2080ti ב- 500$ - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2080ti ב- 500$

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של nec_000

נוכל לשים לב למשל, שהפער הביצועי בין 3080 ל- 3090 החדש הוא כ- 20%, אך המחיר פי 2.15 לערך (1500 לעומת

700$). קרי משלמים יותר מכפול, בעבור תוספת של חמישית לביצועים. נוידיאה יודעים זאת ועושים את אותו השטיק כמו

שעושים בכל תחום הצרכנות העולמי. מבקשים פרמיית מחיר מופרזת ומוגזמת במטרה ללכוד ברשת את הצרכנים שעובדים 

עם הרגש והאמוציה, ולא עם הראציונאל. על גבם של אלו גוזרים (אגב) את הקופון הכי שמן בעוגה וזהו אחד ממקורות

ההכנסה והרווח הכי גדולים לבית עסק. ולא יעזור שכל הרשת מלאה כבר סקירות מכל הקשת, אשר מסבירות זאת,

ש- 3090 אינו משתלם מאומה, עדיין ימצאו מי שיתעלמו מהאזהרה וימשיכו אל עבר 3090 בכל מחיר.

תן לנוידיה קצת קרדיט, הם לא מטומטמים... ה 3090 החדש זה כרטיס מסך מקצועי עם שם קצת יותר נגיש.

הוא מלכתחילה לא נועד להיות ביצועיסט גיימינג [אולי בפרסומות הם טוענים שכן בשביל להנגיש אותו לנתח שוק גדול]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אנחנו נכנסים לעידן שבו 8GB כבר אינם מספיקים להרצת כותרים מודרניים בהגדרות המקסימליות, אלו שמצופה מכרטיסים שכאלו להריץ.
למשל doom הטרי מהשנה, בהגדרות מקסימליות ב- עובר צריכה של 9GB !

חשש כבד שאפילו 10GB זה מינימום שבמינימום איכשהו להיום, אך בציפיה קדימה ל- 2021 ואליך, גם זה כבר לא יספיק.

יש בעיה, הכרטיסים מדור 3000 יהיו חייבים לצאת בגרסאות יותר כבדות (מבחינת זכרון) כמו 16/20GB, אחרת יש לפנינו משאב

נחוץ שיהיה במחסור, מה שאומר שקצת ריסקי לקנותם היום עם רק 8/10GB . 

נקודה למחשבה, שאולי כדאי להמתין מעט להשקת הגרסאות המחוזקות בזכרון. שמועות מדברות שהן מעבר לפינה מחכות לנו:

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה התמונה שמסבירה לנו מדוע סדרה 2000 לא ממש הרשימה ביצועית אל מול סדרה 1000. כי למעשה צפיפות הטרנזיסטורים שהצליחו להכניס בסדרה 2000 זה כמעט אותו הדבר של מה שהיה בדור 1000. 

25 בלבד לעומת 23 מיליון טרנזיסטורים למילימטר שטח רבוע של .

למעשה המעבר מ- 16nm ביצור של סדרה 1000, ל- 12nm בייצור של סדרה 2000, כמעט ולא תרם כלום. כאן היתה טמונה

הבעיה של נוידיאה ב- 2018 לפרוץ קדימה מבחינת ביצועית ביחס לדור הקודם.

לשמחתנו בסדרה 3000 ובזכות המעבר לייצור 8nm של , מדובר בפריצת דרך דרמטית המאפשרת להם לדחוס לא

פחות מ- 56 מיליון טרנזיטורים למילימטר רבוע שטח של . אלמנט שמהווה יותר מהכפלה של מה שהיה להם ב- 12nm.

