הסבה להיי טק - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסבה להיי טק

law89
 Share

Recommended Posts

היי חברה

אני שוקל כבר תקופה מאוד ארוכה הסבה להיי טק באחד מהבוטקמפים.

1. האם זה מומלץ למישהו שחצה את ה-30?

2. האם זה נכון שבאזור גיל 40-45 מתחילה להיות בעיה רצינית למצוא עבודה?

3. במה יכול לעבוד מי נפלט מהתעשיה בגלל הגיל והוא עבד בתור מתכנת?

4. כמה שעות עבודה בדרך כלל עובדים בתחום? (ראיתי הרבה כאלה שרשמו 8-9 שעות וראיתי כאלה שרשמו שגם הם עובדים לאחר שהם חוזרים הביתה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תלוי אישית בך. אף אחד לא ימנע ממך לעשות הסבת מקצוע, אבל יש מחיר בלהתחיל את הקריירה שלך בגיל 30 לעומת 20.

2. תלוי באיזה תחום. בסטארטפים כנראה שלא מחפשים אנשים בגיל הזה ולעומת זאת מקומות כמו תעשיה אווירית זה הגיל המומוצא.

3. בתכנות.

4. בדיוק כמו בשאלות הקודמות, תלוי במקום העבודה. בהייטק יש גמישות דיי רצינית לגבי שעות עבודה וגם עבודה מחוץ למשרד ויש מקומות שבהם "העט נופל" בשעה 17:00.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות

1. אז זה בדיוק מה שאני שואל. אני מבין שיש נזק ולא קטן בלהתחיל בגיל מאוחר, אבל האם הנזק מספיק גדול כדי להפוך את המצב ללא כדאי?

2. ומה המצב בחברות בחברות שיותר באמצע? (חברות רגילות מבוססות שהן לא חברות ממשלתיות)

3. חחחח אבל מה קורה למי שלא מוצא עבודה בתכנות? האם הוא יכול להגיע למשרות אחרות שקשרות בעקיפין כמו דאטה אנליסט או שזה אבוד למישהו ללא ניסיון בגיל 40+?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחום הפיננסים.

אני מבין שזה כנראה לא הכיוון שלי מכל הבחינות (עניין, שכר, שעות עבודה, אופציות תעסוקה שבעיקר נמצאות באזור תל אביב).

חיפשתי תחום עם משכורת טובה ולכן החלטתי על הכיוון. למדתי קצת פייתון. אם השאלה הבאה זה אם אהבתי את זה, אז התשובה היא שזה לא מדהים אבל מצד שני בתחום שלי די סבלתי מבחינת עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה כבר מבין שאם אתה מתעניין במקצוע רק מטעמי כסף, זה לא יצליח. צריך אהבה אמיתית למקצוע.

תעשה את מה שאתה אוהב בתור עבודה. זה הרבה יותר טוב לבריאות.

נערך על-ידי multicore
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

אתה כנראה כבר מבין שאם אתה מתעניין במקצוע רק מטעמי כסף, זה לא יצליח. צריך אהבה אמיתי למקצוע.

אני לא בטוח שזה 100% נכון.

בהתחלה המקצוע שלי היה לא רע. קשה מאוד להפריד בדיוק את הטריגרים שגורמים לבן אדם לעזוב את המקצוע אבל אני מאמין שהשילוב של:

משכורת עלובה בתחילת הדרך (סדר גודל של מינימום)

נסיעות שגוזלות כמה שעות ביום

שעות לא נוחות - לעיתים הרבה שעות ביום (יכול להגיע ל-12+ +) ולעיתים אתה צריך לשנות את כל הלו"ז שלך בגלל שיש איזו משהו שקשור לעבודה והוא בערב.

בעצם כל החיים במצב כזה סובבים סביב העבודה בשביל משכורת שלא שווה את זה.

אם אתה שואל אותי אם אעדיף את אותם תנאים אבל בתחום שאני אוהב אל מול משרה עם שעות יותר נוחות ומשכורת יותר טובה שתאפשר לי גם לחיות טוב יותר וגם זמן פנוי לדברים שאני אוהב, אני כנראה אלך על האופציה השניה כי באופציה הראשונה אין לך לא את הזמן ולא את הכסף לעשות דברים שאתה אוהב (וכמה שתאהב מקצוע, עדיין מדובר בעבודה וזה לא אותו דבר כמו לעסוק בתחביב שלא אתה חייב לעסוק בו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

אתה כנראה כבר מבין שאם אתה מתעניין במקצוע רק מטעמי כסף, זה לא יצליח. צריך אהבה אמיתי למקצוע.

