המלצה על ספר אלגוריתמים ומבני נתונים - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה על ספר אלגוריתמים ומבני נתונים

tnewgame
 Share

Recommended Posts

אני כרגע בצבא והתחלתי ללמוד תכנות בזמן הפנוי (יודע את הבסיס של פייתון)

אני רוצה להתחיל ללמוד על אלגוריתמים ומבני נתונים

ראיתי הרבה המלצות על הספר:

the algorithm design manual 

הבעיה שהוא כתוב בשפת c ואני לא בקיא בה במיוחד (אני יודע רק פייתון)

מישהו מכיר ספר טוב בנושא שכתוב בפייתון?       (חשוב שהוא יהיה פרקטי עם דוגמאות ותרגילים) 

או שלדעתכם עדיף לי ללמוד c ולקרוא את הספר הראשון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, C זו שפה לא קשה במיוחד ואני חושב שזה רעיון די טוב ללמוד אותה בלי קשר אם אתה מתכוון לתכנת מתישהו. אבל היא לא שפה הכי מוצלחת ללימוד אלגוריתמים ומבני נתונים...

Introduction to Algorithms הוא ספר מעולה ומכיל גם תרגילים בכל פרק. כל האלגוריתמים בספר כתובים בפסאודו-קוד, כך שכל עוד אתה יודע אנגלית, אתה אמור להבין את פעולת האלגוריתם. הוא גם קצת מתמטי, כי מה לעשות, איך אפשר לדבר על אלגוריתמים בלי מתמטיקה. הוא אומנם נקרא "מבוא לאלגוריתמים", אבל הוא מכיל גם מידע על מבנה נתונים כי כל אלגוריתם בסופו של דבר משתמש ב / פועל על מבני נתונים.

ספר אחר, שהוא פחות ספר רפרנס ופחות כבד, שלומדים ממנו דרך חשיבה לפתרון בעיות אלגוריתמיות הוא Programming for the Puzzled, שכמו הספר שציינת קודם גם הוא נכתב על ידי מרצה מ-MIT, והוא הועבר כמעט כמו שהוא כסוג של קורס העשרה שם. האלגוריתמים כתובים בפסאודו-קוד סטייל פייתון. הספר מועבר בצורה של הצגת בעיה, "נותן" לך לנסות לפתור בעצמך, ואז מציג פתרון עם הסברים (ובד"כ פתרונות בזה אחר זה, כשכל אחד משפר את הקודם לו).

אופציה אחרת לספר רפרנס הוא Algorithms (האלגוריתמים כתובים ב-Java). אני אישית לא אהבתי אותו כל כך, אבל הרבה ממליצים עליו. וזאת לא תהיה תשובה שלמה בלי להזכיר את The Art of Programming של Knuth (שמכיל ארבעה כרכים על אלגוריתמים), אבל אני מזכיר אותו רק לצורך השלמות 🙂 כי הספרים הקודמים יותר מתאימים.

נערך על-ידי Tokadon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...