אז הנה לנו משהו ללמוד ממנו, עד כמה ההשוואה הזו של nm מליטוגרפיות שונות אינה מספרת את התמונה המלאה, וכי

8nm של יעילים הרבה יותר מ- nm "מקביל" אצל TSMC:

image.thumb.png.483b4f7f7822989ec33fcd67a28a5d34.png

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אכן דניאל,

נוכל לשים לב למשל, שהפער הביצועי בין 3080 ל- 3090 החדש הוא כ- 20%, אך המחיר פי 2.15 לערך (1500 לעומת

700$). קרי משלמים יותר מכפול, בעבור תוספת של חמישית לביצועים. נוידיאה יודעים זאת ועושים את אותו השטיק כמו

שעושים בכל תחום הצרכנות העולמי. מבקשים פרמיית מחיר מופרזת ומוגזמת במטרה ללכוד ברשת את הצרכנים שעובדים 

עם הרגש והאמוציה, ולא עם הראציונאל. על גבם של אלו גוזרים (אגב) את הקופון הכי שמן בעוגה וזהו אחד ממקורות

ההכנסה והרווח הכי גדולים לבית עסק. ולא יעזור שכל הרשת מלאה כבר סקירות מכל הקשת, אשר מסבירות זאת,

ש- 3090 אינו משתלם מאומה, עדיין ימצאו מי שיתעלמו מהאזהרה וימשיכו אל עבר 3090 בכל מחיר.

אני לא חושב שזה נכון, אני חשוב שההפרש בביצועים יהיו גבוה יותר מ 20%, ברגע שמורידים את המשקפיים של הגיימר הממוצע ומסתכלים על זה ככרטיס מקצועי. אני יכול להגיד לך שהרבה מאוד אנשים שלא משחקים במחשב לוטשים עיניים אל ה 3090.

אבל אני כרגע לא מתכוון לתת כתרים, או לצאת בהכרזות עד שלא אראה מבחני ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

אני לא חושב שזה נכון, אני חשוב שההפרש בביצועים יהיו גבוה יותר מ 20%, ברגע שמורידים את המשקפיים של הגיימר הממוצע ומסתכלים על זה ככרטיס מקצועי. אני יכול להגיד לך שהרבה מאוד אנשים שלא משחקים במחשב לוטשים עיניים אל ה 3090.

אבל אני כרגע לא מתכוון לתת כתרים, או לצאת בהכרזות עד שלא אראה מבחני ביצועים.

הפער בגובה 20% הוא הפער בחומרה:

כמות המעבדים (8704 לעומת 10496)

רוחב פס הזכרון (760GB לעומת 936GB)

וההספק החישובי ב- teraflops שהם (30Tera לעומת 36Tera).

למי שאינו מודע זה הזמן להשלים פערים, השבב עצמו של 3080 ו- 3090 בדור הנוכחי, הוא אותו השבב בדיוק.

אותה פיסת סיליקון זהה. ה- 3080 הוא גרסאת cut down של כ- 20% מנפח השבב.

נעלו כ- 20% ליבות, וחסמו בקר זכרון מתוך ה- 6, כדי לתת 320 סיביות פעילות מתוך 384.

הדבר היחידי שאינו ביחס של 20% זהו נפח הזכרון כמובן, 24GB לעומת 10GB.

עורכים ב- 3090 שמוש בשבבי double density (בנפח 2GB האחד), לעומת שבבי single density (בנפח 1GB האחד)

בכרטיס 3080.  יתכן כדבריך שהנפח הענק רלוונטי לצרכי עבוד כלשהם - שאינם משחקים או סימולטורים, ובהחלט הגיוני

בתרחישים רלוונטיים.  אך האמור פחות קשור/רלוונטי לנושא שאנו דנים עליו, והוא האצה גראפית לצרכי משחק ו/או

סימולטורים. בהם הפער עומד על סדר גודל של 20% לרעת ה- 3080. בגלל שזה כל הפער - בשעה שהמחיר פחות מחצי,

ה- 3080 הוא למעשה המנצח הבלתי מסויג בתחרות הזו במשוואת העלות תועלת אל מול ה- 3090 ובפער שאינו ניתן לגישור.

אך הערה אחת קטנה לי בהקשר הזה והיא אינה זניחה, משום מה וזה מרגיש לי שנעשה בכוונה, שידחו ל- 3080 קטן

מדי בימנו של רק 10GB - מה שגוזר על הכרטיס אורך חיים קצר יחסית. כבר היום כותרי משחק מודרניים בהגדרות

גבוהות מגרדות צריכת של 8-9GB. דום החדש הוא אחד מהם. ואם זה המצב, לא ירחק היום שבו נשאר מחד עם ליבה

מאד חזקה שיש ב- 3080, אך בלי תשתית נפח מספק על מנת לשרתה. לכן אני מדליק לפנינו היום נורית כתומה קטנה,

לשים לב, שיתכן וכדאי לנו להמתין לגרסאות 3070Ti ו- 3080Ti שעל פי כל ההדלפות והשמועות, הן אלו שתצאנה לשוק עוד

מעט, אבל בהרכב ההולם את הליבות הללו, הפעם עם 16/20GB כמו שצריך, על מנת לתמוך בליבות הללו 3 שנים קדימה על ציר הזמן.