אני רק רוצה לחדד משהו. ישנו תחום שהתנדבתי בו בעבר.

החלטתי לבדוק לעומק עבודה באותו תחום. התייעצתי עם מישהי שהעבירה אותי למישהי אחרת שמנהלת את התחום. ניסיתי לפנות אליה ולתאם פגישה כדי לשמוע פרטים יותר לעומק. לשמחתי היא הסכימה להיפגש. בעיקרון זה תחום שיתכן שאוכל לעבוד בו ללא תואר/ תעודה נוספת אך לא בטוח (תלוי היכן ארצה לעבוד וכו'). אם אצטרך להוציא תעודה, זה כנראה יקח שנתיים.

מבחינת שעות, השעות לא כל כך נוחות. הרבה פעמים מסיימים לעבוד בשבע בערב.

מבחינת משכורת - הבנתי שבתור התחלה אולי אצליח למצוא חצי משרה ואצטרך כנראה לעבוד בשני מקומות ולא בטוח שאצליח להגיע למשרה מלאה (בהנחה שאצליח למצוא שני מקומות שלא תהיה חפיפה בשעות ביניהן).

בקיצור לא בטוח שאצליח להגיע אפילו למשכורת מינימום. אם אמצא משרה מלאה אולי אצליח להגיע למעט יותר.

היצע המשרות מאוד קטן ולא קיימת משרה צפויה בעיר שלי בעתיד הקרוב.

מה שאמרו לי אלה ששוחחתי איתן, זה שמצד אחד השעות לא נוחות במידה ויש לך ילדים ומצד שני אי אפשר להחזיק משפחה עם משכורת כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

תלוי באיזה סטרטאפ ובאיזה תפקיד. מומחים בתחומים חשובים עם הבנת עומק ורוחב יהיו נחשקים בכל גיל.

היי.

תודה על ההשקעה. ראיתי את ההודעה לפני יום-יומיים. אני רוצה לענות עליה מסודר כי יש כאן כמה דברים מאוד חשובים במה שאתה רושם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

תלוי באיזה סטרטאפ ובאיזה תפקיד. מומחים בתחומים חשובים עם הבנת עומק ורוחב יהיו נחשקים בכל גיל.

ראשית, תודה רבה על התשובה שלך. העלית פה נקודות מעולות. אתחיל לענות :)

ואם אני עובד בינוני ולא מומחה? (קשה לי להאמין שאני אוכל לסגור פערים של שנים ועוד מהטובים ביותר)

ציטוט

לאיזה נזק אתה מתכוון? אני יכול לחשוב על שני דברים - ברור שמי שמתחיל לעבוד בגיל 30 יצבור פחות וותק ופחות כסף ופחות פנסיה ממי שמתחיל בגיל 20, אבל השאלה הרלוונטית פה היא כמובן ההשוואה לתחומים אחרים. נגיד שאתה מתחיל בגיל 30 עם משכורת של 20K, בעוד שמי שהתחיל בגיל 20, יהיה באותו גיל כמוך כבר עם משכורת של 30K וצבירה מכובדת. נכון שיש לו יתרון על פניך, אבל אם האלטרנטיבה האישית שלך היא עבודה אחרת ששם אתה תמשיך להרוויח (נגיד) 15K - אז איפה הנזק? יש כמובן עניין של יציבות. אם אתה במקום של קביעות, אז אפילו עם שכר נמוך יותר, יכולים להיות לזה יתרונות לטווח ארוך.

עניין היציבות. אם הייתי ממשיך עם 15 עד הפנסיה בהייטק, זה לא רע בכלל. אם אתה נזרק בגיל מסוים ויורד למשכורת של 5-6-7 כי אתה צריך לעבור לתחום אחר זאת בעיה.

ציטוט

ציטוט

וזאת, בסופו של דבר, העצה הנכונה.

