ייעוץ לימודים - אשמח לעזרתכם - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לימודים - אשמח לעזרתכם

maor18
 Share

Recommended Posts

שלום רב לכם.

נכון לכרגע אני סטודנט כהנדסאי תוכנה. אני שוקל לפתח מעבר את תחום הלימודים שלי ולכן אני כאן כדי להתייעץ. אני אגיד מראש, אני חלש במתמטיקה ודי רוצה לחפש משהו שלא כולל מתמטיקה כבדה בתוכו. מה אני כן מחפש? כל דבר שקשור לעבודה מול מחשב. אני בעתיד רואה עצמי עובד מול מחשב, בין אם זה לפתח תוכנה או לעבוד על תוכנות מסוימות שדורשות ידע כזה או אחר. גם תמיכה טכנית שקשורה בתחומים רחבים יותר בנוגע למחשב. בקיצור, כל דבר שקשור למחשב אני אשמח לעסוק בו בעתיד. שוב, הבעיה היחידה שלי היא המתמטיקה לכן יש מקצועות שלא אוכל להרשות לעצמי ללכת אליהם(דוגמת מדעי מחשב, הנדסת תוכנה וכד'). אשמח לעזרתכם וייעוצכם בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הבעיה, כמו שאתה אומר אתה לא אוהב מתמטיקה ולכן לא תוכל ללמוד מדעי המחשב הנדסת תוכנה או כל הנדסה אחרת, אבל אתה רוצה לעבוד בתכנות, אז מה הבעיה עם המסלול שאתה נמצא בו כרגע? נשמע כאילו הגעת למקום המתאים, לדעתי עדיף לך להפוך לחזק במתמטיקה וללמוד מדעי המחשב, אבל זו בחירה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

לא הבנתי מה הבעיה, כמו שאתה אומר אתה לא אוהב מתמטיקה ולכן לא תוכל ללמוד מדעי המחשב הנדסת תוכנה או כל הנדסה אחרת, אבל אתה רוצה לעבוד בתכנות, אז מה הבעיה עם המסלול שאתה נמצא בו כרגע? נשמע כאילו הגעת למקום המתאים, לדעתי עדיף לך להפוך לחזק במתמטיקה וללמוד מדעי המחשב, אבל זו בחירה שלך.

אמרתי שלא חייב תכנות. אני כרגע נמצא בהנדסאי תוכנה. עוד מעט אמור לסיים שנה א', אבל בינינו מי ירצה לקחת הנדסאי כשיש המון מהנדסים בשוק?

בגלל זה אני רוצה ללכת מעבר למה שאני עושה כרגע, הבעיה שאני לא יודע מה. ברור שלא חייב תכנות, אני כן יודע שאני רוצה משהו שקשור למחשבים. אין לי את הצעד הבא בראש של לדעת מה אני רוצה. באתי לכאן כדי לשמוע המלצות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה פשוט לשבת מול מסך מחשב? זו הדרישה שלך? מה זה משהו שקשור למחשבים?
אם אתה רוצה לעבוד בתוכנה אתה חייב או רקע רלוונטי כמו שירות ב8200 או איזושהי תעודה לפחות עבור העבודה הראשונה.
אם אתה רוצה לעבוד בחומרה אז לך לIT או לאיזו חנות מחשבים להיות טכנאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אתה רוצה פשוט לשבת מול מסך מחשב? זו הדרישה שלך? מה זה משהו שקשור למחשבים?
אם אתה רוצה לעבוד בתוכנה אתה חייב או רקע רלוונטי כמו שירות ב8200 או איזושהי תעודה לפחות עבור העבודה הראשונה.
אם אתה רוצה לעבוד בחומרה אז לך לIT או לאיזו חנות מחשבים להיות טכנאי.

באתי לפה להתייעץ על נושאי לימוד. אני לא מכיר את השוק של התארים (בין אם זה מערכות מידע וכיוצא בזאת).

התחושה שלי שבאת לכאן להטיף מוסר, אם זאת המטרה שלך אז אין טעם שתגיב. אם הבנתי שגוי, אז עכשיו קיבלת הסבר יותר מעמיק למה אני מחפש ייעוץ.

