נייד עד 2000 - חדש או מחודש - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייד עד 2000 - חדש או מחודש

נסים ונפלאות
 Share

Recommended Posts

אני מתלבט לגבי קניה של מחשב לשימוש ביתי עד 2000 ש"ח. 

בזאפ יש לא מעט מועמדים שיש להם כביכול את המינימום הסטנדרטי - I3 דור 10, 8GB, כונן SSD256, מסך 1920x1080.

דוגמה לשם השוואה - דל וסטרו 15: https://www.pc-online.co.il/single_product.php?ps=16338

ההתלבטות שלי היא בהשוואה למחשב ישן ומחודש - כגון דל e7470 כזה: https://www.wallashops.co.il/dell-e7470-14-8gb-256ssd-i5/pi7mx86181c8?ref=StoreYa&utm_source=stry&utm_medium=trafb&utm_term=pla-439168039080&utm_campaign=storeya51&gclid=Cj0KCQjw-O35BRDVARIsAJU5mQVeoYrXjBDBmMLkZpHXqj8ioj-dA7cap6BJNiK6aLvmLn3-2zJSCgsaArg2EALw_wcB

טכנית, המחשב המחודש מעט פחות מהיר - ביצועי המעבד מעט פחות טובים, הזיכרון פחות מהיר (אם הבנתי נכון הוא מגיע עם 2133), כונן Sata ולא .

מצד שני המחשב המחודש הוא הרבה יותר מוצלח בשאר ההיבטים - מסך מצוין, מקלדת מעולה (אני חורש את המקלדת בעבודה וזה נתון חשוב - אי אפשר למצוא מקלדות איכותיות בניידים זולים). אם אני מבין נכון, מחשב מסדרה כזו צפוי להיות עמיד יותר, ולא יתפרק ממכות שהוא יכול לקבל בבית (עם ילדים וכו' - מה שכבר קרה בעבר)... כך שכנראה אני מקבל יותר עבור הדברים שחשובים לי, תמורת ויתור על המהירות (אם כי עדיין, מדובר במפרט שאמור להיות טוב דיו - לא?). לכאורה זו הבחירה שלי.

רציתי לדעת אם אני מפספס משהו שאני לא רואה. שמתי לב שתקן הבלוטוס והוויפי הם לא מהחדשים שישנם, אם כי להבנתי הפער לא משמעותי.

יכול להיות שמחשב מחודש הוא 'מועד' לתקלות? יכול להיות שמשהו בתשתית הישנה של המחשב 'יתנקם בי' בעוד כמה שנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הLatitude היא אכן סדרה שהיא יותר high-end, אך ההבדלים בפועל בעמידות וכו' יכולים להיות גדולים או זניחים - תלוי בדגמים הספציפיים.

במפרט המחשב המחודש מופיע מסך 1366X768. איך זה בדיוק יותר טוב? הוא כן יותר קומפקטי וקל (14" במקום "15.6) וקל בחצי קילו בערך. לגבי דברים כמו איכות מקלדת, אני לא בקי. מבחינתי זה Thinkpad (ועדיף עם מקלדת 7 השורות הקלאסית) or .  :grin:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שטעיתי בקישור - 

https://www.wallashops.co.il/מחשב-נייד-Dell-E7470-14--256GBSSD--I5/pi7TID5F45E9

זה כמעט זהה אבל פה יש מסך 1920X1080 באותו מחיר

היה לי ניסיון לא מוצלח עם מחשב זול יחסית של , שהיה לו מפרט טוב, אבל הוא פשוט התפרק בבית, ושבק חיים סופים אחרי 3 שנים.

על המקלדת של אני סומך, כי בעבודה יש לי 5480 שנראית דומה בתמונות והיא מעולה.

אני חושש מהעובדה שהוא 'מחודש' - ומה יכול להיות הנזק בסופו של דבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שהמחשב המוחדש הראשון מציין אחריות ל3 שנים רשמית של , ואילו השני (זה עם המסך FHD) - רק לשנה ע"י OFFON - גם ספק חיצוני וגם אחריות קצרה יותר.

הסיכונים ידועים לך, ואי-אפשר לדעת מראש מה יקרה. יכול לומר לך שרוב המחשבים הניידים שרכשתי מאז ומתמיד היו Thinkpadים משומשים יד שנייה, והייתי מאוד מרוצה מכולם. מה שכן, כל המחשבים שרכשתי ככה (למעט כאלה שהיו custom-built) ניקנו עם לפחות שנה וחצי אחריות נותרת של IBM/לנובו. בחלק מהמקרים גם יצא לי להשתמש באחריות זו, אך בד"כ לא על דברים רציניים, אלא על שגעונות פרטיים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...