משתמש אנדרואיד, מעוניין לנסות לראשונה אייפון - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משתמש אנדרואיד, מעוניין לנסות לראשונה אייפון

radar
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם

תמיד אני עם טלפונים מבוססי ,

ולאחרונה אני רוצה לנסות בפעם הראשונה מכשיר של אפל - .

האמת שטוב לי עם , טוב לי עם החופש שזה נותן,

ואפילו יש לי על הטלפון תוכנה שנקראת Termux, שנותנת לי בעצם Command-Line כמעט מלא,

מה שמאפשר להריץ הרבה מאד תוכנות וסקריפטים שימושיים, וכמו כן לכתוב גם כמה.

למרות זאת, בא לי לנסות עוד משהו, ולקנות לראשונה .

יש היום אייפונים במחירים סבירים, באיזור 1500שח,

ואחרי הסתכלות בזאפ, יש לי כמה שאלות לפני קנייה:

השאלה הראשונה:

אני מעוניין במכשיר חדש, לא משומש ולא מוצר שהוחזר ("מחודש").

אם מסתכלים בזאפ על דגם מסוים,

אז לפעמים מתחת לרשימה הרגילה (של החדשים), יש גם קבוצה שנקראת "מאוקטבים", ועוד קבוצה "מחודשים".

אם הוא מאוקטב, זה אומר בוודאות שהוא כבר היה בשימוש כלשהו, לכן למה הוא לא תחת הקבוצה של המחודשים?

השאלה השנייה:

באיזור מחיר של 1500-2000שח,

על איזה הייתם ממליצים?

לדוגמא, בתחום מחירים הזה ראיתי את ה-8, ואת ה-SE..

מה עדיף?

רק חשוב מאד, אני מעוניין בטלפון חדש לגמרי בלבד.

ועדיף ממקור אמין ולא איזה חנות מפוקפקת שקנתה סטוק מחודש מחו"ל והביאה לארץ ומוכרת אותו כ"חדש".. :)

תודה

נערך על-ידי radar
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחודש אל תתקרב אליו , אתה לא יודע מה עבר על הטלפון מבחוץ הוא יראה כמו חדש אבל בלוח בפנים יכול להיות גמור אחרי תיקונים של הלחמות וגם חלקים לא מקוריים,

מאוקטב זה שכבר נפתח ועבר את התהליך הראשון של האקטיבציה מכול מיני סיבות , כמו מכשיר מביטול עסקה . הוא לא נחשב מחודש כי לא חידשו אותו .

לגבי המכשיר עצמו כמו שכבר אמרו אל תיקח 7 או 8 אלה מכשירים ישנים באזור 2000 שקל יש לך את האייפון se , תיקח בחשבון שזה מכשיר עם מסך קטן  ובמחיר כזה אפשר במכשירי כבר אפשר למצוא מסכים יותר איכותיים , הסוללה גם יחסית חלשה וגם אין לך אפשרות לזיהוי פנים.

עדיף להשקיע לכיוון האייפון 11 , אני לא יודע איזה מכשיר יש לך היום אבל לעבור לse יכולה להיות גם ירידה ברמה , חוץ מהמעבד של המכשיר , המכשיר עצמו נורא מהיר והוא ימשיך לקבל עדכונים עוד כמה שנים טובות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של BroW

מאוקטב זה אייפון שכבר נפתח ועבר את התהליך הראשון של האקטיבציה מכול מיני סיבות , כמו מכשיר מביטול עסקה . הוא לא נחשב מחודש כי לא חידשו אותו .

לדעתי, מכשיר שנפתח, והופעל, ואוקטב, צריך להקרא מחודש.

זה לא מכשיר חדש. זה מכשיר שמישהו נגע בו כבר, והפעיל אותו אפילו, לא סתם נגע רק כדי להסתכל בלי להפעיל.

זו בדיוק ההגדרה של מחודש.

אם כך, אחרי שהבנו מה זה "מאוקטב", עולה התהיה מה זה בעצם ה"מחודש"?

נראה לי שה"מחודש", הוא בעצם מוצר משומש (למשל כמה שנים), שהוחזר ליצרן ב-Trade In כלשהו,

ואז היצרן שם לו מארז חיצוני חדש, אבל המעגל בפנים משומש לגמרי.

(עם אופציה לתקלות שהיו, ותוקנו, כמו שאמרת).

בקיצור נראה שאפל חוגגת פה על המשתמשים, וממציאה להם משמעות חדשה למונחים מוכרים, שמעוותת לחלוטין את הההגדרה המקורית,

ולא במקרה, אלא ממש בכוונה להטעות.

האמת, זה דיי הוריד לי מאפל.