אני רוצה להכיר את העולם יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שאתה רוצה לעבוד עם מחשבים ואני עדיין לא הבנתי למה אתה מתכוון, מה מעניין אותך? אתה רוצה לתכנת? אתה רוצה לבדוק תוכנה? מה בדיוק אתה רוצה לעשות בעתיד.
ולגבי מה שאמרת ש"מי ירצה הנדסאי שיש מהנדסים" יש דרישה מאד גדולה גם להנדסאים כי יש הרבה תכנות שלא צריך בשבילו תואר ולהנדסאים אפשר לשלם פחות.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אתה אומר שאתה רוצה לעבוד עם מחשבים ואני עדיין לא הבנתי למה אתה מתכוון, מה מעניין אותך? אתה רוצה לתכנת? אתה רוצה לבדוק תוכנה? מה בדיוק אתה רוצה לעשות בעתיד.
ולגבי מה שאמרת ש"מי ירצה הנדסאי שיש מהנדסים" יש דרישה מאד גדולה גם להנדסאים כי יש הרבה תכנות שלא צריך בשבילו תואר ולהנדסאים אפשר לשלם פחות.

אז זהו, שאין לי מושג. 

אני יודע שאני רוצה לעסוק במחשב, לא יודע במה. 

פיתוח תוכנה? בדיקת תוכנה? בדיקת נתונים במחשב, הרצת נתונים. העולם הזה גדול ואני פחות בקיא בהכל בגלל זה אני רוצה לשמוע על תארים שלא דורשים מתמטיקה כבדה ועדיין העיסוק העיקרי בו הוא מחשב - ככה שאוכל להבין יותר ולהכיר יותר לעומק מקצועות שאני לא מכיר כדי שאוכל לחקור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

אם אין לך את עניין המתמטיקה, שזה הבסיס ( מוצדק או לא זה כבר דבר אחר )

לכל נושא המחשוב, אולי תשקול לימודי עיצוב / תוכנות תלת וכו', דברים יותר הומניים

ולא מקצוע ריאלי.

מדוע?

אני אגיד לך למה אני בא להתייעץ.

שמעתי מהסביבה שלי דיבורים על מערכות מידע. מערכות מידע זה לא תואר הנדסי מה שאומר שהמתמטיקה בו היא רמה יותר נמוכה מאשר בהנדסה(כך לפחות אני מניח).

לכן, אמרתי שאני רוצה לבחון לעומק תארים שקשורים לעניין המחשוב והטכנולוגיה(שוב, אני חושב שהגזמתי קצת עם עניין המחשב, אבל אני בעיקרון מדבר על כל ענייני הגאדגטים(אם זה פיתוח לדוגמה)וכל עניין הטכנולוגיה שמתקדמת מיום ליום).

אני רוצה להכיר תארים שמקורם בנושאים שמעניינים אותי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ניסיתי לתת כיוון  שונה / אחר  ועדיין  מול מחשב.

הכי טיבעי לפנות ליועץ במוסד שבו אתה לומד.

הוא מכיר אותך ומכיר גם דרישות של תחומים

שמעניינים אותך.

בהצלחה !

נערך על-ידי napoleon45
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של maor18

אמרתי שלא חייב תכנות. אני כרגע נמצא בהנדסאי תוכנה. עוד מעט אמור לסיים שנה א', אבל בינינו מי ירצה לקחת הנדסאי כשיש המון מהנדסים בשוק?

תתפלא אבל המון, נכון שאת עיקר המשכורות הגבוהות מקבלים מדמ"ח\מהנדסי תוכנה, אבל יש דרישה בשוק גם להנדסאים וגם לבוגרי קורסים עם שכר בהתאמה.

אני לא מסכים עם הגישה של מי שלא היה ילד פלא ותכנת כבר בגיל טיפשעשרה, או עשה שירות ביחידה תואמת למקצוע שלו שהוא לא ישתלב בשוק בתור קביעה, אני מכיר אנשים בני 40 שהתחילו לתכנת מ0 גדול, שהיום ממוקמים יפה מאוד בחברות מעולות עם משכרות יפה. 

