עזרה בנוגע למאוורר קירור קידמי - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בנוגע למאוורר קירור קידמי

rico
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי סוג של בעיה במאוורר קידמי במארז (stock הגיע עם המארז 120ממ), כשאני מדליק את המחשב לפעמים מסתובב לבד, לפעמים מנסה להסתובב אך לא מסתובב.

למזלי לא חמור ממש כי אני יכול להזיז את המאוורר עם היד והוא ממשיך להסתובב ולא מפסיק.

1) איזה תוכנה קלה לקירור אתם מציעים שאשתמש?

2) האם אני צריך לעשות משהו למאוורר הקידמי או להחליף באחר?

-> המאוורר עצמו תחתון, מקרר (מכניס אוויר) מתחת לדיסקים קשיחים, וישנו מים שמוציא אוויר מאחורה (אחורי) ועוד מאוורר stock של 120ממ שמוציא אוויר חם החוצה מלמעלה (עליון).

שאלת המשך (3) האם כדאי להוסיף מאוורר של 120 או 140ממ לקירור על הדיסקים קשיחים בנוסף בקידמת (קידמי) המארז או חשוב קודם כול לבדוק את הטמפרטורה?

תודה רבה לעזרה והמלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,
דבר ראשון תבדוק טמפרטורות לראות אם יש בעיות שמצריכות הוספת מאווררים, ניקוי מארז או החלפת משחה טרמית למעבד.
באופן כללי גם אם אין בעיות טמפרטורה כדאי לבצע ניקוי מארז מדי כמה חודשים והחלפת משחה טרמית למעבד כל כמה שנים.
אם המאוורר הקדמי לא תקין אז בוודאי להחליף, זה לא עסק יקר בכלל ואפשר לקנות מאוורר איכותי של 120-140MM בכמה עשרות שקלים. אם הוא רק תקוע אתה יכול לנסות לנקות ולשמן את הציר לראות אם זה פותר את העניין.
התצורה של מאוורר קדמי, אחורי ועליון מספיקה ביותר לרוב המערכות כל עוד אין דרישות מיוחדות.
תוכנה קלה לקירור אני מניח שאתה מתכוון לניטור טמפרטורות ומהירות המאווררים? אם רק לבדיקת הטמפרטורות ומהירות המאווררים אתה יכול להשתמש בHWMONITOR למשל. אם אתה רוצה שליטה במאווררים אתה יכול להשתמש בSPEEDFAN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A.Z.P

היי,
דבר ראשון תבדוק טמפרטורות לראות אם יש בעיות שמצריכות הוספת מאווררים, ניקוי מארז או החלפת משחה טרמית למעבד.
באופן כללי גם אם אין בעיות טמפרטורה כדאי לבצע ניקוי מארז מדי כמה חודשים והחלפת משחה טרמית למעבד כל כמה שנים.
אם המאוורר הקדמי לא תקין אז בוודאי להחליף, זה לא עסק יקר בכלל ואפשר לקנות מאוורר איכותי של 120-140MM בכמה עשרות שקלים. אם הוא רק תקוע אתה יכול לנסות לנקות ולשמן את הציר לראות אם זה פותר את העניין.
התצורה של מאוורר קדמי, אחורי ועליון מספיקה ביותר לרוב המערכות כל עוד אין דרישות מיוחדות.
תוכנה קלה לקירור אני מניח שאתה מתכוון לניטור טמפרטורות ומהירות המאווררים? אם רק לבדיקת הטמפרטורות ומהירות המאווררים אתה יכול להשתמש בHWMONITOR למשל. אם אתה רוצה שליטה במאווררים אתה יכול להשתמש בSPEEDFAN.

שלום, נכון מאוד התכוונתי לתוכנה לבדיקת טמפרטורות. תודה על התיקון.

העלתי 2 מ- HWmonitor , אפשר בבקשה חוות דעת על ערכי Max Vaule ?

ז"א המקסימום טמפרטורות שרשום שם, אם סביר או עדיף להוסיף מאוורר קידמי.

-> לקירור דיסק קשיח עדיף מאוורר תחתון (מתחת לדיסק) או אפשר מאוורר לקירור קידמי שמכוון על הדיסק קשיח בנוסף לגוף המארז ?

בישביל הערכים -> בדקתי ולמעבד יש מים, המאוורר שלו מוצב מאחורה, כנראה שהוא לא מוציא חום?

מאוורר אחד מוציא חום עליון ומאוורר אחד תחתון (מתחת לדיסקים קשיחים) לקירור.

תודה רבה לעזרה והסבר :)

Heat Check Value 1.jpg

Heat Check Value 2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר בבקשה חוות דעת על המעלות שבמארז?

אני רוצה לקנות הארד דיסק חדש (להחליף באחד שקיים), על הדרך האם כדאי\ צריך להוסיף מאוורר לקירור.

יעזור מאוד אם אקבל תשובה לתגובה שלי עם השאלות למעלה בבקשה.

תודה רבה לעזרה חברים.

חוץ מזה יפה מאוד, 1,020+ צפיות, כנראה זה דבר שחשוב מאוד לאנשים 🙂

נערך על-ידי rico
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...