולקנות במינימום מעבד עם 6 ליבות.

עריכה: כמובן ששכחתי איחסון אז SSD NVMe 500GB ב250~ שקל ולמתוח את התקציב טיפה ומקסימום להוסיף עוד איחסון אחר כך בblack friday או סתם שלאט לאט המחירים ירדו.

זה בגדול הguideline שאני עוקב אחריו.

תודה רבה אחי על ההסבר.

אז בוא נגיד שתקציב של 6000 אלף למחשב נייח כבר הופך אותו למחשב מעולה לגיימינג ומכאן הלאה זה כבר לעלות ברמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...