המעבד הגראפי שיודע לעשות הכל: דור ה-Ampere של NVIDIA החל בצורה רשמית - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המעבד הגראפי שיודע לעשות הכל: דור ה-Ampere של NVIDIA החל בצורה רשמית

yonatan.mendelson
 Share

Recommended Posts

מי שמסתכל על ההשקה הזו ומסיק ממנה לגבי כרטיס RTX טועה ומטעה . ה Ampere מחליף את VOLTA, שבב שהיה בשימוש מסחרי ושלא היה נגזרת שלו בכרטסי גיימרים. ההשקה הזו היא נטו לשוק המוסדי ובעיקר לשוק ה וכמעט ולא נתן להסיק ממנה כמעט כלום לגבי כרטיסי (למעט העובדה שעוברים ל 7NM, מה שאומר הרבה יותר טרנזיסטורים פר גודל מהדור הקודם).  לדוגמא באמפר יש שימוש בחישובי FP64, יש שימוש בזיכרונות HBM שאין הרבה סיכוי שיגיעו למאיצים למשחקים, יש תמיכה בעד 8 כרטיסים מה ששוב אין במאיצים למשחקים (מקסימום 2 וגם זה מאוד מוגבל במימוש שלו) ועוד ועוד.

מי שרוצה להבין יותר מוזמן לצפות בזה:

נערך על-ידי huber
תיקון
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היה ברור לכל אחד שמתמצא בתחום.

אם היו כאלו שראו מפלצת בגודל 825 מ"מ עם 8000 ליבות, כאשר חלק ניכר מהסך הכללי מאפשרים יכולת FP64 ולמרות זאת

קשרו את הפרמטרים לכרטיס גיימינג ביתי ל- , נו מה נאמר. זה מה יש, כל אחד והידע/הנסיון שלו בנושא חומרה וטרנזיסטוריזציה.

הסבירות הראלית היא כזו:

שידחסו את ה- 754 מ"מ של rtx2080ti ל- 7nm מבחינה כמותית, ואולי יקטינו אותו בכך לחצי גודל, לאזור חיוג 375 מ"מ.

כי זה מה שיאפשר 7nm על פני 12nm הנוכחיים. 

לאחר מכן יוסיפו עוד כ- 30% חומרה (שטח פלוס תדר ריצה - אם בכלל אפשר להרימו ואני בספק, לאור נתוני תדר ריצה של

אמפר החדש שהוצג לעומת וולטה) , וכך יגיעו למשהו שיתקרב לאזור עקרוני מגודל של כ- 500מ"מ, יבראו את rtx3080

החדש  שיהיה מהיר בכ- 30% סדר גודל עקרוני מ- 2080ti. זה מה שהיה בשנים האחרונות במעבר מדור לדור עוקב ולכן

סביר שיקרה גם באטרציה הזו.

אך כדי להרחיק אותם עוד יותר האחד מן השני, קרי בכדי לשכנע צרכנים לעבור לדור 3000 החדש, כמו תמיד,

ידאגו "שהדרייברים ישלימו את היתר".

לדוגמא 3080 יקבל אפטמוזים, ו- 2080ti לא יקבל. ינסו לשחק פה עם טריקים של שסדרה 3000 החדשה

כן תהנה מהם, בעוד שסדרה 2000 לא, נגיד יקראו לזה 3.0 "שבמטה קסם" רק דור 3000 תומך בה.

כך פער של 30% על הנייר, יתרחב ליותר מכך במדידות של הסוקרים. כאמור בעיקר בזכות הדרייברים והשטיקים

של היצרנית, על מנת לייצר פה פער מלאכותי. ככה היה בכל הסבבים הקודמים ואל לנו לצפות לאחרת.

מה שסביר איפה שיקרה בהשקה הקרובה, שנגיד תערך השנה לקראת סוף 2020, זה בריאתו של 3080RTX.

וכ- 6-9 חודשים לאחר מכן, או אפילו שנה לאחר מכן, יבראו את ה 3080ti, ולו בכדי לסחוט ממשדרגים כרוניים עוד מכירה נאה.

ושם יעשו ענק, שוב פעם, עוד 30% קפיצה בביצועים, סדר גודל לדוגמא של כ- 650-750 מ"מ כדי לספק את העליה

הנדרשת בשטח השבב מעל הקודם.

המטרה העסקית היא לחלוב מהלימון את טיפת המיץ האחרונה שאפשר, ולגרום למשדרגים כרוניים לקנות בעצם פעמיים:

פעם אחת את 3080 רק כשיצא, כי הוא הצעקה האחרונה בעיר, ופעם שניה תוך זמן לא רב את 3080ti.

תכלס שתי מכירות לאותו לקוח שלא שם לב שסחטו אותו כספית.

נוידיה חקרה ומצאה שחלק ניכר מקוני ספינת הדגל קונים ללא עכבות, לא מעניין אותם הוצאה או עלות. זהו פלח השוק העליון.

