מעבד אינטל 10400 החדש - הפתעה בלתי צפויה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד אינטל 10400 החדש - הפתעה בלתי צפויה

nec_000
 Share

Recommended Posts

בעוד כולנו ישבנו (כולל אתמול) לדון פה בפורום, האם ההשקה של דור 10 של היא כשלון או לא, או סתם שעמום אחד גדול,

משהו שפספסנו וטעינו אולי לגביו, הוא דווקא המעבד 10400 -> שהוא מעבד ה- value בקו המוצרים של מעבדי 6 ליבות החדשים.

אתמול עדיין לא ידענו מה הוא שווה, כי לא ידענו כלום עליו, לא מחיר ולא מבחני ביצועים.

מדובר במעבד 6 ליבות ללא מכפלה פתוחה קרי מעבד נעול, המגיע לתדר עבודה של 4.0Ghz על כל הליבות יחדיו.

תדר צנוע אך כנראה מספק, שעושה את העבודה שצריכים ממנו. בהמשך נראה.

אז ראשית למחיר,

סוף סוף יש לנו אותו, המחיר לצרכן זאת אומרת, משהו שהיה לא ידוע בגלל שעד כה היו ברשותנו רק מחירי יבואן של 1000 יחידות בהזמנה גדולה.

המחיר של מעבד בודד לצרכן עומד על 205$ בחנות אחת שדגמנו בחו"ל. ובארץ הוא נמכר ב- 855 שח בקופסאת retail והכי חשוב הוא מגיע

במחיר הזה עם מאוורר מקורי (בסיסי) של . הללויה, סוף סוף אינטל הבינו שיש לתת value לצרכן ולא לזרוק אותו לכלבים

על מנת להוציא עוד כסף גם בגין רכישת גוף קירור נפרד.

בגרסא זו הוא יקר בקושי ב- 20 שח מעל למחירו של 3600 בארץ (גרסאות retail box עם מאוורר בשניהם) משמע מחיר שקול בין שני המוצרים:

Capture.JPG.28649153696ddf7552860011cb967597.JPG

צפו בסקירה הטריה הבאה, שהיא אולי הראשונה שיש כרגע באינטרנט על שני המעבדים הללו ראש בראש:

תקציר מנהלים:

בכל מה שקשור ל- productivity ידו של הריזן 3600 על העליונה, כצפוי בזכות IPC עדיף על פני .

אך בכל מה שקשור לגיימינג, יש יתרון לטובת האינטל האמור גם בתדר עבודה שמרני זה של רק 4.0Ghz.

יש יתרון בארכיטקטורה של בה כל הליבות שוכנות יחדיו ואינן מפוצלות לשתי יחידות CCX, וזה מה שעושה  

את ההבדל. אנחנו כבר מודעים לכך וזה אינו חדש. התקשורת בין הליבות היא עקב אכילס של הארכיטקטורה של ריזן

וזה משפיע בעיקר בגיימינג.

אז עתה כל צרכן יכול לשקול מי מהשני משושי ליבות הללו יותר מתאים לסביבת עבודתו, האם יותר נטיה לעיבוד מקצועי

או יותר נטיה למשחקים. גם ככה הפער אינו גדול לשני הכוונים ונמדד באחוזים לכאן או לשם, כך שטעות לקנות את זה או האחר לא תהיה כאן.

מה שאני אוהב זה:

שהאינטל הזה אינו מצריך רכישת יקר צד ג', כי הוא אינו מומהר ועובד בתדר עבודה שמרני וחסכוני בחשמל וחום.

אני אוהב שהמאוורר המקורי של אינטל כלול בקופסא וחוסך לנו להתרוצץ לקנות מאוורר בעלות נוספת (גם אם הוא מאד מאד בסיסי ועלוב למראה - את העבודה הוא עושה).

אני אוהב שבדקו ולשמחתנו בתדרי עבודה נמוכים שכאלו, רק 4.0Ghz כאמור, הוא אינו מתחמם ואינו צורך חשמל רב.

ואני אוהב שיש תחרות, כי זה מה שהכי חסר לנו כצרכנים, המעבד הזה מביא תחרות לשוק.

