האם ממחר נחזור להמליץ על אינטל? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ממחר נחזור להמליץ על אינטל?

Moon-Mage
 Share

Recommended Posts

אז בחודשים האחרונים(ולמעשה מאז פסקל) אנחנו ממליצים, בצדק, על פלטפורמה מבוססת כי הביצועים במשחקים קרובים והביצועים בכמעט כל דבר אחר טובים יותר וגם ההפרש במשחקים בדרך כלל לא מצדיק את ההפרש במחיר שהיה יכול ללכת לכרטיס המסך ובכך לתרום לביצועים יותר, אבל האם מחר עקב ריסוק תקרת הביצועים של ה2080TI(כנראה) נראה את הI9 10900K והI7 10700K מתחילים למתוח רגליים ולפתוח פער רציני על AMD?
היום אפשר לראות שהI5 10600K, הI7 10700K והI9 10900K נותנים ביצועים פחות או יותר זהים כאשר ממהירים אותם, האם מחר סוף סוף הI9 יוכל להצדיק את המחיר שלו?
האם ממחר יהיו המלצה רק עד ה3600 ומשם נקפוץ לאינטל?
רק תהיתי מה אתם חושבים ומה התחזיות שלכם בנושא.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחר יוכרזו מוצרים חזקים למדי, שלא בדיוק מתיישבים עם המלצות רבות של מחשבי גיימינג ממוצעים בעלויות של 3000-6000 שקלים. הם יתישבו עם מחירים של אותם מחשבי גיימינג ממוצעים, וגם יותר מזה.

האם מבחני ביצועים עם 10900K לצד כאלו עם 3900XT זה משהו שמעניין אנשים ברמה רצינית מספיק? אני תוהה אם להקדיש לכך מספיק זמן כבר בביקורת הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זה כנראה יהיה רלוונטי רק לFHD, עד עכשיו עם ה2080TI היו הפרשים דיי זניחים בין ה10600K 10700K 10900K והפרשים קצת גדולים יותר אבל עדיין דיי קטנים ביחס לAMD, אבל היום יוצאים כרטיסים חדשים של נוידיה שכנראה יהיו משמעותית יותר חזקים מה2080TI ויכול להיות שיגרמו לפער משמעותי יותר בין המעבדים השונים של ובין לAMD.
שוב, רק ברזולוציות נמוכות ורק עם הכרטיסים החזקים יותר מה2080TI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה מצדיק את הפרש במחיר

כי לרוב הגיימרים הולכים על מסכים 144HZ או 60HZ 

ושניהם מסוגלים לעמוד בקצבים האלה

אז התמורה הכי טובה זה הכי טוב כרגע

שיהיה תחרות אולי אפשר לחשב מחדש

תחרות כמו לוחות אם זולים עם XMP

להגיע לקצבים יותר גבוהים כמו דורש השקעה כפולה ויותר

זה סגמינט אחר שהכסף לא כל כך משנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הכרטיסים יותר חזקים אבל לא ברמה שתשפיע על ה-CPU בצורה דרמטית. זה בעיקר תוספת יכולות RT ןמה שמסביבן שיתבצעו יותר מהר.

אני בספק רב אם הפער הקיים היום בין נניח 3600X ל 10600K ישתנה בצורה מורגשת גם אם משתמשים ב 3090

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שבועיים נדע, בכל מקרה ממה שפורסם השיפור בביצועי rasterization רגילים של ה3080 יותר גבוה מה2080TI באזור ה50%.

פה בסרטון יש חלקים שהם מקבילים בין שניהם.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי הכיוון של מנוע UNREAL 5 בהדגמה של הסוני PS5, הדור הבא של מנועי המשחק יתבסס המון על סטרים של שיידרים ב-4- ישירות מכונן .

לדעתי מחשבי גיימינג מבוססי מעבד שיש תמיכה ב-PCI 4.0 יאפשרו להשתמש בדור הבא של שמסוגלים לקרוא/לכתוב ב-7000 MB/s.