בכל רגע שמוציאים את ספינת הדגל הטריה, פלח שוק זה משדרג אליה. אז אם אפשר למכור כרטיסים בסדר גודל של 1000$

ואחרי זה עוד אחד בכזה סכום (או אפילו יותר) לאותו אדם, מדוע לא.

עשו את זה עם 980 ולא הרבה אחרי עם ההמשך 980ti. עשו את זה עם 1080 ואחרי זמן לא רב עם 1080ti.

רק בדור 2000 לא עשו זאת משום שספינת הדגל המקסימלית (כדי להיות מהירה יותר מ- 1080ti) אילצה להשתמש כבר

מהתחלה בכל הפוטנציאל שליטוגרפיית 12nm איפשרה בידם. הוא נדרש היה להיות בגודל התחלתי כבר של 754מ"מ רבועים,

כך שלא נותר מרחב תמרון על מנת להוציא עוד אחת גדולה יותר (אחרי זמן מה) באותו דור.

זה היה מקרה/שבוש חד פעמי שלנוידאה בעצם לא היתה ברירה פה. הטנסורים החדשים גזלו יותר מדי נדל"ן מהשבב וכבר

בכדי להיות מהיר מ 1080ti נאלצו לבלוע מצב של ענק. הכי גדול אי פעם למגזר הבייתי/פרטי = 754 מ"מ.

אבל בדור 3000 יש ירידה נאה ל- 7nm, מה שיאפשר לייצר שתי אטרציות של ספינת דגל כאמור:

אחת בגודל 500 מ"מ שתניב סדר גודל עקרוני של עוד 30% מעל 2080ti, והשניה בגודל 650-750 שתניב בתורה עוד

מקפצה של 30%.

שתי האטרציות הללו בדר"כ מהנסיון שראינו, מופרדות האחת מהשניה ב6-9 חודשים סדר גודל עקרוני (אם ללמוד

מהשקות העבר מאז kepler) ויש להעריך שזה מה שנקבל גם הפעם הזו.

יש לי מכר שיקנה גם את 3080 ביום שיהיה ב- pre order, וגם את 3080ti. לא מעניין אותו עלות, 1000$, 2000$, 5000$...

הוא קונה כל עוד חשבון הבנק שלו מאפשר בידו את משיכת הכסף למימון הצעצועים. אותו הדבר הוא קנה את 8700K, אחרי שנה

את 9900K ועתה מחכה להשיג את 10900K.

כמותו יש המונים, תעשיית הצריכה בונה ומתבססת על צרכנים מסוג זה, ונהנת כל הדרך אל הדוחות הרבעוניים.

לא סתם אני קונה מניות של נוידיאה, הם עושים עבודת גירוז ושיווק טובה "ומזיינת" צרכנים לא נבונים, עת מרוששת את כיסם

ומעשירה את קופתה. גם אני רוצה להנות מההצלחה העסקית הזו. אז הצטרפתי (אבל לצד הנכון של השולחן) 🙂 

למעשה אם להסתכל על זה דוגרי, ערב רב של "טמבלים צרכניים" (ככה אני מכנה אותם - זכותי, כי זה מה שהם לראייתי)

מרוקנים את כיסם ומעבירים את התמורה לנוידיאה (ולי) בעקיפין. החברים שפה אשר יודעים טוב יותר ונחשפים לאמת העסקית- 

מסחרית שרצה בתחום, מוזמנים בהחלט להצטרף לצד הנכון של השולחן, לקנות מניות של סוחרים ממולחים היודעים למי למכור,

ולמי לדחוף כמו שאומרים.

Saying no is like saving your money in the bank,

whereas saying yes is spending it.

Most of us are on overdraft.

It’s easy to say yes. It’s hard to say no.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

זה היה ברור לכל אחד שמתמצא בתחום.

אם היו כאלו שראו מפלצת בגודל 825 מ"מ עם 8000 ליבות, כאשר חלק ניכר מהסך הכללי מאפשרים יכולת FP64 ולמרות זאת

קשרו את הפרמטרים לכרטיס גיימינג ביתי ל- PC, נו מה נאמר. זה מה יש, כל אחד והידע/הנסיון שלו בנושא חומרה וטרנזיסטוריזציה.

הסבירות הראלית היא כזו:

שידחסו את ה- 754 מ"מ של rtx2080ti ל- 7nm מבחינה כמותית, ואולי יקטינו אותו בכך לחצי גודל, לאזור חיוג 375 מ"מ.

כי זה מה שיאפשר 7nm על פני 12nm הנוכחיים. 

