חיבור שני מחשבים לאינטרנט עם שני ראוטרים שונים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור שני מחשבים לאינטרנט עם שני ראוטרים שונים

law89
 Share

Recommended Posts

היי

יתכן וארצה לחבר שני מחשבים שונים לאינטרנט (יודע שישנה אופציה להשתמש בוואיי פאי או בכבל מהראוטר שיש אך כרגע זה לא רלוונטי).

קיבלתי תשובות שונות מנציגים שונים כך שאני לא יודע מה נכון.

1. האם ניתן לחבר שני ראוטרים עם אותו יוזר?

2. במידה ולא. האם אני צריך שני יוזרים ותשתית אחת או שני יוזרים ושתי תשתיות?

אם מדובר בשני יוזרים ותשתית אחת, ונניח שיש לי 50 מגה, האם כל יוזר יקבל 50 מגה או חצי מזה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקיות מגבילות לחיבור אחד בו בזמן.

הספקיות לרוב גבילות מהירות.
התשתית לא מגבילה את מס' הויזרים שיכולים להתחבר אלייה (מלבד תשתית בזק\פייבר של ח.חשמל או או פרטנר שנשענת על בזק).

התשתית בוודאות מגבילה מהירות.

כלומר, גם אם תשיג 2 יוזרים ותנסה לחבר לראוטר אחד אתה עדיין תקבל צוואר בקבוק סביב ה-50 מגה שלך.

כלומר, 50 מגה שיתחלקו בחצי ל-2 יוזרים.

למה אתה רוצה לעשות דבר כזה?

נערך על-ידי andralamusya
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מטעמי נוחות.

אני לא מעוניין להעביר כבל על הרצפה או להתחיל לחבר אותו עם תופסנים לקיר וגם לא מעוניין להשתמש בוואי פאי.

אם אני עם שני ראוטרים ושני יוזרים עדיין המהירות מתפצלת?

עריכה: לשאלה הראשונה - כן באותה דירה

נערך על-ידי law89
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להשתמש ברשת החשמל אם שני המקומות על אותה פאזה.
אבל בכלליות מה שאתה רוצה לעשות נשמע הזוי ואם זה ממש קריטי במקום לקנות עוד ראוטר תשלם לטכנאי שיוסיף לך נקודה של כבל פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

מטעמי נוחות.

אני לא מעוניין להעביר כבל על הרצפה או להתחיל לחבר אותו עם תופסנים לקיר וגם לא מעוניין להשתמש בוואי פאי.

אם אני עם שני ראוטרים ושני יוזרים עדיין המהירות מתפצלת?

עריכה: לשאלה הראשונה - כן באותה דירה

עניתי לך, כן המהירות מתפצלת אבל בהתאם לשימוש. ושוב אם יש לך מודם של גם אם תחבר 200 ראוטר ויהיו לך 500 יוזרים זה לא יתן לך להתחבר.
אם אתה מגדיר ראוטר כ-client\ap המהירות עצמה מתחלקת שוב, כלומר אם 2 המחשבים ישתמשו במלוא המהירות 25 לקו במידה וה-QOS טוב וברגע שיתווסף אליו ראוטר נוסף בחיבור שציינתי לעיל הדבר יחתך עוד פעם בחצי. זה למה אנשים מעדיפים רפיטרים וכו'
עכשיו שאלה ברמה האישית, מה אתה מנסה לעשות? אתה מצד אחד טוען שאתה לא רוצה חיבור חוטי ומצד שני גם לא רוצה חיבור . אילו עוד אופציות יש לך לחבר אותו בנאדם?

תסביר איזה ציוד יש לך, ראוטרים, מודם אחד או שניים, מה אתה בעצם מנסה לעשות ולהרוויח מזה?

כי זה נשמע כמו שקנית מפצל WAN מעפן מאייבי\עליבאבא ואתה חושב לתומתך שזה יעבוד אם תחבר 2 ראוטרים לשם וכל ראוטר יהיה עם יוזר אחר וכבל ישירות לחדרים מהארון תקשורת, אני טועה?

נערך על-ידי andralamusya
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

לאן שני הראוטרים אמורים להיות מחוברים? פיזית....

כל אחד למחשב שונה וליציאה שונה של קו טלפון בקיר

ציטוט של Moon-Mage

אתה יכול להשתמש ברשת החשמל אם שני המקומות על אותה פאזה.
אבל בכלליות מה שאתה רוצה לעשות נשמע הזוי ואם זה ממש קריטי במקום לקנות עוד ראוטר תשלם לטכנאי שיוסיף לך נקודה של כבל רשת פשוט.

אין לי מושג מה זה אומר אם שני המקומות על אותה פאזה.

