מפרט מחשב ממוקד פרודוקטיביות - דרושה חוות דעת - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב ממוקד פרודוקטיביות - דרושה חוות דעת

Black_Citadel
 Share

Recommended Posts

הלכו לי העיניים והצוואר מלעבוד כל היום על 12״, אני בונה משהו שולחני.

המטרה: בכמות שעות שאני עובד בהן ביום, לבנות מפרט שיעזור לי לתת מקסימום כמות עבודה. הלפטופ הנוכחי קצת מאט אותי, מקרטע לפעמים, והמסך סיוט עם הטקסט הקטן והשטח עבודה הפצפון שלו.

העבודות: ניתוח נתונים, קריאת מחקרים, כתיבת מאמרים/ספרים, ניהול ובניית אתרים, שיוט ברשת בחיפוש אחר נתונים, ובגדול עבודה עם המון טקסט (לפעמים חצי מליון מילים פתוחים ברקע).

תקציב: אין תקציב - זה מחשב עבודה, כל שיפור פרודוקטיביות של 1% שווה מבחינתי כל מחיר. בגדול, אני מחפש את המפרט שיביא אותי לנקודה ששום רכיב יקר יותר לא ישנה בכלל את הביצועים מבחינתי. 

הנה מה שבניתי, הכל מTMS באילת, חוץ מהמעבד שאני מקבל מאינטל ב50%:

מעבד: i9-9900 ב925 ש״ח.

לוח אם: Gigabyte B365M H ב245 ש״ח. אופציה חלופית: ASUS PRIME B365M-A ב-288. לא כל כך הבנתי מה ההבדל ביניהם.

זכרונות: שני סטיקים של DDR 4 8G/2666 Samsung 3rd Party CL19 1.2V ב207 שקל. לא כל כך הבנתי מה זה 3rd party..? זה סמסונג או לא? המעבד תומך 2666 גג אז לא ראיתי טעם לקחת את ה-HP 4 8GB 3200 CL16 V6 Bulk למרות שהם 50 שקל יותר בסך הכל, אלא אם קיים באמת הבדל בשימוש שלי בין CL16 לCL19..?

הארד דיסק: A-DATA 512GB SX8200 Pro M.2 2280 ב336. לחלופין אני יכול לקבל מאינטל את ה760p 512gb ב317 שקל. או לקחת את הaddlink s70 512gb ב316שקל. איזה עדיף?

ספק: ANTEC 550W Neo Eco Modular 80+ ב219 שקל. מחפש משהו מודולרי כי אני שונא בלאגן של כבלים. מארז לא צריך, אני מנסה לחסוך מקום אז אני פשוט מבריג את הלוח אם מתחת לשולחן עבודה :) תגידו שלא יצירתי. חיפשתי ספק SFX או Flex (קטנים מהרגיל) מודולרי אבל לא מצאתי כלום בארץ.

עכבר: משהו מומלץ? נטו ארגונומיות.

רמקולים: אם לא מובנה במסך, אצטרך משהו (מאזין הרבה ליוטיוב, פודקאסטים וכאלה כחלק מהעבודה, לפעמים חוטא עם קצת ברקע). היו לי את הSOLO7C אבל זה אוברקיל.. הבאתי להורים שלי שישמעו בזה בבית. איך ה-EDIFIER 2.0 R980T 24W ? אולי הEDIFIER 2.0 R1280T? ברמה של הSOLO6C ? אני כבר לא בלופ :) לא צריך להשתגע. אם יש משהו עדיף אז בכיף.

מסך: פה ההתלבטות הגדולה שלי. להערכתי זה החלק שהכי משפיע לי על העבודה. רזולוציה קטנה מאטה אותי, כי אין מספיק מקום להכל, אז צריך להתחיל לגלול ולהזיז וכו׳. זה גוזל זמן יקר. יש גם את המחקר המפורסם של אפל בקשר לגודל מסך: פרודוקטיביות. מצד שני, רזולוציה גדולה מדי (נניח 4k) וצריך כבר מסך גדול (40 מינימום)  כדי לראות את הטקסט נורמלי מבלי לעשות scaling לכל הUI. אני עובד עם , והscaling היחיד שעובד שם טוב מבלי שהטקסט נהיה קצת ׳מטושטש׳ זה 200% (2:1). אז ההתלבטות שלי היא כזו:

AOC / ViewSonic 31.5" 2K (2560x1440) ב1100-1200 שקל. היתרון זה שאפשר לעבוד על native resolution של 2k בלי בעיה (70% יותר שטח עבודה מ1080p). הטקסט יהיה גדול מספיק וברור על 31.5 (על 27 ה2k מרגיש לי טיפה קטן מדי לקריאה). החסרון זה שאני חושב שהטקסט לא יהיה חד - זה PPI של איזה 93.

