AMD Radeon RDNA2 RX 6900XT ? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon RDNA2 RX 6900XT ?

nec_000
 Share

Recommended Posts

זה מגיע חברים, בקצב מהיר - השקה בספטמבר הקרוב עוד 3 חודשים.

ככל הידוע נכון לעת כתיבת שורות אלו, הודעה למשקיעים באמצעות מצגת תצא בשבוע הקרוב

כאשר המידע שיש ברשותי (כרגע) מתוך המצגת הוא כדלקמן:

מדובר בשבב כפול גודל מ- הראשון (מעל 500 מ"מ רבועים), קרי כפול מ- 5700xt - משהו שאינו מפתיע אותנו שכן

כל ההדלפות מזה שנה דברו על זה. הדגם החדש RDNA2 למעשה היה אמור לצאת לשוק ברבעון ראשון 2020 אבל בשל

משבר הקורונה נדחה לצערנו בכחצי שנה.

שמו יקרה 6900 XT. יש בו 80 יחידות TMU וכ- 5120 ליבות.  14GB VRAM ברוחב פס 448bit המהווים 7 אשכולות

בתדר עבודה של 18Mbit/sec .

בבנצ'ים הוא מהיר בכ- 40% סדר גודל עקרוני מעל RTX2080ti , מה שמתיישר חישובית לאור הפערים שהיו בין 2080ti מעל

ל- 5700xt. כלומר it makes sense.

עוד מידע שיש הוא שיהיו 4 כרטיסים בדרגות שונות כאשר זה שנראה הוא השני מלמעלה (כנראה יהיה עוד אחד יותר חזק ממנו עם 512bit

רוחב פס עם 16GB, שעבורו לא קבלנו שקף מצגת ויתכן ששמור להשקה בתאריך מאוחר יותר, דגם 6950 או משהו כזה).

image.thumb.png.590b51636f3f6b26bf604e9e96a8b23d.png

הדור החדש של RDNA2 נכנס לעידן ה- real time ray tracing ו- טוענים שה- penalty שפוקציה זו דורשת בטכנולגיה שלהם, כמעט ואינה פוגעת בביצועים והם מראים זאת:

image.thumb.png.b36821ed7d1a83248eb982688effa883.png

הנה המפרט הטכני לרבות תדרי הפעולה, ולצערנו המחיר הכאוב 1000$ - אאוץ:

image.thumb.png.7d23285b4da0e51355f5360f3bc0e42a.png

מהנתונים הללו ניתן להבין שעושים שמוש בזכרונות מאד מהירים של 18Mbit/sec על מנת להגיע להספקי רוחב פס

של 1008GB (מעל 1 טרה בייט לשניה) !    

מהתמונה ניתן להבין שמדובר בשבב ענק וחם הצורך הספק חשמלי גדול, ועל כן משודח לקירור מים. לצערי.

האנפורמציה הזו היא לכרטיס שווה ערך פלוס מינוס מסדר גודל של RTX3080, אבל לא ברמה של 3080ti (או 3090 כמו

שהשמועה האחרונה רומזת שיקראו לו).

**קחו הכל בערבון מוגבל כמו תמיד, זה לא זה עד שזה לא רשמי ויתכן ומדובר בהטעיה. יש כמה גורמים ברשת שמפקפקים באמינות המידע

ומעריכים כי מדובר בהדלפה מזויפת מתוך עצמה, על מנת לשבש את המודיעין של המתחרה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חדשות נפלאות! סוף סוף תכרסם בסדרות הגבוהות של . אך היות ועיקר הפיתוי לקנות אדום הוא המחיר, דיי מבאס.

10 דגמים שונים לאותה הסדרה? זה מכסה הרבה יותר מכל סגמנט בשוק (אא"כ עולים לרמות בלתי מוכרות, מה שלא מסתבר), נשמע הזוי.

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני סתם אופטימי, אבל לא תהיה עליה משמעותית במחירי החומרה השנה כי אחרת אנשים לא יוכלו לקנות כי מגיפה, מיתון וכו'. או שאני משכנע את עצמי כי אני צריך מחשב חדש ולא בא לי לשלם ביד ורגל בשביל חומרה פחות מוצלחת משל קונסולה בשליש מחיר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Dr.Shawarma

אולי אני סתם אופטימי, אבל לא תהיה עליה משמעותית במחירי החומרה השנה כי אחרת אנשים לא יוכלו לקנות כי מגיפה, מיתון וכו'. או שאני משכנע את עצמי כי אני צריך מחשב חדש ולא בא לי לשלם ביד ורגל בשביל חומרה פחות מוצלחת משל קונסולה בשליש מחיר. 

רוב הסיכויים שאתה תשלם יותר מאשר קונסולה לפחות בשנה הקרובה, אל תשכח שבקונסולוה יש את המרכיב של המשחקים ולכן שווה לחברות ומיקרוסופט לקצץ במחיר של הקונסולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה המעניינת היא מדוע לא מכחישה ...  וזה אומר לנו לא מעט.

אם זה היה זיוף שלא מטעמה, ופוגע בשמה הטוב או באמינותה, היתה יוצאת עם הודעה מסודרת שזה קשקוש ואפשר להתעלם מזה.

אבל היא לא עושה זאת.