לאחר מכן יוסיפו עוד כ- 30% חומרה (שטח פלוס תדר ריצה - אם בכלל אפשר להרימו ואני בספק, לאור נתוני תדר ריצה של

אמפר החדש שהוצג לעומת וולטה) , וכך יגיעו למשהו שיתקרב לאזור עקרוני מגודל של כ- 500מ"מ, יבראו את rtx3080

החדש  שיהיה מהיר בכ- 30% סדר גודל עקרוני מ- 2080ti. זה מה שהיה בשנים האחרונות במעבר מדור לדור עוקב ולכן

סביר שיקרה גם באטרציה הזו.

אך כדי להרחיק אותם עוד יותר האחד מן השני, קרי בכדי לשכנע צרכנים לעבור לדור 3000 החדש, כמו תמיד,

ידאגו "שהדרייברים ישלימו את היתר".

לדוגמא 3080 יקבל אפטמוזים, ו- 2080ti לא יקבל. ינסו לשחק פה עם טריקים של שסדרה 3000 החדשה

כן תהנה מהם, בעוד שסדרה 2000 לא, נגיד יקראו לזה 3.0 "שבמטה קסם" רק דור 3000 תומך בה.

כך פער של 30% על הנייר, יתרחב ליותר מכך במדידות של הסוקרים. כאמור בעיקר בזכות הדרייברים והשטיקים

של היצרנית, על מנת לייצר פה פער מלאכותי. ככה היה בכל הסבבים הקודמים ואל לנו לצפות לאחרת.

מה שסביר איפה שיקרה בהשקה הקרובה, שנגיד תערך השנה לקראת סוף 2020, זה בריאתו של 3080RTX.

וכ- 6-9 חודשים לאחר מכן, או אפילו שנה לאחר מכן, יבראו את ה 3080ti, ולו בכדי לסחוט ממשדרגים כרוניים עוד מכירה נאה.

ושם יעשו שבב ענק, שוב פעם, עוד 30% קפיצה בביצועים, סדר גודל לדוגמא של כ- 650-750 מ"מ כדי לספק את העליה

הנדרשת בשטח השבב מעל הקודם.

המטרה העסקית היא לחלוב מהלימון את טיפת המיץ האחרונה שאפשר, ולגרום למשדרגים כרוניים לקנות בעצם פעמיים:

פעם אחת את 3080 רק כשיצא, כי הוא הצעקה האחרונה בעיר, ופעם שניה תוך זמן לא רב את 3080ti.

תכלס שתי מכירות לאותו לקוח שלא שם לב שסחטו אותו כספית.

נוידיה חקרה ומצאה שחלק ניכר מקוני ספינת הדגל קונים ללא עכבות, לא מעניין אותם הוצאה או עלות. זהו פלח השוק העליון.

בכל רגע שמוציאים את ספינת הדגל הטריה, פלח שוק זה משדרג אליה. אז אם אפשר למכור כרטיסים בסדר גודל של 1000$

ואחרי זה עוד אחד בכזה סכום (או אפילו יותר) לאותו אדם, מדוע לא.

עשו את זה עם 980 ולא הרבה אחרי עם ההמשך 980ti. עשו את זה עם 1080 ואחרי זמן לא רב עם 1080ti.

רק בדור 2000 לא עשו זאת משום שספינת הדגל המקסימלית (כדי להיות מהירה יותר מ- 1080ti) אילצה להשתמש כבר

מהתחלה בכל הפוטנציאל שליטוגרפיית 12nm איפשרה בידם. הוא נדרש היה להיות בגודל התחלתי כבר של 754מ"מ רבועים,

כך שלא נותר מרחב תמרון על מנת להוציא עוד ליבה אחת גדולה יותר (אחרי זמן מה) באותו דור.

זה היה מקרה/שבוש חד פעמי שלנוידאה בעצם לא היתה ברירה פה. הטנסורים החדשים גזלו יותר מדי נדל"ן מהשבב וכבר

בכדי להיות מהיר מ 1080ti נאלצו לבלוע מצב של שבב ענק. הכי גדול אי פעם למגזר הבייתי/פרטי = 754 מ"מ.

אבל בדור 3000 יש ירידה נאה ל- 7nm, מה שיאפשר לייצר שתי אטרציות של ספינת דגל כאמור:

אחת בגודל 500 מ"מ שתניב סדר גודל עקרוני של עוד 30% מעל 2080ti, והשניה בגודל 650-750 שתניב בתורה עוד

מקפצה של 30%.

שתי האטרציות הללו בדר"כ מהנסיון שראינו, מופרדות האחת מהשניה ב6-9 חודשים סדר גודל עקרוני (אם ללמוד

מהשקות העבר מאז kepler) ויש להעריך שזה מה שנקבל גם הפעם הזו.

יש לי מכר שיקנה גם את 3080 ביום שיהיה ב- pre order, וגם את 3080ti. לא מעניין אותו עלות, 1000$, 2000$, 5000$...

הוא קונה כל עוד חשבון הבנק שלו מאפשר בידו את משיכת הכסף למימון הצעצועים. אותו הדבר הוא קנה את 8700K, אחרי שנה

את 9900K ועתה מחכה להשיג את 10900K.