לצורך העניין, יש לי כמה חברים שלמדו לתכנת בג'ון ברייס מ-0 וקיבלו הצעת עבודה ראשונה בשכר של 13 אלף.

נכון לא כולם כאלה אבל זה לא אמור להוציא לך את הרוח מהכנפיים.

כידוע כחלוקה כללית הלימודים מתחלקים לג' רמות:

קורס\תעודה

הנדסאי 

תואר ראשון\מהנדס

אם הולך לך יפה בשנה א' לא הייתי ממליץ לך לקחת שום קורס, למה לרדת מדריגה?

תשתלב בשוק בתור הנדסאי, ותוך כדי תעבוד על היכולת המתמטית, ואם תראה לנכון תשלים לתואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-One

תתפלא אבל המון, נכון שאת עיקר המשכורות הגבוהות מקבלים מדמ"ח\מהנדסי תוכנה, אבל יש דרישה בשוק גם להנדסאים וגם לבוגרי קורסים עם שכר בהתאמה.

אני לא מסכים עם הגישה של מי שלא היה ילד פלא ותכנת כבר בגיל טיפשעשרה, או עשה שירות ביחידה תואמת למקצוע שלו שהוא לא ישתלב בשוק בתור קביעה, אני מכיר אנשים בני 40 שהתחילו לתכנת מ0 גדול, שהיום ממוקמים יפה מאוד בחברות מעולות עם משכרות יפה. 

לצורך העניין, יש לי כמה חברים שלמדו לתכנת בג'ון ברייס מ-0 וקיבלו הצעת עבודה ראשונה בשכר של 13 אלף.

נכון לא כולם כאלה אבל זה לא אמור להוציא לך את הרוח מהכנפיים.

כידוע כחלוקה כללית הלימודים מתחלקים לג' רמות:

קורס\תעודה

הנדסאי 

תואר ראשון\מהנדס

אם הולך לך יפה בשנה א' לא הייתי ממליץ לך לקחת שום קורס, למה לרדת מדריגה?

תשתלב בשוק בתור הנדסאי, ותוך כדי תעבוד על היכולת המתמטית, ואם תראה לנכון תשלים לתואר.

כנראה לא הבהרתי את עצמי טוב. הכוונה שלי היא לא לוותר על ההנדסאי ולהתחיל משהו במקום, אלא לחשוב על כיוון שלאחר ההנדסאי במידה והכל יילך כמו שצריך.

ברור שיש דוגמאות להצלחות מטורפות כהנדסאים ולא רק(דוגמת ג'ון ברייס) אבל כמו דוגמאות הצלחה יש גם דוגמאות נפילה. 

ציטוט של napoleon45

במקרה הספציפי של המוסד הנוכחי, פחות מכירים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של maor18

במקרה הספציפי של המוסד הנוכחי, פחות מכירים. 

אין להם, ליועצים שום בעיה לעיין במצבך הלימודי ולברר מה קורה איתך.

וגם בפגישה תהיה לך הזדמנות להעלות בדיוק ולהגיב תוך כדי, למה שהם מציעים.

א. הם מכירים הרבה יותר טוב מה הדרישות של מקצועות אחרים .

ב. אין בעיה שיכירו אותך ויכולותיך הטובים יותר והטובים פחות.

זה לא אומר שתואהב בהכרח מה שיוצע לך, אבל לפחות מבחינה מקצועית

זה מה שיתאים לך.

רוצה, שמע לעצתי.

לא רוצה ? לא קרא כלום.

שוב, בהצלחה !

נערך על-ידי napoleon45
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-One

אתה בתוכנית שנתיים או 3?

שנתיים. בקרוב(אם הקורונה תאפשר) אמור לסיים שנה ראשונה.

התכנון הוא לנסות לסיים את הסמסטר בצורה הטובה ביותר ולראות את שנה ב(שאמורה להיות הרבה יותר קשה) וככה לדעת את הכיוון.

גם בהנדסאי תוכנה יש מתמטיקה, אז עדיין מנסה לתת מעצמי מה שאפשר. 

מה שכן, עדיין אני רוצה לנסות להכיר את תחום הלימודים ברמה הרבה יותר גבוהה ורצינית. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...