חוות דעת מפרט וליטושים אחרונים - מחשב להדמיות תלת מימד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת מפרט וליטושים אחרונים - מחשב להדמיות תלת מימד

Moshep
 Share

Recommended Posts

אהלן חברים,

עברנו מסע ארוך עם המחשב הזה שכלל המון התלבטויות ובדיקות שונות גם בתחום כ. מסך וגם ברכיבים שונים.

התקציב הוגדל והוגדל עד שהגענו לתוצאה הסופית הנ"ל. אני מביא את המפרט הכמעט סופי לפני קניה כדי להיוועץ בכם ולהיעזר בדעתכם בדברים מסויימים.

1. ההתלבטות הגדולה ביותר: כרטיס המסך.

הוחלט לחכות לסדרה 3, שהדיבור על תאריכי ההשקה משתנה באופן כמעט שבועי. בהתחלה דובר על יולי, אח"כ ספטמבר ועכשיו על תקופת החגים של ארה"ב.

אני חושש שאין לי מספיק זמן לחכות לזה עם כל הרצון הטוב, ולכן החלטתי ללכת על 2080 TI בגרסאת blower.

הדבר היחיד שמדאיג אותי זה יכולת הקירור שלו ולכן לקחתי בחשבון שאוסיף נוזלי בהמשך בפעימה הבאה של השדרוגים (מתוכנן גם עוד מסך).

אשמח לשמוע את חוות דעתכם בנושא והאם זו בחירה טובה בהינתן הסדרה החדשה מעבר לפינה.

הבהרה: במידה ואמתין לסדרה החדשה, התקציב לכרטיס יהיה כ-2800 ש"ח (זהה למחיר ה-TI ביד שניה), קחו זאת בחשבון

2. ספק הכוח

האם הוא מתאים לעומס או שמומלץ בחום להגדיל מתח?

3. מסך

עד עכשיו לא מצאתי מסך שמתאים לעבודה גרפית אך יוכל לשמש גם למשחקים (מדובר בגיימינג חובבני לגמרי בזמני הפנוי - לא תחרותי וכו')

4. מעבד

האם הקירור אוויר הזמני שצירפתי יספיק? הבנתי שהוא די חמים, וכמו שצויין למעלה - מתכנן מערכת נוזלי בהמשך שתקרר את המעבד והכרטיס מסך,לכן מדובר בפתרון זמני.

5. זכרונות 

בחרתי ב4 סלוטים של 8GB כי הבנתי שככה החלוקה יותר יעילה והם עובדים יותר טוב, אם זו שטות אשמח לשמוע מאחר ומדובר בתוספת מחיר על ההחלטה הזו

מצרף את המפרט, אשמח לשמוע כל פידבק שהוא מכם לפני סגירת המחשב:

ציטוט

מעבד: 2063 ₪ - AMD 12 Core Ryzen 9 3900X 4.6Ghz BOX
קירור אוויר למעבד: 139 ₪ - * חדש * - C400 Glacial White
לוח אם: 875 ₪ - GIGABYTE X570 X AM4
זכרון: 872 ₪ - * מבצע * - Vengeance LPX 16G (2x8G) 3200Mhz CL16 Black KIT (כמות: 2)
דיסק קשיח: 380 ₪ - 512G S11 PRO PCIE GEN3X4 M.2 2280 HEATSINK RED
דיסק קשיח: 179 ₪ - * * - WD 1T 3.5'' Sata3 BLUE 7200RPM 64MB 2 Years Warranty
ספק כוח: 399 ₪ - * מבצע * - 650W HCG-650M 80+ GOLD Full Modular High Current Gamer
מארז: 362 ₪ - NX800
גוף קרור למארז: 116 ₪ - * מבצע * - TwoCool 120mm Fan (כמות: 4)

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 5385 ₪ לאשראי: עד 12 תשלומים 5492 ₪ או עד 36 תשלומים 5600 ₪

נערך על-ידי Moshep
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר בהדמיות לאדריכלות, הייתי משקיע יותר במעבד ויורד לכרטיס RTX2070S.

רק אם תרנדר GPU+CPU, אבל... להדמיות אדריכלות רנדר על CPU יותר איכותי ומדויק.