כמותו יש המונים, תעשיית הצריכה בונה ומתבססת על צרכנים מסוג זה, ונהנת כל הדרך אל הדוחות הרבעוניים.

לא סתם אני קונה מניות של נוידיאה, הם עושים עבודת גירוז ושיווק טובה "ומזיינת" צרכנים לא נבונים, עת מרוששת את כיסם

ומעשירה את קופתה. גם אני רוצה להנות מההצלחה העסקית הזו. אז הצטרפתי (אבל לצד הנכון של השולחן) 🙂 

למעשה אם להסתכל על זה דוגרי, ערב רב של "טמבלים צרכניים" (ככה אני מכנה אותם - זכותי, כי זה מה שהם לראייתי)

מרוקנים את כיסם ומעבירים את התמורה לנוידיאה (ולי) בעקיפין. החברים שפה אשר יודעים טוב יותר ונחשפים לאמת העסקית- 

מסחרית שרצה בתחום, מוזמנים בהחלט להצטרף לצד הנכון של השולחן, לקנות מניות של סוחרים ממולחים היודעים למי למכור,

ולמי לדחוף כמו שאומרים.

Saying no is like saving your money in the bank,

whereas saying yes is spending it.

Most of us are on overdraft.

It’s easy to say yes. It’s hard to say no.

אתה שוכח שמשדרגי העל צריכים אחרי הקנייה הראשונית לשלם כל פעם רק על הדלתא במחיר. אם הם מוכרים חכם ממש רגע לפני השקה אז בכלל העלות היא יחסית לא גדולה מדי. 

איך שאני רואה את הדברים, לחומרת מחשב, לאנשים שזה מעניין אותם, יש ערך ריגשי מעבר ל'' ברזלים'' עצמם. בניגוד לטוסטר או מיקרו.

מעט מאוד מוצרים נכנסים לקטגוריה הרגשית, מכונית, פלאפון, בית. שדרוג המחשב היא פעולה זולה יחסית לערך הרגשי שלה ולעובדה שאתה מקבל שיפור ביצועים מוכח ומדיד, בניגוד לשדרוג אוטו כל 3 שנים שעדיין מביא אותך באותו זמן לעבודה... 

אני לא מצדיק את השדרוגים האלה, אבל אני בהחלט יכול להבין מאיפה זה בא. לשים 2-3 אחוזים מהמשכורת על התחביב העיקרי שלך? נשמע סביר... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

אני לא מצדיק את השדרוגים האלה, אבל אני בהחלט יכול להבין מאיפה זה בא. לשים 2-3 אחוזים מהמשכורת על התחביב העיקרי שלך? נשמע סביר... 

גם אני מבין צרכנים שכאלו, לראיה - הם חלק לא מבוטל מקבוצת הצרכנים הכללית, לא רק בתחום הנסוב אלא בכלל.

גברים ונשים כאחד. כנראה שמרביתנו (אם לא כולנו) התחלנו מהמצב הזה בצעירותנו (פחות או יותר), עד שנחשפנו או על ידי

קריאה, או באמצעות אדם אחר לאפשרות האחרת.

האפשרות שמובילה להבין, שצריכה היא מעין מחלה - אך כזו שניתן להשתלט עליה ויום אחד להגיע למצב, שהצריכה "כצריכה

רגשית" כבר אינה מעניינת אותנו עוד. סוג של גמילה אם נרצה, כמו מסמים, אלכוהול, או כל דבר ממכר אחר. 

התבגרנו והחכמנו להבין, שזהו מעגל קסמים שמוטב מתי שהוא לצאת ממנו, שכן החלופה האחרת היא מלאת דברים מעולים

וטובים עבורנו הרבה יותר, ואשר לא היינו מודעים להם קודם לכן. קוראים לזה (גם) בגרות ובניית שכל פיננסי והבנה פיננסית.

לכן לטעון שלהוציא "רק" 2-3% מהשכר שלנו על התחביב זה נשמע סביר, זו דעה אישית והיא משתנה מאדם לאדם 

ובמיוחד משתנה אחרי שמתקדמים בהבנה פיננסית צעד נוסף קדימה. מיד אסביר.

ניקח את המספרים בתור דוגמא, עבור עובד כלשהו, לא משנה הכנסתו הנומינאלית - שכן הדבר מתנהג לינארית ונכון לכל סכום. 

מחד הוא יכול את ה- 3% לתקצב עבור תחביבו כפי שהזכרת - במטרה לשדרג עימם את מחשבו במחזוריות - לא כי הוא צריך,

אלא "בשביל הרגש". הוא חי עם עצמו טוב יותר ככה כשיש לו בבית מתחת לשולחן מחשב חדיש ומבריק עם המילה האחרונה

של ונוידיאה. ולא שהמחשב מלפני שנתיים לא משחק טוב עבורו, אבל את זה כבר הבנו.

