מחשב גיימינג- מעבד וכרטיס מסך - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב גיימינג- מעבד וכרטיס מסך

yaela10
 Share

Recommended Posts

היי חברים, 

אנחנו מתלבטים לגבי רכישת מחשב גיימינג לילד, 

בין  מעבד AMD למעבד של . מה מומלץ יותר? 

התקציב שלנו הוא עד 5500 כולל מס 27אינץ. 

ראיתי בהמלצות על המעבד הזה: AMD Ryzen5 3600 Gen3 6 Core/12 Threads - Base Clock: 3.6GHz - Max Boost Clock: 4.2GHz - 65W TDP - Tray without Fan

וראיתי גם המלצות על אינטל המצ"ב: Intel Core i5 10400F 6-Core CPU

מה מומלץ, או מה חזק יותר וייתן ביצועים טובים יותר? 

ולגבי כרטיס מסך - NVIDIA - האם אפשר להסתפק והוא ייתן עבודה טובה -? NVIDIA Geforce GTX 1660 Super 6GB

ושאלה אחרונה - האם מומלץ לפצל את הכוננים הקשיחים ל- 2 SSD  ורגיל? 

תודה!!!

יעל 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yael Banai

ראיתי בהמלצות על המעבד הזה: AMD Ryzen5 3600 Gen3 6 Core/12 Threads - Base Clock: 3.6GHz - Max Boost Clock: 4.2GHz - 65W TDP - Tray without Fan

וראיתי גם המלצות על אינטל המצ"ב:  Intel Core i5 10400F 6-Core CPU

ולגבי כרטיס מסך - NVIDIA - האם אפשר להסתפק והוא ייתן עבודה טובה -? NVIDIA Geforce GTX 1660 Super 6GB

ושאלה אחרונה - האם מומלץ לפצל את הכוננים הקשיחים ל- 2 SSD  ורגיל? 

I5 פשוט לא! אין טעם פחות מ i7 i9 צריך משהו יותר מתקדם.

לגבי אני אישית סבלתי מהם כל כך הרבה בשנות ה-90\ 20 שאני פשוט לא מתקרב אליהם המעבדים שלהם היו נשרפים כמו ציפסים היום זה לא קורה לעיתים קרובות כמו בעבר והמעבדים שלהם כרגע מובילים את השוק אין לי שום עניין ב- ולכן המלצות -אין.

לא מבין את העניין ב-6 ליבות (ב2 המעבדים שבחרת) אפשר לקבל 8 לדעתי באותו מחיר.

כרטיס מסך כן.

HDD \SSD

בדרך כלל מתקינים מערכת הפעלה כמו ווינדוס על ה ומשחקים על HDD מהיר 7200 סל"ד.

או 2 שאחד הוא עם קטן 500 GB לפעמים הוא יהיה M.2 והשני נפח גדול1-4 TB על פי עקרון הפעולה שציינתי למעלה.

וכל זה לא שווה עם לא תפרסמי את המפרט המלא כי יכול להיות שהלוח אם פשוט יהפוך לצוואר בקבוק שיחנוק את כל הרכיבים ולא יתן לך להוציא מהם 100% מהיכולות ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על היום אני מדבר על מה יהיה עוד שנה כי אני מתאר לעצמי שהיא לא הולכת להחליף מחשב כל יומיים או כל שנה. עדיף כבר להשקיע ולעשות אותו מוכן גם לשנים הקרובות קוראים לזה בשפה הטכנית FUTURE PROOF, אז יעלה 6000 ולא 5500.

באמאזון יעלה המחשב בסביבות 4000 דרך אגב עם כל החלקים עד הבית ויש שם מבצעים קטלניים של .

נערך על-ידי Red Siskin
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היא תקנה מעבד 3600 היא לא תחליף אותו כמה שנים טובות.

לא ברור לי האם אתה מחובר לנעשה בעולם החומרה היום, לגיימינג סטנדרטי לקנות בתור אקסיומה היום זה לשים את השכל בשק ולזרוק לים.

