החלפת שילוש או שממשיכים עם ה 2600k? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת שילוש או שממשיכים עם ה 2600k?

ravnadal
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם
המפרט הנוכחי שלי הוא

i7 2600k
לוח p67a-ud4-b3
16gb זכרון
980ti כרטיס מסך
מסך pg27a
כוננים 
samsung evo 850 500gb
wd gold 10tb
wd gold 12tb
wd red 3tb
ספק
seasonic 860w platinum

המחשב התחיל לגמגמם לאחרונה ולקרוס והאמת שהתחיל להימאס לי לעשות כל חצי שנה פורמט ולהתקין הכל מחדש
אז החלטתי שבמקום פורמט הגיע הזמן להתחדש.

חשבתי על המפרט הבא 

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
Intel Core i7 10700K / 1200 Tray
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1730
קירור למעבדים:
Noctua NH-D15S CPU Cooler
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 343
לוחות אם:
Gigabyte Z490 AORUS PRO AX
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1464
זכרונות RAM:
Trident Z RGB DDR4-3600MHz CL16-19-19-39 1.35V 16GB (2x8GB)
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 725
כונני SSD:
Samsung SSD 1.0TB 970 EVO Plus NVMe M.2
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1075
סה"כ: ₪ 5337
מחיר באילת: ₪ 4561

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/134046

הרעיון הוא ליצור מערכת אמינה שתחזיק איתי שנים כמו ה 2600k
לא רוצה להתעסק עם מימוש אחריות כי המחשב הוא גם הטלוויזיה \לימודים\עבודה ואני לא יכול לשלוח לוחות \ \ למימוש אחריות של שבועיים+
נמנע מ כרגע
כי לא מכיר אותם בקטע של האמינות
הרעיון הוא למחשב שייחזיק איתי 2-3 כרטיסי מסך
אני בכוונה הולך על מערכת אוברקיל כי אני לא רוצה להתעסק עם החלפה\מכירה של לוח אם או מעבד, מקסימום לשדרג כרטיס מסך וכו'

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? 5k+-

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה? עריכת סרטונים, גיימינג עתידי

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) רק לוח,מעבד,זכרונות ו ssd

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? לא כזה חשוב

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. ivory

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)? עד אוקטובר

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)? לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? כן

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את קו המחשבה. כמה הערות

אין צורך במעבד מסדרה k. ניתן להסיר את המגבלות התרמיות ב10700f ולהפוך אותו בכמה דקות לאותו מעבד מסדרה k. אותו דבר גם לגבי הi9. גם ככה בימינו oc לא נותן יותר מדי, החברות כבר מוציאות לאחר שסחטו ממנו את כל המיץ... 

או שתרד במחיר לi7 fאו שתעלה ל I9 f. אישית נראה לי ש i7 מספיק טוב לfuture proof אבל אף אחד לא נביא... 

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i7-10700/20.html

נראה שהלוח שבחרת מאוד יקר. נסה לחשוב האם הוא באמת נחוץ או שאפשר להסתפק באחד שעולה חצי מחיר ונותן 90 אחוז מהפיצ'רים

לגבי זיכרונות וזיכרון , עכשיו חזרו לשלוח במחיר נורמלי, תשקול להזמין משם ולחסוך עשרות אחוזים במחיר. התקנה של הדברים האלה היא מאוד פשוטה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי שאפשר להרכיב מערכת של עם ביצועים דומים בהרבה פחות אבל הייתה לי חוויה רעה מהמותג ומבחינתי יצרן שמאכזב אותי מוחרם לכל החיים אלא אם אין ברירה. לא ידעתי לדוגמא שבAMD יש עניין שצריך לדעת בדיוק איזה זכרונת להתאים להם. אני לא מחפש להתחיל ללמוד עכשיו חומרה ולהשקיע זמן בקריאת מאמרים וביקורות כדי לדעת בדיוק איך לבנות מחשב של מוצלח. מבחינתי אם המחשב טוב למשחקים הוא טוב להכל זה לא שאני מהנדס תוכנה או מישהו שצריך כוח עיבוד מטורף. 