עכשיו,

מה דעתך יכולים לעשות אותם 3% נטו מהמחזור, אילו במקום לצרוך אותם על "התחושה הרגשית",  הוא היה משקיעם

בשוק ההון וצובר אותם עם השנים ? יש לך מושג ? כוון כלשהו ?

אחסוך לך את הפולמוס החישובי כי זהו תחום שאני (במקרה) מומחה בו, ולכן אתן לך ישר את השורה התחתונה:

אחרי כ- 40 שנה אילו היה מתנהל כך משך קריירה תקנית מקובלת בשוק (עבודה משנות ה- 20 עד שנות ה- 60 לחייו של אדם

בישראל),  היה בידו ממון שמאפשר לו לפרוש לגמלאות כ- 2 עד 3 שנים קודם לכן. קרי לצאת לגיל פרישה בגיל 64-65 במקום

גיל 67. וזאת רק בגין החסכון זוטא הנדון בגובה 3% מהשכר נטו שלו משך כל הקריירה כן, שנבין עד כמה מעט כסף שווה טון

של כסף בעתיד.

כשאני חושב על לשדרג כל שנתיים מחשב לחדש, רק "בשביל הרגש"... לעומת לצאת 2-3 שנים קודם לפנסיה, ואז להיות

בחופשה אחת ענקית, לי די ברורה מה היא ההחלטה ה- obvious שיש לעשות כאן. אני סבור שרוב הצרכנים אילו היו מודעים

לכך, היו מחליטים בדומה אלי.

הבעיה היא, שהרוב כלל אינו ער לכך שחסכון זוטא של רק 3% מהנטו והשקעתו כל החיים, מייצר להם 2-3 שנות פנסיה

מוקדמת יותר.

ואם נעשה את אותו שיקול של "רק 3% מהשכר" בעוד כמה תחומים, לא רק בגין התחביב שלנו, אז זה עוד 3% פה, ועוד 3% שם

על אוטו יקר יותר נגיד כזה שאפשר להתפשר לדגם זול יותר וממש לא יפלו השמים, ועוד 3% למה לא גם על עוד משהו...

לא חסר למצוא דוגמאות. 

וכך הנה לנו כמה אירועי 3 אחוזים שכאלו המצטרפים יחדיו זה לזה... ועוד רגע אנחנו כבר ב- 10% חסכון מהנטו שלנו, שיאפשרו 

לנו לפרוש בגיל 60 במקום 67. הנה ייצרנו לנו עוד 7 שנות פנסיה נוספות להנות מהם, שבמקום להמשיך בגיל מבוגר ותשוש לקום

כל בוקר מחדש בשעה שש מוקדמת, רק על מנת ללכת לעבודה ולהגיע סמרטוטים הביתה מאוחר בשעת ערב, אז במקום זאת

נוכל לחיות ולעסוק במה שכיף לנו לעסוק בו, ובגיל כזה שאיננו גריאטרי עדיין.

חשוב על כך בפעם הבאה שאתה מ- "מוותר" בכזו קלות על 3% מהשכר שלך נטו, או  10% ממנו 🙂

אם תשב לעומק תגלה, שלתכנן את התקציב השוטף ולייצר בצד 3 או אפילו 10% חסכון מהמחזור, זה ממש אינו קשה.

מדובר בכמה פשרות די סבירות והגיוניות שכל אחד (כמעט) מסוגל לבצען, ולהתחיל לצבור בצד את ההון הדרוש לפרישה

מוקדמת. מעטים מבינים זאת לצערנו, ורק הם נהנים מפירות הבנתם בנדון. כאשר השאר (הרוב) אינם אלא עבדים של

מחלת הצריכה שלהם, מחלה שהיא רק הוצאות, כניסה להלוואות בגין צריכה, תשלומים, מיחזור מינוסים מתגלגלים,

מעגל קסמים הרסני שלעולם אינו נגמר.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-One

אם כרטיסים שעולים 4000 שקל הם 2% המהשכורת שלך, הייתי קונה גם Titan פעמיים בשנה.

אני מניח שכוונתו היא  2-3% מההכנסה להוציא עבור התחביב מסך ההכנסה נטו.

לכן אם לצורך הדוגמא החישובית, הכנסתו היא 10K ש"ח נטו בחודש (או 120K ש"ח בשנה....)

הוא מתכוון שלהוציא על התחביב כ- 2400-3600 ש"ח בשנה הינם סבירים לטעמו.

השאלה אודות "הסבירות" של הוצאה שכזו, היא פילוסופית ופיננסית במהותה:

יש מי שיעדיף להוציא את הסך האמור על התחביב, ויש מי שיעדיף לחיות קצת יותר בחסכנות "ובחוכמה צרכנית", הגורסים

שיש לקנות "רק כשבאמת צריך" ולא "רק כי יצא דגם חדש".  לקנות לרוב ביד 2 במחירי value for money וכך גם

להנות מהתחביב, אבל במקביל לשים בצד כסף לטובת חסכון והשקעה שמפירותיה נהנה בעתיד.

