למה מחשבים ניידים עולים בארץ פי 1.5 ויותר? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מחשבים ניידים עולים בארץ פי 1.5 ויותר?

dok1230
 Share

Recommended Posts

היי, 

רציתי לקנות מחשב נייד של , הדגם הכי מאובזר g14. אני יודע שבחו"ל הוא עולה 1600 דולר בערך, אבל בארץ המחיר קרוב ל11 אלף שקל!(3000 דולר בערך) והעניין היה מסתדר אם היה מכס גבוה על , אבל לא מצאתי מכס כזה...גם אם אוסיף מע"מ עדיין לא הגיוני המחיר המופקע הזה. 

למישהו יש מושג למה? אולי מיסים שאני לא מודע אליהם? זה ממש מתסכל חחח

תודה, 

דורון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

מאז ומעולם זה היחס בין לפטופים בארץ לבין ארה"ב, ולמעשה בהרבה מוצרי אלקטרוניקה אחרים. לעיתים ההבדל יכול להיות רק 10-15%, ולעיתים יכול להגיע לחצי ממחיר המוצר

אני מודע לזה, אבל למה?? מה הסיבה? למשל בתחום הסלולרי היה פעם מכס של 35 אחוז שגרם למחירים מאוד גבוהים בארץ, אבל לאחר הורדת המס הזה, המחירים ירדו פלאים ודי דומים למחירים בחו"ל. אז למה לגבי חלקים למחשב, וכו המחירים מאוד גבוהים כשאין בכלל מס גבוה עליהם? מונופול? גרידיות? חוסר אכיפה? מס כלשהו? 🤔

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. המחירים שאתה רואה בארה"ב הם על מחשבים שנמכרים בארה"ב... לא בטוח שהם המקור של היבואן בישראל, שלפעמים עובד דרך אירופה למשל שם זה יקר יותר.

2. על המקלדות של המחשבים שאתה קונה בארץ יש אותיות בעברית, מקוריות ולא ב"התקנה מקומית" - זה עולה כסף..

3. שירות ואחריות.. במחשבים הרבה פעמים יש קריאות שירות (בניגוד נגיד למישהו שקונה רכיב חומרה כלשהו, שמאוד נדיר שהוא יתקלקל) ומישהו צריך לממן את זה.

4. היצע וביקוש (aka גרידיות) - שים לב שיש מחשבים (יצרנים/דגמים) שההפרש בין המחיר בחו"ל למחיר בארץ הוא קטן יותר מאשר ההפרש שאפשר למצוא במחשבים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

1. המחירים שאתה רואה בארה"ב הם על מחשבים שנמכרים בארה"ב... לא בטוח שהם המקור של היבואן בישראל, שלפעמים עובד דרך אירופה למשל שם זה יקר יותר.

2. על המקלדות של המחשבים שאתה קונה בארץ יש אותיות בעברית, מקוריות ולא ב"התקנה מקומית" - זה עולה כסף..

3. שירות ואחריות.. במחשבים ניידים הרבה פעמים יש קריאות שירות (בניגוד נגיד למישהו שקונה רכיב חומרה כלשהו, שמאוד נדיר שהוא יתקלקל) ומישהו צריך לממן את זה.

4. היצע וביקוש (aka גרידיות) - שים לב שיש מחשבים (יצרנים/דגמים) שההפרש בין המחיר בחו"ל למחיר בארץ הוא קטן יותר מאשר ההפרש שאפשר למצוא במחשבים אחרים.

גרידיות אני יכול לראות, כי לפעמים המחירים מאוד גבוהים בהתחלה ואז יורדים ככל שעוד ועוד חברות מתחילות למכור את אותו דגם.