Philipes 27" - גם באיזור ה1200 שקל. היתרון שאפשר לעשות scaling של 200% והטקסט יהיה חד לאין שיעור לדעתי מהמסכים למעלה. החסרון שבפועל השטח עבודה יהיה 1080p (שזה קטן משמעותית מה2K למעלה), ואני לא בטוח מה יועיל יותר - עוד 70% שטח עבודה או טקסט חד יותר (קל יותר לקריאה). אני המון שעות ביום על המחשב כשאני עובד. 

אופציה שלישית - מסך מחשב/טלוויזיה 40-43" עם . ראיתי מסך מחשב ViewSonic ככה נוכל גם לקבל שטח עבודה עצום (3840x2160) וגם הטקסט יהיה ברור בלי scaling בגודל כזה. החסרון שהטקסט לא יהיה חד כמו במסך 27״ שעבר scaling, ושאולי 40״ זה גדול מדי? הצוואר יזוז כל הזמן ויתחיל לכאוב? 

אשמח לעצות, ולשיפוץ המפרט אם צריך. השבוע אקנה הכל מאילת :)

תודה רבה רבה רבה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תענה על השאלון בסטיקי, בגדול המפרט לא נראה משהו.
אם העבודה שלך זה לקרוא מסמכים פשוט תקנה מסך מקלדת ועכבר ותחבר ללפטופ וממה שזה נשמע תקנה אפילו שני מסכים.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

תענה על השאלון בסטיקי, בגדול המפרט לא נראה משהו.
אם העבודה שלך זה לקרוא מסמכים פשוט תקנה מסך מקלדת ועכבר ותחבר ללפטופ וממה שזה נשמע תקנה אפילו שני מסכים.

מדוע לא משהו? מה היית משנה?

העבודה זה לא רק קריאה של מסמך או שניים בוורד - מדובר בהמון אתרים שפתוחים במקביל, spreadsheets, ועבודות עם מאות אלפי מילים שאני עורך שפתוחות גם הן - כרגע הMacbook 12" שלי טיפה מקרטע עם כל זה. (לכן גם לא אחבר אליו מסך ואעבוד דרכו).

1. מה התקציב המירבי? אין גבול לתקציב. אני מסתכל על זה כהשקעה. כל שיפור קטנטן שווה כל אלפייה תוספת במחיר.

2. מה שימושי המחשב? למקסם את תפוקת העבודה פר שעה. עבודה ברובה מבוססת טקסט/דפדפן אבל עמוסה מאוד ביחס למשתמש רגיל.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? כן, בעיקר מסך. עכבר יכול להיות נחמד (מקלדת לא צריך), ורמקולים אם המובנים במסך לא מספיק טובים לשימושים שלי (סרטונים ופודקאסטים פתוחים, מצפה לצליל צלול שאבין מה אומרים כמו שצריך)

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? מקלדת, מארז, מעבד יש לי i9 9900 מאינטל ב925 שקל~ (להחליף רק אם לא משתלם).

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? מאוד.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'? שלא יהיו חלקים מצועצעים וצבעוניים.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? לא.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? השבוע.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים? לא במיוחד. אולי -C להטעין את הפלאפון או אם יש עכברים או דברים שמתחברים לזה, אולי לתאימות עתידית? לא סגור. לגבי ספק הייתי שמח למשהו כמה שיותר קטן (SFX או FlexATX, אבל לא על חשבון שקט), והכי חשוב מודולרי שלא יעשה בלאגן.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? למה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

אם אתה יכול להשיג את הדור החדש של המעבדים, עדיף.