מנסיון אישי אני יכול להעיד על עצמי, שהתחביב כתחביב לא נפגע. יתרה על כך, לדוגמא ההנאה ברכישת gtx980ti כיום

משומש ב- 600 ש"ח (קניתי כזה בשבוע שעבר עבור אחי), מהנה (במיוחד רגשית) הרבה מעבר לרכישת rtx2080ti

ב- 6000 ש"ח.

חלק ניכר מההנאה במציאת ואיתור המשומש, עריכת המקח והממכר על המחיר מול המוכר (מה שלא ניתן לעשות בחנות אגב)

הבדיקה והאימות שהוא תקין אצל המוכר, הלחזור הביתה עם תחושה של "גנבתי את הקופה ונצחתי את השיטה", 

מתעלים על ההנאה הרגשית ברכישת חדש, זו שאין בה כל רגוש מיוחד ואין בה תחושת סיפוק מהסוג -> של עמדנו באתגר ויצאנו

ממנו מנצחים. של קנינו תמורה גדולה לכספנו. זהו added value לטעמי במיוחד בתחביב כשלנו. ואחרי זה גם לבצע

לכרטיס רמונט כולל של ניקוי וחידוש שיש בהם ספוק נוסף, כי חלק מהכיף הוא בללכלך את הידיים עם גריז. זה תחביב נכון ? 🙂 

הבינו:

העשירים נחשבים כמאד חסכנים ובעלי מודעות יתרה לקניית value for money . זו אחת הסיבות שהגיעו למעמדם זה

מלכתחילה. הסגנון צריכה האופיני להם מאפשר בידם לשים כסף בצד, להשקיעו, ולבנות הון רב במרוצת השנים.

הם מתארים בספרי המחקר שעושים עליהם, שהם נהנים הרבה יותר "מעצם עשיית רכישה כדאית ומשתלמת בהיבט הכלכלי",

מאשר כל דבר אחר - יותר מעצם המוצר עצמו. הדבר מעיד על גישתם לנושא ואמליצה ללמוד מהם.

בחזרה רגע לכרטיס המסך, בואו רגע נזכורה, כי gtx980ti עולה כיום בשוק היד השניה סדר גודל של עשירית מכרטיס הצמרת

2080ti חדש מהחנות (600 שח לעומת 6000) אבל, וזה אבל מכריעה:

מספק סביבות 50% מההספק החישובי שלו.

נחזור על המספרים כדי להבין את התמונה:

10% מחיר תמורת 50% מוצר.

ועל כן במשוואת התמורה למחיר יש לנו value שהוא פי 5 מהעסקה היקרה.

עובדה טכנית זו לבדה מציבה את ההנאה והריגוש ברמה גבוה פי כמה.

למי שמתעניין, במקרה של רכישת ה- 980ti עבור אחי, היות וזה רכש קסדת VR חדשה (מדגם quest) ובהתאם

מעוניין להכנס הוא למשחקי (משחק ראשון פוטנציאלי הוא half life alyx החדש) הוא נעזר בי על מנת למצוא

עבורו כרטיס מסך אשר מסוגל לבצע את העבודה אך מבלי להשתולל עם התקציב.

שכן גם אחי בדומה אלי, מודע מאד לצרכנות ותמיד מבקש לבצע עסקאות value ראויות.

עבודת איתור כרטיס שכזה עבורו הביאה אותנו ל- 980ti לא רע בכלל מדגם Gigabyte windforce G1 במצב

שמור. מדובר בכרטיס כבר בדיפולט שלו מהיצרן, ואנחנו עשינו לו עוד OC נוסף ובקלות רבה אם יותר לציין.

קנינו את המוצר מהבחור הנחמד איגור שפרסם את המודעה הזאת, ב- 600 ש"ח, ולא לפני עבודת מקח וממכר על המחיר:

613657637_980ti.JPG.69b9eac8e38c0ae24e89cebeef04746b.JPG

לאחר הרכישה כאמור מעלה, הנה הכרטיס מפורק מטונף אצלי על שולחן המנתחים:

20200513_121752.thumb.JPG.e599941380808e1beef58948eaaf790d.JPG

פה לאחר עבודת אוברול ונקיון יסודי:

20200513_142351.thumb.JPG.5e33f5565d68b11515dcac63b180b001.JPG

ולסיום photo finish מורכב גמור כמו חדש ממש:

20200513_151317.thumb.JPG.696a2f12c13435118e6f453fe3700e7d.JPG

בהחלט נהנתי ושמחתי לסייע לאחי בפרויקט. על הדרך גם הרחבתי אצלו המחשב ל- 16GB זכרון, התקנו מערכת

הפעלה על נקי ב-  (מקודם היה עדיין עם דיסק מכאני) ועשינו עבורו המהרה בריאה (מעבד K).