יש לי יותר מאשר תחושה שזו הדלפה שלה עצמה, והיא מכינה את השוק - עושה ניסוי כלים לבחון את תגובת הקהל.

גם למפרטים גם לביצועים וגם למחיר. טריק מוכר בתעשיה.

אולי גם מרדימה את נוידיאה בשמירה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

**למי שצריך וקטור לנושא:

vega20 או Navi או איך שלא יקראו לו, אותו מוצר 7nm של 2019,

שיהיה מבוסס על מה ש- AMD הולכת להציג ברבעון ראשון 2019,

הולך להיות מהיר כדי "סדר גודל של פי 2 " לערך מביצועי Vega הנוכחיים דור ראשון.

זאת על פי מיטב ההדלפות, שראו תמונה של השבב בהצגתו ביוני השנה, ולפי הפרטים (המעטים) ש- AMD כן סיפרה

באותה מצגת. עקריהם הערכה ל- 350 מ"מ שבב 7nm,

4 מגדלי HBM2 לכדי רוחב פס מעל 1000GB/sec !

הדיון של דור שני (או navi) - הוא האם יהיה מעל או מתחת לביצועי rtx2080ti. וסביר מאד שיהיה מעל.

הסבר מספרי כדי להבין את יחסי סדרי הגודל:

נשתמש ב- 1080 כרפרנס שמהווה 100% .

אז 1080ti הוא איפה 135% .

ו- 2080ti הוא איפה 170% .

בשעה ש- vega64 הוא כ- 95% (מגרד כאמור את ביצועי 1080 מלמטה)

נכפיל זאת פי 2 ואנחנו באזור 190%. 

אזי שמיקומו של navi/vega2 הוא באזור חיוג 2080ti וכנראה קצת מעל.

הכל תלוי מה היא ההכפלה הסקלרית שהם בצעו בשבב (כמה ליבות, כמה יחידות מכל סוג וסוג, וכדומה...)

וזה עדיין בגדר סוד.

שוב, נסביר:

גם אם נוידאה נהנת מיתרון יעילות עד כדי 25% מעל זה של AMD **באותה ליטוגרפיה**,

הרי שאותם 25% אינם יכולים לכפר בשום צורה על הקפיצה לדור הבא 7nm,  שמשפרת לפחות פי 2.

למעשה פי 2.7 מכיוון שבאותו שטח שבב, לא רק מקבלים פי 2 טרנזיסטורים - אלא המהירות תדר עולה בכ- 35%.

קרי שיתרון הנצילות (ככל שקיים כזה לטובת נוידיאה) מתגמד ליד יתרון הפיסיקלי שהליטוגרפיה הבאה בתור מאפשרת.

ולכן הראשון במרוץ ל- 7nm, הוא הראשון לקטוף את הכתר.

גם אם AMD תהיה שם ראשונה, נגיד לצורך הטעון העקרוני כבר בינואר 2019, וגם אם נוידיאה תגיב רק לקראת מאי,

אז ברור שהיתרון הזה הוא קצר מועד, אבל זה יתרון. ואפילו ליהנות ממנו רק 4 חודשים זה נהדר עבור ,  וזה בדיוק

מה שהיא נהנתה ממנו ב 2009 וב- 2011/12 .

אותם לקוחות שחטפו מהמדפים ב- 2009 עד אמצע 2010 את HD5870, ובדצבמר 2011 עד מרץ 2012 את HD7970,

הם אותם אלו שיחטפו מהמדפים את navi/vega2 ב- 2019, לפחות עד שנוידאה תגיב. ואלו אותם לקוחות שקונים היום

2080ti במחיר שערורייתי של 1200$. אלו לקוחות שקונים את הטופ regardless of price.

ולא, נוידיאה לא הולכת לעבור ל- 7nm בינואר הקרוב ביחד עם ,

רק 4 חודשים אחרי שהשיקה את סדרה 2000 עתה בספטמבר 2018.

כי אם היא תעשה כן, הלקוחות ששילמו ביוקר על סדרה 2000 יתנקמו בה קשה, גם היא מבינה זאת.

לכן לא סביר שנראה 7nm מאנוידיאה לפחות עד אמצע 2019. היא חייבת מינ' שבמינ' לייצר מרווח של 9 חודשים אורך חיים

בין סדרה 2000 לסדרה 3000, על מנת שלא לירות לעצמה ברגל (בכל המובנים) - עיקרם מצד הקהילה שתכנס בה חזק,

על "שהונתה אותם" וסחטה מהם מעל 1000$ לכרטיס... כזה שכבר יום למחרת לזרוק אותו לפח ההסטוריה.

9 חודשים מרווח בין הסדרות איכשהו היא תוכל להעביר סביר מצד הקהילה, זה יתקבל בהבנה.

נערך 2018 באוקטובר 30 על-ידי nec_000

אל תדאגו, אז מה אם הוא אומר את השטויות האלה מה2018, ממש עכשיו עוד חודש זה מגיע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

אל תשכח שבקונסולוה יש את המרכיב של המשחקים ולכן שווה לחברות סוני ומיקרוסופט לקצץ במחיר של הקונסולה.

לפי איך שסוני מתנהגת ועדיין לא חושפת את המחיר... לדעתי ה-PS5 תעלה 650-700$ לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...