האם מחשב ביתי יכול לשמש מקור איכותי למערכת קולנוע? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מחשב ביתי יכול לשמש מקור איכותי למערכת קולנוע?

Aviram Tavor
 Share

Recommended Posts

היי לכולם

אני מברר בשביל קרובי משפחה שהתחדשו במערכת ביתי, יש לי כמה שאלות: 

מדובר במערכת 5.1 בסלון, הדגש הוא על יותר מאשר . כרגע יש רסיבר ורמקולים. לגבי המקור למוזיקה יש התלבטות: 

כמעט כל המוזיקה נמצאת על דיסקים, ובנוסף יש דרישה לשמוע מיוטיוב ומאתרים של שידור חי באינטרנט (ערוצי טלוויזיה מחו״ל). הגענו למסקנה שהכי טוב זה מחשב בסלון, גם בגלל הערוצים מחייבים דפדפן וגם בגלל שהצפייה ביוטיוב במחשב נוחה פי 700 מאשר בtv חכמה וכו׳. אז כדי לדעת איזה מחשב אני צריך, כמה שאלות:

1. האם כונן cd/dvd רגיל של מחשב יכול להיות מקור איכותי לסאונד? הבנתי שיש נגני דיסקים ייעודיים שיכולים להיות נורא יקרים, וכונן כזה עולה פחות מ 100 ש׳, האם עלולה להיות פה בעיה? (אגב לא מדובר באודיופילים, רק צריך שיהיה איכותי ומהנה). 

2. איך מתבצע החיבור לשאר המערכת? הרי ברוב המחשבים יש את היציאה הפשוטה 3.5 מ״מ, זה מתאים? או שצריך לכרטיס קול?  אם כן, מה הוא צריך לכלול? יציאת hdmi? אופטי?... 

3. צורה - אנחנו רוצים את ״הפתרון האלגנטי״ - שמענו הצעות כמו לקנות לפטופ פשוט ולחבר אותו עם , אבל זה לא מתאים, מעדיפים משהו יותר נורמלי שלא ייראה כמו פתרון זמני. כמו כן חשבנו על מחשבי שהם נורא קומפקטיים, אבל לא מצאתי אחד עם כונן cd מובנה, וכמובן כונן חיצוני לא בא בחשבון. הכיוון שלי מארז sff כלשהו (הכי טוב אם יהיה משהו בגודל של איזה , זה הרי עומד בסלון מול העיניים). 

נתקלתי במארזי htpc, אבל הם נראים כמו קובייה ענקית ואני לא חושב שזה יתאים. יש סיבה להעדיף את הגודל הזה בכל זאת? (קירור? שקט?).

4. נתקלתי למשל במחשב כזה: https://www.carmelpc.co.il/items/2619876-מחשב-DELL-OPTIPLEX-3070-SFF-I5-9500-OP3070-5277-דל
הגודל נראה סבבה, אבל האם זה מתאים למשימה? או שעדיף לבנות מערכת מאפס ?

אשמח שתעזרו לי לעשות סדר בראש! תודה

נערך על-ידי Aviram Tavor
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yehudaa

מחשב יכול להיות מקור טוב לסאונד ,
אם זה ניגון דיסקים או קבצים או סטרימיניג
אבל צריך לשים לו כרטיס קול איכותי , כי המובנה הוא לא הכי משובח .

אוקיי, אז איך אדע איזה כרטיס אני צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כרטיס בתצורה של PCI או   PCI-E ,  יש כאלה שנקראים DAC  שמחברים עם , או COAX\OPTIC  אם יש ללוח אם יציאות  כאלה .
יש כאלה  סינים  ,  אבל איתם צריך בירור  טוב האם הם איכותים , או לקנות מחברה טובה וידועה ולא דגם פשוט מדי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...