2080ti ב- 500$ - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2080ti ב- 500$

nec_000
 Share

Recommended Posts

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

רק כדי שיופנם עד כמה סדרה 3000 היא פורצת דרך מבחינת ביצועים, בבחינת אל לנו לסמוך על הצהרותיהם של נוידיאה

במצגת, בואו נהיה יותר חשדנים ויותר זהירים:
הווה ונראה בדיקה צד ג' שתמחיש לנו כי 3080 מהיר כדי 70% בממוצע גס, מעל 2080 (הרגיל).
**שזה בערך 30% מעל 2080ti (סדר גודל).

מה שמרשים מאד בפני עצמו כן, 30% מהיר מ- 2080ti ובו זמנית במחיר 700$ לעומת 1200$ של הדגם היוצא....
זו חתיכת restructuring לפרמידת המוצרים שצריכים אנו להפנים:

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר בחמורים עסקינן, ואני לא אחד מהם,

אז נאמרו הרבה דברים, אי שם בהשקת סדרת 2xxx,

מה גם שאותם חמורים עסקו יותר בבכי ונהי על הגזל

ש -  NVIDIA  השיטה על הצרכן המסכן.

אבל, כנראה, חמורים מומחים בשיכתוב היסטוריה,

או לפחות בעיוות שלה.

נו, זה רק למען הסדר הטוב.

ולעצם העניין - כבר  התעדכננו בכל המאורעות המפעימים,

אכן, הישג טכנולוגי לא מבוטל של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרשת גועשת בהייפ רציני כרגע על 3080... זה עדיין 700$ ... שזה הרבה

התחילו לצוץ הרבה מוצרי פרימיום בזמן האחרון, טלווזיות , שקופה לגמרי של שיאומי. מתקפלים , HIGH END. מאיפה יש לאנשים תכסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

מאיפה יש לאנשים תכסף

מהדפסת הכסף הגדולה בהסטוריה שעורכות הממשלות ומחלקות לכל דורש בלי לעשות חשבון.

כמו דמי אבטלה לשנה וחצי (כרגע) בלי לעשות שום הנחות או עידוד לצאת לעבודה. עסקים מתקשים לגייס עובדים,

שים לב - שמשיבים להם, שבשביל עוד 1000 שח לחודש הם מעדיפים להשאר בבית ולהנות מחל"ת.

כמו לתת לחברות כסף (מיליונים) רק באמצעות מילוי טופס מכוון ברשת, והמיליונים זורמים לחשבון העו"ש של החברה

ככה זה בארה"ב למשל ובאירופה בחלק ניכר מהמדינות כמו גרמניה לדוגמא.

הדפסת כסף = אינפלציה דוהרת. כרגע האינפלציה באה לידי ביטוי מיידי, בעליית מחירים מהירה של נכסי ההון.

רואים ניפוח בועה היסטרית בשוק ההון תוך ניתוק כל הגיון או קשר ליחס מכפיל רווח.
אמנם בנתיים כל המשקיעים מחייכים, עד שיגיע מועד הפצוץ ואז זה יראה אחרת. חלקם מבין את זה, וחושב מה לעשות הלאה.

בהמשך כשתגיע ההתפכחות, האינפלציה תתורגם (גם) לעליה מהירה במחירי הסחורות והשירותים, משמע לירידת כוחו של

הדולר האמריקאי ולאחריו ירידה בכוחם של בערך כל המטבעות העיקריים בעולם. זהו השלב הבא של אינפלציה דוהרת. כח

הקניה יקטן והשווי ישחק חזק. תהיה שמיטת חובות עולמית מאד מרשימה. רמת החיים תרד במקביל.

אז כרגע "חוגגים" על שטרות שנופלים "בחינם" מהשמיים, אבל זה לא באמת חינם. זה בלוף. זה הדפסת כסף.

סבלנות, בסוף כולם לומדים מאקרו כלכלה דרך הרגליים.

הבעיה שהדורות הבאים לא יזכרו מה שהלך פה ב- 2020, כי לראיה, הדור הנוכחי לא זוכר את אותו הדבר שקרה כבר בעבר.

ההסטוריה רק חוזרת על עצמה כך שכל דור מתעלם מלקחם של הדורות הקודמים.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נוח לתת עצות כלכליות  וניתוחים מפולפלים 

כשנמצאים בתפקיד עובד ציבור / ממשלה.

ממש פרופורציות .....