לגבי המפרט, זה לשים מנוע של מרצדס על שלדה של פיאט טיפו.

gotcha. אבל מה היית מחליף ומדוע? אשמח לדעת איך כל שדרוג ישפיע לי על ביצועי המערכת.

מאינטל כרגע אני יכול להשיג את אלה:

i3-9350KF ב450

i5-7640X ב600 שקל

i9-9900 ב925 שקל

9800X (ב1200 שקל)

9820X (ב1700 שקל)

9900X (ב1900 שקל)

9920X (ב2200 שקל)

9940X (ב2600 שקל)

9960X (ב3100 שקל) 

אין לי בעיה לקחת גם אם יותר משתלם, למרות המחיר המיוחד מאינטל.

נערך על-ידי Black_Citadel
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הזה חם בהספק גבוהה, רצוי שיהיה לו לוח עם הספקת זרם שמתאימה לו בשביל לנצל אותו, רצוי גם בתדר גבוהה יותר וcl נמוך יותר.

למשל 3200GHz cl16.

וספק מודרני יותר, טוב, אם לא אני לא רואה סיבה לקחת מעבד כזה, נכון שהמחיר טוב וכנראה לא תאמץ אותו באופן רצוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

המעבד הזה חם בהספק גבוהה, רצוי שיהיה לו לוח עם הספקת זרם שמתאימה לו בשביל לנצל אותו, רצוי גם זכרונות בתדר גבוהה יותר וcl נמוך יותר.

למשל 3200GHz cl16.

וספק מודרני יותר, קירור טוב, אם לא אני לא רואה סיבה לקחת מעבד כזה, נכון שהמחיר טוב וכנראה לא תאמץ אותו באופן רצוף.

הb365 לא בנויים להריץ את המעבדי דור 9 ? אני לא מתכוון לעשות שום לשום רכיב דרך אגב

זכרונות למה 3200 אם המעבד תומך 2666 גג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Black_Citadel

הb365 לא בנויים להריץ את המעבדי דור 9 ?

יעבדו עם דור 9 , אבל הם לא ממש בנויים להריץ מעבד i9

כלומר זה יעבוד  , אבל ה VRAM של לוח B365 זול לא יכול להתמודד עם מעבד 8 ליבות ו 16 נימיים שרץ ב 4.7 מגהרץ.

בזמן מאמץ ה VRAM יתחממם ויגרום ל thermal throttle שיוריד את הביצועים של המעבד כדי למנוע נזק ללוח.

חוץ מזה זה ,זה מעבד מאד חם שצריך מאד רציני אחרת אותו דבר יכול לקרות כשמעבד יגיע לטמפרטורות גבוהות מידי.

ציטוט של Black_Citadel

זכרונות למה 3200 אם המעבד תומך 2666 גג?

לא נכון , עם ציפסט שהוא לא הזיכרון הנתמך הוא 2666.

עם ציפסט שזה מה שאתה צריך לקנות למעבד מיפלצתי כזה הזיכרון הנתמך יכול להגיע גם ל 4400 (במצבים מסויים)

ממולץ לקנות מהיר כי זה בהחלט משפר את הביצועים של המחשב.

דרך אגב כדי שזיכרון יעבוד במהירות שלו ולא ב 2666 שזה ברירת המחדל צריך להפעיל בביוס את ה XMP.

דרך אגב עד כמה שאני יודע מוכרים לוחות טובים מאד בהנחה של גייגביט, וכאלה., לא רק .

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

יעבדו עם דור 9 , אבל הם לא ממש בנויים להריץ מעבד i9

כלומר זה יעבוד  , אבל ה VRAM של לוח B365 זול לא יכול להתמודד עם מעבד 8 ליבות ו 16 נימיים שרץ ב 4.7 מגהרץ.

בזמן מאמץ ה VRAM יתחממם ויגרום ל thermal throttle שיוריד את הביצועים של המעבד כדי למנוע נזק ללוח.

חוץ מזה זה ,זה מעבד מאד חם שצריך קירור מאד רציני אחרת אותו דבר יכול לקרות כשמעבד יגיע לטמפרטורות גבוהות מידי.

לא נכון , עם ציפסט שהוא לא Z390 הזיכרון הנתמך הוא 2666.