איזה הבדל של שמיים וארץ ממה שהיה קודם - פשוט תענוג. חסכתי לו לקנות מחשב חדש וכל השדרוג הזה בחלקים יד 

שניה עלו כולם יחדיו רק 850 שח. עתה המחשב במצב Ready.

את ההנאה מהפרויקט, זה אף אחד לא יוכל לתת לי - כמו שפרקטיקה של פרויקט משומש יכולים לתת. אין לזה מחיר.

בפרויקט של חדש במחיר יקר, אין אתגר, אין תחכום, אין עניין. זה כל אחד מסוגל לעשות.

זה סתם שפיכת המון כסף על הבעיה מבלי לקבל ממנה כל ערך מוסף. זו גישה של מפונקים ועצלנים שאין בה עניין,

היא משעעמת.

במשומש יש שילוב של כישורים רבים, שכלול יכולות, זהו פרויקט עם אתגר ניהולי והנדסי:

אתגר באיתור מוצר מתאים, במחיר ראוי, ביצוע משא ומתן, בדיקת תקינות חכמה עם נסיון וידע בג'אנר, הכרת מוכר

נחמד שנוסף לאלפון המכרים שלנו לתחביב, ביצוע רמונט כולל למוצר, והרכבת המחשב ממנו. אחרי זה התקנות, כיולים,

המהרות, תוכנות, כוונים, וכל מה שבעסק. טונה של כיף מהתחביב ומעל הכל - בעלות שהיא כמעט אפס.

לי התחביב מהנה מעל ומעבר בעלות שהיא לא דומה ולא קרובה ל- 2-3% מהכנסתי. לא רוצה לומר, שהיא כנראה

יותר קרובה ל- 0.1% מהכנסתי ואם כך, הרי שהרווחנו מכל העולמות.

תתחדשו 🤙

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לציין, שלפני שניקינו את הכרטיס, as is כמו שקבלנו אותו היה מגיע ל- 78-79 מעלות צלסיוס ב- stress test.

אחרי הנקיון, ירדו לא פחות מ- 10 מעלות צלסיוס !   מדהים.

עכשיו הוא קריר באזור 68-69 מעלות ושקט הרבה יותר, שכן הפרופיל מאווררים בטמפרטורות הללו גם איטי יותר ורגוע.

זה עד כמה הנקיון והחלפת המשחה התרמית (שהתקשתה כבר) סייעו.

לקח לחובבים שביננו אודות עד כמה חשוב לבצע אוברול לכרטיס אחת לכמה שנים.

הכרטיס הזה עלה על הכביש בשנת 2016, ולכן הוא בן 4. זו פעם ראשונה שהוא עובר תהליך שכזה.

הראתי אחרי זה למי שמכר אותו והוא היה בשוק. גם מהויזואליות וגם מהשפור הניכר בטמפרטורות עבודה.

הדבר מסייע בעקיפין לשחרר מחדש את פוטנציאל ההמהרה במלואו וכך אכן עשינו.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

גם אני מבין צרכנים שכאלו, לראיה - הם חלק לא מבוטל מקבוצת הצרכנים הכללית, לא רק בתחום הנסוב אלא בכלל.

עם כל הצער לא תמיד אפשר לחסוך הרבה מהנטו. תלוי הכנסה, שלב בחיים ומס' נפשות במשפחה. 

התחלופה המהירה של חומרה היא לא משהו שאני בעצמי עושה, רחוק מכך... 

זה באמת טיעון פילוסופי, אישית אני לא משתוקק לפרישה מוקדמת. 

בקשר ל980ti, אישית היה לי 780 עד לפני פחות משנה ונאלצתי להחליפו עקב בעיות חוזרות ונשנות שאני חושד שהיו קשורות בתמיכה הרופפת של נוידיה במוצר שלה. החלפת הכרטיס פתרה את זה. 

לא יודע עוד כמה שנים הכרטיס שקניתם יתמך. לגבי ביצועים אין ספק שעושה כרגע את העבודה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

אישית היה לי 780 עד לפני פחות משנה ונאלצתי להחליפו עקב בעיות חוזרות ונשנות שאני חושד שהיו קשורות בתמיכה הרופפת של נוידיה במוצר שלה

ניסית להחליף לו משחה תרמית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

עם כל הצער לא תמיד אפשר לחסוך הרבה מהנטו. תלוי הכנסה, שלב בחיים ומס' נפשות במשפחה. 

התחלופה המהירה של חומרה היא לא משהו שאני בעצמי עושה, רחוק מכך... 

זה באמת טיעון פילוסופי, אישית אני לא משתוקק לפרישה מוקדמת. 