אני רואה פה הגבלה רצינית במחשבי גיימינג מבוססי . דעתי בעניין שאם לא יתמכו בקרוב ב-PCI 4.0 הם יהפכו ללא רלוונטים.

גם אם אינטל יצליחו לתת יותר FPS מ- זה כבר לא ישנה הרבה כי הדור הבא של מנועי משחק יעבוד על הזרמת שיידרים ישירות מ-.

אני יודע שמעריצי XBOX לא יאהבו את מה שאני כותב, אבל... לא סתם סוני בחרה ב- סופר מהיר מאשר חומרה משתווה ל-12 TFLOPS של ה- החדשה.

דבר אחרון, ממה שהבנתי מפורום מפתחים של , יש דיבורים על כמעט 8% שיפור לטובת ביצועים ב-PCI 4.0 על כרטיסי אמפר 30X0.

שימו לב, זאת רק שמועה!

נערך על-ידי urib
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

על פי הכיוון של מנוע UNREAL 5 בהדגמה של הסוני PS5, הדור הבא של מנועי המשחק יתבסס המון על סטרים של שיידרים ב-4-8K ישירות מכונן SSD.

לדעתי מחשבי גיימינג מבוססי מעבד AMD שיש תמיכה ב-PCI 4.0 יאפשרו להשתמש בדור הבא של SSD שמסוגלים לקרוא/לכתוב ב-7000 MB/s.

אני רואה פה הגבלה רצינית במחשבי גיימינג מבוססי אינטל. דעתי בעניין שאם אינטל לא יתמכו בקרוב ב-PCI 4.0 הם יהפכו ללא רלוונטים.

גם אם אינטל יצליחו לתת יותר FPS מ-AMD זה כבר לא ישנה הרבה כי הדור הבא של מנועי משחק יעבוד על הזרמת שיידרים ישירות מ-SSD.

אני יודע שמעריצי XBOX לא יאהבו את מה שאני כותב, אבל... לא סתם סוני בחרה ב-SSD סופר מהיר מאשר חומרה משתווה ל-12 TFLOPS של ה-Xbox החדשה.

דבר אחרון, ממה שהבנתי מפורום מפתחים של NVIDIA, יש דיבורים על כמעט 8% שיפור לטובת ביצועים ב-PCI 4.0 על כרטיסי אמפר 30X0.

שימו לב, זאת רק שמועה!

כן אתה צודק לגבי PCI-E 4, אולי בכלל לא נצתרך מעבד מאוד חזק בשביל הכרטיסים החדשים עם הם מעבירים את רוב החישובים שלהם ישרות לכרטיס מסך.

אני יודע שלאינטל יש תמיכה בpci-e 4 שהם כנראה יפתחו בדור הבא של המעבדים שלהם, וחוץ מזה הSSD האלה מאוד יקרים בנתיים ובעתיד הקרוב הם לא רלוונטים לרוב האנשים.

לדעתי לAMD יש יתרון עם התמיכה של הPCI-E 4 ובכלל יותר קל לשדרג אותם, לא כמו כל 2 דורות מפסיקים אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A.J

אני יודע שלאינטל יש תמיכה בpci-e 4 שהם כנראה יפתחו בדור הבא של המעבדים שלהם, וחוץ מזה הSSD האלה מאוד יקרים בנתיים ובעתיד הקרוב הם לא רלוונטים לרוב האנשים.

מה? לא הם לא, אתה יכול לקנות טרה באזור ה500-600 שקל כבר.
כן זה לא יהיה הכי הכי מהיר שאפשר אבל זה בהחלט מהיר משמעותית יותר מsata SSD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSD מהיר לא יהיה תחליף ל-CPU מהיר. כדי להשיג יכולות RT סבירות יש צורך בשניהם יחד עם GPU אימתני.

המשקל של PCIE4 מהיר לשליפת נתונים נמוך מהחשיבות של מהירות גבוה ויעילה.

במיוחד בשוק ה- להשקיע ב- צריך לבוא בנוסף להשקעה ב-CPU, לא במקום. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...