שיעור ללמידה - כמה מעבד חזק צריכים לגיימינג ? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיעור ללמידה - כמה מעבד חזק צריכים לגיימינג ?

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של Dr.Shawarma

למרות שאני מבין את הטיעון הזה, לא הייתי רוצה למצוא את עצמי משקיע נגיד 3000 שקל על מחשב גיימינג סביר עכשיו ומוצא את עצמי מחליף אותו לגמרי בעוד שנתיים כשמפתחים מתחילים ללמוד למצות את חומרת הקונסולות כראוי וAMD מחליטים שנמאס להם והגיע הזמן להחליף סוקט (אינטל גם ככה מחליפים סוקט כל שבוע וחצי). התחושה הפנימית שלי היא שהימים שמחשב מוחלף כל שלוש שנים נגמרו ולכן כבר עדיף לזרוק עוד כמה מאות שקלים על מעבד ראוי שיחזיק לפחות עוד דור קונסולות שלם (8 ליבות, ל8 שנים).

בעידן העבודה מהבית שהמחשב הביתי שלי משמש גם לעבודה וגם לשימושים אישיים אני מוצא את עצמי מריץ אלף חלונות בו זמנית ושהמעבד והזכרון כבר לא מספיקים אפילו בשביל זה. כל אחד והצרכים שלו (והתקציב שלו). 

הפער הכספי היום בין ה- 8 ליבות 3700X לעומת ה- 4 ליבות 3300X הוא כ- 150$ לערך.

אני שם אותם בצד, ומשקיע אותם כן, בנתיים הם צוברים תשואה...  ועובד עם 3300X כיום. 

אם וכאשר ידרשו יותר ליבות, בעוד 3 שנים לדוגמא, אז אני אחפש בשוק יד 2 או באליאקספרס מעבד 3700/3900 משומש

בכסף קטן - כי זה מה שהוא יעלה אז, ומחליף בלוח אם הקיים. כמה פשוט ככה יעיל.

כבר זמן רב שאני מתלבט האם לשים מעבד סנדי ברידג' 2600K בלוח אם שיש לי עליו היום 2500K, המעבד עולה רק 220 ש"ח

מאליאקספרס...

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200531084436&SearchText=i7+2600k

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

זה עד כמה החרא הזה 2500K עדיין בועט יפה שזה לא ברור מאליו. מביאים לכבודנו בהשוואה אל מול ריזן 3600, 

שלצורך העניין מייצג בהדגמה הזו את דור המעבדים המודרניים של היום.

נשים לב שגם כאשר בכוונת מכוון מגדירים מצב CPU Bound , קרי שמו הגדרות גראפיות נמוכות מדי שאינן מביאות

את ה- GPU לרוויה, עדיין התוצאה מרשימה לגילו של המעבד ולמחירו (28$ באליאקספרס כיום). 

מעבד 2500K ברזולוציה 1080P משודח למאיץ גראפי 2080Super שאינו מאותגר ברזולוציה שכזו כמובן, 

זורק למסך frame rate בקצב מספק לכל משתמש מחשב נורמטיבי:

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך לחכות לאיזה או מציאה

למי שאין מחשב וצריך מחשב חדש המחיר של נוח

אבל אם יש משהו כבר שעובד ומספק וזה רק לצרכים אישיים ולא לפרנסה

אין טעם לשדרג רק אם יש איזה מציאה טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כ"כ מסכים עם התיאוריה הזאת. 

כנראה מעבד 4/4 מספיק לרוב משימות הגיימינג בטווח הקצר - 60 פריימים מינימום במשחקי סינגל פלייר בfhd

כאשר מדובר במשחקי מולטיפלייר יש כאלה שכבר מצליחים להציף את מעבדי 4/4 ואפילו 4/8 ולגרום לדרופים שפוגעים בצורה מורגשת בחוויה 

בנוגע להחלפת מעבד בהמשך הדרך

אישית אני חושב שההשקעה בדורות 2 עד 7 של במעבד i7 לעומת. I5 הייתה משתלמת בדיעבד ואיפשרה למי שקנה i7 עוד שנה שנתיים להחזיק יפה עם המעבד לעומת i5 שבמצבים מסוימים יכול להיחנק