המחירים הצפויים הם 600$ ו- 850$ בהתאמה.  אל תגידו שלא קבלתם התראה מוקדמת על הסוגיה הזו.

אל תאשימו אף אחד אם חלילה תתקעו באמצע 2021 עם כרטיס בעל חזקה מאד שרכשתם ממש עתה, אך מלווה

מפח נפש על כך שאינו מאפשר בכותרים חדישים, לשים הגדרות על ultra רק כי חסר להם זכרון ו- 10GB doesn't cut it.

הדבר דומה קצת ל- 2016 עת כרטיסי gtx1060 יצאו בגרסאות מקוצצות ומוזלות של רק 3GB.

כל עוד כותרי המשחק שהיו אז הסתדרו יפה עם 3GB הבעיה הזו לא הורגשה ולא צפה על פני השטח, אך מהר מאד השוק

הוכיח שדרישת הסף היא מעל 4GB, מה שגרם לכרטיסים הללו להנטש בהמוניהם, ולהביא למצב שאין להם שום בקוש

במשומשים.  גיימר שמבין את השוק, לא מתסכל עליהם בכלל.

זכרון הינו משאב בכרטיסי מסך, שאל לאף שמחשיב את עצמו כמבין, לזלזל בו.

מי שמזלזל ומתעלם מהנושא הזה של זכרון בכרטיסי מסך, מגלה לעיתים דרך הכיס (ו- 700$ זה כאב לא מבוטל), כי הרצון

שלו לחסוך קצת כסף ביום הקניה, מביאו לגלות לעיתים לא הרבה אחרי, שהוא זרק כסף לפח, וכי מוטב היה מלכתחילה

להוסיף עוד קצת ולרכוש את הגרסא הנכונה. במקרה הספיציפי הזה של זכרון במאיצים גראפיים, האימרה "שזה הזול הוא

היקר יותר בסופו של דבר", אינה יכולה להיות מתאימה יותר.

מספיק להתבונן היום מה קורה לגרסאות כרטיסים שיצאו פעם אחת עם 8GB ופעם שניה בגרסא מוזלת של 4GB.

הכותרים החדישים בהגדרות גראפיות ראויות, צריכים כיום 8GB מינ' שנעשה לדי מקובל בתעשיה. מי שברשותו

הגרסא של 4GB נאלץ להוריד הגדרות גראפיות בכותר, לעיתים עד למינ' ממש כי mid כבר לא מתכנס לערך הזה.

תעשיית הגיימינג זזה קדימה מהר לאחרונה, משעה שכרטיסי 8GB כבר הפכו לסטנדרט נפוץ ב- 4 שנים האחרונות.

דור פסקל של 2016 סימן את המהפך. 1070/1080/1080ti הביאו 8-11GB זכרון, ומשכך מפתחי הכותרים התפקסו

על הערכים הללו כדי לתת את הרף החדש של very hi ו- ultra fidelity. 

היום אנחנו 4 שנים קדימה יותר, וזה הסטנדרט. מכרטיסי 4/6GB די מתעלמים, מכוונים המפתחים את ההגדרות עבורם

למינ' או לכל היותר mid.

דור 2000 לא הביא לזירה יותר זכרון מדור 1000, משום שהוא נולד בתקופה טכנולוגית בטרנזיטורים, בעת שלא עלו כיתה

לצערנו. אך דור 3000 לא יכול להשאר פעם נוספת כבר אטרציה שלישית באותה משבצת. הליטוגרפיה זזה משבצת אחת 

קדימה. מה שאומר, שדור 3000 ולאחר שייצא לשוק במלוא תפארתו ובמלוא הארסנל שלו, יביא לנו את הקפיצה המיוחלת

בנפחי הזכרון להכפלה הבאה = 16GB. כותרי המשחק יאמצו את זה מהר, ומי שלא יהיה  לו את זה, יאכל אותה.