עם ציפסט Z390 שזה מה שאתה צריך לקנות למעבד מיפלצתי כזה הזיכרון הנתמך יכול להגיע גם ל 4400 (במצבים מסויים)

ממולץ לקנות זיכרון מהיר כי זה בהחלט משפר את הביצועים של המחשב.

דרך אגב כדי שזיכרון יעבוד במהירות שלו ולא ב 2666 שזה ברירת המחדל צריך להפעיל בביוס את ה XMP.

דרך אגב עד כמה שאני יודע אינטל מוכרים לוחות טובים מאד בהנחה של גייגביט,אסוס וכאלה., לא רק מעבדים.

יש מצב שאתה מדבר על ה9900K? ה9900 הרגיל TDP 65 (לא 95 כמו הK) - שזה בדיוק כמו הi5ים והi3ים.

למה שVRM של 360/365 לא יספיק, ולמה שאצטרך אחר ממה שאינטל שולחים לי בקופסא?

כמובן שלא מתוכנן שום למעבד/זכרונות.

לגבי הזכרון, לא הבנתי. באתר של אינטל כתוב שהi9-9900 תומך -2666 בלבד. אם אני שם z390 הוא פתאום תומך גם 3200, או שעדיין צריך ללכת לXmp כדי לשנות ל3200? (שזה מה שהנחתי שאצטרך לעשות עם b365 כדי לאפשר על 3200). ובכלל, עד כמה המהירות משנה לפעילויות שציינתי שאני עושה? יהיה שיפור מורגש?

אינטל מוכרים לוחות באיזה 550-600 שקל, אבל הכל שם זוהר ומצועצע, הלוחות נראים כאילו נבנו עבור גיימרים בני 13. 

תודה רבה על העזרה 🙏

נערך על-ידי Black_Citadel
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Black_Citadel

יש מצב שאתה מדבר על ה9900K? ה9900 הרגיל TDP 65 (לא 95 כמו הK) - שזה בדיוק כמו הi5ים והi3ים.

לא , על מעבד K בכלל אין מה לדבר אבל גם i9 רגיל לא מתאים ללוח כזה. זה לא משנה מה TDP , זה מעבד 8 ליבות עם HT.

ה i5 הוא רק 6 ליבות ו i3 הוא רק 4 ליבות.

ציטוט של Black_Citadel

למה שVRM של 360/365 לא יספיק, ולמה שאצטרך קירור אחר ממה שאינטל שולחים לי בקופסא?

למה שהלוח לא יספיק ? כי ככה , כי בונים אותם עם VRAM דפוק מראש כי אף אחד לא הולך לקנות לוח כזה עם מעבד i9.

בפועל כשהמעבד באמת מתאמץ אתה תיתקל ב thermal throttle.

הקירור שאינטל שולחים בקופסא הוא מגוחח , הוא לא מספיק בשביל לקרר מעבד כזה.

ציטוט של Black_Citadel

לגבי הזכרון, לא הבנתי. באתר של אינטל כתוב שהi9-9900 תומך DDR4-2666 בלבד. אם אני שם z390 הוא פתאום תומך גם 3200, או שעדיין צריך ללכת לXmp כדי לשנות ל3200? (שזה מה שהנחתי שאצטרך לעשות עם b365 כדי לאפשר על 3200). ובכלל, עד כמה המהירות RAM משנה לפעילויות שציינתי שאני עושה? יהיה שיפור מורגש?

רשמית הוא תומך ב 2666 אבל בלוחות אפשר להגיע למהירויות יותר גבוהות.

XMP זה כאילו "OC" אבל לא באמת. הזיכרונות ירוצו בספספיקציה השיצרן כתב.

עקרונית יכלו לתמוך רשמית בזיכרונות יותר מהירים אבל הם לא רצו כי ככה הם יכולים למכור ציפסט יקר יותר שכן תומך בזיכרונות מהירים.

מהירות משנה , כמה זה יהיה מורגש למה שאתה עושה , בדיוק כמו ש i9 יהיה מורגש למה שאתה עושה.

