עזרה ב NAT Forwading - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה ב NAT Forwading

No-One
 Share

Recommended Posts

אחרי נסיון ארוך ומתיש לפתוח פורטים למשחק MODERN WARFARE  אני צריך עזרה עם כמה שאלות:

כשקובעים IP קבוע מה צריך לכתוב בשורה הזאת, ראיתי המון דעות וקשקושים ורציתי דעה ברורה בנושא (חלק  אומרים לשים 8.8.8.8 של , חלק את הIP, חלק את ה Default gateway:

4.png.e5405a52f171df5646ca2a03a8b0c981.png

המודם+ראוטר שלי הוא TPLINK VR600.

נכנסתי לדף הקינפוג של הראוטר ועקבתי אחרי המדריך הרשמי, הבעיה היא שהרובליקה DHCP SERVER (הסרטון מוקפץ לשם) לא מופיעה אצלי בהגדרות. זה קריטי? אם כן איפה אני מוצא את זה?

במקום מה שיש בסרטון אצלי יש את התפריט הזה:

1.thumb.png.bdbe390ee8cf857b0a5af0be3b4ea740.png

הגדרתי את כל הפורטים כמו שהמדריך מראה (דילגתי על השלב הקודם):

9.thumb.png.6c5fea4f6c0734a4f3e0e7a1f11e6850.png

ובכל זאת במשחק עצמו לא מופיע לי שהNAT פתוח.

אודה למי שיוכל לכוון אותי להבין איפה הבעיה.

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dns זה השרת שמתרגם את הכתובות של האתרים. 8.8.8.8 זה של , אישית אני לא רואה סיבה להשתמש בו אם אין לך בעיות מיוחדות.

לגבי הNAT, שלב ראשון אתה צריך כתובת פנימית קבועה למחשב שלך, רצוי לעשות את זה דרך הנתב, לתת כתובת לפי הmac address, זה הכתובת של הכרטיס , למשל כתובת פנימית 192.168.1.10.

*לפי הסגמנט של הרשת.

עבור כתובת כרטיס ffaa.....

אחר"כ בעמודה של הNAT להגדיר את הפורט שאתה רוצה להעביר, לרשום את הכתובת של המחשב ולסמן מאופשר.

אישית אני מעדיף להגדיר DMZ שזה כל הפורטים פתוחים כי יש חומת אש במערכת הפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

אישית אני מעדיף להגדיר DMZ שזה כל הפורטים פתוחים כי יש חומת אש במערכת הפעלה

טוב לדעת שיש אפשרות לאפשר את הכל, מיקל על החיים.

אם אני עושה לDMZ אישור צריך להזין:

DMZ Host IP Address: 0.0.0.0

מה אמור להיות שם בכתובת?

ואז אני אצטרך שוב לאפשר את כולם בחומת אש של וינדוס?

אין גם  שם הגדרה כוללת בלי כל הכאב ראש?

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך כתובת פנימית קבוע כדי שיהיה מכשיר להגדיר אותו, אתה יכול לפי הכתובת הנוכחית אבל היא יכולה להשתנות.

לגבי חומת האש של , לפעמים היא קופצת ושואלת האם אתה מאפשר, לפעמים היא מאפשרת בלי לשאול ולפעמים היא חוסמת בלי לשאול.

אני משתמש ה

Windows 10 firewall control

היא מתלבשת על התוכנה של ומקפיצה חלון בכל התחברות, בגרסא החינמית אין אפשרות לבטל תוכנות של מערכת ההפעלה.

נערך על-ידי none77
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

אתה צריך כתובת פנימית קבוע כדי שיהיה מכשיר להגדיר אותו, אתה יכול לפי הכתובת הנוכחית אבל היא יכולה להשתנות.

אז אני מבין שאם כבר הגדדרתי IP קבוע אז אני יכול להזין אותו שם וזה הכל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

רצוי כתובת קבועה דרך הנתב לא דרך מערכת ההפעלה

ממש לא משנה אם דרך הנתב או בחירה דרך מערכת ההפעלה.

חשוב שכתובת ה-IP הקבועה למחשב לא יהיה בתחום הכתובות המוגדר בשרת ה- DHCP של הנתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לא מומלץ לפתוח DMZ.

ככל שיש יותר פורטים פתוחים כלפי הרשת הפנימית ככה יש סיכון אבטחתי גדול יותר.

פורט זה לא משהו שפותחים כל יום, עדיף לא להתעצל ולפתוח רק את הפורט הרצוי.

לא סתם קיים פיירוול והפורטים לא פתוחים כברירת מחדל.

ולגבי האייפי הפנימי, לדעתי עדיף להגדיר דרך הראוטר בשביל שכל הקיבוע של הכתובות יהיה מרוכז במקום אחד.

אם בכל זאת מקבעים דרך כרטיס הרשת, אז כמו שאמרו לא לקבע לכתובת שנמצאת בטווח הכתובות שהראוטר מחלק בשביל שלא תהיה התנגשות כתובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elad18

אם בכל זאת מקבעים דרך כרטיס הרשת, אז כמו שאמרו לא לקבע לכתובת שנמצאת בטווח הכתובות שהראוטר מחלק בשביל שלא תהיה התנגשות כתובות.

לא הבנתי איך נכנס כאן המושג כרטיס , דובר על IP קבוע דרך הראוטר או דרך הוינדוס.

ולא הבנתי מה הכוונה לטווח הכתובות שהראוטר מחלק, בכל המדריכים שראיתי אמרו פשוט לעשות CMD ואז IPCONFIG ולהגדיר את הכתובת שמופיעה שם כקבועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הקיבוע שאתה עושה הוא דרך הווינדוס כדבריך, אז אתה מקבע את הכתובת בהגדרות של כרטיס הרשת של המחשב.

חשוב להבין שהכתובת משוייכת לכרטיס הרשת ולא למחשב.

בשרתים למשל, יש בד"כ יותר מכרטיס רשת אחד. לכל כרטיס רשת יש כתובת משלו וכתובת אייפי משלו.

אתה יכול לנסות גם לחבר לפטופ לאותה רשת גם בצורה קווית וגם אלחוטית ולהריץ ipconfig. אתה תקבל 2 פלטים שונים (של שני כרטיסי הרשת) שבכל אחד מהם יש כתובת וכתובת אייפי נפרדת.

ולגבי הטווח שהראוטר מחלק, בכל שרת DHCP (במקרה הזה מדובר על הראוטר) יש הגדרה של איזה טווח כתובת הוא יחלק.

למשל אצלי בטיפילינק C7 הטווח שמוגדר כברירת מחדל הוא 192.168.1.100-192.168.1.249.

אם אתה תקבע ידנית בכרטיס הרשת כתובת שנמצאת בטווח הזה, יכול להיות שהראוטר יחלק אותה לצרכן נוסף ברשת (כי הוא לא יודע שאתה כבר תפסת אותה בצורה ידנית) ואז תהיה לך התנגשות כתובות.

אז דווקא לקבע את הכתובת שקיבלת מהראוטר לפני שקיבעת זה לא רעיון טוב.

תבדוק בהגדרות של הראוטר אילו טווח כתובות הוא מחלק ותקבע לכתובת שנמצאת מחוץ לטווח הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-Default Gateway אתה בכל מקרה נותן את הכתובת של הראוטר.

וכן, תשנה רק את הקבוצה האחרונה (נקרא בשפה המקצועית אוקטטה).

בגלל שאחרת הכתובת שתיתן לא תהיה באותו הסאבנט של הרשת שלך (במקרה של ראוטר ביתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...