תשקול נוזלי למעבד, במידה ותרנדר כמות גדולה של פרוייקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אם מדובר בהדמיות לאדריכלות, הייתי משקיע יותר במעבד ויורד לכרטיס RTX2070S.

רק אם תרנדר GPU+CPU, אבל... להדמיות אדריכלות רנדר על CPU יותר איכותי ומדויק.

תשקול קירור נוזלי למעבד, במידה ותרנדר כמות גדולה של פרוייקטים.

היי אורי

תודה על המענה

אכן מדובר בהדמיות לאדריכלות. עבודה עם תוכנות שרטוט (אוטוקאד, רוויט) שלא דורשות יותר מדי, ועבודה עם lumion,3dmax,vray שדורשות יותר

לגבי המעבד - על איזה מעבד היית ממליץ?

לגבי כרטיס - 2070S שווה גם בהתחשב בעובדה כי סדרה 3 מעבר לפינה?

עלות 2070S היא בערך ~2300 ש"ח

התקציב לכרטיס הוא 2800 ש"ח בין אם ל2080TI ובין אם לסדרה 3.

עניין אחרון, תוכל לעזור עם מסך מתאים?

שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמלא שאלון, והכי חשוב תקציב למחשב לא כולל מסך?

לגבי השאלה שלך אם לחכות או לא... זה תלוי מה הדחיפות שלך?

מה שהבנתי, כרטיס 3080 יהיה 20% חזק יותר מכרטיס RTX2080TI.

חסרים גם נתונים לגבי כרטיסי RDNA 2 החדשים של , יכול להיות שהפעם הם יפתיעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@urib

תודה שוב על המענה

אין לי בעיה למלא שאלון, אבל נראה לי שמה שכתבתי מדייק יותר מהשאלון הכללי את הבעיה הספציפית וההתלבטויות

היה פה כבר פוסט שלי עם שאלון וכו' אבל דברים משתנים תוך כדי תנועה

לגבי תקציב, גם הוא משתנה תוך כדי תנועה (למשל, כשהאופציה של 2080TI עלתה על השולחן, התקציב גדל בהתאמה)

באופן כללי התקציב לא כולל מסך כרגע סובב סביב ה8K מקסימום

לגבי הכרטיסי מסך, אין שום אינדיקציה לתאריך ספציפי של השקה, בטח לא תאריך מדף בארץ - כך שאין לי בעיה להמתין אבל החוסר ודאות מקשה על ההחלטה. לכן שאלתי מה היעילות של הכרטיס שעל הפרק והאם הוא מספק?

למשל ה2070S שהצעת עם 8GB לעומת 11GB בדגם הTI, ואני יודע שזה קריטי לשימושים שציינתי

לסיכום, המתנה לכרטיסים החדשים לא פשוטה עבורי - אך אם זה הכרחי אעשה זאת בסופו של דבר

מוסיף את השאלון בכל מקרה:

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

8000 לא כולל מסך, עוד 1300-1500 למסך

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

בעיקר עריכה גרפית ושרטוט (הדמיות אדריכלות ושרטוט אדריכלי) 

שימוש משני: גיימינג חובבני (מציין בעיקר לטובת בחירת מסך מתאים לשני התחומים)

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

מסך

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

פחות חשוב. עדיף שיהיה מאוורר ומקורר בצורה מיטבית (מתוכנן שדרוג למערכת נוזלי בהמשך)

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

ללא מ.ה, כולל הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

עדיפות לסטארט, כמובן שלא חובה

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)?

תלוי כ. מסך

במידה והוחלט ללכת על דגם קיים, מיידית

במידה והוחלט לחכות לדור חדש - בהתאם ליציאה

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)?

לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

בעיקר לקירור נוזלי, כל השאר לא חשוב

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

נערך על-ידי Moshep
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moshep

למשל ה2070S שהצעת עם 8GB לעומת 11GB בדגם הTI, ואני יודע שזה קריטי לשימושים שציינתי

לסיכום, המתנה לכרטיסים החדשים לא פשוטה עבורי - אך אם זה הכרחי אעשה זאת בסופו של דבר

אני רוצה להראות לך למה כרטיס 2070S יותר כלכלי לך מאשר 2080TI ביחס ביצועים/תמורה לכסף.