אא"כ התקציב בלתי מוגבל וקונים 10900K עם 2080TI אז אני מסכים.

בכל מערכת סטנדרטית לגיימינג מוכח המציאות שAMD מספקים תמורה טובה יותר למחיר, יותר ליבות וביצועים, טכנולוגיה חדשה יותר של 7NM מול שכבר טוחנת אותנו עם 14NM++++ כמה כמה וכמה שנים.

אנשים פשוט נתקעו אם המותג "אינטל" בראש מבלי להבין מה קונים, ומוכנים לשלם יותר כדי להרגיש ש"הולכים על בטוח". אבל היום מה שבטוח שהגישה הזו שייכת למי שלא מבין מימנו ומשמאלו.

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yael Banai

ציטוט של Red Siskin

אתה מדבר על היום אני מדבר על מה יהיה עוד שנה כי אני מתאר לעצמי שהיא לא הולכת להחליף מחשב כל יומיים או כל שנה. עדיף כבר להשקיע ולעשות אותו מוכן גם לשנים הקרובות קוראים לזה בשפה הטכנית FUTURE PROOF, אז יעלה 6000 ולא 5500.

אני אבהיר, 10400 הוא מעבד מעולה שנמצא באותה רמת מחיר של ה3600, ברוב ככל המשחקים הוא ברמה שקולה ל3600 ולפעמים גם עולה עליו במעט, רק שמבחינת כוח עיבוד בעבודה (לא רק בגיימינג) הוא דיי עדיף על ה10400. (רק שצריך 3200MHZ )

https://www.techspot.com/review/2032-intel-core-i5-10400/

אפשר לבנות מערכת מבוססת 10400F באותו מחיר של מערכת מבוססת 3600.

אין לי שום עניין להתנגח בך, אלא שלא להטעות את הקוראים שמי שיקנה יצטרך לחשוב מה הוא יעשה בעוד שנה, ממש טענה מוזרה בלתי מבוססת ומנותקת מהמציאות.

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yael Banai

בגדול הוא מעולה, יש לכם מסך, איזה?

ציטוט של Yael Banai

שאלה אחרונה - האם מומלץ לפצל את הכוננים הקשיחים ל- 2 SSD  ורגיל?

כך תקבלי יותר מקום אחסון בפחות כסף, לשים עליו ומשחקים, HHD כדי לאחסן תמונות,,גיבוי וכו'.

רק שכדאי לקנות של 500GB לפחות, כדי שלא תאלצו לשים משחקים בHHD ולקבל זמני טעינה ארוכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב להיבדק יש לך קריאה סלקטיבית מאוד.

ציטוט

I5 פשוט לא! אין טעם פחות מ i7 i9 צריך משהו יותר מתקדם.

ציטוט

המעבדים שלהם היו נשרפים כמו ציפסים היום זה לא קורה לעיתים קרובות כמו בעבר והמעבדים שלהם כרגע מובילים את השוק אין לי שום עניין ב-AMD ולכן המלצות -אין.

כל מה שאתה עושה זה הטעיה כי הילד שלה עוד שנה יבכה שהוא צריך מעבד יותר חזק...לכן אני אומר כבר עכשיו, עם כבר לקנות עדיף 8 ליבות ולא 6 ליבות במיוחד ב שהמעבד יסחוב לשנים הקרובות לא לשנה הקרובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי - תודה רבה על התגובות! 

