מה קורה לאינטל בשנים האחרונות? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה קורה לאינטל בשנים האחרונות?

huber
 Share

Recommended Posts

ציטוט של huber

מנהל פיתוח החומרה של אינטל עוזב (או מועזב?) מייד לאחר הדיווח על העיכוב גם ב 7NM:

https://www.theverge.com/2020/7/27/21340993/intel-hardware-chief-venkata-murthy-renduchintala-leaving

מזכיר לי  ממש את התקופה האפלה של , בתקופה של הפנטיום היה מובס ע"י  אתלון 64.

אני מאוד מקווה שהם יצאו מזה, בנוסף לזה חטפו תפוח בראש בשם סיליקון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה חשובה שאתם כנראה מפספסים היא שיכול להיות שלאינטל פשוט... לא אכפת.

היא מתמקדת בשנים האחרונות בדברים אחרים, היא כבר מזמן לא רק "חברת PC" - רוב הדגש שלה כחברה היום הוא בכלל בדאטה, ורכבים אוטונומיים.

זה לא שהיא מפסיקה לייצר , או שהיא נהנית לרדת מההובלה של השוק, אבל באופן טבעי הפוקוס של החברה כבר לא ממש שם, ואפשר לראות את זה כבר במשך כמה השנים האחרונות.

אני חושב גם שהיא עושה את זה בצדק, הרי השוק של המעבדים הולך ומצטמצם - חוץ משרתים, כמעט אף אחד לא קונה מחשבים שהם לא ניידים, שגם הם כבר לא בהכרח ממש "מחשבים" - אלא יותר טאבלטים היברידיים, עם מעבדים של קוואלקום/סמסונג/אפל.. זה מצטרף כמובן למגמה של הדור הנוכחי שאין לו כמעט מחשבים בכלל, אלא רק טלפונים (פה בכלל לא קיימת) והפער רק ילך ויגדל.

אינטל לפני כמה שנים הסתכלה קדימה וכנראה קיבלה החלטה מודעת ללכת לכיונים נוספים/אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

(AMD כמעט נמחקה לחלוטין בשווי שלה לפני יציאת . המניה שלה היתתה שווי סכום חד ספרתי שכיום המניה של שווי יותר מזו של אינטל).

היא לא באמת שווה יותר מאינטל, פחות מחצי למען האמת. החברה פשוט מחולקת לפחות מניות מאשר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Avikush - המניה של בהחלט שווה כיום יותר מהמניה של אינטל. שים לב שלא רשמתי שחברת שווה יותר מחברת - זה רחוק מאוד מהמציאות (אינטל ששווה הרבה הרבה יותר בסה"כ), מודבר פה על שווי המניה של החברות. מקווה שהפעם הבנת.

בבקשה:

https://www.pcgamer.com/amds-share-price-overtakes-intels-for-the-first-time-ever/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle - אני לא מאמין שלא איכפת להם. אני כן מאמין שמישהו בהנהלה נרדם בשמירה - שאננות. אז נכון שיש להם שווקים אחרים בהם הם מתמקדים יותר כנראה כגון שוק השרתים, שוק הניידים וכו, אבל גם שם כיום יש ל פתרונות טובים יותר (בשוק השרתים עושה בית ספר לאינטל עם ה EPYC ולא נראה שלאינטל יהיה מענה בקרוב, חברות ענק כמו גוגל וכו כבר הכריזו על מעבר לפלטפורמה הזו. גם בשוק הניידים סידרת מעבדי 4XXX של גורמים למעבדיה של להיראות מיושנים ולא רלוונטיים).

אינטל פשוט יודעת שהשוק מקובע. הם בנו מותג מאוד חזק בעשורים האחרונים והמומנטום של זה משחק לידיהם גם כיום כשהמוצרים שלהם פשוט פחות טובים. אנשים מכירים אינטל, ורובם המכריע קונים לפי מותג ולא לפי למי יש פתרון יותר טוב כרגע. אני רואה את זה בכאב רב גם אצל אנשים פרטיים שאני מכיר וגם בתחום ה IT אצלי בחברה. אפילו לי כמנהל IT של החברה היה מאבק קשה מאוד בניסיון להכניס שרתים עם מעבדי לאקוסיסטם שלנו. תוסיף לזה את העובדה שאפילו חברות ה OEM גוררות רגליים בהכנסת פתרונות מבוססי AMD לליין המוצרים שלהם (לך תנסה להשיג בארץ מחשב עם מעבד למשל) ותבין למה ל AMD יש דרך ארוכה מאוד ומאבק רציני מאוד לפני שהם יגיעו למקום הראוי להם בשוק.