לא רואה תחום שבו אני מגיע עם אהבה אמיתית למקצוע. אם נניח אני אוהב לראות כדורסל, זה לא אומר שאוהב לאמן ובמעט התחומים שאני באמת אוהב, זה בערך יהיה המצב. לעבור ממשהו שאתה אוהב "לצרוך" למשהו שאתה מספק את המוצר שצורכים לא אומר בהכרח שתאהב את מה שאתה עושה.

לכן, אסתפק במקצוע שלא אשנא.

ציטוט

זה לא קשור למקצוע, אלא למקום העבודה הספציפי שאתה עובד בו לעומת המקום שבו אתה גר. עשרות אלפי אנשים בהייטק מתקיימים באותה מציאות בדיוק. עניין של בחירה, סדרי עדיפויות ונכונות להשקיע כדי להתבסס במקום שעשוי להיות יותר מתאים.

במקרה הזה זה כן קשור למקצוע. במה שאמור להיות "העיסוק העיקרי" שלי אין הרבה מקומות עבודה בשנים הראשונות והפיזור שלהם מאוד מצומצם. לכן זה המינימום נסיעות שסביר להניח שאצטרך. בהיי טק, אם יתמזל מזלי, אוכל למצוא מקום עבודה קרוב לבית.

בנוגע לבחירה, היא כמעט לא קיימת, זאת אומרת, שאם אתה רוצה להרוויח נניח 15,000 אתה חייב לעשות שעות נוספות (יש מקומות שמשלמים את השעות נוספות).

בהייטק, זאת כבר בחירה שלך.

מעניין אותי לשמוע את דעתך על ההסבות של אקפריס או אינפיניטי. בסך הכל נראה שהחברה שם מוצאים עבודה (לפחות בתקופת ההתמחות).

מה שמאוד מפריע לי, הוא שהם מלמדים ג'אווה או שפת c/c++ שמבירורים שעשיתי הן שפות יחסית ישנות ועדיף ללמוד ג'אווה סקריפט או פייתון.

אני מחויב לשנתיים עבודה דרכם. האם זה סוגר לי את מסלול הקריירה שלי לתחום מאוד ספציפי שלאחריו לא אוכל לתכנת בשפות יותר חדשות (לא יודע מה אפשר לעשות עם ג'אווה, עם האופציה השניה הבנתי שזה בעיקר מערכות משובצות)

אציין שיצא לי לבדוק תחומים משיקים לתואר שלמדתי.

עבודה בבנק - אם יהיה לי מזל אוכל למצוא קרוב יחסית לבית. לפי חבר שעובד בבנק, הבסיס הוא בערך 6-7 אלף ש"ח שזה די עלוב. גם העלאות עלובות, סדר גודל של 3-4% מבסיס כל כך נמוך. בנוסף, הבנתי שזו עבודה מאוד לחוצה. אתה סוג של סוכן מכירות וצריך להגיע ליעדים מסוימים, אבל בניגוד לסוכן מכירות שמקבל עמלות כאן אתה לא מקבל.

דאטה אנליסט - חיפשתי במשך תקופה ארוכה משרה קרובה לבית. כלום. אני לא בטוח בנוגע למשכורת. יש לי מדגם קטן מדי. מה שכן, הדרישות לרוב בשמים: SQL, כלי BI (טבלו וכו'), פייתון / R, אקסל, VBA ועוד

עבודה בחברת ביטוח - על פניו ממשרות שראיתי המשכורת נמוכות. גם העלאות לרוב נמוכות. שוב, גם כאן המדגם שלי קטן. דיברתי עם 3-4 אנשים שעובדים / עבדו בתחום.

אני לא חושב שאוהב את אחת מהעבודות הללו, ולכן העדיפות שלי היא למשרה עם שעות נוחות ומשכורת יפה גם אם לא אוהב את העבודה (בהנחה שלא אשנא אותה) כי גם כך בתחום שלי אני לא רואה אהבה גדולה לאופציות שישנן.

אם יש כאן מישהו שעובד בתור אנליסט או דאטה אנליסט, אני אשמח אם הוא יוכל לתת את השני סנט שלו על המקצוע.

אציין גם שהתחלתי ללמוד פייתון מתוך הנחה שזה יוכל לעזור גם בתחום הפיננסים וגם בתחום ההיי טק. זה פחות משעמם אותי ממה שעסקתי אבל קשה לי להשליך על מה יהיה אם אעבוד בזה יום אחרי יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

תודה על המענה. אני אענה מעט בקצרה (תכף תבין למה) ובימים הקרובים אענה יותר בפירוט.