כאשר יהיו לוחות אם שאינם בעלי ערכת שבבי , המעבד יוכל לעבוד על לוחות אם מבוססי ערכות שבבי H כי הוא אינו מצריך

ערכת שבבים יקרה ויעודית להמהרות כמו ערכת Z. המעבד הזה יהיה בול במקום הנכון כאשר ערכות שבבי H יצאו לשוק כאמור.

**כרגע יש להמתין כי אין במלאים בישראל אפילו לוחות Z.  

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את F שהוא אפילו זול יותר, 700 שקל למשושה ליבות לגיימר מתחיל שללא ספק יקנה כרטיס מסך חיצוני זה אחלה דיל.

image.png.e4839b5a75df0f3b143745830c6e6d9d.png

ברגע שיהיו לוחות תקציבים אנחנו מסתכלים על בערך 1000 שקל ללוח ומעבד לגיימר מתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000 

אמרתי לך שיש להם מתחת ל300 דולר מאד מעניינים ולא צריך ללכת על הk.

אתה היית נמהר מדי לשלול אותם. אני גם לא אוהב את אבל הם התחילו להבין שהם צריכים להשוות או שהם יהיו בבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אני לא יודע איך מעבד שידענו שיגיע עוד לפני חצי שנה הוא "הפתעה בלתי צפויה"...  אבל נזרום.

ההפתעה היא לא "עצם קיומו" של המעבד, וודאי שכולנו ידענו שהוא קיים בליין של המעבדים.   פספסת את הכוונה במילה "הפתעה":

ההפתעה היא מחירו הסופי לצרכן, שהוא די דומה (ולכן תחרותי), והביצועים הממש בסדר שלו - למרות תדר העבודה הנעול.

זו ההפתעה.

במקור הצפיה היתה שהוא:

א. יהיה יקר יותר.

ב. יגיע ללא מאוורר בקיט קופסא

ג. יהיה נחות ביצועית (בגלל הנעילת תדר עבודה).

אז התבדנו והוא כן תחרותי, וזו ההפתעה שפה. אני שמח.

עכשיו על מנת לתת פייט, בכדי לשמר נפח מכירות ער, תעשה rethinking אודות התמחור של 3600. 

ולא יהיה רע אם יורידו אותו עוד קצת במחיר.

אני שב וחוזר, מאז 2017 לא היתה לנו תחרות טובה כמו בשלוש השנים האחרונות בשוק המעבדים.

בשנים 2006 עד 2017, זה היה או אינטל או... אינטל. ל- לא היה מעבד מעניין בשום צורה, לא ביצועית ולא תמחירית.

זמנים השתנו כמו שאומרים. שתי המתמודדות היחידות עושות מאמצים על מנת לנסות לזכות בליבו של הצרכן בכל קטגוריית מחיר שהן יכולות.

ועכשיו לאור מה שראינו מה- 10400, אני מצפה בכיליון עיניים לראות מה התמחור של 10100 מרובע הליבות יהיה,

ולראות הכיצד הוא יתמודד מול ה 3300x ביצועית. שמה צפוי שיהיה לו יותר קשה בגלל שה- 3300x אינו נגוע במחלת הפיצול ל- ccx

מופרדים, כבר ראינו ש- 3300X שווה ערך ל- 7700K. האיחוד של הליבות ב- CCX בודד עשה פלאים.

אז שם יהיה קשה לאינטל לתת פייט באמצעות מעבד נעול. בואו נמתין ונראה... כמו גם אני צופה תחרות כלשהי בינהם ויתכן שמחירים יחתכו עוד.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של st379

@nec_000 

אמרתי לך שיש להם מעבדים מתחת ל300 דולר מאד מעניינים ולא צריך ללכת על הk.

אתה היית נמהר מדי לשלול אותם. אני גם לא אוהב את אינטל אבל הם התחילו להבין שהם צריכים להשוות או שהם יהיו בבעיה.

המרת נכון. נראה לי יותר מזל משכל כמו שאומרים, אבל היי, מה זה משנה עכשיו 🙂 

אותי מעניינת התוצאה עבורנו כצרכנים, הרבה יותר מאשר להיות צודק בדיעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אז התבדנו והוא כן תחרותי, וזו ההפתעה שפה. אני שמח.