ציטוט של nec_000

כמו דמי אבטלה לשנה וחצי (כרגע) בלי לעשות שום הנחות או עידוד לצאת לעבודה. עסקים מתקשים לגייס עובדים,

שים לב - שמשיבים להם, שבשביל עוד 1000 שח לחודש הם מעדיפים להשאר בבית ולהנות מחל"ת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שרוצה והנושא של מה קורה כרגע בכלכלה העולמית מעניין אותו, יכול ללמוד קצת מפיטר שיף,

מי אשר חזה את המפולת והבועה של 2008 כשכולם בהתחלה צחקו עליו, רק אחרי זה גילו עד כמה

הוא מבין בתחום ויצא צודק בדיעבד. תהנו:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

מה ההפתעה הגדולה?

היה צפוי וידוע שככל שהזמן יעבור אנחנו נקבל יותר ביצועים בעבור פחות כסף.

ההפתעה בהחלט גדולה,  קפיצות ביצועים מטורפת.

מתי בפעם אחרונה ראית שכרטיס השלישי בחוזקו (RTX 3070) חזק יותר מספינת הדגל בדור הנוכחי? ובמחיר של 500 דולר...

לא היו דברים כאלה כמעט מעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --Shadow--

ההפתעה בהחלט גדולה,  קפיצות ביצועים מטורפת.

מתי בפעם אחרונה ראית שכרטיס השלישי בחוזקו (RTX 3070) חזק יותר מספינת הדגל בדור הנוכחי? ובמחיר של 500 דולר...

לא היו דברים כאלה כמעט מעולם.

1070->980TI בדיוק עוד דור אחורה היתה קפיצת ביצועים כמעט זהה, מעבר לזה שאין לנו שמץ של מושג מה הקפיצת הביצועים בכלל כי עוד לא יצאו מבחנים של צד 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שזה פשוט לא מעניין אותם... @nec_000

אני זוכר כשה 2080TI הושק עבד איתי חבר

עבודה בהייטק, השתכר 28 בזמנו, צעיר, רווק, גר עם ההורים, זול בשווי של כ 30K

שם הזמנה מוקדמת ב TMS בקצת יותר מ 6000₪ ברגע שהתאפשר

אמר לי על זה אני מוציא את הכסף שלי, זה הכיף שלי, אין לי הרבה הוצאות אחרות וזהו

אנשים שקונים את הפלגשיפים האלו לא מצפים שהם יהיו משתלמים, הם פשוט רוצים מקסימום פרפורמנס בכל רגע נתון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן דניאל,

"מחלת" הצריכה גם שלא צריך אלא רק בגלל "שרוצים", נוגעת בבערך כל העולם ואחותו (כמעט). זוהי תופעה חברתית מוכרת.

למעשה "מחלה" אנושית ידועה. מעטים מצליחים להתגבר עליה, להשכיל ולהתקדם לשלב ההתפתחותי הבא. והם אלו

שקוצרים את הפירות בטווח הארוך.

נוכל לשים לב למשל, שהפער הביצועי בין 3080 ל- 3090 החדש הוא כ- 20%, אך המחיר פי 2.15 לערך (1500 לעומת

700$). קרי משלמים יותר מכפול, בעבור תוספת של חמישית לביצועים. נוידיאה יודעים זאת ועושים את אותו השטיק כמו

שעושים בכל תחום הצרכנות העולמי. מבקשים פרמיית מחיר מופרזת ומוגזמת במטרה ללכוד ברשת את הצרכנים שעובדים 

עם הרגש והאמוציה, ולא עם הראציונאל. על גבם של אלו גוזרים (אגב) את הקופון הכי שמן בעוגה וזהו אחד ממקורות

ההכנסה והרווח הכי גדולים לבית עסק. ולא יעזור שכל הרשת מלאה כבר סקירות מכל הקשת, אשר מסבירות זאת,

ש- 3090 אינו משתלם מאומה, עדיין ימצאו מי שיתעלמו מהאזהרה וימשיכו אל עבר 3090 בכל מחיר.

עכשיו,

האם יש מישהו עם קצת נסיון בתחומנו, שסובר, כי מסוגל הוא להבחין במו עיניו או לחוש באמצעות חושיו, בהבדל הביצועי

של בין למשל 160 ל- 192FPS (שזה מה ש- 20% אומר) ?   ולאחר מכן (משלא הרגיש ולא היה מסוגל להבחין בפער מגודל

שכזה), עדיין לקנות את 20% הביצועים האחרונים ולשלם יותר מפי 2 תוספת למחיר ?