חשבתי שאמרת ש

ציטוט של Black_Citadel

אין תקציב - זה מחשב עבודה, כל שיפור פרודוקטיביות של 1% שווה מבחינתי כל מחיר. בגדול, אני מחפש את המפרט שיביא אותי לנקודה ששום רכיב יקר יותר לא ישנה בכלל את הביצועים מבחינתי. 

בפועל חיברת למעבד מפלצת חלקים שמגבילים אותו.

ציטוט של Black_Citadel

אינטל מוכרים לוחות Z390 באיזה 550-600 שקל, אבל הכל שם זוהר ומצועצע, הלוחות נראים כאילו נבנו עבור גיימרים בני 13.

אין מה לעשות , זה המצב , הקהל שקונה חומרה HIGH END זה קהל שאוהב מזעזע.

זה לא עושה את הלוחות פחות טובים אלא רק מכוערים.

550-600 אלה מחירים מצוינים ללוחות וזה יהיה שטות לא לקנות לוח כזה עם i9 9900

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הTDP אצל מוגדר כהספק שכל הליבות עובדות במאמץ* בתדר בסיס.

*מאמץ שמוגדר ע"י , לפי מה שטוענים במרשתת זה לא מאמץ רציף כמו רינדור למשל, אלה פחות. תדר הבסיס של המעבד הוא 3.1GHz, תראה מה הטורבו....., בנוסף ברוב הלוחות הזמן שהטורבו עובד מוגדר לזמן גדול מהברירת מחדל, זה למה ההספקים של המעבד הזה בקלות מגיעים גם לפי 3 מהTDP, במידה ולא מנצלים מעבד כזה, לא רואה סיבה לקנות אותו, אם הניצול הבסיסי שלו מספיק לך, לך על זה.

נערך על-ידי none77
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה חברים, מעריך מאוד. lompy, נראה לי שהבנתי. makes sense. 

none77 - הסיבה היחידה שאני לוקח תמעבד הזה זה כי הוא מוצע לי ב920 שקל xD 

שתבינו כמה אני מנותק, אני מגיע מ-Intel m3-7Y32 עם 8gb שקצת מאט אותי, במיוחד כשהרבה דברים פתוחים במקביל, או כשאני עובד על קבצי טקסט ענקיים והspell checker צריך לבדוק את הכל.

״במידה ולא מנצלים מעבד כזה, לא רואה סיבה לקנות אותו, אם הניצול הבסיסי שלו מספיק לך, לך על זה.״

זה מעלה שאלה טובה. האם האקסטרה יכולת פוטנציאלית של ה9900 יתורגם אצלי לאקסטרה ביצועים בפועל (שימו לב לשימושים שציינתי, זה המון יישומים מבוססי טקסט ודפדפן שפתוחים במקביל,  אבל עם אפס גיימינג/עריכת וידאו/רינדור וכאלה). נשאל אחרת: אם בוקר אחד בלי שאדע תחליפו לי את המערכת מi9 9900 ל- 3200g או i3-10100 או משהו חלש אחר, האם אשים לב לשינוי, בהתחשב בשימושים שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברצינות? אם ככה אז מיותר לקנות אותו אפילו במחיר המיוחד.

איך זה כמפרט חלופי:

AMD 3 3200G 

Gigabyte B450M S2H

Addlink 512GB S70 M.2 2280 NVMe

HP 4 8GB 3200 CL16 V6 Bulk (שניים)

Seasonic 460W 1U

ViewSonic 31.5" 2K (עם רמקולים מובנים) או 31.5 2K + חיצוניים (איך הedifier r985t?) 

(לחלופין שוקל טלוויזיה 40״ כמסך מחשב בשביל כל האקסטרה שטח עבודה)

נראה טוב יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שחשוב פה הוא המסך ,בשביל עבודה עם הרבה טקסט תקנה מסך של דל(להם בדרך כלל יש את הארגונומיקה הכי טובה למחיר) שאפשר לסובב ותשים אותו במצב מאונך ולידו תשים מסך רגיל לשאר העבודה.
לדעתי 24 למסך מאונך ו27 למסך רגיל או לחלופין אתה יכול ללכת על מסכי Ultrawide גדולים (37 אינץ' נניח) ברזולוציות כמו 5xxx X 1444 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...