אני מבינה שיש פה שתי אסכולות שונות. אני מודה שהרבה אנשים המליצו על אני מצרפת את המפרט המלא אם זה יכול לעזור: 

מעבד: 

AMD Ryzen5 3600 Gen3 6 Core/12 Threads - Base Clock: 3.6GHz - Max Boost Clock: 4.2GHz - 65W TDP - Tray without Fan

כרטיס :

HX432C16FB3K2-16 - HyperX 
16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 1.35v - Fury Series - HX432C16FB3K2/16

כונן קשיח :

ASX8200PNP-256GT-C - XPG 
256GB SSD PCIe Gen3x4 M.2 2280 - 3500/1200MB/s - XPG SX8200 Pro Series - With SLC Caching, DRAM Cache Buffer, and LDPC ECC technologies, E2E Data Protection - 1.3-Suppor

כונן קשיח נוסף: 

DWD110UZSVA - Toshiba
1TB - 3.5 inch - 7200 rpm - SATA3 6Gb/s - 64MB Cache - P300 Series

כרטיס מסך: 

60SRL7DSY91S - GALAX 
GeForce GTX1660 Super (1-Click OC) - 6GB GDDR6 - Dual Fan - 1.4, 2.0b, DVI-D - Boost Clock (MHz) 1800

מסך: 

10

10
273V7QDAB!1273V7QDAB - Philips 
27 Inch - FullHD - IPS - ,DVI,VGA - 4ms - Speakers - Frameless - VESA mount (100x100mm)

NX300-Black-VP-500PC - Antec
NX300 ATX case with 500W VP-500PC - Black - USB2.0 x 2, USB3.0 x 1 - Tempered Glass side pannel - 3.5/2.5 inch (convertible) x2 bays - 2.5 inch x4 bays - 1 x

120mm ARGB LED fan included - Max GPU Length 360mm - Max CPU Height 165mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Red Siskin

אתה חייב להיבדק יש לך קריאה סלקטיבית מאוד.

הגם שיש לי לענות שבעתיים, ולצרף אולי דו"ח פסיכואנליטי המבוסס על הגישה שלך, במפאת כבודך וכבוד הגולשים לא אכנס לפסים אישיים. 

לגבי המפרט:

1.גירסת המעבד שבחרת היא TRAY, כלומר ללא למעבד, מה שמצריך צד שלישי, חפשי בדיוק את אותו הדגם רק שכתוב עליו BOX, ואז הוא כולל סטוק שהוא בסדר גמור.

2.חסר לוח אם, ולגבי כנ"ל.

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי הלוח אם זה לא אומר כלום יעל.

עם הלוח אם אפשר לחשב כמה חשמל המחשב יצרוך ואיזה ספק צריך יכול ש 500W יספיק יכול להיות שלא.

גם ב המארזי NX שלהם באים עם ARGB ואני קניתי NX800 ולא ידעתי שאין לי תמיכה ל ARGB בלוח אם ועכשיו אני צריך להחליף את כל המאוווררים בעלות של 300 שקל כדי לחבר אותם ולשלוט על המהירות שלהם כרגע הם עובדים תמיד על המהירות הכי גבוהה לחינם גם שלא צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי 

לגבי הקירור- אכן חסר בהצעה וזה יושלם ! 

לגבי -  האם זה ? 

AM4 - B450 - 4x - 3466MHz - HDMI - - 2x PCIe 3.0 x16 - 1x PCIe 2.0 x4 - 3x PCIe 2.0 x1 - 2x M.2 - 6x SATA - Raid - 1x USB 3.1 Gen 1 - 2x USB 3.1 Gen 2 - 2x USB 3.1 Gen 1 - 6x USB 2.0 - 2x - 6x SATA - 4x Fan - ATX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i7 עם 8 ליבות של מתחיל מאיזור 1500 שקלים וצפונה, כולל לוח מתאים  וקירור והגענו ליותר מ1000 שקל הפרש ממערכת מבוססת 3600.

ספק 500W יספיק בכל מקרה למערכת הזו, רק שאם תרצי לשדרג כרטיס מסך בעתיד יתכן מאוד שהוא יהיה גבולי ותאלצי להחליף גם אותו, אם אתם בד"כ לא משדרגים אלא מחליפים מחשב קומפלט אז הספק הזה למערכת הזו בסדר גמור, כמובן שיש אמינים ויקרים יותר אבל מצד הוואט זה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...