בנוסף, כל 5 שנים פלוס מינוס מצטברים פיתוחים משלימים לביצועים נטו שאתה כן רוצה שיהיו במחשב שלך כמו sata,, usb-c, וכו' שזה רק שדרוג של כל הפלטפורמה ייתן לך ושדרוג מעבד בלבד לא יספיק

דור הקונסולות הבא שיצא השנה יהיה 8/16 ככה שאם רוצים מעבד לטווח ארוך לטעמי צריך לקחת בחשבון את זה בשיקולי בחירת מעבד. זה הולך להיות הסטנדרט בשנים הקרובות 

בנימה אישית, אני מבסוט בדיעבד על הקניית i7 4770k ולא i5 המקביל לו אי שם בשנת 2014. גם היום המעבד הנל עולה ~400 שקל באל אקספרס שזה בערך ההפרש במחיר שהיה בזמנו של i5 מול i7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של aviv00

אני הולך לחכות לאיזה מבצע או מציאה

למי שאין מחשב וצריך מחשב חדש המחיר של RYZEN נוח

אבל אם יש משהו כבר שעובד ומספק וזה רק לצרכים אישיים ולא לפרנסה

אין טעם לשדרג רק אם יש איזה מציאה טובה

בדיוק. זה מה שאני כל הזמן מפמפם לחברים:

קונים כשצריך - ולא סתם כשלא צריך.

שהרי עצם הקניה אינה המטרה, אלא האמצעי להשיג מטרה אחרת, שהיא תפוקה פרקטית ממוצר/מכונה כלשהי.

אם יש מישהו שהמכונה הנוכחית מספקת אותו כרגע בסדר גמור ואינו סובל מבעיות או פשרות שמפריעות לו בה, אז להמשיך ולעבוד עימה.

זה מה שאני עושה עם ה- 2500K הנוכחי. כל מה שעשיתי משך השנים היה להרחיב רק ושדרוגי .

הכל באמצעות שוק היד השניה ובמחירים אטרקטיביים מגדר הרגיל. כמו למשל אשתקד GTX1080Ti משומש ב- 1150 שח,

שהיה מחיר פנטסטי אז, ונחשב לפנטסטי אפילו היום כשנה לאחר מכן.

כבר כמה פעמים בשנים האחרונות שדגדגה לי המחשבה, האם הגיע העת להתחדש בפלטפורמה חדשה... ?

וכל פעם מחדש מתייחס לנושא ברצינות ראציונאלית ונוכח, שעדיין לא - כי הוא נותן את העבודה יפה מאד.

וכך סוחב עם ה- 2500K עוד דור. יש לי תחושה שעם השקת ריזן 4000, הפעם זה יהיה זה... לא מבטיח, אבל נראה לי קרוב מתמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך למקודם, כשאשדרג מחשב לריזן 4000:

את ה- 2500K שמומהר ל- 4.4Ghz, אעביר בתורו לאחר מכן לאחד הילדים, כך שאפילו את החומר גלם הזה לא זורקים לפח.

מה שנקרא מנצלים את השניצל עד הסוף ...  כולל את הפרורים.

לביתי i5 2400 שמהירותו 3.1ghz כמדומני או משהו כזה, עבורה זה יהווה שדרוג נאה של כ- 40%, לא צחוק בכלל, זה המון.

ועבור בני לו יש i7 920, שמהירותו הדיפולטית משהו באזור 2.67ghz - זה יהווה שדרוג של אני כבר לא יודע כמה בדיוק אבל שדרוג מסיבי לא פחות.

ואז, את מי מהם שיקבל את ה- 2500K, אקח ממנו את המכונה שלו (i5 או i7 בהתאמה),

ונעבירה לאשתי, לה יש G3260 שתי ליבות מעפן, הרי שגם לה מותר להתקדם מתי שהוא.

