מסך 27-32 אינץ' לסרטים ב-2000-3000 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך 27-32 אינץ' לסרטים ב-2000-3000

ronik56
 Share

Recommended Posts

אני מחפש מסך 27 או 32 אינץ', הכי חשובה לי איכות התמונה בסרטים/סדרות, אחר כך עבודה משרדית/גלישה במשך לא מעט זמן ביום ובסוף גיימינג (אני אשחק על 60FPS@1080P גם אם מדובר במסך 144 ו-4K). אני תמיד נוטה ל-, אבל אני כן אוהב לצפות בחדר חשוך ולמרות שעד היום לא ממש הפריע לי, הרבה מדברים על הניגודיות והעדיפות של בחדרים שחורים. מצד שני אני מבין שאני מקריב קצת מאיכות התמונה, אז קצת מתלבט.

התקציב בין 2000 ל-3000, אם יש משהו קצת מעל 3000 שיהיה הבדל רציני אני מוכן להוסיף.

הדילמה העיקרית שלי היא כמה מהותי יהיה ההבדל בין המסך הנוכחי שלי (Dell P2314H, פאנל IPS ו-1080p) לבין מסך חדש. מהרושם שאני מקבל לא נראה שהיו שיפורים מהותיים מדי במסכים בשנים האחרונות, כל דור נראה שיש שיפור קטן באיכות התמונה ובעיקר מוסיפים טכנו' מסביב (G/Free Sync או 144Hz) או פיקסלים. אני מבין ש- אין ממש באף מסך מחשב כי הם לא מספיק בהירים.

כל זה גורם לי להיות מסופק שארגיש הבדל רציני ששווה 2000-3000 שח.

כרגע אני נוטה לכיווון ה- 27UK650-W או אולי ה-BenQ EW3270U בגלל הצפייה בחושך. לאיזה סדר גודל של הבדל לצפות בינם ל-P2314H?

אם יש המלצות אחרות אשמח לשמוע🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"27 לעומת "32 זה הבדל לא מבוטל בגודל. לטעמי "32 עדיף ל4K אם יש לך שולחן מספיק גדול / עמוק. ממה שאני זוכר קראתי על הEW3270U דברים טובים (הוא VA). בסוף הלכתי על IPS מקביל (PD3200U), אבל הוא מחוץ לתקציב. 32" IPS היא קטגוריה יקרה מאוד משום מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

"27 לעומת "32 זה הבדל לא מבוטל בגודל. לטעמי "32 עדיף ל4K אם יש לך שולחן מספיק גדול / עמוק. ממה שאני זוכר קראתי על הEW3270U דברים טובים (הוא VA). בסוף הלכתי על IPS מקביל (PD3200U), אבל הוא מחוץ לתקציב. 32" IPS 4k היא קטגוריה יקרה מאוד משום מה.

העניין מבחינתי הוא כמה ארגיש בהבדל במסכים האלו ביחס ל-P2314H שלי, או לצורך העניין מול דגם דומה עדכני יותר, כמו P2319H או P2317H. ברור לי שיהיה הבדל, השאלה עד כמה גדול, ספציפית בסרטים?

ההבדל בין 27 ל-32 משמעותי, אבל יש לי מקום לכל אחד מהם. ה-32 אולי טיפה צפוף, אבל יהיה מקום. אני מוסיף את זה כדי להרחיב את הטווח והמבחר למקרה שיש איזה דגם מנצח מעל 27.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסרטים לרוב אומרים - כמה שיותר גדול - יותר טוב, אבל זה תלוי, מן הסתם, גם במרחק צפייה. מעבר לכך זה די סובייקטיבי.

מבחינת איכות תמונה, אם הסרטים שאתה רואה הם לא ברזולוציית , אז מסך לא ייתן לך כלום. אתה גם אומר שאתה מתכוון לשחק ב1080P, אז בשביל מה לך בכלל מסך 4K? אתה בונה על זה שהרזולוציה הגבוהה תועיל לך בעבודה המשרדית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

לסרטים לרוב אומרים - כמה שיותר גדול - יותר טוב, אבל זה תלוי, מן הסתם, גם במרחק צפייה. מעבר לכך זה די סובייקטיבי.

מבחינת איכות תמונה, אם הסרטים שאתה רואה הם לא ברזולוציית 4k, אז מסך 4k לא ייתן לך כלום. אתה גם אומר שאתה מתכוון לשחק ב1080P, אז בשביל מה לך בכלל מסך 4K? אתה בונה על זה שהרזולוציה הגבוהה תועיל לך בעבודה המשרדית?

לא, ברור שאצפה בסרטי . כרגע אני צופה ב-1080 כי המסך 1080 ואני לא ארוויח כלום מ-, אבל אם המסך שלי יהיה אני אצפה בסרטי . במשחקים אני פשוט לא יכול לסחוב 4K עם RX580 אבל ממילא אני משחק לעיתים נדירות.

בסופו של דבר בטלוויזיות היה שינוי משמעותי באיכות. כשהחלפתי מסך משנת 2009 לדעתי למסך משנת 2015 שהוא קצת מעל דגם כניסה היה שיפור דרסטי, שני מסכי 1080. היום הקפיצה גם תהיה משמעותית למסך מקביל מבחינת מחיר. העניין שלי זה מרגיש שלא נוסף שום דבר למסכים ב-5-7 שנים האחרונות מעבר לעוד פיקסלים (שאני פשוט תוהה עד כמה התרומה תהיה משמעותית) ויותר פריימים.