לגבי אזור המוצא של היבוא-ליבואן יש אינטרס להביא את המוצרים במחיר הזול ביותר, אם אין לו ברירה אז זה באמת ההסבר הכי טוב! אבל עדיין תמוה לי, כי למה שהיבואן או יבואן מקביל לא ינסו להביא במחיר זול ממקום אחר וימכרו באותו מחיר וככה יעשו רווח נקי גבוה יותר?  לגבי השירות ואחריות, בחו"ל המחיר זול יותר משמעותית ויש שירות ואחריות, משמע בהתחשב שזאת הסיבה העיקרית למחיר הגבוה, השירות מאוד יקר ולא משתלם-מה שמחזיר אותי לשאלה למה? למה השירות והאחריות בארץ כל כך יקרים? 

במידה ובנוסף לזה, המחיר הגבוה כמו שאתה טוען נובע מהתקנת מקלדת בעברית. גם כאן, אם מחיר ההתקנה כל כך גבוה, כבר מזמן היו צצות חברות שימכרו בזול יותר מחשבים ללא מקלדת בעברית מקורית ועם מדבקות במקום(שעולות גרושים) כדיי להוזיל את מחיר המחשב ולהפוך לחברות יותר אטרקטיביות בדומה לנעשה בתחום הסלולר, שם מוכרים פלאפונים עם מטען תואם במקום מקורי כדיי להוזיל את מחיר המכשיר ולמשוך לקוחות. 

בסופו של דבר, מה שאתה אומר הגיוני אבל עדיין לא מסביר את המחיר הכל כך גבוה לגמרי. אני מאמין שיש כאן עוד מרכיב שלא חשבנו עליו...כנראה מונופול של היבואנים הגדולים או משו בסגנון. 

תודה בכל מקרה, עזרתם לי מאוד!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dok1230

למה שהיבואן או יבואן מקביל לא ינסו להביא במחיר זול ממקום אחר וימכרו באותו מחיר וככה יעשו רווח נקי גבוה יותר? 

ליבואן יש הסכם עם החברה שאותה הוא מיבא, הוא בדרך כלל שייך לחטיבת המזרח התיכון או משהו כזה, הוא לא יכול לבחור מאיפה הוא מביא.

יש בארץ חברות שעושות יבוא מקביל אבל זה לא הופך את הדברים להרבה יותר זולים, מה לעשות שעסק בארץ עם כל המיסוי הישיר והעקיף זה יותר יקר מבהרבה מדינות אחרות.

ציטוט של dok1230

למה השירות והאחריות בארץ כל כך יקרים? 

דגמים כמו הנייד ב-10K נמכרים פה בבודדים מקסימום כמה עשרות יחידות בשנה. להחזיק פה מרכז שרות וחלפים יוצא יקר יותר פר יחידה מאשר בשווקים כמו ארה"ב או אירופה ששם מחזיקים מרכז שרות אחד או שניים לכל היבשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

ליבואן יש הסכם עם החברה שאותה הוא מיבא, הוא בדרך כלל שייך לחטיבת המזרח התיכון או משהו כזה, הוא לא יכול לבחור מאיפה הוא מביא.

יש בארץ חברות שעושות יבוא מקביל אבל זה לא הופך את הדברים להרבה יותר זולים, מה לעשות שעסק בארץ עם כל המיסוי הישיר והעקיף זה יותר יקר מבהרבה מדינות אחרות.

דגמים כמו הנייד ב-10K נמכרים פה בבודדים מקסימום כמה עשרות יחידות בשנה. להחזיק פה מרכז שרות וחלפים יוצא יקר יותר פר יחידה מאשר בשווקים כמו ארה"ב או אירופה ששם מחזיקים מרכז שרות אחד או שניים לכל היבשת.

אז ההסכמים האלו דופקים אותנו בסופו של דבר וכן גם אני מסכים שיש פה עוד מיסים שאני כנראה לא מכיר. 

לגבי מרכזי השירות וחוסר הכדאיות בגלל ביקוש נמוך, למה אי אפשר לשלוח למרכז שירות בחו"ל? היווצרות של עומס כנראה? 

בכל אופן, ההסברים שלך נשמעים מאוד סבירים! תודה רבה 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...