ואז, את ה- G3260 שלה, נגלגל אותו לסבא.  יש לו מחשב G620 עוד יותר ישן וה- G3260 מהיר וזריז יותר,  

זה לעומת sandy bridge וגם תדר עבודה כדי חצי גיגהרץ מהיר יותר.

ואז את ה G620 של סבא....

עם זה כבר אין לי מה לעשות יותר מדי. נשאיר כחלק חילוף על המדף למקרה ש....

שלמישהו ידפק חלילה המחשב ונצטרך לתת לו מחשב ספייר מהארון.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

הקניה אינה המטרה

נראה לי ששני החברות חושבות רק על המשתמש שרוצה מחשב חדש

או ישדרג בכל מצב

זה מה שהשיווק שלהם מכוונים... לצרכנים האימפולסיבים או מכורים לטכנולוגיה

הצרכנים שמחפשים שידרוג נאה לתמורה, לא נתח שמעניין אותם

וככה זה נמשך לדורי דורות

מעבד 8 ליבות במחיר סביר ייקח עוד יובל :)

יש לי כמה אופציות שאני בודק אותם

1680 V2 XEON

שהמחיר שלו נע בסביבות 600 שקל ב EBAY

1600 AF שזה כמו 2600 אבל במחיר טוב שאי אפשר להשיג כרגע במחיר של 400 שקל רק תדגם הלא משודרג

3600 שאני מחכה לראות בכמה יירד מתי שייצא ה 3600XT אם בכלל  יושפע המחיר שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך 2600 כבר מזמן מזמן לקנות ב- 100$ באליאקספרס, אתה לא צריך לחכות ל- 1600AF:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200601043817&origin=y&SearchText=ryzen+2600

זה מחיר של 350 שח כולל משלוח עד הבית, במידה ומע"מ לא יתפסו את החבילה זאת אומרת.

לחלופין, אתה יכול לבקש מהמוכר באלי מראש, לזייף את מחירו של המעבד שירשום על האריזה, משהו כמו 69.90$ 

וכך תעקוף את סוגיית המע"מ בקלות רבה.

אז אם רצית מעבד value for money ולא ידעת איך להשיגו, אז הנה נתיב אחד שכזה לדוגמא.

הייתי בטוח שכל העולם ואחותו כבר מכירים את המוצר הזה במחיר הזה מאלי...

אין כיום עסקה יותר משתלמת מזו עבור ריזן 2600 במחיר 100$.

**העסקה היחידה שמתחרה עימה זה 3300x ב- 120$.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

זה מחיר של 350 שח כולל משלוח עד הבית, במידה ומע"מ לא יתפסו את החבילה זאת אומרת.

לחלופין, אתה יכול לבקש מהמוכר באלי מראש, לזייף את מחירו של המעבד שירשום על האריזה, משהו כמו 69.90$ 

וכך תעקוף את סוגיית המע"מ בקלות רבה.

עידוד משתמשים לעבור על החוק ולשדל אחרים לעבור על החוק הוא לא רק עבירה על חוקי הפורום, אלא גם עצה גרועה כי עלולות להיות לזה השלכות שלהן המשתמש לא בהכרח מודע.

שכל אחד יעשה מה שהוא מבין, אבל עדיף לא לפזר המלצות כאלו בפומבי כאילו מדובר באיזה הליך לוגיסטי טכני גרידא.

נערך על-ידי About:blank
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן גרפים המחזקים את הסיבה למה כיום לא מומלץ מעבד 4 ליבות, משחקים ב-DX12:

172748772_division-2_1080p1.thumb.png.29f94a858864bfc1979fa21aee2f8ef8.png

ה-i3-9100f בתחתית הטבלה משקף זאת.

31272755_rdr2-dx12_1080p-high1.thumb.png.26d71bb3f80fe4fdab1eb9c6e9b86c00.png

אפילו R5 3400G נחנק למרות שהוא 8 תרדים.

1721245847_tomb-raider_1080p1.thumb.png.bb21a99535f51edfa785de60213bf6cc.png

מעניין, R5 1600AF עוקף.