שים לב! ב-Limoniun נדרש לפרויקטים הכי מורכבים כרטיס שמספק ניקוד של מינימום 16.000 בתוכנה PassMark, הכרטיס 2070S מספק ניקוד של 18.111.

במנוע Vray gpu כרטיס 2070S מספק תוצאה טובה יותר אפילו מאשר כרטיס 2080, כמו כן 2070S לא רחוק בהרבה מכרטיס 2080TI.

lomin.jpg

vray.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אני רוצה להראות לך למה כרטיס 2070S יותר כלכלי לך מאשר 2080TI ביחס ביצועים/תמורה לכסף.

שים לב! ב-Limoniun נדרש לפרויקטים הכי מורכבים כרטיס שמספק ניקוד של מינימום 16.000 בתוכנה PassMark, הכרטיס 2070S מספק ניקוד של 18.111.

במנוע Vray gpu כרטיס 2070S מספק תוצאה טובה יותר אפילו מאשר כרטיס 2080, כמו כן 2070S לא רחוק בהרבה מכרטיס 2080TI.

lomin.jpg

vray.jpg

מקבל את דעתך לחלוטין

בסופו של דבר מדובר על פער של 300-350 ש"ח

אני מוכן לספוג אותו אם העניין הוא כלכלי ובסופו של דבר 2080TI טוב עליו בכל פרמטר

פרט לעניין שאני מקבל כרטיס חדש מהניילון וחוסך כמה שקלים, זה לא משמעותי עבורי

אשאל שאלה אחרת. בהנחה ואני בוחר משיקול של סחירות. מי מהם ישמור על ערכו טוב יותר? (במידה וארצה למכור ולהשתדרג עם יציאת הדור השלישי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moshep

אשאל שאלה אחרת. בהנחה ואני בוחר משיקול של סחירות. מי מהם ישמור על ערכו טוב יותר? (במידה וארצה למכור ולהשתדרג עם יציאת הדור השלישי)

קשה לנבא מה יהיה, אבל במבט לאחור אפשר לראות שכרטיסי 1080TI מבוקשים היום ונדירים בשוק יד 2.

בנוסף לזה, תלוי במחיר של כרטיסי 30X0. עוד פרמטר שיש לשקול זה הדרישה של כרטיסי 30X0 לחיבור 12 פינים חדש מהספק-כוח,

יכול להיות שאנשים יעדיפו כרטיסי יד 2 במקום לרכוש חדש, אבל כל זה ספקולציות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

קשה לנבא מה יהיה, אבל במבט לאחור אפשר לראות שכרטיסי 1080TI מבוקשים היום ונדירים בשוק יד 2.

בנוסף לזה, תלוי במחיר של כרטיסי 30X0. עוד פרמטר שיש לשקול זה הדרישה של כרטיסי 30X0 לחיבור 12 פינים חדש מהספק-כוח,

יכול להיות שאנשים יעדיפו כרטיסי RTX יד 2 במקום לרכוש ספק כוח חדש, אבל כל זה ספקולציות...

תודה על התגובה המהירה!

אז ממה שאני מבין, ובהערכה גסה - גם מבחינת סחירות אפשר להניח בעדינות שה2080TI עדיף

לגבי חיבור 12 פינים, גם אם זו ספקולציה, זה אומר שאם אבחר לשדרג אצטרך לשדרג גם ספק? יש משהו שאני יכול לעשות כרגע כדי למנוע את זה?

אני חושב שאבחר ב2080TI למרות הכל. זה נשמע לי סביר יותר. דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי 2080TI זה רק אתה יודע לפי השימושים שלך, אם אתה הולך לרנדר הדמיות על VRAY והאיכות חשובה לך וללקוח, אז ברור שעדיך להשקיע במעבד מהיר.

אבל אם חשוב לך ביצועי View port כאשר אתה מממדל, וחשוב לך אנימציה באיכות רנדר סבירה, אז ברור שכרטיס 2080TI יהיה שיקול חשוב פה.

אני אתן לך דוגמה...

אני מכיר אדריכל נוף שאיכות הרנדר מאוד חשובה לו, אז הוא השקיע בכלל על מעבד TR 24 ליבות, לטובת מיטב הביצועים על רנדר CPU.