אשאר עם .

תודה בכל אופן לכולם.

נערך על-ידי radar
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של radar

בקיצור נראה שאפל חוגגת פה על המשתמשים, וממציאה להם משמעות חדשה למונחים מוכרים, שמעוותת לחלוטין את הההגדרה המקורית,

לדעתי זה לא אלא החנויות בישראל שאחראיות לבלגאן, לאפל עצמה אין ממש נציגות רשמית בארץ והרבה מהחנויות עושות יבוא "אפור" ממקורות לפעמים קצת מפוקפקים.

בכל מקרה ה-SE הוא דגם חדש לחלוטין, זה לא שיכולים להביא לך אחד משומש בן שנה כי הוא רק יצא לפני חודש. תקנה חדש מחנות רצינית עם אחריות של יבואן רשמי ולא תהיה לך שום בעיה.

נערך על-ידי etal
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של radar

לדעתי, מכשיר שנפתח, והופעל, ואוקטב, צריך להקרא מחודש.

זה לא מכשיר חדש. זה מכשיר שמישהו נגע בו כבר, והפעיל אותו אפילו, לא סתם נגע רק כדי להסתכל בלי להפעיל.

זו בדיוק ההגדרה של מחודש.

אם כך, אחרי שהבנו מה זה "מאוקטב", עולה התהיה מה זה בעצם ה"מחודש"?

נראה לי שה"מחודש", הוא בעצם מוצר משומש (למשל כמה שנים), שהוחזר ליצרן ב-Trade In כלשהו,

ואז היצרן שם לו מארז חיצוני חדש, אבל המעגל בפנים משומש לגמרי.

(עם אופציה לתקלות שהיו, ותוקנו, כמו שאמרת).

האמת, זה דיי הוריד לי מאפל.

אשאר עם אנדרואיד.

תודה בכל אופן לכולם.

מחודשים זה מכשירים שעברו ״פיזית״ שינויים וכן מבחוץ הוא יראה חדש אבל מבפנים זה כבר תלוי במזל שלך . 

וכן לא כזה קשורה לזה , חברות קונות מכשירים משומשים עם מסכים שבורים או תקלות ומתקנות אותו ואז הוא נחשב למחודש , לא משנה איך תקרא לזה המכשירים האלה זבל .

כמו שאמרו se מכשיר חדש אז כרגע אין מחודשים ( מאוקטבים יכול להיות שיש) 

היום הייתי עם הse, אחד לאחד האייפון 8 רק שהלוגו של התפוח באמצע עם עיצוב של כמה שנים אחורה אני אישית לא הייתי משלם עליו 2300 שקל +- 

אם אתה מרוצה מהאנדרואיד תשאר איתו , אם אתה רוצה להשתדרג, כמו שראית בפוסט אחר יצא הנוט 9 פרו שהוא אחלה אופציה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של BroW

אם אתה מרוצה מהאנדרואיד תשאר איתו ,

אם אתה רוצה להשתדרג, כמו שראית בפוסט אחר יצא הנוט 9 פרו שהוא אחלה אופציה 

תודה על ההמלצה.

האם אתה לא מעדיף בכלליות רק את סדרת ה-Mi היותר יקרה, במקום את סדרת ה-Redmi?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של radar

תודה על ההמלצה.

האם אתה לא מעדיף בכלליות רק את סדרת ה-Mi היותר יקרה, במקום את סדרת ה-Redmi?

בכיף:) 

וזה תלוי איזה מכשיר מהסדרה הזאת , היה לי mi 9 מכשיר מהיר והכול מסך איכותי אבל (וזה אבל גדול מאוד) הסוללה הייתה זוועה מתרוקנת במהירות , נכון שהיה לו טעינה מהירה אבל לא רוצה לחפש מטען כל פעם , למרות שרשמו שהמעבד חסכוני עדיין מתרוקנת מהר , ובנוסף החיישן טביעת אצבע מתחת למסך עבד גרוע יחסית למכשירים אחרים.

אני מגיע מהתחום של הסלולר ונמצא שם כבר שנים וגם יוצא לי פיזית להתעסק עם מכשירים ,

אני מאוד אוהב את הממשק של הטלפון שאני משתמש בו בתור טלפון לעבודה שזה הרוב שיחות והמון ואטסאפ הוא בדרך כלל

המכשיר שלי העיקרי הוא 11 פרו והסיבה היחידה שאני גם אותו לא מחליף לשיאומי כי אני משתמש הרבה במיילים ובמסמכים באייפד ואז בקלות מעביר אותם לאייפון ולהפך ובמידת הצורך שולח אותם לשיאומי דרך הואטסאפ .