לדעתי רק אם המצב הנוכחי ימשך עוד כמה שנים טובות יש ל AMD איזשהו סיכוי להעביר אליה נתח שוק בר קיימא מאינטל גם בסגמנטים האחרים (שרתים, ניידים וכו). רק אם הם יצליחו להמשיך לחדש ולהוביל כמו היום במשך השנים הבאות המצב אולי ישתנה. אני הנחתי שעד 2021, מקסימום 2022 תתעורר ותחזור לעצמה, מה שיהווה בעיה רצינית ל AMD, אבל לפי הדיווחים על מה שקורה עם ה 7NM של נראה שלא זה המצב, ואולי, רק אולי נראה תחרות אמיתית בעולם הזה.

שלא יובן לא נכון, אין לי שום דבר נגד , נגד AMD או לטובת מי מהן. אני כצרכן נבון קונה מה שנכון לי באותו הרגע. מה שכן, אני בעד תחרות בריאה ומצב כזה יכול להתקיים רק כשיש 2 חברות שבאמת מתחרות האחת בשניה, מצב שסופסף יש לנו כיום, מצב שהביא לשבירת הקיפאון הנוראי שהיה בתחום הזה ושפגע בנו כצרכנים.

נערך על-ידי huber
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא קונה מחשבים נייחים ?

במשרדי ממשלה למשל קונים כמויות של מחשבים נייחים (היום רובם Mini , עדיין מבוססי אינטל) וגם הניידים שבמכרזים מבוססי אינטל

פעם אחרונה שראיתי שרתים מבוססי היתה כשלאינטל לא היו מעבדי 64 ביט לשרתים והיה צורך במעבדים כאלו.

עדיין אני המום מהעובדה שאינטל לא מצליחה להתמודד עם טכנולוגיית 7nm ושוקלת להוציא ייצור לספקים חיצוניים, מה קרה ל-"Intel delivers" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

נקודה חשובה שאתם כנראה מפספסים היא שיכול להיות שלאינטל פשוט... לא אכפת.

היא מתמקדת בשנים האחרונות בדברים אחרים, היא כבר מזמן לא רק "חברת PC" - רוב הדגש שלה כחברה היום הוא בכלל בדאטה, ורכבים אוטונומיים.

זה לא שהיא מפסיקה לייצר מעבדים, או שהיא נהנית לרדת מההובלה של השוק, אבל באופן טבעי הפוקוס של החברה כבר לא ממש שם, ואפשר לראות את זה כבר במשך כמה השנים האחרונות.

אני חושב גם שהיא עושה את זה בצדק, הרי השוק של המעבדים הולך ומצטמצם - חוץ משרתים, כמעט אף אחד לא קונה מחשבים שהם לא ניידים, שגם הם כבר לא בהכרח ממש "מחשבים" - אלא יותר טאבלטים היברידיים, עם מעבדים של קוואלקום/סמסונג/אפל.. זה מצטרף כמובן למגמה של הדור הנוכחי שאין לו כמעט מחשבים בכלל, אלא רק טלפונים (פה אינטל בכלל לא קיימת) והפער רק ילך ויגדל.

אינטל לפני כמה שנים הסתכלה קדימה וכנראה קיבלה החלטה מודעת ללכת לכיונים נוספים/אחרים.

הכנסות של 17 מיליארד דולר מתוך 20 מיליארד דולר  על המעבדים ולא איכפת להם? אני כנראה מפספס את כל ה"גיוון" שיש לאינטל. עוד 2 מיליארד דולר על הssd זה לא מגוון בכלל. 

כל שאר הדברים שלא קשורים  למעבדים וssd הכניסו להם רק מיליארד דולר בערך. זה המון כסף אבל ביחס ל19 מיליארד ממעבדים וssd זה כלום.

מעבדים מהווים  כמעט את כל הרווח שלהם, 17 מיליארד דולר. במקום השני.

נערך על-ידי st379
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין הכנסות ובין פוקוס.

ל-99% מהסטארטאפים אין הכנסות בכלל, רק הוצאות. מה זה אומר, שלא אכפת להם מכלום?

ומה קשור SSD? מי דיבר על בכלל? את מי זה מעניין?

אם אני זוכר נכון, למשל מפסידה כסף על כל model 3 שהיא מוכרת. לדעתי הרווחים של החברה ממכירת כובעים עם הלוגו של החברה גדולים יותר מהרווחים שלה ממכירת מכוניות.. זה אומר שהיא חברה ליצירת כובעים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוקוס על הכנסות של מיליארד דולר כשיש לך הוצאות של כמעט 10 מיליארד דולר? זה מאד חכם.

אינטל נכשלים בשנים האחרונות למעבר לליטוגרפיה הבאה.

אין פה שום פוקוס, רק כישלון של שנים לרדת מ14nm+++++++++++++++++++++ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה מתקשה להסתכל כמה צעדים קדימה וחושב שכולם כמוך מסתכלים רק על הרווח של מחר בבוקר... 

על זה שאינטל חווה כשלונות בתחום המעבדים בשנים האחרונות אין ויכוח.

הטענה שלי היא שזה פשוט לא הפוקוס שלה, היא מתמקדת בדברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...