ויש אדריכל שעושה הדמיות בזמן אמת שבכלל משתמש בתוכנה LUMION והוא נעזר בעיקר על GPU.

תבדוק איפה אתה נכנס לתמונה פה... ואז יהיה לך יותר קל להחליט.

למען גילוי נאות אני אישית בכלל עובד על 3D ואפטר-אפקטס עם 3700X וכרטיס 1080TI, עובד כמו חמאה, אבל אני לא אין סוף רינדורים לתוך הלילה...

לגבי הספק-כוח, אין לי תשובה חד-משמעית, יכול להיות שאסוס וEVGA, ג'יגבייט יוציאו כבל מתאם בכרטיס שלהם, או שבכלל ישנו את החיבור על הכרטיס עצמו.

לדעתי תשקיע בספק איכותי 750W GOLD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

לגבי 2080TI זה רק אתה יודע לפי השימושים שלך, אם אתה הולך לרנדר הדמיות על VRAY והאיכות חשובה לך וללקוח, אז ברור שעדיך להשקיע במעבד מהיר.

אבל אם חשוב לך ביצועי View port כאשר אתה מממדל, וחשוב לך אנימציה באיכות רנדר סבירה, אז ברור שכרטיס 2080TI יהיה שיקול חשוב פה.

אני אתן לך דוגמה...

אני מכיר אדריכל נוף שאיכות הרנדר מאוד חשובה לו, אז הוא השקיע בכלל על מעבד TR 24 ליבות, לטובת מיטב הביצועים על רנדר CPU.

ויש אדריכל שעושה הדמיות בזמן אמת שבכלל משתמש בתוכנה LUMION והוא נעזר בעיקר על GPU.

למען גילוי נאות אני אישית בכלל עובד על 3D ואפטר-אפקטס עם 3700X וכרטיס 1080TI, עובד כמו חמאה, אבל אני לא מבצע אין סוף רינדורים לתוך הלילה...

לגבי הספק-כוח, אין לי תשובה חד-משמעית, יכול להיות שאסוס וEVGA, ג'יגבייט יוציאו כבל מתאם בכרטיס שלהם, או שבכלל ישנו את החיבור על הכרטיס עצמו.

הלכתי איתך בעניין ה2070S. מקווה שלא אתחרט על זה בהמשך, אבל זאת נראית לי כרגע הבחירה הכי נכונה.

הסתכלתי שוב על דרישות המערכת של הלומיון והוא יושב במקום מכובד מאוד. לכן החלטתי לא להשקיע עוד כסף, ובהמשך לשקול שדרוג לסדרה 3XXX, כמובן לאחר שאראה מהי הגרסא המדוברת ולא ספקולציות.

בינתיים, מזמין אותך ואת שאר חברי הפורום לתת חוות דעת על המפרט ולעזור עם רכיב אחרון - מסך. זה המפרט:

https://www.tms.co.il/133544

והמסכים שאני מתלבט לגביהם:

https://www.asus.com/Monitors/TUF-Gaming-VG27AQ/

https://www.asus.com/il/Monitors/TUF-GAMING-VG259QM/

שניהם הגיעו מהרצון לפשר בין העבודה השוטפת של המחשב (שרטוט אדריכלי והדמיות תלת מימד) ובין הרצון לשלב בתוכו בחלק מהזמן גם גיימינג חובבני.

שתי התלבטויות:

1. על מה ללכת, 24 או 27 בהנחה ואני צריך לקנות שניים מהם

2. האם הפער במחיר שווה את ההשקעה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אני אתן לך דוגמה...

למען גילוי נאות אני אישית בכלל עובד על 3D ואפטר-אפקטס עם 3700X וכרטיס 1080TI, עובד כמו חמאה, אבל אני לא מבצע אין סוף רינדורים לתוך הלילה...

הלכתי איתך בעניין ה2070S. מקווה שלא אתחרט על זה בהמשך, אבל זאת נראית לי כרגע הבחירה הכי נכונה.

הסתכלתי שוב על דרישות המערכת של הלומיון והוא יושב במקום מכובד מאוד. לכן החלטתי לא להשקיע עוד כסף, ובהמשך לשקול שדרוג לסדרה 3XXX, כמובן לאחר שאראה מהי הגרסא המדוברת ולא ספקולציות.