בסוף היום כל אדם עבור כיסו ורצונו (לרבות זה החסר יכולת בדחיית סיפוקים) יעשה בהחלט עם כספו מה שהוא רוצה,

זוהי גדולתה של החברה החופשית המודרנית. אנו לכל היותר נציג את הההסבר בפני כולם (ובפניו גם), ובזאת הדיון מתמצא.

מכאן כל אחד ממשיך לבזבוזיו הפרטיים כמו שאומרים.

אני כנראה, אם ארכוש חדש מהדור העדכני, ארכוש 3080 שעל פניו כרגע מסתמן (בשלב מוקדם זה) להיות המוצר בליין

עם הכי הרבה תמורה לכסף. יתכן אף קצת יותר מ- 3070 (באופן מפתיע משהו) ודרושה עוד בדיקה לאמת או לשלול זאת.

ואם ארכוש משומש, מה שיותר סביר - כי אני זונה שמחפשת הכי הרבה תמורה לפתיחת רגליי, אז אמתין לעסקה נוחה

ומשתלמת על 2080ti ביד שניה, שמחירו ירד יפה והרבה לאחר השקת 3070 בעוד כחודש.

ברמת העקרון, מחירו של 3070 החדש העומד על MSRP 500$, מה שאמור לאחר התיצבות המחירים בשווקים, נגיד בעוד 3

חודשים זה יקרה רק, להגיע בישראל לסביבות פי 5 מכך בשקלים. קרי 500$ מתורגמים לאחר התיצבות מחירים של השקה

חדשה, לסביבות 2500 ש"ח בארץ.  3070 מסתמן להיות המחליף הישיר ביצועית של 2080ti. בשעה ש- 3070 יעלה

חדש 2500 ש"ח, יש להניח שמחיר יד 2 של 2080ti ירד לכוון 1500 שח (מבחינת אזור חיוג). שכן יותר מזה קשה לראות

אנשים משלמים על דור קודם משומש, כשהחלופה היא 2500 עם אחריות מהחנות. 

במחיר שכזה, 1500 שח נגיד, זו תהיה הזדמנות קורצת ומפתה דיה מבחינתי, למכור את 1080ti שלי (נגיד בכ- 1000 שח)

ולהוסיף את ה 500 שח הפרש and call it the day.

כל השנים פעלתי כך, רכשתי בדר"כ את הספינת דגל של הדור היוצא, מנסיוני, ברבע עד שישית המחיר ממה שהיה חדש 2-3

שנים קודם לכן. התפשרתי בכל איטרציה שכזו על בערך כ- 30% ביצועים לעומת ספינת הדגל החדשה. זה בדר"כ מה

שהנוסחה מתכנסת אליו פלוס מינוס. לוותר על כ- 30% הביצועים שלמעלה, אך לשלם רבע עד שישית המחיר.

להגיד שסובל ומקריב פה הקרבה קשה ? ממש לא. 

גם כששמתי כרטיס חדש ליד להשוואה ראש בראש, ה- 30% פחות שאצלי (והשוותי זה לצד זה), נוכחתי שבקושי היה הבדל

ששווה לדבר עליו, שכן 200FPS לעומת 140FPS (לדוגמא) אינם מורגשים. מה שרק חיזק עוד יותר בליבי להבין את

הטקטיקה שבה פעלתי ולהתמיד בה בפעמים הבאות. הייתי שבע רצון עם ה- 1000 ש"ח שזה עלה לי, לעומת ה- 4000 שח

או יותר  שהחדש עלה מנגד.

למעשה בכל דור, קרה שהוצאתי כמה מאות שקלים תוספת בלבד מעל הכרטיס הקודם שמכרתי, בעוד זה שפעל בטקטיקת

ספינת הדגל החדשה בכל אטרציה, מוציא אלפי שקלים רבים בכל פעימה שכזו ואינו מקבל את התמורה הראויה לכספו

(השיפור ב- FPS שמתקבל לעומת גודל ההוצאה הכספי).

צרכנות נבונה ואפקטיבית הינה תחום יותר מקצועי מתוחכם וחכם ממה שהעין סוברת תחילה.  צרכנות זה לא ללכת רק

ולהוציא כסף בתירוץ כזה או אחר או סתם, כי רוצים. זה כל טמבל יודע לעשות. צרכנות היא עריכת מלאכת מחשבה

ותכנון קפדניים, במטרה למקסם את סל מוצרי הצריכה שנקבל תמורת הכסף שבידנו.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...