הנה כמה השוואות של מסכים דומים עם הפרש של שנתיים ביניהם מ-RTINGS:

The Dell U2719D and the Dell U2717D are very similar overall, but the U2719D performs better. The U2719D has much lower input lag, but worse black uniformity. The U2717D has a mini connection, but other than that, there isn't much difference between these models.

The Dell U2415 is a bit better than the Dell P2417H. The U2415 has a slightly higher resolution than the P2417H. Overall, picture quality and performance are very similar.

באחרון המסך הישן עדיף, והנה הפרש של 4 שנים כשהמסך הישן עדיף (!!):

The Dell U2715H is slightly better than the U2719D. The U2715H has more inputs, including a mini connection, and an additional port. Other than that, these two monitors perform very similarly, with no significant differences between the two.

זה מה שאני שואל בעצם, אם יש בכלל טעם לשדרג כי זה נראה שאין ממש הבדל בין דגמים ולפעמים הדגם הישן אפילו עדיף. אם ככה מה שארוויח ממעבר בין מסך 1080p משנת 2014 למסך 4K מ-2020 הוא 2-3 קפיצות קטנטנות של הבדלים בין דורות ובעיקר שדרוג רזולוציה, מה שמביא לי את הרושם שמדובר בצעד וחצי קדימה בשביל 3000 שח, שזה פשוט לא שווה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא בטוח, אולי באמת שווה לחכות. המסך שקניתי ב2010, U2410 נשאר המסך הראשי שלי בבית במשך 8 שנים, ומעולם לא הרגשתי דחף לשדרג, רק בגלל שהיו מסכים חדשים יותר, גדולים יותר וטובים יותר במובנים מסוימים. את הPD3200U קניתי לפני פחות משנתיים, כשהחלטתי שבא לי גם לשלב בין משחקים במסך גדול לבין שטח גדול ורזולוציה גבוהה לעבודה עם תוכנות במקביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

אם אתה לא בטוח, אולי באמת שווה לחכות. המסך שקניתי ב2010, Dell U2410 נשאר המסך הראשי שלי בבית במשך 8 שנים, ומעולם לא הרגשתי דחף לשדרג, רק בגלל שהיו מסכים חדשים יותר, גדולים יותר וטובים יותר במובנים מסוימים. את הPD3200U קניתי לפני פחות משנתיים, כשהחלטתי שבא לי גם לשלב בין משחקים במסך גדול לבין שטח גדול ורזולוציה גבוהה לעבודה עם תוכנות במקביל.

אני כן רוצה לשדרג, גם בגלל הגודל וגם בגלל האיכות. מהביקורות פשוט קיבלתי רושם שאני אשלם 2000-3000 שח בעיקר על עוד 4-9 אינץ' ובמצב כזה אין סיבה להשקיע מעל 800 שח ולקחת את ה-P2719H שיהיה יותר גדול, או אולי בכלל לא לשדרג.

קראתי עוד קצת והגעתי למסקנה שיש לי טעם לשדרג. עוד 4-9 אינצ'ים יהיו נהדרים, אני גם ככה לא יושב במרחק Retina ככה ש- יועיל לי (יושב בין 50 ל-80 סמ ממסך 23 אינץ'), ה-HDR נחמד גם אם רחוק ממושלם ובעיקר הניגודיות. הבנתי שפאנל VA אמנם פחות טוב מבחינת הצבעים מ-IPS, אבל לא בהרבה וההבדל העצום בניגודיות הרבה יותר חשוב גם ככה לסרטים, במיוחד בחושך. ככה שאני אמור לקבל שיפור מהותי בחוויה בשדרוג ל- גדול יותר עם פאנל .

מהחיפוש שלי ה-BenQ EW3270U נראה טוב, אבל משום מה ב-RTINGS נתנו לו 7.6 במולטימדיה לעומת 7.9 של ה-27UK650-W.

ההשוואה עצמה ביניהם כמעט זהה. ה- מנצח  ב:

1. ארגונומיקה (אני במילא אתלה על הקיר אז הסטנד שמגיע איתו לא רלוונטי עבורי)

2. Peak Brightness

3. זוויות צפייה (אני מול המסך, מקסימום זווית של 10-20 מעלות אז לא רלוונטי) 

4.  Gray Uniformity

ה-BenQ מנצח ב:

1. ניגודיות

2. Black Uniformity

3. Color Gamut

4. Color Volume

בהתחשב בזה שהניגודיות אמורה להיות הכי חשובה לסרטים וגם הצבעים ושחורים עדיפים ה-BenQ אמור להיות מסך יותר טוב לסרטים בבירור, אבל לא רק שהוא אפילו לא נמצא בעמוד של המסכים המומלצים שלהם ל-Multimedia, הם רושמים בבירור:
Overall, this is a very good monitor that's feature-packed for its price, making it the best monitor for watching movies we've seen so far.

משהו שקצת לא ברור לי בהתחשב בסקירה.

מה שאני רוצה לשאול זה איך ה-BenQ EW3270U במסגרת התקציב לסרטים ואיך הוא ביחס ל-27UK650-W? יש מסכים אחרים שמומלצים, אולי אפילו עדיפים? ואם טעיתי איפשהו (VA ביחס ל-, ניגודיות בסרטים וכו') אני אשמח לדעת וללמוד להבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ניסיון אישי עם המסכים האלה, אבל לשלם יותר על הLG כדי לקבל מסך קטן יותר מהBENQ לא נשמע לי כמו ראיון טוב. סה"כ היתרונות והחסרונות היחסיים של VA לעומת , שאנו מכירים מהתאוריה, מתבטאים בצורה הגיונית בהשוואות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...