יכאב הלב לרכוש היום 3070/3080 עם נפח 8/10GB במחיר 500/700$, רק כדי לגלות, שדי מהר אין להם את זה,

ובמקביל ערכם בשוק היד השניה התרסק בהתאם כאשר 70ti/80ti יצאו לשוק בנפח זכרון כפול.

מה שאומר שנדרש לרכוש כרטיס חדש בשביל הגדרות גראפיות מלאות בכותרים חדישים, אבל את הכרטיס הקודם לא כל

כך נצליח להפטר ממנו במחיר סביר, ומבלי להוריד את התחתונים.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

עורכים ב- 3090 שמוש בשבבי double density (בנפח 2GB האחד), לעומת שבבי single density (בנפח 1GB האחד)

בכרטיס 3080.

כיוון שבחרו להשתמש בסוג חדש של אז עדיין לא מיוצרים שבבים בנפח גדול מ-1GB. ב-3090 נאלצו להשתמש בלא פחות מ-24 שבבי זכרון ולכן כנראה הכרטיס כל כך גדול, אני מנחש שבכרטיסים האחרים לא רצו להתעסק עם כמויות כאלו של שבבים כדי לא להעלות את המחיר ולכן נפחי הזכרון הנמוכים. כשיגיעו שבבים של ה-2GB לשוק בוודאי יצאו עדכונים וגרסאות חדשות של הכרטיסים עם נפחים בהתאם.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרי.

לא העמקתי יותר מדי ב- GDDR6X החדש ואילו אצוות שחררו בקטלוג של מקרון, הגיוני מאד שמשתמשים בחבור של שני שבבים

(במקום אחד) לכל נתיב 32 סיביות. משמע 24 שבבי פר כרטיס 3090, מה שמסביר לנו כנראה את גודלו הענק.
כנראה שבבים משני צידי ה PCB זה כמינימום. מחכה לראות ברשת אחרי זה נהייה חכמים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

כיוון שבחרו להשתמש בסוג חדש של זכרונות אז עדיין לא מיוצרים שבבים בנפח גדול מ-1GB. ב-3090 נאלצו להשתמש בלא פחות מ-24 שבבי זכרון ולכן כנראה הכרטיס כל כך גדול, אני מנחש שבכרטיסים האחרים לא רצו להתעסק עם כמויות כאלו של שבבים כדי לא להעלות את המחיר ולכן נפחי הזכרון הנמוכים. כשיגיעו שבבים של ה-2GB לשוק בוודאי יצאו עדכונים וגרסאות חדשות של הכרטיסים עם נפחים בהתאם.  

זה אולי הסבר מתאים ל3080, אבל ה3070 משתמש באותו מהדור הקודם.
בכל מקרה אני לא רואה שום צורך במעל 8GB למשתמש הביתי הממוצע , זה גם ככה פיצ'ר שיבוא לידי ביטוי רק ב4K וסביר להניח שגם אז לא יוריד את הFPS מתחת ל60 בשנתיים הקרובות ומעטים מאד בעלי מסך עם קצב ריענון מהיר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

כיוון שבחרו להשתמש בסוג חדש של זכרונות אז עדיין לא מיוצרים שבבים בנפח גדול מ-1GB. ב-3090 נאלצו להשתמש בלא פחות מ-24 שבבי זכרון ולכן כנראה הכרטיס כל כך גדול, אני מנחש שבכרטיסים האחרים לא רצו להתעסק עם כמויות כאלו של שבבים כדי לא להעלות את המחיר ולכן נפחי הזכרון הנמוכים. כשיגיעו שבבים של ה-2GB לשוק בוודאי יצאו עדכונים וגרסאות חדשות של הכרטיסים עם נפחים בהתאם.  

אם כך זה מעולה, המשמעות של יותר שבבי זכרון היא גישה מהירה יותר לזכרון בסך הכל כי אפשר לכתוב ולקרוא מ24 שבבים בו זמנית במקום מ12. זה דומה ליתרון שיש לשני סטיקים של על אחד.

אני ממש מקווה שהם לא ישנו זאת עוד חודשיים כשאקנה את הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...