האם ממחר נחזור להמליץ על אינטל? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ממחר נחזור להמליץ על אינטל?

Moon-Mage
 Share

Recommended Posts

ציטוט של omertgm

SSD מהיר לא יהיה תחליף ל-CPU מהיר. כדי להשיג יכולות RT סבירות יש צורך בשניהם יחד עם GPU אימתני.

המשקל של PCIE4 מהיר לשליפת נתונים נמוך מהחשיבות של מהירות ליבה גבוה ויעילה.

במיוחד בשוק ה-PC להשקיע ב-SSD צריך לבוא בנוסף להשקעה ב-CPU, לא במקום. 

אני מבין שלא צפית בהשקה של נוידיה? כל הרעיון שם היה חיבור ישיר בין הGPU לPCIE storage שלא יעמיס על המעבד בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך, רכיב שיושב על תעבורת PCIE מהמעבד, לא יכול לדבר עם אמצעי , רכיב שנמצא על תעבורת PCIE מהמעבד (זה כולל התקני SATA, גם הם מגיעים דרך ערכת השבבים בPCIE למעבד) - מבלי לדבר עם המעבד.

הרעיון בNVIDIA זה להפחית את כמות העיבוד הדרושה ממעבד בהעמסה שלהם על גבי ה-GPU בטעינה ומיפוי דאטא של משחקים. כרטיס המסך למעשה נהיה בקר אחד גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

רוב הדאטא נשלח בצורה דחוסה דרך הPCIE בכל מקרה, זו הסיבה שאפילו עם RTX 2080 TI מקבלים כמעט את כל הביצועים גם על ממשק ברוחב X4, בכל מקרה.

בשיטה הרגילה המידע מגיע לכרטיס המסך אחרי שהמעבד פרס את הדחיסה, המידע עובר בממשק של הכרטיס כשהוא לא דחוס.

ציטוט של djelectric

כרטיס מסך, רכיב שיושב על תעבורת PCIE מהמעבד, לא יכול לדבר עם אמצעי אחסון, רכיב שנמצא על תעבורת PCIE מהמעבד (זה כולל התקני SATA, גם הם מגיעים דרך ערכת השבבים בPCIE למעבד) - מבלי לדבר עם המעבד.

לא הייתי קורא לזה "לדבר עם המעבד", הכרטיס מדבר עם בקר ה-PCIE שאמנם יושב על אותו package יחד עם המעבד (במקרה של זה אפילו על סיליקון נפרד) אבל המידע לא עובד דרך ליבות העיבוד ולא לוקח זמן מעבד. החידוש העיקרי זה שעכשיו כרטיס המסך יטפל בעצמו בפריסה של המידע הדחוס מה שעד עכשיו נפל על המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אני מבין שלא צפית בהשקה של נוידיה? כל הרעיון שם היה חיבור ישיר בין הGPU לPCIE storage שלא יעמיס על המעבד בכלל.

ראיתי.

העברת העומס לא אומרת שהמעבד נעשה מיותר לגמרי.
לא מדברים שכל החישובים והפעולות שנעשות עכשיו על המעבד יעברו רק לכרטיס המסך.
הוא עדין נחוץ לחישובים שונים, במיוחד כשרוצים קצב רענון גבוהה (וזה בניגוד למה שקורה בעולם הקונסולות).
גם מצוין שם שכל הפתרון הזה זמני וכשמספר הליבות יעלה לא יהיה יותר צורך בו.

לכן לא הייתי בונה על כך שהפיצ'ר הנ"ל יבא לכך שהיתרון של אינטל ע"פ יתבטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שמתי לב נכון..במהלך ההצגה של אמפר הגרפי ביצועים שהוצגו היו על גבי מערכת מבוססת אינטל (מניח שכדי לא לפרסם את במהלך ההצגה שלהם),כלומר pciEx3..

זה אומר שפוטנציאל הביצועים עוד גבוה יותר ממה שהוצג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amit14

אם שמתי לב נכון..במהלך ההצגה של אמפר הגרפי ביצועים שהוצגו היו על גבי מערכת מבוססת אינטל (מניח שכדי לא לפרסם את AMD במהלך ההצגה שלהם),כלומר pciEx3..

זה אומר שפוטנציאל הביצועים עוד גבוה יותר ממה שהוצג?

אנחנו לא יודעים מה יותר טוב עדיין, אינטל בגלל הsingle core frequency או בגלל PCIE4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההימור הגרוע שלי הוא שAMD בגזרת המעבדים מהדור הנוכחי והלאה יהיו יותר טובים מסיבה פשוטה- האופטימיזציה לקונסולות תעשה בשביל 8 ליבות של הדור הנוכחי של . בשביל האחסון, נראה שהאקס בוקס בכלל משתמש בPCI Ex3 ככה שברגע שמיקרוסופט יכניסו דחיסה חומרתית, השינוי לא יהיה מהותי (הם טווענים למקסימום 5GB לשניה כולל דחיסה מה שגם כונן PCI Ex4 וכונן PCI Ex3 מכסה בלי או עם דחיסה. אם יקרה נס ומשחק של PS5 יגיע לPC אז יהיה חובה במערכת (בדור הנוכחי והלאה) או בדור הבא של כשהם יטרחו לייצר מעבד שתומך בx4 כי לוחות האם כבר תומכים אבל המעבד לא ¯\_(ツ)_/¯ (הגיוני). 

בגזרת כרטיסי המסך, נוידיה לצערי תמשיך לדרוס את , הקונסולות יסתפקו בray tracing מוגבל כיאה לדור ראשון מAMD והקונסולות יחיו עם 30-60 פריימים בגרפיקה של הדור הבא, או 120 פריימים בקושי בגרפיקה של הנוכחי, ב4K כי זה צריך לרוץ על . מתישהו בעוד 4 שנים הם יבצעו עוד חצי דור קדימה ויוכלו להנות מהטלוויזיה החדשה שלהם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אנחנו לא יודעים מה יותר טוב עדיין, אינטל בגלל הsingle core frequency או AMD בגלל PCIE4

נראה אם 3 הקרבים יפתרו את התעלומה..

מתי הצפי של מעבדי תומכים להגיע?סוף 2021?

נערך על-ידי amit14
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנו פוסט ברדיט שאני לא יודע עד כמה הוא אמין כי הוא נשען על עדכון בטא לדרייבר ללוח אם, טוענים שהמעבד של עלול

לצאת באוקטובר (חודש הבא).

נשמע לי כמו חרטא לא? מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...