עכשיו על מנת לתת פייט, AMD בכדי לשמר נפח מכירות ער, תעשה rethinking אודות התמחור של 3600. 

ולא יהיה רע אם AMD יורידו אותו עוד קצת במחיר.

ירידת מחיר נוספת של ה 3600 תגרום להרבה מאוד אנשים לשדרג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^בדיוק, וזה מה שאני מקווה שיקרה.

יש בחוץ מאות מיליוני מחשבים (אם לא מעל מיליארד) עם מעבדי ישנים, 2 ליבות ו- 4 ליבות, שממשיכים לסחוב ולא משדרגים אותם.

ככל שהמחיר ל- 6 ליבות יונגש לחלק רחב יותר בפרמידת המחירים, יותר מחשבים שכאלו ישודרגו.

זהו אינטרס הדדי, הן של היצרניות (כדי לקבל עוד עבודה ולמכור) והן של הצרכנים (כדי לקבל תמורה נאה לכספם וביצועים גבוהים).

לראיה אני עדיין עם 2500K והוא בן 9. אני מייצג דוגמא אחת שכזו.

היצרניות עוד לא הצליחו לפתות אותי לקנות מהם משושה חדש, אבל הן בהחלט מתקרבות לשם בשנה האחרונה די יפה...

אולי השנה זה יקרה, אולי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבדים מודרניים צריכים זכרון מהיר ותזמונים טובים והדוקים בכדי להוציא החוצה ביצועים טובים.

משהו שלא היה כזה באג'נדה של הקהילה, אבל הפעם GN מראים זאת היטב. לכן פעם הבאה שנחשוב

להרכיב מכונת מחשב חזקה, לא משנה האם מבוססת אינטל או , ניקח בחשבון את החשיבות של

איכות הזכרונות שנרכוש בקיט ואת העבודה הידנית בקנפוג התזמונים:

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך עדיין מצליחה להכניס תחרות עם 14 NM זה מגניב אותי לגמרי

אמור להיות הפרש די מטורף בין 14 ל 7 NM

ועדיין כאן בכל הכוח

https://videocardz.com/newz/amd-rumored-to-refresh-matisse-cpus-ryzen-7-3850x-and-3750x-coming

הינה לא מסורסים שצריכים להגיע, סתם צוחק :)

נערך על-ידי aviv00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמור להיות הבדל מטורף. מכיוון ש- 7nm לא מצליח לאפשר תדרי עבודה גבוהים יותר ופה הבעיה.

למעשה במימד המעבדים, מאז 32nm , כשירדו הלאה בליטוגרפיה הדבר לא שיפר את תדר העבודה עוד.

הסנדי ברידג של 2011 ידע לעשות גם 5Ghz והוא ב- 32nm.

אך מאז 32nm ושנת 2011 לא זזנו לשום מקום, לא כשירדנו בתעשיה ל- 22nm , וגם לא כשירדנו

בתעשיה ל- 14nm בשנת 2015.

היות ומעבד עובד טורית (ולא מקבילית כמו שעובד למשל GPU), ולצערנו ראינו כי לא ניתן להתרחב עם

הלטוגריה כלפי הגובה (בתדר), אזי ההתרחבות לרוחב היא היחידה שנותרה אם כן, וזו באה לידי ביטוי

באמצעות הוספת עוד ליבות, ואת זה אכן עשו.

ואם את זה עשו, אז מה עוד נותר ?

ה- 7nm מאפשר לייצר את אותו CPU בפחות שטח , קרי יותר זול, וטיפה שפור בנצילות האנרגטית גם

(אם זה מעניין מישהו). אותי לא, בטח לא בתחום desktop.

שכן נצילות האנרטית רלוונטית לציודים שבהם ישנה לכך משמעות אופרטיבית כגון ציוד (לפטופ/טאבלט)

המונעים על ידי סוללה. שמה זה כן חשוב. מנגד במחשב בבית או במשרד לא, כי הם מונעים על ידי חשמל

מהקיר, שאין עליו מגבלות כמו שיש לסוללה והגודל/משקל שלה המושתים על הציוד הנייד.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...