ציטוט של andralamusya

עניתי לך, כן המהירות מתפצלת אבל בהתאם לשימוש. ושוב אם יש לך מודם של בזק גם אם תחבר 200 ראוטר ויהיו לך 500 יוזרים זה לא יתן לך להתחבר.
אם אתה מגדיר ראוטר כ-client\ap המהירות עצמה מתחלקת שוב, כלומר אם 2 המחשבים ישתמשו במלוא המהירות 25 לקו במידה וה-QOS טוב וברגע שיתווסף אליו ראוטר נוסף בחיבור שציינתי לעיל הדבר יחתך עוד פעם בחצי. זה למה אנשים מעדיפים רפיטרים וכו'
עכשיו שאלה ברמה האישית, מה אתה מנסה לעשות? אתה מצד אחד טוען שאתה לא רוצה חיבור חוטי ומצד שני גם לא רוצה חיבור אלחוטי. אילו עוד אופציות יש לך לחבר אותו בנאדם?

תסביר איזה ציוד יש לך, ראוטרים, מודם אחד או שניים, מה אתה בעצם מנסה לעשות ולהרוויח מזה?

כי זה נשמע כמו שקנית מפצל WAN מעפן מאייבי\עליבאבא ואתה חושב לתומתך שזה יעבוד אם תחבר 2 ראוטרים לשם וכל ראוטר יהיה עם יוזר אחר וכבל ישירות לחדרים מהארון תקשורת, אני טועה?

מה זה נקרא ראוטר של בזק?

קיבלתי מודם מ-018 (אך למיטב ידיעתי יש להם איזה הסכם מול בנוגע לתשתית).

אני אסביר מה אני מנסה לעשות:

אכן, אני לא מעוניין בחיבור אלחוטי

בנוגע לחיבור חוטי - אני מעוניין בחיבור חוטי אך משיחה עם נציג של 018 אני מבין שהחוט צריך לצאת מהראוטר אל המחשב השני ולכן אמור לטייל בין חדרים (בין אם על הרצפה או שאחבר אותו עם איזה משהו לקיר וכו'). לכן, חשבתי לקנות פשוט עוד ראוטר ולשים אותו ליד המחשב הנוסף.

בנוגע לחלק האחרון שרשמת:

המטרה היא לחבר ראוטר א' למחשב א' ליציאת טלפון א'

וראוטר ב' למחשב ב' ליציאה ב'

אפשרי?

ותודה לכולם על העזרה

נערך על-ידי law89
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כסף פחות מעניין, אתה יכול פשוט להתחבר לתשתית נוספת (נגיד בנוסף לזו של בזק)

יש סיכוי שאיש מקצוע יוכל להעביר כבל דרך התעלות הקיימות לתשתיות כמו חשמל ואז לחסוך ממך את כל הסיפור.

אפשר לשאול מה יש לך נגד חיבור אלחוטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

אם כסף פחות מעניין, אתה יכול פשוט להתחבר לתשתית נוספת (נגיד הוט בנוסף לזו של בזק)

יש סיכוי שאיש מקצוע יוכל להעביר כבל רשת דרך התעלות הקיימות לתשתיות כמו חשמל ואז לחסוך ממך את כל הסיפור.

אפשר לשאול מה יש לך נגד חיבור אלחוטי?

כסף כן מהווה שיקול. סדר גודל 17 ש"ח לחודש אני עוד מוכן לשלם (עבור יוזר נוסף). לשלם עבור תשתית נוספת זה כבר לא זול.

בנוגע לחיבור דרך התעלות - אני לא יודע במה זה כרוך. זה לא בית שלי כך שאני לא בטוח שיסכימו לי להעביר כל מיני דברים בתוך הקירות.

חיבור - אני פחות מעדיף מטעמי קרינה (אני גם לא בטוח אם אפשר לחבר מחשב נייח). כן, אני יודע שיהיו כאלה שיגידו שזה לא משמעותי וכו', אבל אם יש חלופה זולה, אעדיף אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

אולי זה מזיק ואולי לא, לכן לא רציתי להיכנס לדיון בנושא.

אם מה שאני אומר אפשרי וזה יעלה לי 17 ש"ח לחודש, כנראה אעדיף לא לקחת סיכון.

אם זה תשתית + ספק נוספים, אני לא בטוח שכלכלית זה יהיה שווה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

אהבתי את העקביות, הבריאות חשובה לך אבל לא יותר מ-17 ש״ח לחודש ;)

אוי, נו באמת. לעיתים יש כאן תגובות שמחפשות את הסרקאזם. אני לא בטוח אם במטרה לצחוק באופן כללי או לנסות לפגוע במשתמש שרשם את ההודעה.

אם היו מציעים לך ביטוח חיים ב-10 אגורות לחודש היית לוקח? אם זה היה ב-10 אלף לחודש עדיין היית לוקח?

אותו דבר על , אם חדש היה עולה 5 אלף ש"ח, היית קונה? ואם אותו היה עולה 5 מיליון ש"ח?

החיים מלאים בפשרות כלכליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...