בינתיים, מזמין אותך ואת שאר חברי הפורום לתת חוות דעת על המפרט ולעזור עם רכיב אחרון - מסך. זה המפרט:

https://www.tms.co.il/133544

והמסכים שאני מתלבט לגביהם:

https://www.asus.com/il/Monitors/TUF-GAMING-VG259QM/

שניהם הגיעו מהרצון לפשר בין העבודה השוטפת של המחשב (שרטוט אדריכלי והדמיות תלת מימד) ובין הרצון לשלב בתוכו בחלק מהזמן גם גיימינג חובבני.

שתי התלבטויות:

1. על מה ללכת, 24 או 27 בהנחה ואני צריך לקנות שניים מהם

2. האם הפער במחיר שווה את ההשקעה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מסתדר גם גיימינג וגם דיוק צבעים, לדעתי בגלל שאתה לא תחרותי...

אני ממליץ ללכת לכיוון של מסכי DELL עם פנל וכיסוי צבע של 99% sRG

DCI-P3.

Dell UltraSharp 27 -C Hub Monitor U2721DE 3YR

לגבי המפרט...

זיכרונות הייתי מחליף לתדר 3600 נשאר על CL16, בגלל שמדובר במעבד 12 ליבות, אבל זה לא כזה נורא להישאר על 3200.

SSD הייתי מגדיל נפח ל1 טרה, כי היום משחקים כבר מגיעים ל-120 ג'יגה ולהתקין אותם על דיסק מכני זה ממש פיספוס.

כרטיס מסך, תנסה להשיג מודל רק עם 2 מאווררים, 3 מאוורים זה כמו "לבנת חבלה" בתוך המארז.

זהו כל היתר סבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

זה לא מסתדר גם גיימינג וגם דיוק צבעים, לדעתי בגלל שאתה לא גיימר תחרותי...

אני ממליץ ללכת לכיוון של מסכי DELL עם פנל IPS וכיסוי צבע של 99% sRG

DCI-P3.

Dell UltraSharp 27 USB-C Hub Monitor U2721DE 3YR

לגבי המפרט...

זיכרונות הייתי מחליף לתדר 3600 נשאר על CL16, בגלל שמדובר במעבד 12 ליבות, אבל זה לא כזה נורא להישאר על 3200.

SSD הייתי מגדיל נפח ל1 טרה, כי היום משחקים כבר מגיעים ל-120 ג'יגה ולהתקין אותם על דיסק מכני זה ממש פיספוס.

כרטיס מסך, תנסה להשיג מודל רק עם 2 מאווררים, 3 מאוורים זה כמו "לבנת חבלה" בתוך המארז.

זהו כל היתר סבבה.

תודה רבה על המענה

החלפתי את הזכרונות כמו שהצעת

ההחלפה לG.skill הייתה כי הביקורת עליהן טובה יותר, והרגשתי שההבדל בין 3200 ל-3600 זניח וניתן לגישור ע"י OC.

הבעיה עם היא שהם אמנם 3600 אבל CL18. אז אין לי מושג מה עדיף

לגבי , שיניתי גם

בעניין כ. מסך - חוץ מזה שהוא "לבנת חבלה" ומדובר על אסתטיקה ומקום, הוא עדיף על כרטיס עם 2 מאווררים מבחינת ויעילות לא?

אם זה מסתכם בנראות, אני מעדיף להשאר איתו כי זה לא מפריע לי כמה מקום הוא יתפוס או איך זה יראה.

הכי חשוב - המסך

אני מסכים איתך שלא ניתן למצוא מסך שמתאים לשני השימושים, לכן ניסיתי למצוא "בקירוב"

מסך עם בגלל הדיוק צבעים מצד אחד, ו144HZ לגיימינג חובבני

לגבי הדל - אני רואה שהוא לא יורד במחיר מהאסוס הזה

האם הוא עדיף עליו? 

בנוסף, לא מצאתי את הדגם בכל החנויות, רק דגמים שקרובים אליו. אשמח ללכת עליו במידה והוא עדיף

ובפעם האלף, תודה ענקית על הליווי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...