לגבי והזכרונות בדקתי סתם מחירים ואם מחשבים את העלות משלוח המע"מ וההמרה של הדולר אין כמעט הבדל וכמובן שמפסידים את האחריות

https://www.amazon.com/Samsung-970-EVO-Plus-MZ-V7S1T0B/dp/B07MFZY2F2/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=samsung+evo+plus+1tb&qid=1595884265&sr=8-2

סה"כ 236 דולר וגם מפסידים קצת על ההמרה לדולרים. 

לעומת https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=30019

יש לך איזה דוגמא למוצרים שאפשר לקנות באמזון ביותר זול? הרי ברור שאני עובר בקנייה הזאת את ה75$ לפריט.

שאלה לא קשורה. האם צפוי לצאת דור חדש נוסף עד סוף השנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע אבל בימינו שמשחק אומלל כמו דורש 175gb לקנות כונן של 500GB נראה פחות ריאלי.

לגבי הזכרונות לא רע בכלל אבל הכיוון הוא ל3600MHZ עם CL16 לפחות ואנחנו עדיין לא שם מבחינת מחיר אולי אם הייתי בונה משהו יותר תקציבי זה היה רלוונטי. מה שכן זה נותן כיוון אולי לחכות קצת גם לירידת מחירים וגם לBLACK FRIDAY ואולי אז ייצא איזה סייל משתלם שעונה על הדרישות תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.amazon.com/Corsair-Vengeance-PC4-28800-Desktop-Memory/dp/B07RM39V5F/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=corsair+16gb+ddr4+3600mhz&qid=1596021485&sprefix=corsair+16gb+ddr4&sr=8-3

יש גם בתדר של 3600 מתחת לרף המס

שמע בסוף זאת בחירה שלך.

גם sata ssd יתן לך ביצועים כמעט זהים בזמני טעינה של משחקים. אין בעיה לשים של חצי טרה לווינדוס ולתוכנות קריטית והשאר על רגיל.

לטעמי עדיף להיות יצירתי עם הזיכרונות ולעשות פשרות קטנות מאוד שיחסכו מאות שקלים שינותבו למעבד יותר טוב או או ציוד היקפי וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

https://www.amazon.com/Corsair-Vengeance-PC4-28800-Desktop-Memory/dp/B07RM39V5F/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=corsair+16gb+ddr4+3600mhz&qid=1596021485&sprefix=corsair+16gb+ddr4&sr=8-3

יש גם בתדר של 3600 מתחת לרף המס

שמע בסוף זאת בחירה שלך.

גם sata SSD יתן לך ביצועים כמעט זהים בזמני טעינה של משחקים. אין בעיה לשים nvme של חצי טרה לווינדוס ולתוכנות קריטית והשאר על SSD רגיל.

לטעמי עדיף להיות יצירתי עם הזיכרונות ולעשות פשרות קטנות מאוד שיחסכו מאות שקלים שינותבו למעבד יותר טוב או קירור או ציוד היקפי וכו

הכיוון שלי הוא יחסית HIGH END. כמו שנאמר קניה מושכלת לא באמת תהייה וזה לא באמת הכיוון למצוא פה את ה sweet spot של עלות מול תועלת. כל שאר הציוד ההיקפי כבר קיים אצלי ככה שזה לא שיקול.  אני מתעדף קצת אחרת את הרכיבים , השקעה בלוח אם יקר זה לא כי אני צריך הרבה חיבורים\יציאות ופ'יצרים.  כמו שאמרתי המינימום לזכרונות זה 3600 cl16. אני דיי סגור על המעבד הזה וגם על הקירור ההתלבטות שלי כרגע זה עד כמה רחוק ללכת מבחינת והזכרונות.

יש לי הרגשה שהוידיאו הזה יסביר חלק מהסיבות

ככל הנראה הקנייה תתבצע באילת להפחתת עלויות ככה שאני מרשה לעצמי לחרוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...