אומנם יש את מרובעי הליבות החדשים שנותנים ביצועים לא רעים, אך המסקנה מהגרפים היא שמרובעי הליבות מזדקנים לא טוב. כנראה החלטה של המפתחים לייעל את המשחק דווקא למשושי ליבות.

נערך על-ידי Jabberwock
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאלך על 2600 אבל נראה קודם מה עם 3600 אם יהיה ירידת מחירים

יש שמה 1700 ב 110 דולר

הביצועים שלו די נופלים במשחקים לא משנה לי כל כך אבל התמורה יותר טובה עם ה 2600

ציטוט של nec_000

**העסקה היחידה שמתחרה עימה זה RYZEN 3300x ב- 120$.

כן למשחקים אין ספק למשולב עם הביצועים של התוכנות 2600 לדעתי

נערך על-ידי aviv00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שבספטמבר רק משיקים, קרי המועד שבו עושים הצגה גדולה עם ליסה סו על הבימה (למדה משהו ממנכ"ל נוידיאה 🙂 ).

אבל בפועל על המדף בחנות ?

כנראה רק בין אוקטובר (במקרה האופטימי ביותר), ועד נובמבר-דצמבר אם ככה להיות יותר ראלים (וזהירים) בשלב הזה.

**בדר"כ אנחנו יכולים לדעת עד כמה הסיליקון קרוב לחנות, לפי הדלפות ברשת, מכאלו שאוחזים בו ביד ועושים בנצ'ים פירטיים.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

להלן גרפים המחזקים את הסיבה למה כיום לא מומלץ מעבד 4 ליבות

ציטוט של Jabberwock

אומנם יש את מרובעי הליבות החדשים שנותנים ביצועים לא רעים, אך המסקנה מהגרפים היא שמרובעי הליבות מזדקנים לא טוב.

הי חבר יקר,

החלטתי לאתגר את מה שזרקת כאן ולנתח קצת יותר לעומק את הנושא.

ראשית הקדמה, המעבד שברשותי זה אשר שמו הולך לפניו והוא ה- 2500k המיתולוגי, אף אחד אינו מטיל בו דופי כמעבד או פלטפורמה שחסרים

לה יכולת בגיימינג כולל עד עצם היום הזה 2020. נכון הדבר שהיא קרובה לסוף חייה ואוטוטו (כנראה) לא תספק חווית גיימינג מהירה, אבל נכון לעת

כתיבת שורות אלו היא עדיין עושה עבודה נאה בכל קנה מידה של התחום.

מעבד 9100f שהוא אולי כיום נחשב ל- entry level של מחשב גיימינג ראוי לשמו (אנו מתעלמים ממעבדים דו ליבתיים כיום לגיימינג מודרני)

והיות והוא מעבד חזק יותר מ- 2500k בגיימינג, נשאלת השאלה מה לגביו...
חקירה שערכתי כמו גם בדיקות עצמיות מצאו מקומות שבהם הוא דומה/שקול ל- 2500K המומהר, וישנם מקמות שהוא הרבה יותר טוב ממנו,

במיוחד בכל המקומות שבהם ישנה משמעות גדולה לרחב פס הזכרון:

9100f נהנה מרוחב פס זכרון מהיר בסדרי גודל -> DDR4 במהירות 2666mhz לעומת רק במהירות 1600mhz העומדים לרשותו של

ה- 2500K הזקן. באותם כותרים שבהם לרוחב פס זכרון ישנה משמעות גדולה, כמו למשל eternal, רואים זאת מיד. הפער הביצועי בין

המעבדים די לינארי לפער בתדר הזכרון, תוספת של מעל 60% לביצועים. מטורף.

כל עוד איננו שוללים את זכות קיומו מבחינה ביצועית בגיימינג של 2500K, על אחת כמה וכמה שאיננו יכולים לשלול את זכות קיומו של 9100F.

השאלה היא רק שאלת המחיר:

קרי לא נכון לטעמי לנסח שכיום 9100F מרובע ליבות הוא בבחינת "לא מומלץ",  כי לא מומלץ היא אמרה מנותקת מההקשר התמחירי ההכרחי בהיבט הזה.

