עזרה בבחירה של מעבד, לוח אם וספק כוח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירה של מעבד, לוח אם וספק כוח

BlazBox
 Share

Recommended Posts

אהלן,
לפני כמה ימים קניתי את הכרטיס מסך RTX 2070 Super, ורציתי לבדוק אילו , לוחות אם וספקי כוח יתאימו אליו בשביל למקסם את הביצועים.
התקציב שלי הינו בערך 2300 אך אני מחפש משהו שלא יהיה יקר במיוחד, אני אישית חשבתי על המעבד : AMD 5 3600x או AMD 5 3600
לוח אם ASUS ROG STRIX B450-F GAMING, למרות שאני מעדיף לוח אם עם חיבור Ram של מכיוון שאין לי של ..

לגבי ספקי כוח אני לא כל כך בטוח, אני מחפש משהו שיתאים להכל.
אם יש הצעות אחרות שאתם חושבים שיתאימו עד התקציב אני אשמח לשמוע אותן.
תודה רבה :)

נערך על-ידי BlazBox
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3600X לא שווה את תוספת המחיר, ההבדל בביצועים קטן עד לא קיים. ה-3600 אמור להספיק לך. הלוח אם גם בסדר, אני מניח. אני אישית הייתי משקיע עוד טיפה בלוח רק כדי לאפשר שדרוג עתידי לדור הבא של המעבדים, אבל בתכלס מי יודע מה יהיה.

לגבי ספק, לך על משהו בסגנון של 650W של חברה טובה (למשל, משהו כזה). זה יאפשר לך גם לעשות טיפה שינויים אם תרצה בעתיד.

נערך על-ידי Tokadon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Tokadon

3600X לא שווה את תוספת המחיר, ההבדל בביצועים קטן עד לא קיים. ה-3600 אמור להספיק לך. הלוח אם גם בסדר, אני מניח. אני אישית הייתי משקיע עוד טיפה בלוח רק כדי לאפשר שדרוג עתידי לדור הבא של המעבדים, אבל בתכלס מי יודע מה יהיה.

לגבי ספק, לך על משהו בסגנון של 650W של חברה טובה (למשל, משהו כזה). זה יאפשר לך גם לעשות טיפה שינויים אם תרצה בעתיד.

אז לגבי הלוח, יש איזשהו לוח שמומלץ לי לקנות? כנראה שלא אוכל למצוא לוח אם מספיק טוב בלי תמיכה של אז אני אצטרך לקחת בחשבון גם את הראם בתקציב שלי... אם אני לא טועה ראם מגיע בערך למחיר של 200 שקל ל16 ג'יגה ראם, ספק כוח עם לפחות 700W מגיע בערך למחיר של 500 שקל והמעבד מגיע למחיר של 770 שקל, כך שמהתקציב בערך נותר 1470 שקל, אז אני מחפש במחיר של סביבות 650 שקל, אם יש המלצות כלשהן אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תצליח למצוא אז הטוב ביותר מצד VRM בצ'יפסט B450 הוא B450 TOMAHAWK MAX (במחיר שפוי)

ולגבי לא כדאי לשלב במערכת חדשה ולגרום להפחתה בביצועים, תעבור לDDR4 3200MMHZ CL16, יתן ביצועים טובים לרייזן וגם זול יחסית 300+ שקלים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לו מה לחפש לוחות בארץ, בקושי קיימים וגם שקיימים עולים יד ורגל ביחס לMSRP שלהם(זה מגיע ממישהו שהזמין בסוף tomahawk מאמזון בדיוק מהסיבה הזאת).
אם אתה רוצה שהלוח יתמוך במעבדים עתידיים הייתי הולך מראש על הB550(מתחילים באזור ה400-500) וזיכרון אמור לעלות עוד כ300(16GB 3200CL16)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם מעבד חלש מ 3600 אבל עדכני יתן לך אופציית שידרוג יחסית מהירה (בהנחה שAMD יעמדו בזמנים לגבי סידרת 4000).

יעבוד מצויין עם ה2070 .

גם  עומד בתקציב וגם תהנה...

1.png

נערך על-ידי zaaza
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע זה יספיק לו מעל הראש. בכוונה לקחתי מעבד זול יחסית אבל נותן בראש,את ההפרש ישקיע בלוח טוב ועדכני  ועוד שנה יוכל לשדרג לשדרג למעבדים החדשים שיהיו הרבה יותר טובים.

בכל מיקרה ..בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש הפך ההגיון, למה לקנות מעבד זול ולוח יקר כדי לשדרג? קח מעבד טוב ולוח סטנדרטי ותהנה כמה שנים טובות, לא הייתי קונה מערכת חדשה עם מעבד חלש...ואם כבר חוסכים אז 3300X, אבל שוב, 3600 זה האידאל לגיימינג.

והבוחר יבחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3300X יש בעייה גדולה לקנות אותו-אין במלאים.והמחיר שלו מתקרב ל3600 .אז ברור שעדיף 3600.

בכל מיקרה גם אם יקח את ה 3600 יכנס בתקציב ולוח חדש יותר יתן אופצייה שידרוגית.

ודרך אגב ..במישחקים ה3100 לא רע ביכלל בהתחשב במחירו.ההפרש בביצועים הוא לא 40% שזה ההפרש במחיר מה3600.

יאללה העיקר שיהנה..

נערך על-ידי zaaza
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...