אני יכול לומר ככה:

בתיכון שנאתי מתמטיקה

לאחר התיכון, שיפרתי ציונים ופתאום התחלתי לראות איזה שהוא יופי בחלק מהנושאים

אני יכול לומר שהיה חסר לי התחום של פתרון בעיות. אני לומד קצת פייתון, ופתאום הייתה איזה חידה שגרמה לי לחשוב אחרי הרבה מאוד זמן ונהיתי מזה, אבל אני לא יכול להשליך מזה לעבודה בתחום מכיוון שאני לא יודע איך זה בפועל.

יכול להיות שמינון מסוים של "חידות" יעשה לי טוב אבל כמות גדולה יותר יגרום לי להיות "מוצף" ולהרגיש שזה יותר מדי.

בעבר הייתי אומר שארצה כמה שיותר חידות, היום ההסתכלות שלי מעט שונה. העבודה שלי מאוד שחקה אותי.

ציטוט

כן ידוע לי שהמקומות האלה מלמדים לא רק ++C/C וJAVA, אלא גם שפות אחרות וגם טכנולוגיות חדשות מעולם הWEB ומעולם הUI

וזאת הסיבה למה אני מגיב מהר ובאופן חלקי:

הייתה לי הרבה התלבטות בתקופה האחרונה. החלטתי לנסות לגשת למבחן באקספריס ולראות אם אני עובר ואז לראות הלאה. השארתי פרטים ובינתיים לא חזרו אלי, כנראה זה יהיה מחר.

ממה שהבנתי בעבר זה בעיקר c,c++ וג'אווה, אבל אני אבדוק איתם.

בתחום שלי, ברגע שנכנסת לנישה מסוימת, מעבר לנישה אחרת מלווה במחיר כלכלי לא קטן.

מה קורה אם ארצה לעבור אחרי השנתיים התחייבות שיש לי לתכנת בפייתון או ג'אווה סקריפט? האם זה אפשרי?

האם המשכורת שלי צפויה לצנוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתחושתי, אתה יותר מידי "מחלק עור של דוב בטרם ניצוד" וחושב קצת יותר מידי "מה אם" לפני שאפילו התחלת ללמוד בצורה מסודרת ולפני שביררת לעומק מה כוללים הלימודים.

רוב האנשים מתמקצעים בתחום מסוים, לא בשפה כזאת או אחרת. גם בתוך אותו תחום יש שימוש בשפות שונות לפעמים, והשפות גם לא מוגבלות לתחום בודד.

אל תבנה על משכורת גבוהה בתקופה שאתה עובד "דרכם", וגם אל תבנה שתוך שנתיים תתמקצע כל-כך שתוכל להשיג משכורת גבוהה משמעותית בתחום שבו עסקת ביחס לתחום אחר. אחרי שנתיים אתה עדיין לא רחוק מבוגר טרי, ומה שיחפשו בראיונות עבודה זה בעיקר חשיבה ויכול למידה. כך שהסיכוי שהמשכורת שלך בעבודה הראשונה אחרי ההתחייבות תהיה נמוכה משמעותית מהמשכורת במהלך תקופת ההתחייבות / ניסיון נראה לי די קטן.

בכל מקרה - המשכורת תלויה בהרבה מאוד פרמטרים ומשתנה מחברה לחברה אפילו לתפקידים דומים. אי-אפשר לצפות את כל התרחישים מראש. פשוט תדאג להיות הכי טוב שאתה יכול כדי להגדיל את מרחב האפשרויות הפתוחות בפניך ואת המיקוח שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

תקשיב טוב חביבי, יש כאן הרבה חכמולוגים עם תשובות אני לא יודע מאיפה. אני אומר לך את כלל הברזל שמכריע את הכל - אין דבר העומד בפני הרצון!

הכל תלוי בכמה תשקיע ותתעקש כי הדרך לא קלה כלל. גיל כזה או אחר - הכל תלוי במה אתה מקרין. יש אפקט של גיל שגם אני סובל ממנו ויש גם מה שאתה מקרין שיכול מאוד לעזור. יש לי כמה עיצות למתחיל בדרך. דבר איתי בפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...