כיום ניתן להצטייד במעבד 9100F פלוס בכ- 570 ש"ח בלבד (מחיר TMS) חדש מהחנות (מחיר כולל מע"מ כמובן).

כאשר אנו עומדים אל מול המחיר הזה בהשוואה למה שמציע לנו שוק היד השניה המעוות של בארץ, אנו די מהר נוכחים, שמי אשר

אינו רוצה או אינו יכול להוציא כרגע הרבה כסף ועדיין מעוניין בחווית גיימינג טובה, יכול בלב שלם ובשקט מוחלט לקנות כזה סט של מעבד ולוח אם.

השקול היחידי הוא איפה אורך חיי המערכת. אלא שהשקול הזה הוא קשור מחיר, שיכתיב האם המחיר ביחס לאורך החיים נכון או שגוי.

אילו יצטרך אותו קונה לקנות כחלופה משהו שנוכל לחוש לגביו כי יש לו אורך חיים מכובד, שזה משושי הליבות בהשוואה למרובע הליבות 9100F,

אנו מדברים כבר על מעבד באזור חיוג 800 שח, ועוד (סביר) בעלות 360-400 שח. או בקצור שילוב כולל של כ- 1150-1200 ש"ח.

אז בסופו של דבר it is what it is:

570 שח למכונה שתחזיק 2-3 שנים (כנראה לא מעבר), לעומת מחיר כפול מכך 1150-1200 שח למכונה שכנראה תתן לנו 5 שנים שקט (אולי יותר).

היות והמחיר כפול ואולי גם אורך החיים כפול, גוזר במישרין שגם מרובע הליבות שהצענו 9100F וגם משושה הליבות נגיד ריזן 3600,

שתיהן עסקאות קבילות ואין יתרון כלכלי עסקי מובהק או נחרץ לטובת משושה הליבות , כי המחיר כפול תרתי משמע.

נסכם:

רוצה מחשב גיימינג חדש ?

כי אין לך בכלל או כי הישן כבר באמת סוס גמור - נגיד core2duo או משהו אנטיוכוס כזה... ?

אז דרגת הכניסה לעולם הגיימינג המודרני מתחילה בסט מעבד + במחיר 570 שח למרובע ליבות מודרני, שעושה את העבודה נכון להיום

בסדר גמור, והחסכון הכספי של מה שלא בזבזנו על משושה ליבות, ישב בצד בשקט לטובת העתיד, הוא לא הולך לאבוד אפשר להרגע.

עד כמה 9100F מספק בגיימינג ? בואו ננסה לראות. 

היות והביצועים טובים מאלו של 2500K שתלינו קודם ברשור, נראה כמה דוגמאות מיצגות רק כדי לסוור את האוזן.

200FPS בכותר אחד הכבדים ביותר של 2015 ואחד הפופולריים אז וגם היום. אגב גם 2500K מספק 200FPS בכותר זה:

לא מצאתי דוגמא מצולמת ברשת אבל עשיתי בדיקה עם חבר, בשעה ש- eternal מוציא 80-150FPS ממעבד 2500K שמספקים כל צורך כמובן,

9100F מחלץ 150-250FPS בכותר האמור. מטורף - כ 60% ומעלה ממעבד 2500K מומהר.

ועתה BF5 ללא מגבלת GPU - נותנים למעבד לתת את כל מה שהוא יכול, FPS ממש לא חסר פה:

ולא חסר יש עוד הרבה דוגמאות....

בקיצור, במחירו 570 שח לסט (לוח + מעבד), לא רק שאינני שולל את העסקה, אלא היא אחת המעניינות בבחינת value for money וצריך לבחון אותה ברצינות,

לא בזלזול טיפוסי רק בגלל שהיא ה- entry level בתחום. 

entry level אינה קללה, היא אינה שוללת את הרלוונטיות למוצר.

רק בדיקה ראציונאלית ביצועית, לפי הגדרת צורך, תכריע את הכף, בכפוף לחלופות אחרות במשוואת העלות תועלת .

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...