וזה הפלוס היחיד אולי שאני רואה באייפון , הנוחות בהעברת קבצים מהאייפד 

בגלל זה גם אמרתי לך שאם אתה מרוצה מאנדרואיד תשאר איתו , חבל להוציא סכום יחסית גבוה על מכשיר ואז להתאכזב כי באותו מחיר ואפילו בפחות אפשר למצוא משהו יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אייפון הוא מכשיר פרקטי - gets the work done.

לא הייתי קונה אותו מתוך "סקרנות" או רצון "להתנסות" כי פשוט אין יותר מדיי מה "לנסות" בו... בניגוד לאנדרואיד, אין ממש מה "לשחק" שם.

אני עברתי לאייפון (11 פרו) אחרי שכל החיים הייתי באנדרואיד, בגלל הבדלי חומרה. הפיקסל 4 הסופר מאכזב שרף לי את הפיוז מרוב עצבים על הדבעים האלה שאשכרה הוציאו את הגרוטאה המאכזבת הזאת, עד כדי כך שזה גרם לי לעבור לאייפון - ולהיות מרוצה מהמצלמה שלו אפילו יותר מזאת של הפיקסל 2 האגדי (הפיקסל הטוב היחיד בסדרה..) שהוא החליף.

להגיד שאין דברים שאני מתגעגע אליהם באנדרואיד? יש.. בעיקר היכולת פשוט פאקינג לחבר אותו למחשב ולהעביר קבצים כמו DOK.

אבל יש לו גם לא מעט יתרונות, ובסך הכל אני מרוצה.

האם אני אחזור מתישהו לאנדרואיד? יכול להיות שכן ויכול להיות שלא...

אבל הצורך שלי במעבר לאייפון היה פרקטי - רציתי מכשיר בגימור חיצוני גבוה, עם ברמה הכי גבוהה שיש. וקיבלתי את זה. בתמורה ויתרתי על הגמישות של המערכת.

בשורה התחתונה, לאייפון יש יתרונות ולאנדרואיד יש יתרונות, ויכול להיות שאחד יתאים לך יותר מהשני, אבל אם הגישה שלך היא סקרנות ורצון "לשחק עם המערכת" - פחות סביר שאייפון תהיה הבחירה המתאימה לך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אם הגישה שלך היא סקרנות ורצון "לשחק עם המערכת" - פחות סביר שאייפון תהיה הבחירה המתאימה לך יותר.

תודה על הטיפ..

דרך אגב, חוץ מהיכולת לחבר למחשב כמו DOK,

יש עוד דברים שאתה מרגיש שחסרים לך באייפון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ.... לא כלכך. אפילו להומפייג' המוגבל כבר התרגלתי..

סתם משהו מפגר, למשל בשעון המעורר.. בפיקסל, אם היה לי שעון מעורר ל-9:00 והתעוררתי במקרה נגיד ב-8:40, היתה לי נוטיפיקציה שאמרה שהשעון המעורר עומד לצלצל בקרוב - עם אפשרות לעשות לו dismiss מראש, כמובן באופן חד פעמי. באייפון אין את זה, ואז במקרה כזה אין לי דרך להגיד לשעון המעורר "שומע? אני כבר ער. אתה משוחרר להיום". אני יכול לבטל אותו לגמרי, אבל אז אם אני אשכח להדליק אותו חזרה אז הוא ישאר מבוטל.. ואני יכול לא לעשות כלום, אבל אז לפעמים הוא יצלצל סתם, למשל כשאני במקלחת.. 

אבל אלה דברים קטנים ולא באמת הבדלים מהותיים בין אקו-סיסטמס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של radar

אכן זה משהו קטן, לא על זה נפסול מערכת הפעלה.

אגב אני בכלל לא בטוח שמה שתיארתי לגבי הפיקסל רלוונטי לכל מכשירי האנדרואיד.. במכשירים קודמים שלי לא זכור לי שזה היה, אבל אולי אני סתם לא זוכר..

ציטוט של radar

האם הסדרה V של LG לא עונה גם בצורה טובה על הצורך הזה?

לדעתי אין ממש מה להשוות (ובמילא זה לא מכשיר מעניין במיוחד לדעתי), אבל אם אתה מתעניין אז בעיקרון ביוטיוב יש אינסוף השוואות בין המכשירים השונים.. האייפון (החל משנה שעברה, ב-11) סגר את הפער (ועוד קצת) מול הפיקסל בכל הנוגע לצילום לילה, המשיך להיות המכשיר הטוב ביותר לוידאו, וכלל 3 עדשות רלוונטיות - שעם הפיקסל משום מה החליטה להתקמצן עליהן, בהדגמה קיצונית של ניתוק מהשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...