בקשר ל980ti, אישית היה לי 780 עד לפני פחות משנה ונאלצתי להחליפו עקב בעיות חוזרות ונשנות שאני חושד שהיו קשורות בתמיכה הרופפת של נוידיה במוצר שלה. החלפת הכרטיס פתרה את זה. 

לא יודע עוד כמה שנים הכרטיס שקניתם יתמך. לגבי ביצועים אין ספק שעושה כרגע את העבודה 

מנסיון העבר, נוידיאה תומכת במוצריה עד 8 שנים. לאחר מכן המוצר נכנס ל- EOL ואין יותר כתיבת .

היות ודור 900 נולד ב- 2014, סביר להניח, שעד 2022 תהיה עדיין תמיכת יצרן.

זאת אומרת, שיש לנו כשנתיים קדימה סדר גודל עקרוני, שקט תעשייתי.

ועד אז אלוהים גדול, אחרי שיעברו, ישדרג שוב בהתאם לצורך...

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

ניסית להחליף לו משחה תרמית ?

שאלה טובה שגם אני רציתי לשאול אותו.

לא רק החלפת משחה, כי אם גם ניקוי יסודי של כל הכרטיס על מנת שאפקטיביות הקירור (בכללותה) תשוב לתפקוד תקין.

אשמח שהוא ישיב לנו פידבק, זה מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

זה גם נכון, לצערנו.

אך יחד עם זאת ישנם לא מעט אנשים הסוברים שזה המצב אצלם, ועל כן מראש אינם מנסים אפילו להתכנס להוצאות חכמות

ולבניית תקציב משפחתי ראלי. בכך מפספסים את הפואנטה, שבעצם כן יש להם מרחב תמרון, אלא, שבגלל שוויתרו מראש על

הרעיון "ושכנעו את עצמם" שהם לא יכולים, אז זרקו לפח מראש את הפוטנציאל האפשרי שלהם בנושא.

הנסיון שלי בכל אופן מצא, שעל כל קבוצת אנשים במצב כלכלי תקציבי חרבנה, רובם עדיין יכולים לעשות עבודה יפה בתחום,

כאשר רק מעטים מהם באמת תקועים בלי כל תקווה. זוהי אמירה אופטימית המלמדת אותנו, כי הרוב כן יכולים לצאת מתסבוכות

כלכליות ולחסוך, רק שצריכים להראות להם את האור וללוות אותם בתהליך. כן, זה איטי, הדרגתי, ודורש המון סבלנות וכח רצון

ואולי גם אמונה בתהליך, בדרך, ובמנטור.

אוכל לשתף כי אחד הנושאים שאני מנסה לבצע בשגרת יומי, זה בדיוק את זה. בהתנדבות ואהבה מכל הלב. מבחינתי זו שליחות.

דוגמא טובה לעניין היא חבר קרוב בעבודה, שבמשך 8 השנים האחרונות היה פרויקט עבורי:

ממשפחה שחיה בחובות כבדים, הלוואות, מינוסים... היום כ- 8 שנים לאחר מכן באמצעות תהליך מדורג, לא רק שהוא כבר התאזן

כלכלית,  אלא שהוא מצליח לשים קצת כסף בצד ולחסוך אותו. השינוי שהוא עבר מרשים. אין מילים.

זה היה תהליך ארוך, איטי, הדרגתי - שדרש לא רק לשכנעו וללמדו, אלא בשלב המשכי גם להעביר את אשתו בתהליך, 

משום שלתהליך כזה צריכים שניים. אי אפשר לצלוח אותו רק כאשר אחד הצדדים מנסה, בעת שהשני (בן הזוג) מחבל בתהליך.

מבחינתי זוהי מצווה וספוק אדירים. אם הצלחנו עבור משפחה אחת בישראל - להביאה ממצב חרבנה ואופק פסימי, להגיע למצב

אופטימי בעל עתיד כלכלי ברור, הרי שאת המעט שלנו לחברה החזרנו. הדובדבן שעל הקצפת זה כשהחבר שמודע לכך, מזכיר לך ומודה בהתאם.

מנגד יש חבר אחר, שלמרות הנסיון ומשך כל השנים, לצערי זה נפל על אוזן לא קשבת ועל חוסר אמונה שהדבר אפשרי, וכך המצב הנוראי

שלו (שממש כואב הלב עליו ועל הילדים) לא השתנה עד היום. עליו לצערי כבר וויתרתי. אינני מנסה עוד.

במקרה שלו לא מדובר בחוסר יכולת אגב, הוא בהחלט יכול לשפר והמון, אלא מדובר בחוסר רצון מצידו לעשות כל צעד בנושא.

עצלנות כנראה, ואולי גם קצת טפשות. זה מה יש, אתה יכול להוביל את הסוס עד לשוקת, אבל אם הוא מתעקש שלא לשתות ממנה, אין לך הרבה מה לעשות.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...